Fórum - Zobrazit téma - Posílání na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Posílání na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Posílání na dálku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ageus
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 12.1. 2006
Příspěvky: 292

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

toora:
atmavičara-pěkně to tady rozjíždíšWink)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 4:59 pm    Předmět: Pojmy. Citovat

Ankure,
v tom, co píšeš velkoryse používáš určité pojmy,
o kterých máš jen jakési vlastní zkreslené představy. Sad
Jsou to výrazy jako je mysl, stav vědomí, Svoboda, Osvícení
apod. Možná by stálo za to seznámit se s tím, co o těchto pojmech
kdy řekli ti, jichž se tzv. Osvícení, Osvobození týká.
V každém oboru naší aktivity se jim říká odborníci.
V otázkách duše, sebepoznání, tedy pravdyhledačství jsou to Nauky,
či Písma.

Jinak je to totiž řeč ve stylu, který je dost podobný tomu: "Nezajímá mne,co to či ono ve skutečnosti je, neviděl jsem to, nic povolaného jsem
o tom nečet, ani neslyšel, ale mám na to svůj názor...a vysvětlím vám
o co jde".

Čímž Ankure nechci nikterak snižovat, či znevažovat tvoje prožitky, zkušenosti, praktické postřehy a názory. Líbí se mi.
Jde mi o to, že pokud budeme ignorovat skutečné významy slov,
napácháme víc škody než užitku a tím tato různá nepochopení jsou.
Jistě máš i bez toho hodně co říct.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 5:03 pm    Předmět: Citovat

Merlin70 napsal:
No nic, konec legrace, chtěla jsem tím říct, že možná v naší uspěchané době není na škodu, trochu ubrat plyn a dělat něco pomaleji, ale s prožitkem...


O tom diskuze nebyla. Tady šlo o to, jestli jsou symboly potřeba či ne pro posílání na dálku. O rychlosti a o prožitku se přece nebavíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 5:05 pm    Předmět: Ageusi Citovat

ageus napsal:
toora:
atmavičara-pěkně to tady rozjíždíšWink)))


Very Happy Ageusi, co myslíš, mám to tutlat? Wink Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 10:10 pm    Předmět: Citovat

nedokážu popisovat a debatovat tak složitě o významu slov, porovnávat jejich význam z hlediska filozofie,Písma a Duchovních textů.
Nedokážu složité filozofické úvahy. Nikdy jsem tyto složité texty nestudovala.
Vím jen, že v jednoduchosti je krása, že složité věci se dají říct jednoduše aniž by se měnil význam a že pro práci na dálku symboly nejsou potřeba. Je to moje "vím".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

Renata napsal:
Vím jen, že v jednoduchosti je krása, že složité věci se dají říct jednoduše aniž by se měnil význam a že pro práci na dálku symboly nejsou potřeba. Je to moje "vím".


Renato, myslím, že dokážeš naprosto jasně a pochopitelně říct, jak věci vnímáš a chápeš. Já to tak dobře nedokážu, takže jen podepisuji to, co jsi řekla už výše.
Navíc nechápu, proč se tu dohadujeme o tom, jestli jiný přístup než klasický Usuiho, je vůbec reiki. Samozřejmě, že po kurzu je asi nutné držet se těchto pravidel. Když si vzpomenu, jak jsem byla po zasvěcení ze všeho vykulená, tak tato přesná pravidla byla jediným pevným bodem.
Ani ve snu by mne nenapadlo, že je za pár let nebudu považovat za "svaté".
Taky si myslím, že mezi mistry reiki je daleko víc nešvarů, které by Usuimu vadily daleko podstatněji, než že se jeho následovníci pouští jinými cestami . Jestli byl chlapec tak dobrej, tak by určitě netrval na tom, aby se z jeho způsobu udělal zákon, o kterém se nediskutuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 10:44 pm    Předmět: Není to pro každého. Citovat

Renata napsal:
Nedokážu složité filozofické úvahy. Nikdy jsem tyto složité texty nestudovala.

Ano, přesně tak, pokud za tím není vlastní niterný prožitek, zůstává
hovor na poli filosofie.
Ta má svůj význam a opodstatnění, zárověň také svoje jistá omezení.

Renata napsal:
práci na dálku symboly nejsou potřeba.
Je to moje "vím".


Jistěže pro "práci na dálku" ne. O síle myšlenky snad zde ani
už nikdo nepochybuje.
V případě, že se budeme bavit o práci s energiemi všeobecně,
rozhodně bych se v tomto případě vyhnula pojmu Reiki. Smile

O.K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 10:56 pm    Předmět: Mamce. Citovat

mamka napsal:
Taky si myslím, že mezi mistry reiki je daleko víc nešvarů, které by Usuimu vadily daleko podstatněji, než že se jeho následovníci pouští jinými cestami . Jestli byl chlapec tak dobrej, tak by určitě netrval na tom, aby se z jeho způsobu udělal zákon, o kterém se nediskutuje.


Tady přece nejde o to jestli byl "chlapec" dobrej nebo nebyl
z hlediska našeho posuzování dobroty.
Jde o čistotu toho co je předáváno.
Jiné cesty jsou individuální cesty, nic proti tomu,
ale učení je jedno. Kdo z něj co udělá, to už je věc zcela jiná.

Jestliže se ona čistota nerespekuje, zkresluje se neustále
další a další lidovou uměleckou tvořivostí a z toho původního
je jakýsi paskvil, který už s Pramenem nemá nic společného.
Je to stejný efekt jako hra na tichou poštu.
Je jedno, jestli to slovo na konci zní líp než to na začátku
živého řetězce. Jde o to, že je to slovo zcela jiné.

Je to podobné asi jako fakt, že geneticky upravené potraviny,
ta gigantická zrna jsou přece o tolik výživnější, ekonomičtější,
hezčí, chutnější a nevím co ještě...než byla ta malá zrnka
před tou modifikací. Otázka zní: "Je to tak dobře?" Sad Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 7:32 am    Předmět: x Citovat

Hlavně jsou dvě cesty:

japonská, která jde do hloubky a začíná od osobního růstu, sžití s energií, práci hlavně na sobě a

evropskou, která jde hodně po povrchu, začíná spasitelským syndromem, snahou získat všechno co může reiki dát lehce a hooodně rychle.

Tolik objasnění pojmů pro začátečníky.

Podle mě je nejlepší pro naše kraje a povahy taková vlastní ZLATÁ STŘEDNÍ. Hezky pomaloučku začít sám se sebou, cítěním energií, práci se symboly a hledání si vlastního způsobu jak si obohatit život, jakým způsobem se sžiju nebo budu pracovat se symboly, kdy je budu používat atd. Osobně se řídím vlastním pocitem při každém použití, když cítím použít - použiju, když ne tak ne. Nejsem zastáncem konzervativní školy: když symbol nenakreslím do puntíku přesně - nefunguje. Řekněme si upřimně, kdo dokáže něco rukama dělat vždycky na milimetr přesně? Podle logiky by symboly prostě nebyly nikdy funkční.

Dost mě v tomhle směru šokovala paní Steinová, jejiž kniha je hodně dobrá, ale je tam spousta věcí se kterýma nemůžu souhlasit. Zasvěcování typu: Cituju: tak jsem přišla na ezoterický fesťák, zasvětila desítky lidí co mi stály ve frontě, druhý den dvojku a kdo chtěl i trojku. No nemá cenu o tom dlouze povídat, však si to dostudují doma!"
To je myslím druhý extrém - pohroma. O tomhle by reiki být nemělo.
Tedy ne o tom kolik vyrobím reikistů, ale kolik lidí se bude reiki "věnovat", rozumět mu, pracovat s ním, prostě mu tak trochu změní život směrem k větší kvalitě.
Časem si člověk projde obdobím kdy symboly ANO, pak NE a nakonec se myslím hodně z nás vrátilo ke kompromisu: někdy ano, někdy není třeba. Záleží na pocitu a momentální situaci. Ale to je o zkušenosti a praxi.
Jooooo a tu v Tescu neseženete. Ani bez slevy.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 8:04 am    Předmět: Citovat

Tooro,
myslím, že chápu, o co v téhle diskuzi jde. Přesto mám pocit, že se to podobá třeba diskuzi kněží o tom, jestli opravdu jen kněz má patent zprostředkovat obyčejným smrtelníkům kontakt s Bohem.

Jestliže Usui nachaneloval pravidla reiki a je to O.K. a jedině tak, pak nechápu, proč tu většina brojí proti channelingům, které tu v podobě různých jiných takyreiki apod ... prezentoval např. Lightworker.

Proč odsuzovat jiný druh práce s reiki, když zřejmě ani nekompromisní zastánci Usuiho rieki nedokáží definovat tu jejich 100%čistou reiki. A troufám si říct, že by nedokázali ji s jistotou nedokázali odlišit od jedné z LW reiki, kdyby se s ní setkali. Bylo by to objevení nových možností a dosud utajených prožitků s Usuiho reiki?

A navíc jsem přesvědčena o tom, že "čistota" je dána něčím naprosto jiným, než je přesné dodržování postupů.

Nejsem žádný vzbouřenec proti tradiční reiki. Jen se snažím pochopit, proč takový odpor vůči všemu, co může práci s reiki třeba i obohatit?
Možná dostanu brzy lekci, která mne k pochopení dovede, ale zatím přemýšlím tímto způsobem.
Je to asi jako u vaření Wink . Já vařím guláš podle receptu matky, babičky, prababičky....a je výborný. Jenže pak mi do něj na sporáku manžel přihodí jinou ingredienci Shocked (jak si mohl dovolit??) . A hleďme, pořád je to guláš a dokonce lepší, než ten náš, kterého se po generace držíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:29 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

Kdo naplnuje plne svuj potencial? Dle me je to Mysl.
Jeji jeden program(projev, funkce,...) Ego prevzalo kontrolu a nalhava nam, ze je touto Mysli a ze nic jineho (jiny zpusob vnimani sveta) neni.

Svoboda (Osviceni) je pro plne naplneni Lidskeho potencialu. Jen si vzpomeneme, ze krome plazeni se na zemi umime i jezdit na kole, surfovat, stepovat, behat, tancovat, plavat, skakat, kutalet se a, ..... a plne si to vychutnavame. Je to rozkos, radost, neohrozenost, svoboda, soucit,laska, klid ......


To je moc hezky napsané Ankure, opět si mě přinutil se zamyslet. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
pak nechápu, proč tu většina brojí proti channelingům


Ahoj Mamko,
kdo to řekl, pojemnoval, že to byl v případě Usuio channeling?
Tohle slovo vzniklo s trochu jinou aktivitou. Nebo myslíš,
že Usui šel na horu Kuriyama a řekl si teď "jdu nachanellovat"?
Ne, meditoval, leta, v jeho kultuře a vyznání také ledascos
musel-ledasjakou práci na sobě vykonat (taky třeba neočekávat),
pro to, aby byl tím pravým a byl takto vlastně ideálním příjemcem.
Takže je tu jeden podstatný rozdíl, v tom nachaneloval a obdržel.
Ne ve zdroji, ale způsobu získávání informací.
Hodně lidí je lační po informacích, na které nejsou připraveni,
tak jako byl např. Usui, ba jim ani jinak nenáleží.
Ale není zde jen on, je tu spousta jiných, kteří "obdrželi".
Tedy ve správný čas.
To načasování konkrétního člověka je ztěžejní v tom, aby mohl
obdržet. Smile


mamka napsal:
A navíc jsem přesvědčena o tom, že "čistota" je dána něčím naprosto jiným, než je přesné dodržování postupů.


Mamko, pokud bych měla tu čistotu s něčím srovnat,
tak spíš s čistotou jazyka, řeči, než s vařením guláše. Sad Wink
I když to není tak vzdálené, ano těmi všemi ingrediencemi,
kterými do toho vaření kdo zasahuje to může pripomínat
možná spíše ten pověstný dort, co vařili pejsek s kočičkou.

Jako byly všechny tvořivé zásahy do například do Bible.
(nevadí, že v jednom případě je to dlážděno dobrými úmysly
a v druhém touhou po ovládání druhých, výsledky jsou stejné).

Řekla bych, že ten guláš, tak ten z toho právě vzniká v průběhu
doby, z té původní čistoty složení. Guláš z pravé svíčkové. Very Happy

P.S.
Nezaměňuji ovšem jakousi násilnou strnulost v praxi, s oním
čistým předáváním původní Nauky. Ty hranice jsou však velmi
tenké. To už sle je zase jiná pohádka. Very Happy
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Drago
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.3. 2005
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

samanka napsala:
Citace:
Časem si člověk projde obdobím kdy symboly ANO, pak NE a nakonec se myslím hodně z nás vrátilo ke kompromisu: někdy ano, někdy není třeba. Záleží na pocitu a momentální situaci. Ale to je o zkušenosti a praxi.


V tomhle musím dát šamance za pravdu. První dva roky s reiki byly o tom cpát to skoro všude. následovala krize, potom totálně konec. Řekl jsem si nebudu to řešit, a začal snad normálně (=bez new age)žít. Úlet je snad jen to, že jsem si udělal buben a občas si zkusím zabubnovat.
Posledního půl roku se k reiki občas vracím v takovejch obyčejnejch situacích. (když potřebuju dětem pomoct od bolesti zubů nebo cítím počátek nachlazení, když se blíží nějaké jednání nebo situace (jak v práci tak i ve vztahu), kde si nejsem jistý nebo která bude těžká).
Trochu mne ale překvapilo, že jsem v reiki úplně vypustil první 3 symboly a používám jen DKM.
Jó, a ještě jedna věc se udála, to mi docela otevřelo oči. Přestal jsem pozorovat sebe, a koukám spíš na lidi kolem mne. I ty úplně obyčejný. Člověk ten svět vidí najednou nějak jinak, řekl bych líp.

Drago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 10:56 am    Předmět: Citovat

já tady k těm teoriím přidám jednu svou.

myslím si že dříve lidé symboly nepotřebovali a nepracovali s nima. Až v případě, že se přemýšlelo dát reiki většímu spektru lidí, ne jenom těm co se postí, cvičí chikung, žijou v horách a papají mrkvičku vlastoručně sklizenou. V tu chvíli vlastně vznikal náznak první západní větve reiki. Najednou se komusi v meditaci nad těmito věcmi zjevily symboly pro pomoc na napojení na reiki, bez zbytečných dlouhých několikaletých cvičení. Ty symboly byly nachanelovány, ukotveny, zaznamenány a předány dalším lidem. Pomocí těchto symbolů se lidé žijící ve stresu a nezdravém prostředí - lidé vzadáleni harmonii, klidu - lehce napojí na univerzální energii a můžou jí používat.
Bez symbolů v auře by to nezvládli. Tak vznikl západní rychlý směr Reiki. Diana Stein kterou zde šamanka cituje je zářním příkladem. Dnešní doba je rychlá, změny se dějí rychle a bude se to všechno ještě více zrychlovat. Potřebujeme rychlé jednoduché věci a myslím že je nám v tom pomoženo. Pořád lepší když člověk je rychle zasvěcen aby mohl aspoň občas pocítit napojení, meditaci, uvolnění. Bez rychlého zasvěcení by k tomu nikdy nedošel. Je to jakási ochutnávka něčeho většího a jen ten, koho to natolik chytne že je schopen pro to změnit svůj život může jít dál, studovat a cvičit a dostat se k onomu VELKÉMU SKUTEČNÉMU REIKI Smile.

Ten kdo si umí navodit stav mysli Reiki bez použití symbolů, tak je dle mého nemusí opravdu používat. Když ty symboly mám v auře, tak pro mě pracují, mohu se na ně napojit bez toho aniž bych je kreslil. Vlastně jsem napojen neustále, stačí jen vyladit svou mysl.

Dříve lidé symboly v auře nakresleny neměli, jejich cesta k reiki byla složitější a podstatně delší. My máme výhodu. Je to jednodušší. Nedovedu polemizovat nad tím, co je lepší. Zdali tradiční způsob nebo ten náš moderní západní. Nikdo z nás není napojen tradičním způsobem a proto to nedokážeme posoudit. Buďme rádi za to, co máme.

A to že andělské energie nejsou reiki, že RA-Sheeba není reiki, že Shamballa není reiki? No a co? Jsou to energie jiného rázu, dá se s nimi dělat taky spousta věcí, použití je podobné jako u reiki. Egypt měl své bohy, energie a systémy, fungovalo jim to, tak proč bychom to nutně museli nazývat nebo porovnávat s reiki.
Hlavní je, že to funguje směrem ke světlu a lásce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2007 11:00 am    Předmět: Citovat

Tooro,
vidím, že se zatím neshodneme Wink . Nejspíš to bude tím, že já se shodnout zatím nechci. Podle toho také vidíme ten guláš každá jinak.
Já vidím vylepšení novým kořením, které v době prababičky bylo nedostupné. Ty vidíš ze svíčkové zprzněný guláš Very Happy

A ten channeling? Asi to mám nějak zjednodušené... pro mne je jedno, jestli mi informace (poznání) přijde na požádání nebo mě něco nakopne a do té hlavy natvrdo natlačí bez požádání.
Uznávám, že v tom může být kvalitativní rozdíl, ale kdo to posoudí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund