Fórum - Zobrazit téma - Posílání na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Posílání na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Posílání na dálku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 11:19 am    Předmět: x Citovat

No možná má Krabas nějaké jiné informace než já, ale symboly údajně pochází od Usuiho, nikoliv z nějakého pozdějšího channelingu (což jsou pro mě dost pochybné zdroje filtrování jakýchsi info přes kohosi, kdo tvrdí že jsou přímo od zdroje - jakého? Prostě jim nevěřím a často jsem se přesvědčila že jsou mimo mísu).

Háček v zrychlování může být i v tom, že díky našemu stylu života se zamotáváme čím dál víc do složitosti od psychiky až pro nové problémy, které tak moc nebyly (třeba báječná sbírka závislostí, komplikovaných mezilidských vztahů). Nikdo na nic nemá trpělivost a na nic nečekat. Jenže to spíš vede k nic moc rychlokvaškám a obrovské nespokojenosti lidí se životem a světem vůbec. Všimně si, jak trend vede k čím dál větší izolaci jedince a komunikaci spíš přes počítače než živý dialog a potkávání se. Hmmmm nejsem si jistá, jestli je tohle to nejlepší jak se dát do kupy - tedy servírovat lidem fast food duchovno.

šamanka
Drago: taky jsem asi nejvíc přilnula k DKM, ale k tomu často přidávám i ČKR a SHK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 11:26 am    Předmět: Mamce. Citovat

mamka napsal:
Uznávám, že v tom může být kvalitativní rozdíl, ale kdo to posoudí?


Tak Mamko necháme, stejně se tu časem ještě jistojistě setkáme s někým, kdo bude vést podobný řeči jako my dvě.
Vše se časem vyvrbí.
Měj pěkný den.
Laughing Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 11:30 am    Předmět: Šamance. Citovat

Ahoj Samanko.

Moc pěkný, zastávám v tomto zcela stejný názor jako ty.
Díky. Smile Very Happy
toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 5:11 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
No možná má Krabas nějaké jiné informace než já, ale symboly údajně pochází od Usuiho, nikoliv z nějakého pozdějšího channelingu


A to jsi vzala kde? Kde jsem to tvrdil?
Samozřejmě že ty symboly nachaneloval Usui, připouštím že někteří další mistři po něm je pak poupravovali - možná díky tomu že si je špatně pamatovali, nesměli se totiž tenkrát kreslit na papír tak jak to děláme dnes, ale jako první je nachaneloval Usui.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 9:39 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ten kdo si umí navodit stav mysli Reiki bez použití symbolů, tak je dle mého nemusí opravdu používat. Když ty symboly mám v auře, tak pro mě pracují, mohu se na ně napojit bez toho aniž bych je kreslil. Vlastně jsem napojen neustále, stačí jen vyladit svou mysl.

Dříve lidé symboly v auře nakresleny neměli, jejich cesta k reiki byla složitější a podstatně delší. My máme výhodu. Je to jednodušší. Nedovedu polemizovat nad tím, co je lepší. Zdali tradiční způsob nebo ten náš moderní západní. Nikdo z nás není napojen tradičním způsobem a proto to nedokážeme posoudit. Buďme rádi za to, co máme.

A to že andělské energie nejsou reiki, že RA-Sheeba není reiki, že Shamballa není reiki? No a co? Jsou to energie jiného rázu, dá se s nimi dělat taky spousta věcí, použití je podobné jako u reiki. Egypt měl své bohy, energie a systémy, fungovalo jim to, tak proč bychom to nutně museli nazývat nebo porovnávat s reiki.
Hlavní je, že to funguje směrem ke světlu a lásce.


Krabásku, jo, to jsi napsal moc hezky. Very Happy Zrovna s jedním milým človíčkem, se kterým jsme o tomhle tématu dneska debatili na chatu , jsme se shodli, že záleží na tom, co máš v srdci. Podle toho pak vypadá tvoje práce nejen s Reiki ale s tím ostatním. Od toho se pak odvíjí celý náš přístup ke všemu. Pokud ti chybí hlubší vztah k tomu co děláš, můžeš mít naučený postupy, dělat všechno možný PŘESNĚ podle návodu a nějak to nebude ono.
Ale nějak jsem to stočila trochu jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ten kdo si umí navodit stav mysli Reiki bez použití symbolů, tak je dle mého nemusí opravdu používat. Když ty symboly mám v auře, tak pro mě pracují, mohu se na ně napojit bez toho aniž bych je kreslil. Vlastně jsem napojen neustále, stačí jen vyladit svou mysl.

Dříve lidé symboly v auře nakresleny neměli, jejich cesta k reiki byla složitější a podstatně delší. My máme výhodu. Je to jednodušší. Nedovedu polemizovat nad tím, co je lepší. Zdali tradiční způsob nebo ten náš moderní západní. Nikdo z nás není napojen tradičním způsobem a proto to nedokážeme posoudit. Buďme rádi za to, co máme.

A to že andělské energie nejsou reiki, že RA-Sheeba není reiki, že Shamballa není reiki? No a co? Jsou to energie jiného rázu, dá se s nimi dělat taky spousta věcí, použití je podobné jako u reiki. Egypt měl své bohy, energie a systémy, fungovalo jim to, tak proč bychom to nutně museli nazývat nebo porovnávat s reiki.
Hlavní je, že to funguje směrem ke světlu a lásce.


Krabásku, jo, to jsi napsal moc hezky. Very Happy Zrovna s jedním milým človíčkem, se kterým jsme o tomhle tématu dneska debatili na chatu , jsme se shodli, že záleží na tom, co máš v srdci. Podle toho pak vypadá tvoje práce nejen s Reiki ale s tím ostatním. Od toho se pak odvíjí celý náš přístup ke všemu. Pokud ti chybí hlubší vztah k tomu co děláš, můžeš mít naučený postupy, dělat všechno možný PŘESNĚ podle návodu a nějak to nebude ono.
Ale nějak jsem to stočila trochu jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 9:44 pm    Předmět: Citovat

Renato souhlas, děkuju Smile
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:17 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
Renato:
Reiki je Reiki. Ma nejakou formu, a dokonce i vyvoj, ale nemel by ho delat kazdy a to splacanim cehokoliv s cimkoliv a tvrdit, ze je to taky v poradku a ze reiki je svoboda.
V reiki je dulezite pouzivat symboly. Je to dulezite, a proto tam jsou. Az je doopravdy V REIKI nebudes potrebovat, budes to vedet a budes taky vedet, ze to nemuzes rikat zacatecnikovi, protoze on je potrebuje a musi si taky projit tu cestu co ty.
Energie jde posilat i bez symbolu. Vzdyt pouha laskyplna myslenka na nekoho je poslani energie na dalku. Pokud chces posilat reiki s jejimi vlastnostmi, doporucuji pouzit symbol. jinak posilate energii a ne reiki. Vice viz vyse.


To Ankur:
tvému prvnímu příspěvku jsem moc nerozumněl, ale pod tohle se podepisuji. V mateřské školce se také neprobírají goniometrické fukce. Možná to přirovnání pokulhává, ale tak nějak to je. Na začátku je nutné pracovat se symboly, protože to nás učí koncentraci. Časem každý přijde na to, že je důležitá koncentrace a ne symbol a ani tady se vývoj nezastavuje. Kdysi jsem si myslel, že mistr Reiki je něco jako zástupce Boha na zemi a už se nic učit nemusí. Pár dní po zasvěcení mě došlo že osvícení se nekoná a musím makat dál. Samo nepřijde nic.

Přeji všem úžasné zážitky při práci na sobě.

To, že můžeme pomáhat ostatním je jen příjemný bonus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 12:23 am    Předmět: Citovat

ageus napsal:
Milý ankure,chápu tvůj úhel pohledu,ale myslím,že reiki mohu nazívat reiki,ikdyž pracuji s čakrami a anděli.Jde asi o to,jestli chápeš slovo reiki ve spojitosti s definicí jako všezahrnující vesmírná energie,všeprostupující láska(ke které mají přístup všechny bytosti),nebo jako ucelený léčbný systém,znovuobjevený v japonsku na začátku min.století.Podle mne jsou obě možnosti správněSmile
Je to přirozený výsledek práce s reiki-myslím,že to spolu souvisí.Pokud máš vyladěný en.system,např.pomocí R.začneš postupně vnímat jeho centra,jeho jednotlivé části,ale přitom s čakrami pracueš už od začátku,nedá se to podle mě oddělit-tohle je reiki a tohle jsou čakry.Je to jak kdybys řekl auto je auto,ale někdo do toho přidává kola,nebo spolucestující a ti tam nepatříWink
Stejně tak,pokud se tvé vědomí rozvíjí a vylaďuje se tvé en.pole,tak může na 5.úrovni docházet při práci ke komunikaci a spolupráci s průvodci(anděli),kteří jsou přirozenou součástí našeho života.

Podle mě není důležité používat symboly a nejsou tam proto,že je to důležité,ale proto,že něco symbolizují;)začátečník je nepotřebuje,stejně jako by si je nepotřeboval ty,kdyby tě to někdo nenaučil.proč se učit omezení mysli,kterého se budeš muset zbavit,proč nepracovat rovnou svobodně,ale zodpovědně.je to DOGMA reiki.vím,že každý,pokud chce umí uchopit reiki i bez symbolů a většina lidí je používá,jenom ze setrvačnosti,protože jim někdo řekl,že se to tak má dělat.nevím,jestli je to tak u všech,ale mám pocit,že většina lidí je přestane používat v okamžiku,kdy si začnou věřit a přijdou na to,že je vlastně nikdy nepotřebovali.Ale proč to nejde hned?může to být tím,jak píšeš ty,že by si tím každý měl projít a až sám pozná,tak je zahodí.A nebo to může být tak,že je používají jenom,protože je to tak někdo naučil a že kdyby dostali možnost pracovat bez symbolů hned od začátku,tak by je vůbec nepotřebovali.


Ageus, hezkýýý dobře jsi to napsal, je to tak Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 8:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj tady saman.Nejsem dost dobry ve filosofii, navic upozornuji ze jsem dyslektik s problemem v gramatice, moje omluva, ale myslim si, ze tema symbolu ano ci ne je uplne zbytecna.Kazdy vi, ze bez symbolu pismen, kazde pismeno se nejdrive naucime chapat jako jednotlivy symbol, by jsme se v prve tride nenaucili cist ani psat. Symbol je magicky utvar car, ktery casem prijmeme a nemusime uz detailne opisovat ci vnimat. Ja uz taky nectu jednotlyva pismenka, ale vnimam jejich obsach. To plati dvojnasob o symbolech reiki. Nejdrive je musim dostat do podvedomi a to uz je za mne vizualizuje i bez meho vedomeho pricineni. Je to stejne, jako existuji energeticke obrazce, ktere vyzaruji energii. A podle rozlozeni car se v obrazci nabiji ruzna energie. NEBUDEME POLEMIZOVAT JAKA, ALE DULEZITE JE, ZE PODLE TVARU ZISKAM URCITY DRUH ENERGIE. PODLE TVARU REIKI SYMBOLU ZISKAM RUZNOU KVALITU CI RUZNE ZAMNERENI NEBO SMNER ENERGIE REIKI. Kdybychom na zacatku nedostali symboly, tak budu otevreny kanal reiki, ale budu jen zaric, ale nebudu ji ucine smerovat nebo posilat kam chci. Bez obrazu neni energie. Je to to same, jako kdyz si dite vezme pastelku a namaluje neco, ale to neco nevyzaruje, a nekdo nakresli spletitou caru dvakrat prohnutou a kdyz na to das pivo, tak behem 20 vterin je bez alkoholu, vycpely a neda se pit. Je to v usporadani car, jen musis vedet jak je nakreslit a v jakem poradi. NIC VIC. Nepripomina vam to kresleni nasich symbolu. Je pekne vse mnenit, ale mnejme uctu pred moudrosti predku, a nez neco stareho zavrhnu, premyslim a skoumam uzitecnost jejich vedomosti pro mne, ale hlavne pro potomky. Kvuli svym potomkum jsme tady. Pro nic jineho.
Omlouvam se za moralizovani. Ale ja teprve nyni zacinam chapat a sklanet se pred vedomostmi nasich babek korenarek,nasich babicek a jejich poudacek ci nedozirnou vedomosti " primitivnich narodu "
SAMAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 9:23 pm    Předmět: Citovat

No já to chápu tak, že symboly jako takové, mají své opodstatnění pro ty, kteří je potřebují. Mohou se o ně opřít a pak si i věří, a i jim to pak líp funguje.

Jsou ale i tací, kteří je nepotřebují, protože došli k poznání, že symboly nejsou pro ně vhodné/podstatné - omezují je. Každý jsme jiný a každý máme tu svou jedinečnou cestu. Pokud chcete symboly používat, tak je používejte, vše je správné. Pokud jdu po té své cestě, tak je to jenom má cesta a nemohu ji nikomu jinému vnucovat, ať už je to cesta se symboly anebo bez nich...

Však lidé si najdou vždy toho mistra, který jim nejvíce vyhovuje. Naštěstí jsme všichni rozdílní a každý si tou svou rezonancí přitáhne to své, co si "zaslouží" Wink

Pro někoho jsou symboly vhodné a pro někoho ne. Někdo má rád černobílou, někdo má rád barvy nebo to i ono.
A všichni jsme jedineční, ať pracujeme tak nebo tak!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
hexa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 24.12. 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 1:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mila,
chcem sa opytat na Tvoj nazor na "programovanie" posielania energie Reiki - v ktorom stupni sa to uz da? Pocula som, ze az v R3, ale ......Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 3:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Anna,

programovat s Reiki můžeš už s Reiki 1, tak jako i s ní posílat. Myšlenka a úmysl ti stačí na všechno. Bohužel neustále jsme ještě omezováni různými "světonázory", co je dobré a co je špatné. Až se od nich osvobodíme, pak se nebudeme stačit divit, co v nás všechno je a co všechno vlastně dovedeme. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 8:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidicky tady saman. Dnes strucne. Preji vam vsem hodne uspechu v dosahovani absolutni tolerance a predesilam, ze to co hlasam je muj nazor podporeny zazitky a skusenostmi. Neni to pravda, ale jenom moje pravda. Proto rikam symboly musi byt. Bez symbolu by v nas nikdo kanal reiki neotevrel. Ja se ucim otevirani kanalu pro jinou nez reiki energii. To jinou prosim v uvozovkach. A taky pomoci zasvecovaciho symbolu. A je to hodne prozitkove. Mate sylny vjemy, a to jen nakreslenim symbolu. A osviceni neni naplneni cloveciho potencialu. Nejrychleji bych to prirovnal k jedne vcelce Maje. Ta dosahne osviceni tim, ze splyne s rojem. Ona neni ja ale stane se my v jedinecne identite.Jakmile absolutne zapomenu na sve ego, na sve ja, necham zapomenout svuj potencial, nic nebudu chtit a nic nebudu davat, dam svobodu vsem aby do mne vstoupili a vlastne tim dam svobodu sobe abych vystoupil a stal se otrokem protoze uz nebudu chtit nic pro sebe ani pro druhe, absolutne bez touhy neco delat a presto stat za svym nabytym poznanim vytrvaleji nez priboj, pevneji nez skala ale stat jen jako slaby praminek pravdy a ukazovat cestu vidoucim. To je moje pojeti osviceni.Nepresvedcovat, nevnucovat a presto presvedcit miliony lidi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Dle mého jsou symboly všude kolem nás, obklopují nás. Proč třeba tento symbol nevypadá jinak než vypadá a proč každý z nás ví co znamená?

Pro někoho je symbolem i takováto věc: (třeba pro naše kočky - bude bašta)

nebo třeba statečné srdce?


a co tohle 355kg srdce? Nejsou zvony také takovými symboly?

nejni krásný?



no nejni sladký?


Je to opravdu jen symbol?


Můžeme ho popsat:


Můžeme ho ovládnout...


A někdy se prostě ovládnout nedá...




Dá se to vůbec nějak popsat? Jak je to vlastně s těmi symboly?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund