Fórum - Zobrazit téma - Reiki v těhotenství... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki v těhotenství...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki v těhotenství...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 5:35 pm    Předmět: tak to jsem nečekala :) Citovat

Ani jsem netušila, co všechno tímhle tématem vyvolám Smile

Jsem ráda, že jste si to kluci mezi sebou vyjasnili, děkuji Alwen, mamce i Zetovi za postřehy a informace a samozřejmě i ostatním...

Alwen, držím ti place, já jsem zatím jenom na začátku... O zasvěcení teď neuvažuji, Zeto má pravdu, asi to není úplně o.k., mimčo tak nemá právo "výběru". Pak se uvidí Smile Dej vědět. L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 1:02 am    Předmět: Citovat

Věčná škoda že je tady zase tolik vět o něčem jiném.

Několika větami se to těžko vyjadřuje. Zasvěcovali jsme i několik maminek. Těhotenství probíhala zcela bez problémů, porod také. Každý kdo má "přístup" k nějaké manince si může vyzkoušet jak miminka v bříšku reagují. Prosím nerozebírat - postupovat samozřejmě podle pravidel. Podle mých zkušeností se vyloženě "obracejí" za rukou, která "dává" reiki.

Další zkušenost je tentokrát spíš z druhé strany.
Maminka byla na kurzu, ale reiki vůbec nepoužívala. Porod byl v pořádku. Asi tři měsíce po narození, po nakojení miminko usnulo a ani po mnoha hodinách se neprobudilo. Odvezli ho do nemocnice, proběhla spousta vyšetření a lékaři nezjistili příčinu. Dítě spalo asi 24 hod. Sestra maminky nám volala s prosbou o pomoc. Zkoušeli jsme poslat reiki, ale "nešlo to". Navázali jsme komunikaci s dušičkou dítěte a ta nám řekla že je na odchodu, protože cítí že ho maminka nemá ráda. Nebudu se rozepisovat. Výsledek byl že se dušička vrátila do těla, a maminka k reiki. Od té doby uplynulo asi osum měsíců a obě jsou v pohodě.
Tím nechci tvrdit že práce s reiki je nutnost. V tomto případě došlo k mnoha dalším nepříznivým okolnostem. Skutečnost byla taková, že maminka se dítěti moc nevěnovala. Těžko se hladají slova. Jak bylo výše naznačeno - miminko s něčím "počítá" a skutečnost byla jiná.

Reiki je energie pocházející ze zdroje všeho. Než se inkarnujeme, pobýváme poblíž tohoto zdroje a po "zrození" nám tato blízkost chybí. Tím že dáváme dětem reiki je jakoby vracíme do stavu energetické harmonie ve které byli před narozením.

Laughing Přeji všem maminkám mnoho úžasných zážitků s Reiki Laughing
P.S.Taky tatínkům Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 10:10 am    Předmět: Re: tak to jsem nečekala :) Citovat

Lylka napsal:


Zeto má pravdu, asi to není úplně o.k., mimčo tak nemá právo "výběru". Pak se uvidí Smile Dej vědět. L.


má i nemá, je to jen zase o úhlu pohledu, já jsem už několikrát slyšel že za dítě rozhodujou jeho rodiče, protože dítě nemá něco jako svobodnou vůli nebo možnost rozhodování, nepamatuju si to přesně ale jedna věc je jasná.

Rodiče určují tak jako tak směr a vývoj dítěte v mnoha věcech a to mnohem podstatněji než je třeba zasvěcení do Reiki. Učíte ho myslet jako vy, chovat se jako vy, reagovat jako vy, dívat se na svět jako vy.
Když to shrnu, tak zasvěcením do reiki pro to dítě uděláte určitě to nejmenší zlo "proti jeho vůli" kterého se můžete během výchovy svého dítěte dopustit.

pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 7:30 pm    Předmět: Re: tak to jsem nečekala :) Citovat

Krabas napsal:
Rodiče určují tak jako tak směr a vývoj dítěte v mnoha věcech a to mnohem podstatněji než je třeba zasvěcení do Reiki. Učíte ho myslet jako vy, chovat se jako vy, reagovat jako vy, dívat se na svět jako vy.
Když to shrnu, tak zasvěcením do reiki pro to dítě uděláte určitě to nejmenší zlo "proti jeho vůli" kterého se můžete během výchovy svého dítěte dopustit.

pa


Krabásku,
je fakt, že rodiče se na svých dětech takto podepisují, ale čím dál víc si myslím, že to není zrovna to pravé. Člověka to potěší, když vidí, že jeho zlatíčka jsou skoro jeho kopie, ale udělali jsme pro ně to nejlepší?
Nemusí pak celý život hledat, jak se vyhrabat z našich náručí, myšlenek, pohledů na svět? Nenutíme je nevědomky opakovat naše chyby, místo abychom je vystrčili z hnízda jako "Já jsem jen čisté Já" ,nezatížené našimi "rodinnými tradicemi" ve vnímání světa?
Nemusely by pak být třeba ani takové rodinné konstalace ....

Vím, teoreticky se to hezky říká, ale jak to udělat v praxi? Zvlášť když jsem si už vyrobila své dvě skorokopie Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Lev napsal:
Reiki je energie pocházející ze zdroje všeho. Než se inkarnujeme, pobýváme poblíž tohoto zdroje a po "zrození" nám tato blízkost chybí. Tím že dáváme dětem reiki je jakoby vracíme do stavu energetické harmonie ve které byli před narozením.

Na vlastní kůži jsem to bohužel nepocítila, přesto rezonuji s tímto a to velmi. Krásný příspěvek, Lve, díky za něj !

Jsem zasloužilá mamina, co bohužel reiki neznala, syn se narodil na podzim 89.
S odstupem let mohu nyní říci, že ač jsem nemohla otěhotnět několik let, tak jsem byla tehdy více frustrovaná z toho, že se těhotenství/dítě ode mě "čekalo" než z toho, že nepřicházelo...
A tímto zároveň souzním/tentokrát praxí/ s příspěvkem Krabase, který podle mě uhodil hřebíček na hlavičku:
Krabas napsal:

Rodiče určují tak jako tak směr a vývoj dítěte v mnoha věcech a to mnohem podstatněji než je třeba zasvěcení do Reiki. Učíte ho myslet jako vy, chovat se jako vy, reagovat jako vy, dívat se na svět jako vy.
Když to shrnu, tak zasvěcením do reiki pro to dítě uděláte určitě to nejmenší zlo "proti jeho vůli" kterého se můžete během výchovy svého dítěte dopustit.

Při mém porodu nebyl přítomen můj muž/tehdy byla Bulovka která jediná to v Praze umožňovala, zavřená kvůli rekonstrukci/ nýbrž byly přítomny sestřičky-žákyňky. Dodnes slyším jejich: "páni, to je ale opravdu krásnej chlapeček", přitom já sama jsem byla zmožená a nepoučená natolik, že jsem ani nevnímala v podrobnostech, jak mimčo vypadá. Tak si dodnes přemýšlím: na svět byl přivítán hlasitým obdivem cizích, ale já máma jsem tehdy na něj se podívala, když ho ukázali, ale protože ho vzápětí odnesli, tak to ani pro mě nebyl nějak emočně závažný okamžik, prostě jsem byla unavená a protože mě s mimčem nezkontaktovali přímo, tak jsem myslela více na sebe...že mi je ouvej...a na něj jsem nemyslela, protože jsem automaticky předpokládala, že když ho odnesli, tak že se o něj postarají lépe než bych mohla já....

Tak ráda bych byla o těch 17-18 let mladší, abych si mohla dnes prožít vědomé těhotenství a porodit tam, kde mi mimi nechají...

A tak poradit vám, Lylko a Alwen, nemůžu vůbec nic, jen jedinou věc mohu potvrdit ze své zkušenosti: přesto že mě to tehdy blízcí příbuzní/sestry,švagrová/ vymlouvali, tak jsem na ně nedala, a jakmile mimi zaplakalo, okamžitě jsem ho vzala do náruče, nikdy jsem ho nenechala plakat samotného. Je pravdou, že jsem to měla jednoduché, začal plakat, já ho vzala do náruče, a on přestal, ovšem za podmínky, že jsem ho nevrátila zpět do postýlky Smile.
Teprve o mnoho let později mi i rozumově došlo, že to tak má být, prostě kojence opravdu nelze rozmazlit, lze ho pouze deprivovat tím, že mu jeho nejbližší neposkytnou tolik fyzického kontaktu/lásky, kolik právě on potřebuje...Také těhotenství jsem měla pohodové, plné lásky, takže je fakt, že mimi to cítilo se mnou. A proto ač jsem na vlastní kůži nezkusila, tak Věřím, že zasvěcení do reiki je pro mimi dárek a ne přítěž nebo dokonce nebezpečí, protože reiki harmonizuje. Tedy takhle se na to dívám já.
Já jsem dnes šťastná za to, že jsem ve výchově neaplikovala žádnou "spartánskou výchovu v muže" ale reagovala jsem tak jak jsem to vnitřně cítila. Fyzický kontakt je důležitý, pro nás to tak bylo a je zaplaťbánbu dodnes. Samozřejmě dnes v uplně jiné frekvenci/četnosti, ale hřejivé a láskyplné to je stále. A reiki, to je přece kromě jiného právě ten láskyplný dotyk, fyzický kontakt, kůže na kůži u lidí, kteří k sobě patří !
A že v něm vídím dnes jasné stopy lidí, kteří byli při jeho výchově, malé dítě se totiž nevychovává slovy, nýbrž "opičením se", čili vychovává se tím, že odkoukává to, co děláte a kašle na to, co mu říkáte, tak tohle určitě taky znáte všichni, co máte nějakou ať malou či již odrostlou ratolest. O reiki si jako zdravý nikdy neříká, zato reflexní masáž chodidel nebo klasickou masáž zad by nejraději 2xdenně, kdybych se nechala....a že přitom reiki někdy proudí více a někdy méně či vůbec,prostě podle potřeby, to ten, kdo masíruje, ví taky.
Tak držím vám maminy, držím pěsti, a až přijde nějaký mráček, tak ho rozsviťte svým sluníčkem, které máte jak v srdíčku tak i v bříšku Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 9:19 pm    Předmět: Re: tak to jsem nečekala :) Citovat

mamka napsal:

Nemusí pak celý život hledat, jak se vyhrabat z našich náručí, myšlenek, pohledů na svět? Nenutíme je nevědomky opakovat naše chyby, místo abychom je vystrčili z hnízda jako "Já jsem jen čisté Já" ,nezatížené našimi "rodinnými tradicemi" ve vnímání světa?
Nemusely by pak být třeba ani takové rodinné konstalace ....


přesně to jsem měl na mysli.

Tady se řeší jestli dát dětem na výběr zasvěcení do reiki či ne, ale co se týče výchovy tak tady jim moc velký výběr nedáváme. Následky si pak někdy nesou celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 9:22 pm    Předmět: Citovat

Blani, naprosto s tebou souhlasím.
Jak já se dneska chytám za hlavu, co musela naše mimča zvládat! Jak jsme byly hloupé a neinformované maminy! Když jsme se snažily chovat instinktivně, tak nám bylo vysvětleno, že tak rozhodně ne. Vědecky je dokázáno, že se máme ke svým dětem chovat opačně. Mám ještě někde knížku pro mladé maminky, tuším "Naše dítě" . To je tedy počteníčko Evil or Very Mad .
Je báječné, že se doba tolik posunula a že existují lidé, kteří v řadách maminek šíří osvětu. A nemají to vždycky zrovna lehké.


Nedávno jsem viděla dokument snad z Nepálu nebo Indie. Ze všeho jsem si zapamatovala matky s dětma na prsou, které vykonaly dlouhou pěší pouť a když přicházely k chrámu, tak ve tvářích žen i dětí byl klid a pohoda. Taková poloha je určitě mnohem přirozenější, než v sebemodernějším a luxusnějším kočáru. A že se i takový neustálý kontakt s matkou obrazí na psychice dítěte, o tom nepochybuji.
Elektronická chůvička a mimino v samostatném pokoji je podle mne docela ďábelský vynález. I když - pravda, určitě pohodlný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:

Tak ráda bych byla o těch 17-18 let mladší, abych si mohla dnes prožít vědomé těhotenství a porodit tam, kde mi mimi nechají...


Blani tvoje životní příběhy mě moc dojímaj, moc ti fandím, mám tě rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lylka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.3. 2005
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 7:06 am    Předmět: Citovat

Krabasi, verim, zes to myslel uprimne... Smile

Mamce i Blance dekuji, urcite si to prectou i lidicky, kteri se neprihlasili, nebo jen hledaji informace.

Ja mam maminku (a i skoro celou rodinu) daleko (pres 700km), tehotenstvi jsem se hrozne bala, ale diky reiki citim pohodu, klid, proste kdyz se mi chce nebo citim, ze energii potrebuji, tak intuitivne prilozim ruce a je mi fajn. Skoda, ze to nezanji i ostatni maminky.

A proc vlastne tahle diskuze vznikla... chtela jsem vedet, jestli muzu predavat energii i tehotna. Muzu, jasnacka, byly to jen obavy a strach Smile Akorat leceni pomoci kyvadla se radeji vyhybam, pro jistotu.

Dekuji vsem za jejich prispevky Smile a uzivejte si vikend
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 10:54 am    Předmět: Citovat

Lylko, opravdu jsem ráda, jestli ti i ta moje troška trochu pomohla Embarassed .
Víš, já opravdu nechápu, proč se dnes mladé ženy tak bojí těhotenství a zejména porodu. Vždyť mateřství je staré jak lidstvo samo a není pro ženu nic přirozenějšího. Dřív do toho ženy šly, ačkoli věděly, že přežití je sázka do loterie. Takže dnes by to teoreticky mělo být naopak - nebát se vůbec.
Je sice pravda, že ani těhotenství ani porod nejsou procházkou, ale v životě je spousta trápení, bolestí, které jsou horší a na jejich konci není ten úžasný zázrak - nový človíček.

Těhotenství naplněné strachy a obavami musí na děťátku zanechat určitě nějakou stopu. Jak těhotná holka potřebuje blízkost své matky, tak zapomíná, že teď už není tou malou holčičkou, která má bebínko. Stala se sama matkou, i když její dítě ještě není na světě. A to ji potřebuje daleko víc, než ona svou maminku. Pro něj je porod daleko větší trauma, než pro rodičku. Chce cítit matčinu lásku a radost z jeho příchodu na svět. Místo toho vnímá často jen hrůzu a děs, který se jeho maminky zmocňuje, když ono se chystá na svět .
Věřím, že tebe se netýká to, co jsem psala. Určitě se nemáš čeho bát.
Není nic nádhernějšího, než prvně držet své děťátko v náručí.
Nedovedu si představit, co prožívají ženy, které v porodních bolestech vykřikují svou zlobu na dítě, které jim způsobuje bolest. A co vnímá jejich děťátko?

Navíc si můžeš do situace - porodu posílat reiki a tím si připravit atmosféru Wink

Docela by mě zajímalo, kde ostatní vidíte příčinu strachu z těhotenství a porodů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 11:56 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:

Docela by mě zajímalo, kde ostatní vidíte příčinu strachu z těhotenství a porodů.


Stručně řečeno bych to viděl v přehnaně rozumovém přístupu k životu naší společnosti, bohužel jsme naučeni žít život hlavou (v hlavě) a minimálně srdcem (v srdci).

Srdce nezná strach ze smrti, nemoci a bolesti. Zná jen jednotu a tu ani smrt nerozdělí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 12:03 pm    Předmět: Citovat

Lylka napsal:
Krabasi, verim, zes to myslel uprimne... Smile


Blankas je mi tady ze všech lidí nejbližší, vážím si jí za to jak to všechno v životě zvládla a cítím k ní poměrně silnou lásku.

Takže upřímně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 12:19 pm    Předmět: Re: tak to jsem nečekala :) Citovat

Krabas napsal:
Lylka napsal:


Zeto má pravdu, asi to není úplně o.k., mimčo tak nemá právo "výběru". Pak se uvidí Smile

má i nemá, je to jen zase o úhlu pohledu, ...

Rodiče určují tak jako tak směr a vývoj dítěte v mnoha věcech a to mnohem podstatněji než je třeba zasvěcení do Reiki. Učíte ho myslet jako vy, chovat se jako vy, reagovat jako vy, dívat se na svět jako vy.
Když to shrnu, tak zasvěcením do reiki pro to dítě uděláte určitě to nejmenší zlo "proti jeho vůli" kterého se můžete během výchovy svého dítěte dopustit.


má i nemá, je to jen zase o úhlu pohledu, ...

Toto je spíš "technická" poznámka.

Než se inkarnujeme, sami si vybíráme své životní lekce kterými chceme projít + něco z naší karmy. Naši rodiče jsou součástí našeho výběru. Sami si je vybíráme právě kvůli tomu jací jsou, chceme nést "jejich výchovu" abychom se později mohli právě z ní poučit a případně naprosto změnit to co nám předali. To ale můžeme udělat až poté co se vše od nich naučíme. Proto si maminky nedělejte výčitky že jste něco mohli udělat v minulosti jinak. Vpodstatě nemohly, právě tak to mělo být, právě takovou maminku si vaše děťátko vybralo. Jako děti něco přijímáme a jako dospělí to může i zásadně změnit. Vše záleží jen na nás.

Very Happy Držím palce všem kteří pracují na své změně "k lepšímu". Shocked Laughing Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 12:40 pm    Předmět: Re: tak to jsem nečekala :) Citovat

Lev napsal:
... právě takovou maminku si vaše děťátko vybralo. Jako děti něco přijímáme a jako dospělí to může i zásadně změnit. Vše záleží jen na nás.


Milý Lve,
teoreticky tvůj výklad beru. Jenže nějak uvnitř se s tím neztotožňuji.
Víš, já sice připouštím, že si jako dušičky vybíráme své rodiče. Ale je jisté, že duše dopředu ví, jak se bude situace vyvíjet dál? Nevychází jen z toho, jaká je minulost a současnost potencionálních rodičů?

Nechci zpochybňovat to, co říkáš, ale ty sis něco podobného zapamatoval z doby před vstupem do matky? Nebo tahle teorie vychází z toho, že to někdo kdysi řekl a ostatní tuhle teorii opakují, případně vypilovali až do dnešní podoby?

Vážím si toho, že chceš nás matky potěšit Wink . Já si nic nevyčítám, jen si tak povzdychuji.... a obdivuju své děti, že tu mojí výchovu jakžtakž ustály Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Lve i Mamko naprosto s váma souhlasím.

Pohled reinkarnace je jasný, všeobecně ho známe všichni z knih. Ale nevíme podrobnosti.

A to, že jako dospělý "probuzený" rodič máme možnost měnit svůj osud a tím i osud dítěte je také nezpochybnitelné. Sice příchodem na svět máme cosi předurčeno, ale něco z toho se dá odčinit poctivou prací při dispozici dostatečného množství času.

Kdyby se změny nedaly provést, tak by systém reinkarnací svým způsobem ztrácel smysl. Si myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund