Fórum - Zobrazit téma - Posílání na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Posílání na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Posílání na dálku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

Toora :
Nedavno jsi napsala :

"Ankure,
v tom, co píšeš velkoryse používáš určité pojmy,
o kterých máš jen jakési vlastní zkreslené představy.
Jsou to výrazy jako je mysl, stav vědomí, Svoboda, Osvícení
apod. Možná by stálo za to seznámit se s tím, co o těchto pojmech
kdy řekli ti, jichž se tzv. Osvícení, Osvobození týká.
V každém oboru naší aktivity se jim říká odborníci.
V otázkách duše, sebepoznání, tedy pravdyhledačství jsou to Nauky,
či Písma. "

Nejsem tak dobry teoretik a to co jsem chtel o Mysli sdelit je jiz receno a napsano, tak si pomuzu citatem ucitele Ole Nydahla, ktereho si vazim. Pro nektere to bude prijemne opraseni slovenstiny Smile


"Je to celé založené na pochopení povahy samotnej mysle. Ak sa pozrieme na myseľ, zreteľne má dve strany. Je tu ten, kto niečo zažíva a to, čo je zažívané, oceán a veľa vĺn, zrkadlo a obrázky v ňom. Nachádzame vedomie a aj to, čo si uvedomujeme. Myseľ je obojím. Preskúmanie toho, kto sa pozerá cez naše oči a kto počúva cez naše uši nás privedie k tomu, že prežívajúci je podstatou priestoru. Nemá farbu, váhu, chuť, veľkosť ani formu, myseľ určite nie je vecou. Súčasne existuje jasnosť, ktorá môže vedieť a chápať, ktorá nie je ničím obmedzená a je nekonečná.

Esencia, ktorá je otvorená, jasná a neobmedzená musí byť mimo narodenia a smrti. Pretože nikdy nebola vytvorená, nemôže sa ani rozpadnúť. Hoci myseľ je všetko prestupujúca a nezničiteľná, veľmi si iba veľmi zriedka povšimnú ich základnú podstatu. Tí, ktorí nemeditujú, ju poznajú najmä z momentov najväčšej radosti, ako naprí´klad pri milovaní, počas voľného pádu pri bungee jumpingu alebo predtým, ako sa otvorí padák a veci sa stanú opäť vsednými. Po zbytok času sú ľudia stratení medzi ich meniacimi sa skúsenosťami. Ich životom sú pocity a myšlienky vnútri a svet vonku, obidvoje samozrejme neustále meniace sa. Všetci si myslia, že sú „ja“ alebo „osoba“, „ego“, „átman“ alebo čokoľvek iné, čo ich návyková myseľ vníma ako skutočné, ale keď to hľadajú, nemôžu to nájsť.

Neexistuje žiadna častica v tele, ktorá v Čase zostane rovnaká a menia sa aj podmienené pocity a myšlienky. Zostáva iba jasné svetlo vedomia, ktoré je rovnaké v Tebe, vo mne a vo všetkých ostatných. Hoci toto je zrejmé, až do osvietenia ľudia zažívajú obrázky v zrkadle namiesto jeho schopnosti odrážať. Sú stratení medzi svojimi skúsenosťami a iba málo si uvedomujú toho, ktorý to všetko zažíva."

Tak tolik k tomuto tematu. Nez tady placet, tak jsem to sveril odbornikovi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 2:43 pm    Předmět: POJMY Citovat

Ankur napsal:
Nejsem tak dobry teoretik a to co jsem chtel o Mysli sdelit je jiz receno a napsano, tak si pomuzu citatem ucitele Ole Nydahla, ktereho si vazim.


Ahoj Ankure. Smile

O Ole Nydhalovi mám jakés-takés základní povědomí.
Jím reprezentovaný Buddhismus diamantové cesty
vnímám jako moc dobrý konání, zvlášť tu jeho práci s mládeží.
Četla jsem pár jeho publikovaných článků, rozhovorů a statí.

Není to pro každého, protože učí a vyžaduje pro změnu práci
na sobě o které tu občas taky jde nějaká ta řeč. Wink Very Happy

Suma sumárun, zaplaťpánbůh za tyhle lidi jako je Nydhal.
V určitém věku tzv. ideály táhnou a čím dál častěji jsou to dnes
bohužel ty ideály opačné těm vzorům duchovním, tedy cesta
k šidítkám a lákadlům veškerým. Proto si ho taky vážím, a to,
co a jak píše (viz i to co jsi sem přetiskl) opravdu není plácáním. Very Happy
Vskutku, ví o čem mluví.

Tak jo, Annkure, měj se hezky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 11:36 pm    Předmět: Citovat

Mau. Tak predne. Tvuj zazitek byl skutecne intuitivni. Nekdo by rekl vnuknuti. Neznam lepsi reseni veci minulych a budoucich nez posilat tam lasku. Muzu posilat reiki, ale kdyz neodpustim, a hlavne kdyz neodpustim sobe tak ani reiki nic nezmuze. Ale tam kam posilam skutecnou lasku neni pocit viny nebo neceho takovyho. Laska jiz predem vse odpousti, laska se na nic nepta a taky nic za svou lasku nechce. Vis jak to myslim. A k tvemu reiki. Ja si myslim, ze je to normalni. Kazdy jsme jiny, a nekdo neco citi a jiny ne. Dulezity je vysledek. Zajimalo by mne, zda citi neco lide, kterym davas reiki primo, kontaktne. Jestli ano, je vse uplne v normalu. Jestli ale ani ony osoby nic neciti a nevidis zlepseni zdravotniho stavu, patrej jestli i jini zaci tveho mistra, ktery te zasvetil do reiki na tom nejsou podobne jako ty. V tom pripade se muze stat, slysel jsem o tom, ze by mohlo jit o samozvaneho ucitele reiki. To ze nastuduji knihu pani Steinove( omlouvam se, ale nechce se mi ted v noci hledat jeji knihu, tak prominte mi jestli neni dobre napsane jeji jmeno) tak to ze mne mistra reiki neudela. A muzu zasvecovat a tvrdit a slibovat modre z nebe. Ale Mau to jsem napsal pro ostatni, aby verili ale proverovali. Ty zasvecena jsi, pouze si neveris a pochybujes a tim se zaviras vsem vjemum. Pochop, kdyz stokrat budu rikat pravdu a v srdci ji nebudu verit, tak mi nikdo neuveri. Ty vlastne obelhavas sama sebe. Ty posilas energii na dalku, ale sama nevis co posilas, tak tve telo je taky zmatene a nevi co ti ma dat. Ale leceni reiki neni vubec o pocitech tvych nebo jinych zucastnenich osob. Vem to tak, ze jsi obdarena duchem pokrokoveho mysleni, jsi duchovne na takove visi, ze uz muzes pomahat druhym. Tak to delej a nechtej za to mzdu. Nechtej za to v uvozovkach penize. Nechtej za to nejake prozitky. Jdi dat najist hladovemu a pak chtej od nej penize. Myslim si, ze pak tvoje duse nebude mit zadny vjemy, protoze bude zatvrzela a lhostejna k nestesti druhych. Ale jdi mu dat najist a pak mu umyj nohy na dukaz diku, ze se nechal od tebe nakrmit. Ano, on te podaroval, protoze te nechal udelat milosrdny skutek. A ten pocit co jsi pri tom mnela je nejvetsi odmnena kterou jsi mohla na tomto svete dostat. A ten chudak ti ji dal. Necekej odmnenu od reiki. Mozna ti neprijde za cely zivot, ale jestli za cely zivot pomuzes treba jen dvou lidem od bolesti a nikomu sama bolest neudelas, nezila jsi zbytecne. A uz jsem to asi tady i psal. Je hodne druhu energii, ale jenom jeden druh reiki. Jsou technyky ktere te vice duchovne ocisti a tudis jsi vice otevrenym kanalem reiki, jako by jsi byla silnejsim potrubim, ale reiki jako takove je jenom jedna energie. Napriklad kundalinikeiki, ale to oznaceni je zavadejici. Pri tomto zasveceni ti pouze pomahaji pozvednout kundalini energii nebo chces li hadi silu. A clovek si pri tom odstrani sve bloky v cakrach a potom je jeste vice empaticky, lepe se muze naucit pracovat s intuici a to vse mu vdusledku pomuze pri lecbe energii reiki, ale neda mu to vice reiki, a nebo kvalitnejsi reiki. Pouze pri tom zasveceni se muze pouzit reiki k pozvednuti hadi sily. Ja to primo nemam.Moje rpitelkyne je mistrem v kundalini reiki.Musim to s ni probrat. Ale to je muj nazor. Nechci se nikoho dotknout, ale vzdy se trochu pousmneji ale nehodnotim, kdyz treba pan Hodek rika ze jen jeho symboly jsou prave, nazyva je trochu jinak, a jen jeho energije je opravdova. Nehodnotim ale s laskou si vzdy vzpomenu na Jezise, ktery o sobe tvrdil, ze ne ja, ale skrze mne muj otec leci a promlouva. Jen se souhlasem sveho otce a vzdy se mu omlouval, ze tak cini pro dobro lidi a zastupu a cinil zazraky. Neni to citace z bible, aby mne nekdo neodsuzoval, ze ji neznam, ano na spamnet ne.
Samanko, ja vim, ale kam mam jit ke zdroji. Snad jsem byl saman u prerijnech indianu, tahne mne to do Irska, kde mam taky koreny, ale tam jsou jen vzpominky. Vis asi nechci prijmout realitu. Vcera jsem byl na meditacnim veceru reiki. Jsou to trochu odlisne meditace od tech co mne oslovuji na dusi, ale kazde zastaveni v meditaci je lecive pro mne a okoli a zbavuje stresu. Tak proc to nevyuzit. Mam je rad. A tam pod vedenim mistrove jsem mnel jit s andeli do chramu, kde se pridalo tisice jinych andelu, teda min, prehanim, ale ja jsem tam sel po pesine k chramu sam a v chramu jsem jen citil sve saman. predky jak mne pozoruji, teda sleduji a jsou se mnou. A na konci nas mneli nasi pruvodci odvest po cesticce zpet. Ja zase kracel sam, az jsem jako Mau na vterinu zalitoval. Ale za co by stali mi predci. V tu chvili jsem vedel ze mne pozoruji podel cesty jich bylo z kazde strany no hodne. A tim ze jsem to prijal s laskou tu svou pout, tak jsem dostal darek na konci cesty. Vsichni uz vystoupili z meditace a ja jsem jeste byl u samanskeho ohnicku a vydel jsem 13 obradu u uplnku. Pokazde byl obrad venovan jinemu bohu a zvireti. Byli to spise indianske obrady. Ale i ja se potrebuji o nekoho oprit, aspon mam ten pocit. A nebo mozna chci svou zodpovednost rozdelit. Nevim. Nutis mne premyslet samanko. Dik za to. Saman. At vas provazi svetlo, laska a pozehnani sily stvoreni.
A na zaver muj dovetek. Ja totiz musim precist a opravit alespon chyby ktere vidim. Hodne prehazuji slabyky a nebo vynechavam koncovky, diky za pocitac, da se to opravit, a pak vznikaji me dodatky. Tak ze samanko. Nikdo na svete nevi, jak to vypada na druhe strane. To pozname az preplujeme na lodi prevoznika tu svou reku. Ale pri regresich a nebo pri cisteni podvedomi mi lide popisuji, ze pred narozenim jsou mali andilci, stastni a tesi se na svoji maminku, je tam s nimi starec ktery je snad hlida v tom nejlepsim slova smyslu a on jim rika : Ano ty uz muzes jit . A oni ho radi poslechnou.Vsechny zazitky jsou v tomto duchu. Tak ze si myslim, ze to tak je. Pak taky moje vlastni zazitky, kdy jsem odvadel vlastni maminku, kdy jsem predstavoval svou pritelkyni mym vlastnim predkum. Tem ktere jsem znal i tem, ktere jsem uz nemohl poznat a taky zazitky jinych dusi, ktere jsem pomohl odvest a nabylo to nikdy v tranzu ale pri plnem vedomi, mne vedou k domnenece, ze je to skutecnost. Moje zazitky se shoduji s popisy jinych autoru, kteri o tom napsaly knjhy. Mnel jsem stesti, ze tyto knihy jsem cetl az po zdeji, a jen jsem cetl o tom, co uz jsem znal. Me osobni zkusenosti jsou, ze po smrti jdeme nahoru, vsichni, a vedou nas tam ti, ktery jsme nejvice milovali zde na zemi, a nebo nam nejvice chybeli. V minulem zivote,hodne tomu naspatek, mne moje mila, ktera odesla chvili prede mnou a ja bez ni nechtel zit, pomohla skocit do more a spachat sebevrezdu. Nebylo nic samozrejmnejsiho, nez mi podat ruku. Ja byl bez vule a nechtel jsem uz zit.Pockala na mne a pak sla se mnou ruku v ruce nahoru, kde jsem videl sve predky jak uz se na mne tesi.A takto vam to budou popisovat vsichni, kdo si na to v regresi vzpomenou. Kdyby vedela cirkev, ze i sebevrah jde do nebes, tak by je nepohrbivala za zdi. Jak pokrytecke ale zabavne.A nebo bych ti pral citi ten pocit odchazejici duse, nejdrive se boji neznameho, mnohdy bloudi, ale pak ten pocit neni to stesti, neni to blazenost. Vzpomen si na lidi, kteri popisovali zazitky z klinicke smrti. Videli svetlo, videli sve pribuzne a nechteli spatky. Ale co je nejdulezitejsi, tyto lide se neboji smrti. Je to rpimo v rozporu s nejsilnejsim pudem prirody a to pudem sebezachovy. Oni i ja uz vi do ceho pujdou. A mezes mi verit, ze tam nahoru jde i hromadny vrah. Nikdo z nas nevi, jestliv minulosti ci budoucnosti si tento jeho udel taky pred narozenim nevybereme, abychom se necemu naucili. Nezavidim mu ani neodsuzuji. Hodne lidi kolem sebe nauci a da jim pocit sounalezitosti. Mozna pro sve okoli udela vice nez kdejaky knez.Haug domluvil jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

Krásný příspěvek, Šamane. Smile

Tak k mému Reiki. Nikdy jsem moc necítila, když dával Reiki někdo mě, myslím, že ani nikdo moc ode mě a tak.
Sama mám k Reiki podivný postoj a myslím, že jsem ji ani z toho důvodu vnitřně nepřijala a nesmířila se s ní. Souvisí to i s těmi penězi, jak píšeš. Když jsem se nechala zasvěcovat od svojí Mistrové, platila jsem za to. Myslím, že se nechávala zasvěcovat dokonce od Lightworkera do dalších systémů... zkrátka mě překvapilo, že za snad pouhý rok měla pod svým klasickým reiki nadneseně tisíc dalších druhů, některé za vyšší cenu, než Lightworker sám. Jak to stihla?
V mé bývalé práci se za Reiki platilo 500 Kč/aplikace. S hrůzou jsem si uvědomila, že když bych byla nemocná, potřebovala pomoc a neměla peníze, nepomohl by nikdo, protože platit se musí všude a za všechno. Bylo mi z toho smutno...

Ale co cítím? Zrovna nedávno přišel okamžik, kdy jsem cítila, že pomoc potřebuji. Ne sice z nějak závratně vážných důvodů, ale že ji prostě potřebuji. Přítel mi řekl, že se za mě pomodlí spolu s dalšími lidmi, jen neřekl kdy. A já ten okamžik cítila - nádherný pocit tepla a lásky, moc mi to pomohlo.

Jaký je tedy rozdíl v efektu upřímné, procítěné modlitby, která je zdarma... a vyžaduje osobní účast modlícího... a posíláním reiki, třeba na dálku, k čemuž nás učili, že lépe uděláme, když se u toho budeme koukat na tv?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 6:52 pm    Předmět: Citovat

myslím, že ti rozumím, jen nevím, kdo ti na tu otázku odpoví. To by se musela ta vysílaná energie měřit, zvážit a tak. Zatím to nikdo nedokáže.
Já v ní taky moc velký rozdíl nevidím. Alesapoň v tom základním ne.

Jenže je tu taky ještě jedna možnost. Vzít v úvahu, že Reiki za ty ceny nemůže. Záleží na tobě, jak s tím budeš pracovat. Není pravda, že čím vyšší cena tím vyšší a kvalitní zasvěcení. Ale je to možná filozofie nás lidí. Nějak zapomínáme na to že prostředky které nám mohou pomoci můžeme mít i zadarmo. Jsme zvyklí za všechno platit. Je to o tom, co dovolíme druhým a co jim uvěříme.

Šla jsem do hodně věcí, za které jsem musela zaplatit ale snažila jsem se o to, abych zaplatila jen to základní. Podstatné. To Know how. Co bylo jako nadstandard jako vědomosti, které můžu získat samostudiem, pokusy a vlastní prací ,přinesené na zlatém tácu pod nos na různých doplňkových kurzech jsem nemusela .
Párkrát jsem uvěřila tomu, že mi takové kurzy něco dají. Daly mi zkušenost, že ty peníze jsem mohla utratit daleko užitečněji, protože to co jsem se na takovém kurzu dozvěděla, nebylo nic nového nebo se ceně nevyrovnalo.

Ale pokud je poptávka, tak podle toho se řídí i nabídka. Budou-li lidé ochotni platit úplně za všechno, tak budou mít co chtěli. Neodsuzuju to, každý máme volbu co dělat, co zaplatit, co přijmout. to že to neodsuzuju neznamená, že se mi to líbí. Nelíbí. Ale patří to k našemu životu, jak jinak se budeme učit, když budeme mít všechno zadarmo a bez boulí? To "zadarmo" není jen o financích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 7:11 pm    Předmět: Citovat

Mau, je škoda zablokovat se kvůli osobním vztahů, resp. připomínkám k chování některých lidí. Reiki stojí za to, abychom k ní hledali vlastní cestu. Je něčím, co člověku dává jistotu, že kráčí ke skutečné harmonii.
Modlitby mají podobný efekt, ale víš, když pak slyšíš v kostele, jak pan farář vyzývá shromážděné ovečky, aby se modlili za uzdravení paní dejme tomu Horáčkové, protože je dobrá farnice a opomene další nemocné, když vyzývá, aby se modlili za to, aby církevní otcové dokázali najít mezi sebou shodu a podobně, tak si říkám, že asi hodně záleží na tom, jaké jsou motivy, ne na způsobu.
Protože dělám kurzy Reiki jako součást svého povolání, nemyslí, si pochopitelně nic špatného o tom, že se za (jakékoliv) kurzy platí.
Ostatně si vzpomínám, že dokonce i tam, kde mi kdysi tvrdili, že je vše zadarmo se po nějaké době objevil někdo z vedení oné jógy či duchovní skupiny s tím, že "se vybírá" na ten či onen bohulibý účel, na kterém závisí, zda se tento duchovní směr bude rozvíjet a když připlatíme, tak se bude rozvíjet úspěšněji než ty ostatní duchvní školy, což je dobře.
To je mi milejší, když se řekne na rovinu, že účast v tom a v tom kurzu je za tolik a tolik. To, že se platí za iniciaci nebo Reiki jako takovou při terapii je hodně zvláštní informace. Ovšem - samozřejmě, pokud, jak píšeš někdo provádí "expozici Reiki", tak to nevím, to ještě neumím dělat. Dělám jen terapie.
Stejně tak se knězi neplatí za požehnání. platí se za to, že přišel vykonat obřad dejme tomu posledního pomazání, nebo svatbu a pak sloužil mši. Tedy ne za to, že se modlil. Totéž je u Reiki.
Když je člověk v učení, tak mu připadá, že vést kurzy Reiki je úžasný džob. Možná, že pro někoho to tak opravdu je, ale to nesouvisí s tím, že dělá konkrétně Reiki, spíš z jeho schopností prodávat.
I osvícení duchovní mistři shromažďovali majetek, připomeňme si Osha a jeho 99 Rols Roysů.
Jiní zemřeli v chudobě. Ani Osho ani ti druzí to nevysvětlovali, prostě to brali tak, jak to je. To je takový princip nevinnosti, jak to chápou Indové. Když se nezabýváš v mysli tím, proč některé věci jsou tak jak jsou, jsi od nich osvobozena.
Legrační je, když někdo jde někam na seminář a ještě než tam jde už vyhlašuje vlastní termíny stejných kurzů. To si vzpomínám na jednu paní, co mě chtěla žalovat za ušlý zisk, když se kdysi jeden z mých seminářů neměl uskutečnit pro mé onemocnění - ona už měla totiž přihlášené lidi na svůj kurz, který mínila udělat podle toho mého, a co teď?!
Také na jinou paní, která stále v současnosti vyučuje, co se před skončením mistrovského kurzu Reiki přišla pochlubit s vizitkami, kde už měla titul "Mistr" - jako co tomu řeknu. Lidi jsou různé.... Neřeš je, můžeš se ale podívat na to, co Ti brání přijmout Reiki do svého života.
Je to o Tobě a Tvých životních postojích, to, co jsi uvedla jsou myslím jen takové scénáře, jimiž někdy zdůvodňujeme proč to či ono nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 7:36 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
To si vzpomínám na jednu paní, co mě chtěla žalovat za ušlý zisk, když se kdysi jeden z mých seminářů neměl uskutečnit pro mé onemocnění - ona už měla totiž přihlášené lidi na svůj kurz, který mínila udělat podle toho mého, a co teď?!
Také na jinou paní, která stále v současnosti vyučuje, co se před skončením mistrovského kurzu Reiki přišla pochlubit s vizitkami, kde už měla titul "Mistr" - jako co tomu řeknu.


Chechtám se chechtám, Damao, když si to představím. Wink

Co je ještě větší sranda, je to, že ten kdo je "namočen" do
služné práce s lidmi (a léčky jsou to často dosti neodolatelné)
co na sebe všechno bere. Jak je to šikovně ušitá bouda
Smile na to, aby jsme pracovali především sami na sobě.

V království zrcadel najdeme sami sebe. Wink

Jo, jo....je to dokonalý. Shocked Very Happy


Pozn.
Dnes Prima v 20,00 -Joe Black.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


Pozn.
Dnes Prima v 20,00 -Joe Black.


Tooro, koukej se prosím i za mě. Když se živím jen tím, co dělám, tak ledaže bych tu televizi někde vyhrál. Asi budu muset začít dělat ty Reiki aplikace, jak o nich psala Mau. Pět stovek! To mám za dvě až tři hodiny hlubinné psychoterapie. Tedy, pokud má dotyčná/ý takový obnos právě u sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 8:12 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Tooro, koukej se prosím i za mě.


Damao,
já tý telce taky zas tak moc nedám, tohle jsem viděla.
Ale kdybych měla nějaký životně-konstelační problém,
tak se k tobě ráda objednám a kdyžtak i přeplatím. Smile

Ahoj,
a hezký večer všem. Wink Laughing

P.S.
Když si tak vzpomenu na některé členy vzdálenější rodiny,
možná...možná by tě zaměstnali na dost dlouho. Confused Razz
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

MAUD, kdybych mnel mit smiseny pocit z toho, ze nekde v Americe, treba v Ostrave odmitli vzit do nemocnice kvuli jine pojistevne pacienta a on umrel, tak zemru na banalni tetanus, na ktery uz nejsem 29 let ockovany.
Souhlasim z nazorem, ze mi lidi jsme parchanti a co mame zadarmo odmitame a nobo si toho nevazime. Buh nam dava tolika veci zadarmo, vzduch, vodu,modlidby,reiki,lasku,deti...a kdo si toho vazi. Od dabla neni nic zadarmo, musime za to platit dusi, a presto to vsichni chteji. A cim je to drazi, tim vice se na to stoji fronty.Kolik lidi by chtelo kouzelnou lampu, okamzite zhubnout a paltit za to zdravim,kourit a nicit dar od boha,zdravi a vzduch,dalsi si najdi sama. Ja vim, dabel to dava s usmneven a ja nic nemusim delat, namahat telo, odrikat se jenom platit a platit i pristi zivoty. Cim drazsi, tim lepsi..Vem si treba v cine ukazuji tisice duchodcu jak ve vysokem veku cvici tai- tchi. Napadlo te nekdy, ze teprve v duchodu, kdyz uz nemusi vydelavat penize maji cas na duchovni zivot. To je pravda.Vem si, ze Buh (teda jeho nazor tak uplne neznam) a Jezis nebyli proti penezum, ale proti tomu, aby se penezum slouzilo. Vem si, ze buh chce aby jsi mnela vse nejlepsi, chce pro tebe jen to nejlepsi, tudiz i bohatstvi. Vem si, ze neni spatne byt bohaty, ale nepomahat druhym. Vem si ze radzajoga rika, ze jedine clovek bez hmotnych starosti se muze plne soustredit na cestu meditaci a dusevniho rozvoje. Vem si, ze vis sama, ze kdyz ja odchazim z domu do prace pred pul sedmou a prijdu domu kolem seste, nebo po seste vecer, nemuzu meditovat, jelikoz jako spravny krestan usnu a nebo se nesoustredim. Vem si kolik je bidy na svete, a jak ji pomuzu odstranit. Jsou dve cesty. Prvni resi jen dusledky to delala matka Tereza a mi co nebereme penize. A druha, ze jen bohaty clovek muze nechat vystudovat lidi, kteri to zacnou resit. Skutecne, muzes lecit nemocne a chude dite zadarmo, a za 14 dni prijde zase s maminkou, ze si zase splacalo dohromady co mohlo a boli ho brisko. A nebo bohaty u tebe zaplati tisicovku a druhy jen dvacku, ale maminka tomu diteti rekne, nejez vsechno dohromady, ja nemam penize na vyhazovani. Vem si, jak chces nekoho donutit zadarmo, aby se zacal san starat o sve zdravi. Vem si, skus se zamyslet, kdyby ti nekdo na ulici nabizel zasveceni do reiki, treba jako hare krisnovci, nebo Jehovisti, sla by jsi na zasveceni a nebo verila by jsi tomu. Nase mysl jeste nevyspela k tomu, aby toto pochopila.Ruku na srdce, zacinala si se o reiki zajimat ze zistnych duvodu. A vem si i spasitelsky komplex, ze chces pomoci treba svym detem je zistny a nespravny. Sver je do rukou bozich, ja vim co ted pisu, a plne si za tim stojim. Kdyz budes sve deti lecit a mnenit je, nebudou zit svuj zivot co si vybrali pred narozenim, ale neco, co jim vybyras ty. Takovy divny hybrid a ne zivot.Promin mi tvrdost na konci, ale i ty jsi byla tvrda ve svem odmitani. Ja za to neberu zatim, penize, ale vzdy kdyz nekdo treba v praci potrebuje pomoci, dam to zadarmo. Treba v tramvaji si ode mne sami lide berou a taky zadarmo. Ale kdyz budou u mne doma, a ja jim venuji svuj cas, treba dve hodiny, tak si stanovim cenu za me osobni volno. Chapes, zaroven ty lidi si toho buou vazit a daji na me rady. Saman. Nech vas provazi svetlo, laska a pozehnani sily stvoreni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 3:55 pm    Předmět: x Citovat

saman: ke zdroji jsem myslela zkusit našetřit a vyjet na americký kontinent nebo na některý workshop někoho z indiánských šamanů. Často se objevují v Česku i dalších evropských státech.
Tedy moc jsem nerozuměla: ty jsi šel hledat šamanismus na nějaký andělský kurz? Není to trochu mixung?

Maud: vždycky nemusí člověk něco cítit a přesto to funguje. Pocity jsou často otázkou praxe a učení se vnímání. Taky se ovšem stává, že nám "vrchní vedení" nedovolí do záležitosti do které chceme posílat, zasahovat. Ale k tomu právě je důležité být v klidu (nebo se umět vnitřně zklidnit) a vnímat co se děje, nikoliv na TV obrazovce. Tohle už tady kdysi proběhlo - posílání u nějaké činnosti, aby se posílající nenudil. Osobně nejsem zastáncem téhle metody. Tím myslím tu zábavnou činnosti. Třeba když jedu v MHD, můžu se soustředit, pak ten čas věnuju např. posílání na budoucí cestu, která mě čeká nebo co zrovna je potřeba.
Spíš jsi možná pesimisticky naladěná kvůli lidem, hlavně tvé mistrové. Nevím odkud jsi, ale třeba se zkus mrknout a popovídat s nějakým jiným mistrem, někteří pořádají neformální setkávání a můžeš srovnat nebo kouknout jak to dělají jiní.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 6:48 pm    Předmět: Citovat

saman napsal:
Od dabla neni nic zadarmo, musime za to platit dusi, a presto to vsichni chteji.


je to asi tím, že ďábla na rozdíl od Boha stvořili lidé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 8:11 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
saman napsal:
Od dabla neni nic zadarmo, musime za to platit dusi, a presto to vsichni chteji.


je to asi tím, že ďábla na rozdíl od Boha stvořili lidé


proč narozdíl od Boha? Dle mého je všechno stvořeno lidmi, at to z ní egoisticky, i ty prachsprostý slova bez kterých bychom se nedomluvili jsou nám naobtíž. Snad jen v tichosti a beze slov která by popisovaly vnímanou skutečnost, bez hodnocení přemítání o původu věcí, stavů, bez rozumového zkoumání všeho možného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 8:43 pm    Předmět: SLOVA Citovat

zeto napsal:
prachsprostý slova bez kterých bychom se nedomluvili jsou nám naobtíž. Snad jen v tichosti a beze slov která by popisovaly vnímanou skutečnost, bez hodnocení přemítání o původu věcí, stavů, bez rozumového zkoumání všeho možného.


Zeto,
slova nejsou zlá ani dobrá. Jsou to jen nástroje.
Je čas mluvit a čas být tiší. Smile

Od projevu k ztišení, to je cesta, pozornost k tomu, co se v nás děje
a práce s myslí, potom může ustávat to neustálé víření myšlenek.
Bez toho to nejde.
Tehdy teprve můžu uvidět, pochopit, co se to vlastně děje.
Především to, že je-li tady někdo, kdo může pozorovat co teď probíhá
uvnitř, tak tím taky zároveň nemůže být. Pozorovatel a pozorované.

To zkoumání a přemítání k tomu v jisté době patří.
Je to jako kdybys rozsypal pucle na zem a chtěl aby se ti z nich
sám složil ucelený obraz. Nejdříve bereš do ruky každý ten dílek,
zkoumáš, kde je jeho správné místo a poctivě ho usazuješ tam,
kam patří. Když je obraz složen, můžeš ho odložit, nepotřebuješ
ho. Poznáváš, že tím "nej" je to, co vedlo ke skládání - je
To co je za všemi obrazy i slovy. Dojít k tomu je jistý proces.
Nejde nic vynechat. Lze se buď radovat ze skládání,
nebo brečet nad nedokonalostí dílků, špatnými podmínkami,
nebo třeba vlastní nešikovností.
Smile Very Happy


Naposledy upravil toora dne po únor 05, 2007 8:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 8:46 pm    Předmět: Citovat

DEKUJI za odpovedi. Samanko, ja byl na tydenim kurzu Oshovych meditaci. Vrele doporucuji. Ale jak jsem rikal, sam studuji, ctu a skousim. tak jsem se dostal i k andelskemu leceni. Mas pravdu, mozna by mi pomohlo jet do Ameriky, ale na jak dlouho, aby mne nekdo zacal ucit, spise vysvetlovat jejich metody. Ucit mne muze techniky, ale zasveceni uz nepotrebuji. Nevim jak to vysvetlit, co citim, ale potreboval bych vlidne slovo a klidne vedeni.Jdi ve tmne a hledej. Vis je snazsi kdyz v te temnote vede hlas. Nehledeas, neklickujes a jdes dopredu. Jsem taky netrpelivy, ale mam pocit, ze nekde nekdo na mne ceka. Ja zatim nevim jak daleko jsou me schopnosti. Jestli muzu odvadet lidskou energii a pomahat lidem umrit. Mam darem symbol zivota a symbol smrti. Kdo z vas mi poradi. Ne radu necekam. To na vas nenalozim, ale uz vis proc mam pocit ze chci poradit...
A jeste k tomu dablu. Znate mne, jsem verici, ne virou ale poznanim, proto si troufnu oponovat, ze lide si vymysleli Boha a Dabla. Ne mi jsme jim dali pouze jmena. A dabel je andel. My rikame padly andel. Ja rikam ne. Ma li byt zachovan status quo tak ma byt vse v rovnovaze. Znama nomada, jak nahore tak dole, co vysilam to dostavam... Tak ze logicky, kolik je andelu na jedne strane, tolik je andelu na druhe strane. Je kristus i antikristus...Pro nas je svadba bila a pohreb cerny. V Asii je svadba cerna a pohreb bily. Nomada je pulkruh bily a pulkruh cerny. Ktery pulkruh je dobro a ktery predstavuje zlo. Jsem vdecny ze je dabel. On jediny nas uci v karmickych zivotech, On je pokusitel a uci nas prozitky a tim nas vede k vyvoji. Je nekdo lepsi? Ja se pred nim sklanim. Ma mou uctu, i kdyz ho nepotrebuji. Uznavam ale nevyznavam. To je rozdil. Preji vam at vas provazi svetlo laska a pozehnani sily stvoreni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund