Fórum - Zobrazit téma - Reiki v těhotenství... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki v těhotenství...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki v těhotenství...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 1:14 pm    Předmět: Citovat

Milá mamko,
to co jsem napsal vychází z mé praxe při regresních terapiích. Těmto věcem většinou předchází nějaká teorie, ale to co sem občas mapíšu je z praxe. Teoretické věci si může každý někde sehnat. To co píšu mám ověřeno.

Aby jsme se skutečně dobrali k uspokojivé odpovědi na podobné otázky, chtělo by to dlouhý rozhovor, protože každá sebejednodušší otázka vyžaduje dlouhou odpověď která se většinou ještě rozvětví.

I já, jako mnozí jsem mnohokrát nadával na svou životní situaci. Když jsem se seznamoval s tím, jaká jsou pravidla našeho žití, nadával jsem občas sobě, co že jsem si to vybral. Teď jsem ve fázi, kdy si říkám že vše je tak jak to má být. Ne že by se mě vše líbilo, ale už vím že vše je pouze výslednicí mých předchozích činů a některé sahají sakra daleko. I ty se však dají řešit, a na tom budu pracovat neustále. Evil or Very Mad Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 1:26 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Docela by mě zajímalo, kde ostatní vidíte příčinu strachu z těhotenství a porodů.


O tom to je... máš pravdu Krabasi, mamko.., dnes se nerodí děti ženám ve 20, max. 25 - kdy ještě neuvažují rozumem.
Nejdřív je kariéra, pak zabezpečení a až pak děti (a to se někdy nepodaří hned napoprvé)... a tím, že žena není nejmladší, bojí se komplikací (potrat, nemoci, atd.), dále o svobodu, kterou mala (nebudu si dělat co chci a kdy chci - je tak snadné zvyknout si na to), finanční zabezpečení (v dnešní době jít na mateřskou znamená padnout s příjmem min. o 10 000kč) a taky zodpovědnosti (zvládnu to?) Smile
A už přemýšlí a hodně, ale rozumem, ne srdcem, pořád to oddaluje a pak, když to přijde, přijdou i obavy.

A já... obavy mám (stejné důvody), ale jsem ráda, že vím, co je REIKI, že existuje internet a tyhle web stránky Smile

Mamko, vezmu si Tvojí radu k srdci, nebudu moc přemýšlet, ať miminko ví, že ho chci a ne že se bojím Smile Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 1:28 pm    Předmět: Citovat

Dobře, Lefíku Wink
Věřím, že je to co říkáš, z vlastních zkušeností. Proto se tě taky ptám.

Já nemám s regresí žádnou zkušenost a zatím ani potřebu zkoušet ji.
Snad někdy...
Myslím, že téma minulých životy je opravdu zajímavé a taky asi na hodně dlouhou diskuzi.
Jen bych chtěla odpověď na to, jestli dušička opravdu ví předem, jak se bude její život (život rodičů) vyvíjet do budoucna.
Já si pořád myslím, že počítá jen s aktuálním stavem. Možná ještě může odhadovat vývoj podle charakterových vlastností???
Můžeš v tomhle směru ukojit moji zvědavost? Wink

Ne, že by to pro mne bylo životně důležité, ale když už jsem tohle téma nakousla....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Mamko tak na tohle ti nejsem schopen odpovědět. Myslím že aspoň začátek zná. S budoucností je to trošku problematické. Vše co se stane je vpořádku. Máme za sebou všichni tak pestrou minulost, že ať se rodiče rozhodnou jakkoliv, my vždy máme co řešit.

Tady bych vložil upozornění pro maminky.
Pokud se žena v těhotenství na dítě těší, ale po porodu se její situace změní a ona dítě odmítá, i třeba tím že se o něj moc nestará, bije ho - dítě má v podvědomí zapsáno - máma mě má ráda. Okolí se pak diví, jak je možné že to dítě tak stojí při mámě která mu ubližuje.

Stává se i pravý opak. Matka se na dítě netěší, uvažuje o potratu apod. Po porodu se situace změní, matka se může kvůli dítěti "přetrhnout", snesla by mu modré z nebe a výsledek je nulový. Dítě si k ní nenajde cestu. V podvědomí je jasný záznam - máma mě nemá ráda. Tento záznam se nedá logicky odstranit.

Ještě nepříjemná zpráva pro tatínky. Doporučuji vyhýbat se pohlavnímu styku aspoň v druhé půli těhotenství. Pro dítě to není nic příjemného a často na to reaguje svými pohyby o kterých ví jen jeho máma.

A co se týká regresí obecně, nedoporučuji regrese "bez důvodu". Ve většině případů se stejně "nezdaří", aspoň pokud se provádí metodou hlubinné abreaktivní psychoterapie. K regresi je třeba "pádný důvod". Ten kdo by jí "prošel bez problémů" do ní bez důvodu nepůjde a ten kdo důvod nemá se do ní většinou nedostane.

Vesmír je úžasně propracovaná instituce. Shocked Laughing Shocked

Jinak doporučuji každému aspoň zkusit si přečíst nějakou literaturu na téma minulé životy. Blíží se totiž doba, kdy se bude stále více lidí do těchto událostí své minulosti "dívat" i bez pomoci někoho jiného, tak ať jste připraveni. Shocked

P.S.Nemusíte se bát chaosu. Tyto věci se vždy dějí "cíleně". Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 11:46 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

Blankas je mi tady ze všech lidí nejbližší, vážím si jí za to jak to všechno v životě zvládla a cítím k ní poměrně silnou lásku.

Děkuju za podporu, já to své zvládnutí života vidím spíš nezvládnutě Shocked. Moje duše si naložila úkoly, po kterých stále pátrám a pouze krize a životní nepříjemnosti mě čas od času upozorní, že většinu času uhýbám ze své cesty Evil or Very Mad
Utěšuje mě fakt, že oproti životu mých rodičů si doopravdy nemám nač stěžovat,protože můj život je v porovnání s jejich bezstarostná procházka růžovou zahradou s mráčky, které si vytvářím sama. Tedy neválcují mě dějiny, změny režimů atd. jako to bylo u nich.

A ráda tě Krabíku, mám taky, protože 1)nejsi ještě osvícen (to bych ti nerozuměla) 2)máš příspěvky, které mě inspirují, jsou takové "myslet srdcem a cítit hlavou".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 12:20 pm    Předmět: Citovat

mamka napsal:
Jen bych chtěla odpověď na to, jestli dušička opravdu ví předem, jak se bude její život (život rodičů) vyvíjet do budoucna.
Já si pořád myslím, že počítá jen s aktuálním stavem. Možná ještě může odhadovat vývoj podle charakterových vlastností???

Dášo Very Happy tohle bych ráda věděla také. Člověk má svobodnou volbu v každém okamžiku. Záleží na tolika věcech při rozhodování! Nikdy jsem na regresi nebyla, znám však z vyprávění jiných.
Chápu, když Lev říká, že ať se rodiče rozhodnou jakkoliv, vždy je co řešit, ale jak to je přesně s tou budoucností, že neví.
Obávám se, že to neví nikdo, a tedy ani ta duše, která si pro svůj další vývoj vybrala určitou dvojici lidí jako své rodiče. Může jenom předpokládat, že se ta dvojice bude rozhodovat zhruba tak, jak nová duše potřebuje. A tak někdy se jí díky svobodné volbě rodičů vytváří osud někdy mnohem "lepší" a někdy mnohem "horší než plánovala. A někdy to ustojí a někdy ne. A když to neustojí, tak to mi není jasné-to si ta nová duše podle mě asi neplánovala. Question
Já vím, že se dá namítnout, že jako člověk neznáme celý příběh resp. všechny příběhy. Takže to, co se mi jeví, jako že duše "neustojí" a místo, aby se léčila do celistvosti tak se s ní děje pravý opak, tak že to tak není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

Lylka napsal:
tehotenstvi jsem se hrozne bala

Tak já bych řekla, že ženy se těhotenství nebojí, řekla bych, že se obávají porodu samotného/bolesti/. Někdo má opravdovou hrůzu/nezvládnutelný strach, tak to bych zařadila ke zkušenostem z min.životů (jako bývají jiné fobie) a určitě by se to asi mělo vyřešit před otěhotněním.

teď tady budu mluvit o takovém tom "obyčejném strachu" z porodu.
Jak to bude probíhat, na to občas pomyslí každá prvorodička. Když mě to napadlo, řekla jsem si - asi to bude bolet, ale bude moje a těším se na ně a už jsem si představovala jak bude mimi krásný(taky bylo Very Happy ).
Moje bývalá kolegyňka se před 6 lety bála bolesti při porodu a to hodně vytrvale, ač jsme ji to tu všichni roznlouvali. Nebála se toho, že umře, ale bála se bolesti při otvírání se. Přitom to nebyla žádná rozmazlená sobecká uječená holka, naopak.
Porodila ve vyhlášené porodnici, s lumbálkou, krásnou zdravou holčičku. Starosti jí začaly až doma - měla problém se špatným sešitím nástřihu. Takže nakonec musela za pár měsíců na plastiku. Neznám kromě ní nikoho, komu by se tohle stalo a nemohu se zbavit dojmu, že si to svým neustálým strachováním sama přičarovala (kromě jiného to znamenalo, že nemohla mít sex s manželem, protože to pro bolest nešlo).
Takže: nepředstavovat si bolest ale hladký průběh a zdravé krásné dítě !
Někdy prostě trocha bolesti patří k životu, děťátko to má při porodu asi mnohem horší než maminka...
Nebrat modní tezi, že mě nic nesmí bolet, že nemusím trpět žádné nepohodlí, protože na všechno jsou léky proti bolesti a apod.
Lylka napsal:

A proc vlastne tahle diskuze vznikla... chtela jsem vedet, jestli muzu predavat energii i tehotna.

Já vím, že to víš, jen to pro jistotu zdůrazním: druhým dávej jen tehdy, když jsi v opravdické pohodě!!! Když budeš cítit jen stín pochybnosti, "neladu", tak NE.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:38 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:

Děkuju za podporu, já to své zvládnutí života vidím spíš nezvládnutě. Moje duše si naložila úkoly, po kterých stále pátrám a pouze krize a životní nepříjemnosti mě čas od času upozorní, že většinu času uhýbám ze své cesty.

Utěšuje mě fakt, že oproti životu mých rodičů si doopravdy nemám nač stěžovat,protože můj život je v porovnání s jejich bezstarostná procházka růžovou zahradou s mráčky, které si vytvářím sama. Tedy neválcují mě dějiny, změny režimů atd. jako to bylo u nich.
A ráda tě Krabíku, mám taky, protože 1)nejsi ještě osvícen (to bych ti nerozuměla) 2)máš příspěvky, které mě inspirují, jsou takové "myslet srdcem a cítit hlavou".


Jenže to je případ nás všech. My si komplikujeme život a my si ho musíme dát do kupy. Taky sejdu z cesty a pak když narazím, hledám důvod proč.

Jak se říká není slabost padnout, slabost je zůstat ležet. A ty ses pokaždé zvedla a to cos prožila nezažil každý. To že jsi tady je důkazem toho, že jsi to zvládla. Rád čtu tvé příspěvky protože jsou mi blízké. A jsem rád, žes mi kdysi napsala o sobě něco víc, ikdyž jsem ti na to asi neodpověděl, protože jsem se musel na čas vzdálit. Ale vše jsem si přečetl a přemýšlel jsem, jak ti asi tenkrát bylo.

Poslední tvojí větu bych podtrhl, máš dar vystihnout podstatu věcí.
Jak píšeš v poslední větě, tak o to se přesně snažím, protože dřív jsem žil život jenom pomocí rozumu a vzdálil se tím sám sobě jaký jsem původně byl a dnes hledám cestu, jak se dostat zpátky.

Přeju ti hodně slunce do života

Pepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:

Chápu, když Lev říká, že ať se rodiče rozhodnou jakkoliv, vždy je co řešit, ale jak to je přesně s tou budoucností, že neví.
Obávám se, že to neví nikdo, a tedy ani ta duše, která si pro svůj další vývoj vybrala určitou dvojici lidí jako své rodiče.


Přesně to jsem psal také. Všeobecně o tom cosi víme, Lev z praxe, já z knížky. Ale podrobnosti netušíme.

Přesto si myslím, že odpověď je.
Ta svobodná volba existuje a to pořád. Duše nemůže tušit, co se zrovna komu zrodí v hlavě a jak se věci budou dít.
A protože přesto řídí život člověka, tak pak najednou při nějaké nečekané změně proti plánu dochází k tomu, že člověk odejde od rodiny, přestane k ní cokoliv cítit, přeruší styky - vazby, odejde do zahraničí atd.

Myslím si, že všechno je tak variabilní, že duše za každých okolností dovede člověku uzpůsobit život tak, aby stejně prožil to co má, bez ohledu na to, jestli se rodiče změní či ne. Znáte to takový ty bublinky mezi sebou různě propojený. Když se stane to a to, tak se stane toto. Když mám někde napsáno že dostanu na ulici přes ústa, začnu dělat karate a tím si to odčiním. Nebo to vyřeším jednodušeji, pohodlně - přestanu chodit ven, a doma zakopnu o schod a ten ciferník budu mít rozbitej tak jako tak.

