Fórum - Zobrazit téma - Boris Tichanovský - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Boris Tichanovský
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Boris Tichanovský

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 9:51 am    Předmět: Boris Tichanovský Citovat

Ahoj Smile

Nemáte někdo zkušenost s absolvováním nějakého
semináře Borise Tichanovského?
Nebo s jeho tibetskou medicínou?

Podělte se, prosím.



Díky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 11:30 am    Předmět: x Citovat

Já mám čerstvou zkušenost s masáží jednoho absolventa a nemusím opakovat. Ale to nebude o učiteli, spíš o žákovi.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Drago
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 10:20 am    Předmět: Citovat

S Borisem Tichanovským mám své zkušenosti.
Je docela dost kontroverzní. Poprvé jsem u něho byl na výkendu v Praze na masážích. Musím říct, že je docela drsnej, ale rameno, který mi ještě půl roku po pádu stále vyskakovalo je po jeho zásahu naprosto v pořádku. Musím ale také podotknout, že po jeho zásahu (respektive demonstraci pro ostatní na mé osobě) jsem to rameno měl ještě 3 dny modré.
Co se týče přípravků EPAM to zrovna nemusím a různé silové předměty a zářiče pro mne nezajímavé. Co mne oslovilo byly jeho masážní masti z jehličnanů. jsou opravdu výborné (specielně na šíji a ramenní klouby) a to nejen na masáže. Absolvoval jsem u něho i tibetské reiki ale to spíše ze zvědavosti protože těmi masážemi mne docela zaujal. Překvapilo mne, že předává naráz všechny symboly na jednom byť i týdenním kurzu.Musím ale říct, že týden s ním nedaleko České Lípy mezi pískovcovými skalami (bez ohledu na vlastní kurz reiki) byl pro mne velmi příjemná a relaxační dovolená. Odpoledne vždy léčil lidi kteří měli zájem. Ze zvědavosti jsem se přihlásil (proč ne když to bylo zadarmo) a čekal co mi najde. Hned mi našel srůsty v břiše které jsem tam měl po operaci slepého střeva a které mi občas způsobovaly bolesti. Po jeho zásahu se tyto problémy minimalizovaly (z původních 1-2 x za měsíc na 2x za rok).
Zkušenosti s ním má i moje extchýně. byla u něho na kurzu s očima a z výsledků pozorování extchýně mám pocit že tohle je to, co opravdu umí. Mám pocit, že se to ale týká jen léčení poruch slábnutí zraku vlivem stáří.

Když to shrnu:
- dobrý na léčení poruch slábnutí zraku vlivem stáří.
- dobrý na problémy s klouby.
- dobré masážní masti.
- reiki mne moc nezaujalo ale umí s ním pracovat a léčit.
- pobyty s ním jsou docela příjemná relaxační dovolená.
- má docela dost drsný přístup k výuce (např. masáží) a někomu to moc nesedne ale pro technické lidi jako já to bylo fajn.
- EPAMy a podobné preparáty na bázi propolisu, vosku apod. - odolejte, (já odjížděl z týdeního kurzu a celou dobu si nic nekoupil), nikomu nic nevnucuje, spíše je tam okolo nej skupina lidí, která na tom docela vydělává.
- co se týče Tai-chi - sám umí velmi dobře, má způsob, jak efektivně a rychle naučit lidi sestavu (za týden). Když jsem na ty lidi pak koukal je to pro většinu pouze soubor pohybů bez práce s energií.
- jinak je to docela skromnej člověk, se sklony k adrenalinovejm akcím. A kdo ho pozná trochu blíž (a on si moc lidi blíž nepouští), zjistí že umímí mnohem víc než co presentuje na svých kurzech.

Drago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:10 am    Předmět: Díky. Citovat

Samanko,
jistě to bude tím jak s tím či oním naložíme sami.
Děkuji. Very Happy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:29 am    Předmět: Dík II. Citovat

Drago,
děkuji ti za tvůj čas a podělení se o zkušenost.
Vyčerpávající odpověď, ucelený obrázek. Smile
Jakás-takás představa, kterou jsem si učinila z jeho
webovek je v souladu s tím, co píšeš.
Jen se mi nezdá být, jak píšeš, kontroverzní.

Co vím, tak nějak také spolupacoval s Norbekovem,
s jeho postupy a technikami.

V každém případě stojí práce a metody.
tohohle pána určitě za pozornost.

Drago v případě EPAMU píšeš "odolejte".
Proč?..máš pocit že jsou k ničemu,
nebo nějakou, třeba i zprostředkovanou zkušenost?
Nebo to je jen nějaký despekt z toho, že se ti nelíbí
způsob jak na nich někdo vydělává?
Já právě žádnou zkušenost s nimi nemám,
tak nemohu říct jestli a jak jsou účinné. Surprised

Ještě jednou mé díky. Drago. Smile
toora

P.S.
Má někdo nějakou zkušenost s přípravky EPAM?
Podělte se o ně s námi, díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 12:23 am    Předmět: Citovat

U Borise jsem absolvoval v roce 2002 kurz Reiki zaměřený na pohybový aparát. Mě se jevil jako zajímavý človíček, jen na Reiki bych k němu nikoho neposlal. Taky si trošku ulehčil práci. Požádal ať zvednou ruce ti co mají I., co mají II. a III. a pak požádal účatníky ať se obrací s dotazy na Reiki na přítomné mistry. Sice nás všechny zasvětil do všech stupňů (hromadně), ale jeho vysvětlení že to bude postupně nabíhat bylo dost zvláštní. Reiki moc nepopsal (to klasické), použil - chcete vědět ... kupte si modrou knížku, chcete vědět ... kupte si žlutou knížku. Věnoval se spíš netradičním technikám, které se používají v Tibetu. Předávání Reiki nohama Shocked je celkem zajímavé, u nás by asi nebylo moc populární. Laughing

Co se týká Epamů. Prodává výrobky, na které má svolení od svého učitele. Měly by být stejné, ale nejsou. Podle mě jsou ruské Epamy silnější, byť o něco dražší. Na kurzu byla paní, asi se silnými plísněmi na nohou. Říkala že užívá Epamy už několik měsíců a výsledek se nedostavuje. Boris jí poradil přidat ještě další, bez toho že by jí řekl např. proč se jí plísně vůbec na těle tvoří a jak to změnit.

Na kurzu jsem měl pocit, že Boris se o prodej výrobků příliš nezajímá. Zmínil se o nich, ale jen krátce. Zato o přestávkách lidé co je měli na starost se dost snažili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 12:31 pm    Předmět: Citovat

Epamy jsem taky zkusila, ale s minimálním efektem.



Za to výborná jsou Žezla síly. Dobře se s nimi usíná. Když je držíte v rukou cítíte tep až v prstech. Mají za úkol harmonizovat levou a pravou mozkovou hemisféru a posilovat auru - zacelovat díry v auře - pokud se používají každodenně.

Každopádně se po nich cítím relexovaně a jako znovuzrozená.

Ohledně Borisova reiki - koupila jsem si jeho videokazetu, kde je zachyceno jeho zasvěcení do reiki - provádí ho hromadně a vydává při něm zvlášní hluboké tóny, při jejichž poslouchání, to v mých rukou vyvolalo odezvu - výrazné brnění. Z čehož se domnívám, že k zasvěcení do reiki si stačí zakoupit tuto videokazetu a pustit si ji.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Pro Wendys:
EPAMy nejsou léky, ale energeticky upravené a modifikované bylinné přípravky. Některé jsou velmi silné a účinné. Protože mají svou jistou vibrační úroveň, nestačí je používat jako běžné kapky v každodenním shonu a stresu, ale je vhodné při podávání základní řady epamů E7,8,...39,96,900,1000 zpomalit své denní tempo a na krátkou chvíli se uklidnit a meditovat alespoň po dobu 5-ti minut po požití epamů.
Ten, kdo to tak dělá, zjistí, že se účinnost epamů enormně zvyšuje a v tom je jejich síla. Vyzkoušel jsem je během několika let téměř všechny a když jsem jednoho večera myslel, že již nadešel můj čas a do rána umřu (tak špatně mi bylo, šílená bolest hlavy, břicha, všech kloubů a kostí v těle), tak s použitím několika technik a epamů (epamy jsem bral každých 10-20 minut) jsem byl do rána použitelný a mohl jsem do práce.
Ráno jsem již pokračoval v dávkování co 1 až 2 hodiny a do dvou dnů jsem byl úplně fit.

Pokud však berete epamy dle doporučení na etiketách a koukáte při tom na TV NOVA a přitom nemoc u vás již propukla, tak se nedivím, že se vám zdá, že epamy nejsou až tak účinné.
Není to v epamech, ale ve vás!


Naposledy upravil jenda dne pá leden 11, 2008 9:10 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 9:09 pm    Předmět: Citovat

Pro Wendys

Žezla síly jsou opravdu vynikající. Ohledně REIKI videokazety, jelikož jsem absolvoval všechny možné kurzy a zasvěcení do všech stupňů REIKI i u p. Tichanovského, mohu vám říci, že pouhé sledování videokazety o REIKI vám k zasvěcení stačit nebude Very Happy

Pakliže se domníváte, že ano, tak mi dejte prosím vědět, až budete touto videokazetou zasvěcena. Jinak doporučuji absolvovat jakýkoliv kurz REIKI u Borise Tichanovského, nejlépe však týdenní pobytový kurz REIKI.

Existují i mistři REIKI, kteří každého adepta zasvěcují osobně a né hromadně. V případě zájmu se stačí podívat na net a najdete jich dostatek, např. http://www.astroesoterika.cz/reiki.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

Výstižně napsáno, Jendo.

Jinak bych si dovolila doporučit automasáž (původ v Tao) dle doktorky Alakajevy, kterou Boris vyučuje na svých kurzech.

K dostání je i na video nosičích.

Jedná se o denní praktickou celostní formu automasáže spojenou s uvnitřněním a vizualizací.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

"Sice nás všechny zasvětil do všech stupňů (hromadně), ale jeho vysvětlení že to bude postupně nabíhat bylo dost zvláštní."

Já nevím, Borise neznám, ale dostal jsem podobné zasvěcení do egyptského reiki. Sice individuálně, ale také s tím, že jednotlivé stupně budou nabíhat automaticky postupně, dle mojí připravenosti. Nechávám se zasvětit do každého ze stupňů i zvlášť, protože je to krásný prožitek, ale to komplexní zasvěcení by stačilo také. Alespoň se tomu tak naučil člověk, který mě zasvěcoval a on se to naučil od Ivety Woodové. Věřím, že Iveta je člověk s nesmírnými zkušenostmi a že ví, co dělá. Takže, to je, podle mne, potvrzení toho, že i tento způsob je možný.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2008 11:36 am    Předmět: Citovat

Jenda napsal
Citace:
Ohledně REIKI videokazety, jelikož jsem absolvoval všechny možné kurzy a zasvěcení do všech stupňů REIKI i u p. Tichanovského, mohu vám říci, že pouhé sledování videokazety o REIKI vám k zasvěcení stačit nebude

Pakliže se domníváte, že ano, tak mi dejte prosím vědět, až budete touto videokazetou zasvěcena. Jinak doporučuji absolvovat jakýkoliv kurz REIKI u Borise Tichanovského, nejlépe však týdenní pobytový kurz REIKI.


Zamozřejmě, že to přes vidokazetu nepůjde, protože je tam zaznamenána pouze část zasvěcovacího rituálu. Ale jsem pevně přesvědčena o tom, že pokud by byl na videokazetě zasvěcovací rituál zaznamenám celý, zasvěcení by proběhlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jenda
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 11.1. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út leden 15, 2008 7:04 pm    Předmět: Citovat

Jenda napsal
Citace:
Ohledně REIKI videokazety, jelikož jsem absolvoval všechny možné kurzy a zasvěcení do všech stupňů REIKI i u p. Tichanovského, mohu vám říci, že pouhé sledování videokazety o REIKI vám k zasvěcení stačit nebude

Wendys napsala:
Zamozřejmě, že to přes vidokazetu nepůjde, protože je tam zaznamenána pouze část zasvěcovacího rituálu. Ale jsem pevně přesvědčena o tom, že pokud by byl na videokazetě zasvěcovací rituál zaznamenám celý, zasvěcení by proběhlo.


Takže nezbývá, než se k zasvěcení promeditovat jako Dr. Mikao Usui (ale kdo má čas 21 dní meditovat na svaté hoře?), nebo se nechat někým zasvětit. Vždycky máme volbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund