Fórum - Zobrazit téma - Posílání na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Posílání na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Posílání na dálku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 8:52 pm    Předmět: Re: SLOVA Citovat

toora napsal:
zeto napsal:
prachsprostý slova bez kterých bychom se nedomluvili jsou nám naobtíž. Snad jen v tichosti a beze slov která by popisovaly vnímanou skutečnost, bez hodnocení přemítání o původu věcí, stavů, bez rozumového zkoumání všeho možného.


Zeto,
slova nejsou zlá ani dobrá. Jsou to jen nástroje.
Je čas mluvit a čas být tiší. Smile

Od projevu k ztišení, to je cesta, pozornost k tomu, co se v nás děje
a práce s myslí, potom může ustávat to neustálé víření myšlenek.
Bez toho to nejde.
Tehdy teprve můžu uvidět, pochopit, co se to vlastně děje.
Především to, že je-li tady někdo, kdo může pozorovat co teď probíhá
uvnitř, tak tím taky zároveň nemůže být. Pozorovatel a pozorované.

To zkoumání a přemítání k tomu v jisté době patří.
Je to jako kdybys rozsypal pucle na zem a chtěl aby se ti z nich
sám složil ucelený obraz. Nejdříve bereš do ruky každý ten dílek,
zkoumáš, kde je jeho správné místo a poctivě ho usazuješ tam,
kam patří. Když je obraz složen, můžeš ho odložit, nepotřebuješ
ho. Poznáváš, že tím "nej" je to, co vedlo ke skládání - je
To co je za všemi obrazy i slovy. Dojít k tomu je jistý proces.
Nejde nic vynechat. Lze se buď radovat ze skládání,
nebo brečet nad nedokonalostí dílků, špatnými podmínkami,
nebo třeba vlastní nešikovností.
Smile Very Happy


Mám problém se radovat když jsem zrovna smutný, i když si na nějaké úrovni uvědomuji že to fakt asi záleží jen na mě. Jak se radovat když má člověk pocit že celej ten rozsypanej obraz se rozsypal schválně a schválně se zatoulalo pár dílků a dokonce jich několik lidí odneslo, že spadli do bláta a nejspíše je budu muset vyčistit a opravit pokud budu chtít obraz znovu složit.

Co s tím? Snažit se, když výsledek je nejistý nebo koupit nové puzzle a zkusit to znovu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 10:10 pm    Předmět: Co s tím? Citovat

zeto napsal:
Mám problém se radovat když jsem zrovna smutný, i když si na nějaké úrovni uvědomuji že to fakt asi záleží jen na mě. Jak se radovat když má člověk pocit že celej ten rozsypanej obraz se rozsypal schválně a schválně se zatoulalo pár dílků a dokonce jich několik lidí odneslo, že spadli do bláta a nejspíše je budu muset vyčistit a opravit pokud budu chtít obraz znovu složit. Co s tím? Snažit se, když výsledek je nejistý nebo koupit nové puzzle a zkusit to znovu?


No, radovat se, když jsi smutný? Takhle ne. Nemyslela jsem tu
radost momentální z něčeho, ale tu radostivost co je tu pořád.
Taková bez zjevné příčiny, z toho že jsi.
Všimni si, Zeto říkáš "mám pocit" - ten někde vzniknul a co je
hlavní, taky dříve-či později zanikne. Když budeš dávat bacha
na to proč vzniknul a taky na to, že tyhle pocity se stále mění,
budeš taky zároveň přicházet na to, že je zbytečné se nimi nechat
jakkoli semílat.
Smile
Přijdou-odejdou...a taky jsou známy různý techniky co s tím,
aby se takoví nezvaní "hosté" v týhle hospodě nijak nezdrželi.
Potom se už jakoby skládá samo...i když to třeba vypadá jako
běh na dlouhou trať a občas toho máme plný kecky. Shocked Crying or Very sad

Jen si v tom každým upadnutí vzpomenout na to, že tahle
trať je jen jeden takový přízrak a zítra tu bude zase jiný.
Co do nich?...spíš to, co je za tím...za vším...Bezbolestné.
Wink
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

Ja reiki energii na dalku posilam tak ze si dam ruce asi 15 cm od sebe dlanemi k sobe.Dam tam 1.2.3.symbol reknu" reiki energie pro plice Jana Nováka" a na zaver 1. symbol.to me přijde jako nej. system
1.symbol cho-ku-rei
2.symbol se-hi-ki
3.symbol hon-še-ze-šo-nen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 8:30 pm    Předmět: Citovat

Filio napsal:
Ja reiki energii na dalku posilam tak ze si dam ruce asi 15 cm od sebe dlanemi k sobe.Dam tam 1.2.3.symbol reknu" reiki energie pro plice Jana Nováka" a na zaver 1. symbol.to me přijde jako nej. system
1.symbol cho-ku-rei
2.symbol se-hi-ki
3.symbol hon-še-ze-šo-nen


nedělá se takhle woodoo? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 8:42 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni.Dnes jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že nic necítíme při posílaní reiki, zda je či to už není reiki s anděli a jinými věcmi. Předně, já cítím a vím i diagnozu, ale neřeším to. Muj názor je, že je to stejné, jako u rolníka.Mlady rolnik zaseje seminko a hned druhy den se jde podivat jestli uz ho vidi a je sklamany ze ne. Druhy den uz rano bezi na pole a kontroluje semena, tak to jde stale dokola. Bud ma vydrz, a konecne se docka a uvidi(uciti reiki) a nebo nevydrzi, a prestane zalevat pole a nic nevyklici, ale uschne.Stary sedlak zaseje, a pak dela to co ho naucili predkove, a vi, ze semeno klici. at uz to vidi a nebo ne. Uveri starsim, zkusenejsim. Mlady rolnik treba do semen zamicha jina semena a ani nevi, ze na poli poroste i koukol. A treba jenom koukol. On to nepozna. Pak ten koukol sklidi a proda, protoze si mysli, ze je to zrno na mouku a chleba. Ale to neni jeho chyba. Nikdo ho to nenaucil.A taky stary sedlak vi, ze kdyz bude delat to co se ma, tak uroda prijde, nerikam, na malem kousku experimentuje, ale rozvazne a dlouho, nez udela usudek a poradi druhym. Neni to o opatrnosti, ale zodpovednosti. Co kdyz poradi spatne a ublizi a nebo prijde hlad z neurody.Co kdyz geneticky upravena semena nam za dve generace ublizi. Co kdyz nove smery reiki nas odvedou jinam, tam kde budeme hodne citit a vnimat toky energii, ale uz nebudeme lecit.Ja nevim, geneticke inzenyrstvi nemohu posuzovat, nic o nem nevim, a reiki take nemuzu posuzovat, mozna tak po 50 letech zkusenosti. Vemte si i Bohu trvalo pet dni, nez se zdokonalil a udelal cloveka.Ja nejsem ani trochu schopen se s nekym srovnavat, natOz s nim, tak tech 50 let by mnelo byt spise 500 let.Je pekne mit na stene a zaujmout pacienty deseti diplomi co vsechno umim, na co jsem mistr. Je to v poradku, ziskam jejich sebeduveru,ale mistra to ze mne neudela. To je v necem jinem.
Taky mne napadlo zareagovat na ty puzle, rozsypane a v blate. Tim ze se rozsypaly vznikl jiny obraz.Proc ho znovu skladat a cistit je od blata.Mam li dost odvahy jdu dopredu a jsem rad, ze mi zivot ukazuje tu lepsi stranku sve tvare, a tou je neustala zmnena. Zmnena je zivot. V prirode co stagnuje je mrtve. Nemyslim tim zraloky, ale vem si prirodu kolem sebe. Jaro, leto,podzim zima.Svitani a zapady slunce. Vzdy se zamyslim, kdyz na necem lpim, proc, proc se bojim jit dal. Nekteri jedinci umrou uz ve dvaceti letech a zustanou v rakvi a cekaji na smrt.Saman. At vas provazi svetlo, laska a pozehnani sily stvoreni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 12:05 pm    Předmět: x Citovat

Zetíku můj oblíbený, být sám sebou a se sebou obnáší i být smutný, když jsi smutný, nadávat, když potřebuješ zanadávat.
To, že má člověk nalepený univerzální úsměv, vykládá jak je neskonale šťastný a miluje celé lidstvo, neznamená, že uvnitř se neschovává spousta potlačeného vzteku, nenávisti a zloby. Důležitější je co je uvnitř ne jak se kdo tváří.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
cavy
Nováček
Nováček


Registrace: 17.2. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

Píšeš, že není potřeba používat symboly. Pro toho, kdo se umí soustředit je to asi pravda, ale dost z nás ještě potřebuje používat určité "rituály," i když jen pro to soustředění a upoutání mysli na danou věc. Takže tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

cavy napsal:
Píšeš, že není potřeba používat symboly. Pro toho, kdo se umí soustředit je to asi pravda, ale dost z nás ještě potřebuje používat určité "rituály," i když jen pro to soustředění a upoutání mysli na danou věc. Takže tak


Myslím že určité rituály mají své místo v našem životě. A jak píšeš, pro upoutání mysli na danou věc. Přemýšlel jsem zda je opravdu síla v samotném rituálu nebo v přístupu který k němu máme. Dle mého to spíše vychází z ašeho přístupu k němu.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

To Cavy:
Pracuj tak jak to cítíš. Myslím že se dá říct že téměř absolutní většina lidí pracuje s nějakým "rituálem". Symboly Reiki nebyly vymyšleny "pro srandu". Mají velmi hluboký podtext. Většina lidí asi procházela podobným vývojem - začínala zasvěcením, poté užíváním symbolů a zjištěním že (po určitém čase) už to jde i bez symbolů. Tento vývoj je u každého jinak dlouhý a není kam pospíchat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
cavy
Nováček
Nováček


Registrace: 17.2. 2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 7:58 pm    Předmět: Citovat

Určitě, potom to "nepoužívání" symbolů je o stupni na který člověk je, myslím teda s "učením." A stejně, myslím, že všichni jsme se učili na začátku symboly používat. A znovu říkám, pro upoutání mysli je rituál dobrej, ať už je jím cokoliv. Vždyť jak člověk medituje... Kdyby to šlo : cvak - cvak... jdu na sever - jdu na jih...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.23 sekund