Neříkám že takhle přesně to je, ale říkám kudy se můžeme svými úvahami nad touto otázkou vydat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 11:35 am    Předmět: nevolnost Citovat

pro Alwen a mamku (nejde mi poslat SZ):

jak si "pomoct" (reiki I, II) pri nevolnosti (i pres den), zkousela jsem harmonizovat zaludek, zlucnik, posilat energii vsem organum, ale nezabira to Sad aspon ze mi to pomuze usnout, ale prespat cely den nejde Smile

diky za rady Smile

(Vedela jsem, ze to nebude lehky, ale tohle je fakt krize...)
Lylka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 8:38 pm    Předmět: Citovat

Milá Lylko,
tak v tomhle ti opravdu neporadím Crying or Very sad . Já se necítila nikdy líp než v těhotenství a od té doby, co vím o reiki, tak jsem se s těhotenstvím, které blinká a je mu bídně nesetkala.
Pokud vím, tak všechny maminy, které na tom byly podobně, tak si to musely odtrpět cca do 3měsíců.
Je mi to upřímně líto, ale radu nevím. Možná se tak projevuje strach, se kterým ses prala? Je ti zle teprve teď? Pokud ti není zle už delší dobu, pak možná stojí za pátrání, od kdy ti je špatně.
Že reiki nezabírá (nebo spíš nejsem schopná ji použít), když je opravdu špatně, to jsem si vyzkoušela osobně při nedávné střevní chřipce.

Doufám, že se najde někdo, kdo poradí líp. Zatím, holčičko, vydrž! Všechno zlé přejde, bude ti zase dobře a budeš se moci už jen těšit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: ne leden 14, 2007 7:08 pm    Předmět: Citovat

děkuji... pricinu musim najit sama, to je pravda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 10:44 pm    Předmět: Citovat

Předem bych vám všem chtěla moc poděkovat za vaše názory, zkušenosti, příspěvky ..
Bohužel před pár dny se s námi naše miminko rozloučilo a odešlo do nebíčka za tím prvním Crying or Very sad Byla jsem v pátém měsíci ..


Lylka: na nevolnost jsem ani Reiki neaplikovala, nějak nepůsobilo, někdy spíš naopak. Četla jsem, že nevolnosti jsou známkou vyrovnané hladiny hormonů a správně probíhajícího těhotenství. Pokud z nevolností občas zvracíš, je to také dobře, protože organismus maminky takto chrání organismus plodu - veškeré bakterie, které by mohly z jídla projít žaludkem do těla nekompromisně vyloučí - zvracením.
Chápu, že to je někdy krize, já taky měla občas pocit, že se převrátím naruby. Zkus si dávat fakt pozor na to, co jíš. Já byla i alergická na nějaké potraviny - např. ananas. Nesnesla jsem smažené. Jez je to, co ti dělá dobře. Já jsem pak na základě toho měla svoje nevolnosti ráda - věděla jsem, že je to v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 9:01 am    Předmět: Citovat

Alwenko,
ozvi se mi na mail madas zavináč centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 10:07 am    Předmět: Citovat

Wink
milá Lylko,
hodně by ti pomohla homeopatie. Těch přípravků na nevolnost v těhotenství je víc ( a nejen v těhotenství), pokud budeš důvěřovat mýmu testování kyvadýlkem, tak u tebe mi jako nejvhodnější vyšel Phosporus 9CH(ta 9 je míra ředění).(hl.symptomy- ženě je špatně skoro pořád, můžeš mít pocit že ti pomůže studený nápoj ale ten taky za chvilku frčí zpátky). Koupíš ho v lékárně, pokud to není lékárna přímo specializovaná na homeo, tak ti ho do druhého dne objednají. 1 dávka je vždy 5 kuliček , užívej 3x denně. Výhoda - buď to pomůže nebo se nestane nic. Kamarádka tomu říká princip zámku a klíče. BuĎ máš vhodný klíč a zámek otevřeš, nebo nevhodný, pak zůstane zamčený.Co se týče zasvěcení do Reiki během těhotenství, osobní zkušensoti nemám, myslím si, že to nikomu neublíží, spíš naopak, záleží nakaždím, jak to uvnitř sebe cítí. Pokud máš v sobě byť jen zlomek pochybností, tak je lepší počkat až budeš v pohodě a budeš sama cítit "teď jo, teď do toho půjdu".

Každopádně Ti přeju ať to přežiješ co nejlíp, mě bylo špatně u obou dětí, u každého úplně jinak, ale ve druhé polovině těhotenství se to nějak ztratilo. U prvního dřív, u druhého spíš kolem 7. měsíce. Když máš pak mrňouska v ruce, tak na to všechno šmahem zapomeneš Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund