Fórum - Zobrazit téma - Reiki v těhotenství... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki v těhotenství...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki v těhotenství...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 5:59 pm    Předmět: Citovat

Lightworker:

díky za článek .. Víš, ale já se jako osvícený člověk necítím, zvláště ne teď, kdy dokoce emočně vyčítám Vesmíru, proč se mi tyhle věci dějou, co dělám špatně ..

Já bych jen chtěla mít dítě se svým mužem jako každý normální člověk .. Celé roky se na to vlastně připravuju - pracovala jsem intenzivně na sobě a pracuju stále, abych byla dobrou manželkou a matkou, to jsou snad moje i nejvyšší ambice .. Nestojím o to být supermistrem nebo spasit svět .. Chci mít rodinu, vychovat co nejlépe děti, pár přátel kolem sebe, s kterými si navzájem zpříjemňujeme život, a užívat radost z toho, že žiju .. Je to moc, co chci? Já vím, že tohle není rozhodně o nějaké vnitřní vyrovnanosti nebo harmonii .. nejsem vyrovnaná Sad Já vím, že to chce čas a pochopení .. To chce trpělivost a pokoru, což se neustále učím .. ale je třeba se učit na tak drsných příkladech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 6:29 pm    Předmět: Citovat

Milá Alwenko,
nechceš toho málo, ale dobře, že víš, co chceš.
Tohle bylo svého času přání většiny žen a opravdu se to povedlo málokteré. Tak, aby svůj život nebrala jako oběť, ale naopak jako naplnění. Té pak ostatní jen tiše záviděly.
Dneska se takový "životní plán" příliš nenosí. Není to prý moderní.
Naše generace ještě neměla často jinou volbu, než se pokusit naplnit tenhle sen. Dost často to nevyšlo.
Přesto si myslím, že každá žena má někde tenhle "rodinný program" nainstalovaný a je jen otázkou času, kdy dojde k jeho spuštění.
Mám celkem obavy, že u spousty dívek se spustí, až budou mít projetý svět, kariéru, budou finančně zajištěny. Jenže pak už taky mnohdy nebude čas.
Takže si za svým přáním stůj. Věřím, že až se stane součástí tvé osobnosti, tak se naplní Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 10:16 am    Předmět: Citovat

Alwenko,
chceš být normální spokojený a zdravý člověk. A to je dobře, vytrvej.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 11:17 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že bych přece jen něco připsal k problematice těhotenství a Reiki.
Reiki vždy přináší do našeho života výzvu k harmonii. Vždyť její základní formule zní: Člověče, jenž jsi korunou všeho stvoření, přestaň s hloupostmi a vrať se ke své přirozenosti! (HŠZŠN)
Z toho vyplývá, že pokud někdy vnímáme a soudíme, že Reiki něco urychlila, co jsme chtěli zadržet, nebo dokonce "způsobila", že náš soud jednoduše není správný. Vždycky, když si stěžujeme, že jsme "trestáni", to jsme jen nepochopili či ještě častěji nepřijali, některý z Vesmírných (přírodních) zákonů.
Proto: Nebojte se používat Reiki v těhotenství. Když se těhotná mamka cítí dobře, bude se po Reiki cítit ještě lépe.
Pokud ale má strach, tak ať raději zůstane doma.
Z mých zkušeností můžu říci, že Reiki pomohla porodit ženě, u níž byl v těhotenství nalezen velký maligní nádor. žena pak žila ještě dalších 5 let a duchovně dozrála. Tak i její rodina.
Reiki pomohla otěhotnět a donosit dítě, když lékaři pochybovali, že se to podaří.
S Reiki jedna žena dokázala přijmout to, že nikdy neporodí dítě jinak než císařským řezem.
S reiki jiná žena dokázala přijmout to, že je nutné jít na interrupci, když těhotenství přišlo pro rodinu v naprosto nevhodný okamžik. Reiki ji naučila, že není důležité, zda a jak dlouho jsme na světě, ale kolik lásky dá matka svému dítěti. Byť nenarozenému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

Damao, diky... Smile

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 3:13 pm    Předmět: Citovat

Lylko, ještě speciálně k tomu Tvému dotazu o "ochraně" a "vytahování bolesti". Takové manipulace nejsou nic dobrého ani když je "léčitel" odpovědný jen sám za sebe. Ono je to také počínání, kde stojí za to si uvědomit, jaké motivy mám k tomu, abych manipuloval něčím, co mi nepatří. Sem spadá i bolest a nemoc někoho jiného.
Na toto téma bych Ti doporučil přečíst si o etapách vývoje procesu, kterému říkáme nemoc v knize Barbary Ann Brennanové Zjevení světla. Když se zamyslíš nad tím, jak vidí nemoc a zdraví takoví moudří lidé a srovnáš to s tím, proč lidé obvykle takové energetické manipulace provádí, určitě si dokážeš na svoji otázku odpovědět nejlépe sama, bez ohledu na to, zda jsi nebo nejsi těhotná.
Když si budeme pohazovat s těžkým závažím, tak nemá cenu se ptát, jestli je to bezpečné a jak se máme chránit. Prostě stačí, když se nebudeme divit, když nám to závaží někdy spadne na nohu (třeba).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

To jsem si nikdy neuvedomila... clovek se porad uci. Knihu se pokusim sehnat a urcite si ji rada prectu.
Diky!

Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

Trochu jsem ze zaveru vasich prispevku zavahal zda napsat ci ne, ale chci se vyjadrit k problemu davat tehotne zene reiki. Ano ci ne. Prosim je to jen ma zkusenost a v dobe, kdy jsem se ji dozvedel ( pri cisteni dyanetikou ) jsem nebyl verici clovek. Ja jsem pri navratu do okamziku nepohodli se dostal az do okamziku, kdy jsem jeste v brisku sve maminky. Ona mnela vysoke horecky a tudis i ja. Nevim jak jsem to vedel, ale vedel jsem, ze se najednou zacala modlit. V tu chvili mne prestalo byt spatne. Byl kolem mne klid, citil jsem se dobre, citil jsem teplo a uklidneni a po chvili jsem byl v bilem svetle. Bylo mi blaze, byl se mnou buh. Vzal jsem to na vedomi jako zazitek pred narozenim, ale byl jsem neverici, tak jsem tomu neprikladal zadny vyznam. Presto jsem se pri pravidelny navsteve svy maminky na to zeptal. Nejdrive se divila odkud vim, ze se v dobe tehotenstvi modlila, a pak se rozpovidala, ze kdyz byla asi v sestem nebo sedmem mnesici tehotenstvi dostala zapal plic a velke horecky. Doktori ji rekli, ze muzu mit nasledky a ona vzdy kdyz mnela strach a s necim si nevedela rady, dala na modleni. Zamnerne nehodnotim, kazdy at si vezme ponauceni sam. Verit ci neverit. Ja uz mam jasno a jsem verici, ale ne kvuli tomuto zazitku.Saman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 9:11 pm    Předmět: Citovat

Ja uz stim zacnu byt znami, ale jeste dovetek k predchozimu prispevku ode mne. Lylko tohle jsem napsal tobe. Drzim palce. Saman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 10:54 am    Předmět: Strach v těhu Citovat

Milá Lylko, chci ti napsat jednu moji zkušenost se strachem v těhu:

První těhotenství jsem prožívala naplno a nadšená, skončilo brzo a já to cítila jako ránu do otevřeného srdce. Dříve jsem byla zvyklá (vzor v rodině) srdce před bolestí zavírat, čímž jsem ho zavírala ale i před radostí, láskou, prožitkem. Zjistila jsem, že to není dobře a pomalu se učila srdce nezavírat, ale prožívat situace. A každá taková věc, rána osudu, mě zkouší, jak se rozhodnu - jestli podlednout strachu před bolestí nebo nepodlehnout. Když jsem otěhotněla podruhé, nevěděla jsem jak reagovat - štěstí se střídalo s obrovským strachem ze ztráty. První trimestr jsem prožila více ve strachu, ale pomalu jsem ho uvolňovala, pracovala na něm, poznávala ho a on se zmenšoval. Nakonec jsem byla schopná svoje těhotenství a přítomnost miminka prožívat naplno, stejně jako poprvé, být otevřená a přijímající. A i když znovu prožívám bolest jako předtím, rozhodně toho nelituju (jako jsem byla zvyklá litovávat předtím) - za ten krátký čas a prožití si těchto chvil to rozhodně stálo. Tentokrát se ta bolest dá vydržet - jestli to náhodou nebude tím, že srdce už neuzavírám .. sobě, Bohu, Universu .. že na to nejsem sama .. ?
Opět jsem poučená a znovu utvrzená v poznání, že ten prožitek stojí za to, i když jsou chvíle, kdy člověk trpí jako pes .. Užívej si těhotenství, užívej si života a chvil, které osud zrovna přinese a neboj se Smile

Co se týče Reiki a těhotenství, z vlastních zkušeností mi Reiki velmi pomohlo při potratu a bolestech s tím spojených (myslím teďka fyzické bolesti). Měla jsem dojem (co jsem mohla i porovnat s ostatníma maminkama v nemocnici, které procházely tím samým), že moje bolesti trvaly jen nejkratší možnou dobu a díky Reiki jsem fyzicky hodně rychle zregenerovala. Děkuji ze srdce všem, kteří na mě mysleli a posílali Reiki.
Takže se neboj bolestí u porodu, hodně odpočívej, relaxuj a tlapkej si bříško. Strach ti přináší stres a stres je křeč - křeče bolí. Uvolňuj se, poslouchej hezkou hudbičku a vnímej miminko. Do porodu máš asi ještě pár měsíců, ale zkus si to nacvičovat už teď. Moc držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

DEKUJI!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 11:58 pm    Předmět: Citovat

Lylko, vzpomnel jsem si na nejakou studii, kterou jsem cetl jiz pred lety. Tam jednoznacne napsali, ze nejhorsi porody mame mi, civilizovani lide. Vsude tam, kde se od mala devcatka uci milovat sve budouci materstvi, uci se ze jen tehotna zena je skutecnym obrazem zeny matky a tudis nejhezci,a uci se milovat sve dite jeste pred narozenim a kazdy den dekovat bohu a svemu muzi ( nejsem feminista ani antifeminista ale skutecne dekovat svemu muzi za to ze vam dal zivot vaseho ditete a tim ho ucite zaroven lasce a hrdosti na sve dite) tak tyto zeny se na porod tesi, jen aby uz mohly to sve dite privinout k sobe, tak maji nekdy i bezbolestne porody. Telo je zvlastni, kdyz milujete tak i kdyby jste prochladli, tak nedostanete zapal plic, prastite se a ono to pomalu neboli, kdyz vam to vase laska pofouka. Laska je carodej.At tobe a tvemu diteti buh zehna. Saman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út únor 06, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Nečetla jsem tuto diskuzi celou, jen napíšu trochu z vlastní zkušnosti. Mám půlročního chlapečka. Reiki jsem v těhotenství většinou používala jen pro sebe, miminko moc reiki nechtělo a když tak jen chvíli.
K porodu mi bylo reiki posíláno. Nevím, jestli mi to pomáhalo nebo ne, mám totiž pocit, že tam máme nějaký problém v rodině, už na něm pracuju a udělám si v budoucnu ještě rodinné konstelace.
Na "můj vkus" to bylo docela dlouhé a bolestí jsem brečela jak malá holka. Ale bylo vše v pořádku a ve zdraví a to je to nejdůležitější.
Do dalších jiných praktik jsem se v těhu nepouštěla. Měla jsem pocit, že by mi ani tak dobře nešly. To samé při kojení. U mě jde většina energie do dítěte a myslím, že to tak má být. Ne, že by mi energie od mrńouska nešla zpátky, ale nemám energie navíc. Jen to co potřebuju pro základní život.
Přeju hodně zdraví a štěstí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 11:26 pm    Předmět: Citovat

Jitko, ze zkušeností, které mám - pochopitelně jako průvodce či terapeut těhulek a maminek, nikoliv vlastních - doporučuju Ti působit TAKÉ na sebe. Kdyby sis jen před spaním, nebo po probuzení rovnala čakry (popis tady někde určitě najdeš, nebo Ti poradíme, kdybys nevěděla).
Proč to je tak důležité? Pomocí Reiki se příznivě navibrují tělní tekutiny a voda v buňkách. O tom, jak důležité je pozitivní naladění se, jak to působí na vodu, dalo dostatečné svědectví zkoumání japoneksého badatele Emota - vyšlo u nás na toto téma mnoho knih.
Všiml jsem si, jak hluboce je zakořeněné v lidech, že v nás je špatná energie, které se musíme zbavovat náporem pozitivní energie. Energii můžeme PŘEVIBROVAT - a tím překonat blokády na energetické úrovni, což samozřejmě nevyřeší příčinu blokád, pokud tušíš, že je někde v rodině, je třeba se tím zabývat. Ovšem v Tvém případě Ti radím počkat alespoň do roku dítěte, možná i déle.
Není nutno všechno řešit dramaticky přes rodinné konstelace, tak jak se dělají. Je to efektní i efektivní, ale v době, kdy kojíš, je možné pracovat na probléměch emočních, mentálních i v nevědomé úrovni jemnějšími metodami. Tady může hodně pomoci i kinezka!!! Také bachovky a nebo aurasoma. Při kojení je totiž děťátko s Tebou propojené velmi silně a nejlépe by bylo počkat s razantnějšími terapiemi, jakými konstelace jsou, až do doby, kdy se u něj bude vyvíjet 3. čakra, což v podstatě nastává u dětí, které již byly odstaveny.
Už jsem tady někde psal, že rovněž není nutné vždy procházet dramatoterapií konstelací, že jsou delikátnější hlubinně terapeutické postupy, zvláště když se při tom využívá Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 7:50 am    Předmět: Citovat

hmmm, když je porod pomalý, tak se z nějakého důvodu nechce děťátku na svět. Možná jste si někdo z vás dvou - myslím Tebe nebo partnera nebyli tak moc jisti, jestli toho drobečka opravdu chcete. Jestli se o něho dokážete postarat. Jestli jste schopni mu zaručit hezké prostředí. Nebo jestli jste vůbec věděli, že nějaká dušička si vybrala právě vás dva jako rodiče a že budete tátou a mámou. Nebo jestli děťátko plánované je tak jestli do toho někdo nekafral z vnějšku. Možná taky že jsi někde slyšela, že porod je hrozná věc a jak někdo u toho trpěl jako blázen, tak sis to na podvědomé úrovni přebrala taky jako fakt, že se to tedy bude týkat i tebe. Pak je otázkou, proč jsi tu potřebu měla.
Možností dalších je fakt moc, třeba problémy, které jsi řešila během těhotenství. Když to tak vezmeš logicky- stalo se ti někdy, že se ti někam nechtěla? Jaké jsi k tomu měla důvody?To samé prožívalo tvoje dítě.
Taky záleží dost na tom, jestli dítě nemělo v úmyslu přijít na svět dýl a doktoři podle výpočtů a tabulek a polohy břicha usoudili, že je na čase to vyprovokovat. A nebo jsi se o miminko a průběh těhotenství bála natolik, že jsi ten strach převedla na děťátko, to usoudilo, že svět okolo není takový jak by se mu líbilo a moc se mu do něj nechtělo. na strach fakt pozor. Je to vyjádření nedůvěry a nakonec, co si díky tomu strachu objednáme, to dostaneme. Ne nadarmo se říká, že přitahujeme vše čeho se obáváme. Crying or Very sad
Jak Damao napsal, kinezka by ti pomohla určitě dost.
Je to velice jemná ale účinná metoda. člověka, pokud sám chce dovede k dost velkému AHA. Pokud chce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund