Fórum - Zobrazit téma - PF 2007 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PF 2007
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PF 2007
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Domini25
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne leden 07, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

Chci se zeptat jestli mi nekdo doporucite mistra Reiki v Praze, predem moc dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 8:46 am    Předmět: Citovat

Tooro kdybys odmítla mé pozvání ke schůzce byl bych uražen Very Happy .

Líbí se mi, že nepíšeš výkřiky do tmy, ale když něco tvrdíš, tak to máš srovnané a víš, proč něco tvrdíš, což se nedá říct o jiných Mílových oponentech. To se mi líbí a beru to.

Zeptám se tě. Když pracuješ pro ostatní, pracuješ i pro sebe. Vše je propojené. "léčením" jiných ovlivňuješ i sebe. Souhlasíš? Nebo tvrdíš že je to oddělené, že to co dělá Míla není práce na sobě, ale na něčem virtuálním co možná neexistuje?

Rozumím tomu tak, že se ti nelíbí jak to Míla zprostředkovává, ty informace? Že je to zahaleno do určitého hávu, že to fluoreskuje nebo jak jsi to nazvala.
Ale. Nevěříš změnám které probíhají? Nevěříš že k nám proudí více světla což může pomoci více lidem začít hledat svoje světlo? Nevěříš že se ve vesmíru dějou energetické věci které ovliňují chování lidí na planetě, jejich duševní vývoj atd?

Je nesoulad pouze v tom formátu podání nebo celkově těmhle věcem nevěříš?

Já věřím například v to, že když někomu posílám energii tak zároveň pracuju i na sobě. Kde je hranice toho hledání uvnitř mě a kolem mě? Nejsou náhodou dvě cesty jak najít sám sebe?
Nespěje to všechno nakonec k poznání jednoty, propojení, pospolitosti?
Není to všechno jenom o jakémsi vymezení sebe sama?

Vím že jsem navodil spoustu otázek, ale účelem je se na to podívat z jiné strany abychom vzápětí zjistili, že na vše se dá dívat z různých úhlů pohledu a ze všech to vypadá jako správné - nechci říkat pravda.

Jak vidíš nespekuluju o tom, jestli to co dělá Míla, dělá smysluplně, jestli je to k něčemu dobrý. Spíš se snažím na to dívat ze všech stran a musím říct, že tys mi poskytla náhled právě z jedné z těch stran.

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 11:52 am    Předmět: x Citovat

Krabas: myslím, že si s toorou a ostatními rozumíme o čem je řeč. Už to tu bylo vloni. Moře teorií o nadpozemských energiích bránách jako z jednoho známého seriálu, spolehlivé channelingy, příchody mimozemšťanů, přerod světa do jakéhosi ráje.
Jenže praxe ukázala něco jiného. Mimozemšťani nikde (vždycky se najde důvod, proč to zase nevyšlo - tuším jsem slyšela jakousi info, že onemocněl velitel flotily nebo cosi podobně srandovního), svět je taky pořád stejný, atd. Jasně ať si každý věří čemu chce, ulítává si do svých vysněných světů, nikomu to neberu.
Ale lidi s nohama na zemi a svými zkušenostmi vidí kam to vede, když se nechají zatáhnout do záhadně se tvářích aktivit různých "duchovních" prapodivných směrů. Manipulace a tzv. hromadné aktivity se skupinami neznámých lidí s neznámými záměry je prostě o bezmezné důvěřivosti, že zrovna tihle "pracovníci světla" jsou fakt mimořádně čistí lidi bez bočních úmyslů, mocenských přání, prostě andělé na zemi.
Lidská psychika je dost křehká záležitost, aby s ní člověk hazardoval.

Souhlasím s tím co tu píše toora.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 12:28 pm    Předmět: Citovat

Zdravím tě, Krabasi.
Děkuji za tvoje moc pěkné, inspirující otázky. Pokusím se odpovědět
také co nejsrozumitelněji, omlouvám se předem, pokud to neodbydu na úkor krátkosti textu. Smile

Krabas napsal:
Zeptám se tě. Když pracuješ pro ostatní, pracuješ i pro sebe. Vše je propojené. "léčením" jiných ovlivňuješ i sebe. Souhlasíš? Nebo tvrdíš že je to oddělené, že to co dělá Míla není práce na sobě, ale na něčem virtuálním co možná neexistuje?


Ano i ne. Zní to divně, žejo, ale vysvětlím, co tím míním. Přejdu k tomu, jak to tak někdy bývá. Uděláme si např. kurz Reiki a tím nastává taková jedna etapa, kdy zkoušíme, prozkoumáváme neznámý terén. Snažíme si pomoci sobě...a po nějaké době otlapičkováváme Very Happy naše nejbližší, až se na nás třeba začnou obracet neznámí lidé. Nevím Krabasi jak kdo s ohlédnutím na tyto začátky dokáže zhodnotit, že jsme nastoupili "něco"...co je zcela jiné než bylo to dosud. Ale řekla bych že ano.

Jedna věc je takováto pomyslná startovací čára a druhá věc je ta,kam až vede to naše běžecké pole. Je to zcela individuální a vše je Cestou, jen jsou cesty přímější a delší, klikatější, nebo strmější. A to o čem mluvím je zastavení na cestě, uvíznutí. Dá se kdykoliv a na čemkoliv. První a asi nejzrádnější je paradoxně to, když nám něco jde, jak s oblibou někteří z nás říkají "funguje". Surprised

Zároveň s úspěchem se dostavuje pýcha...jemně si raší pod tou radostí co s toho či onoho úspěchu máme. Kdo ví o čem mluvím, ten také ví jak se to u něj vyvinulo dál. Pýcha předchází pád, to už naši moudří předkové věděli.

Pokud mám říct jak to bylo u mne, tak jsem byla vedena trochu jinými cestami, to alevůbec neznamená, že to Ego v projevu či potenci nemáme všichni více-méně nastejno. Je to logické, nejdřív se musí pořádně-na doraz balónek nafouknout, pak teprve může prasknout. Razz

Takže tím, že někoho léčím se ještě nestanu hledajícím a posléze duchovně pokročilým. Od čeho to závisí? Je toho dost. Tím, že v první fázi pácháme to naše dobro, dostáváme se konfliktu s vůlí druhých lidí. Tam začínají ty jesličky, co nás mají naučit, co dobrem ještě může být a co už je od toho na hony vzdálené, i když se to jako dobro tváří. Většinou náramně. Smile

V této fázi máme dvě možnosti, buď se jako mořská sasanka stáhnout do sebe, nebo se naopak tomu všemu otevřít a zároveň také začít přemýšlet o tom co se děje a hlavně proč se to děje. Kdo se nestáhnul, ten mohl okusit, co to je být otevřený a učí se tím neustále vše, co ho potkává přijímat, zpracovat a transformovat uvnitř sebe sama.

A tady někde začíná ta práce na sobě. Impulsem je ta interakce, otevřením se a touhou něco pochopit, něco změnit, nezpůsobovat utrpení a netrpět, naučit se zkrátka žít.
Wink O něco později může přijít poznání (při opravdovosti a otevřenosti nás to nemůže minout) že neexistuje jiná cesta než ta dovnitř. Teda není jiná možnost než je zjistit kdo jsem. Jestliže začnu, zjišťuji postupně, že začínám rozumět i každému s kým se setkávám, celá mozaika vnitřní a potažmo vnější se složí a zapadne do sebe jako nádherný barevný obraz. Idea
V jisté době začneme na sebepoznávání pracovat soustavně, jak na to,
tím se dokonale zabývají a dnes jsou dostupné prameny, tedy Učení. Je to cesta, kdy se stáváme vědomým. Jdeme do vnitř, do hlubin svého nitra, jemných hnutí mysli, emocí, postojů, zkoumáme svoje veškeré motivace.
Bortí se naše staré konsrtukce myšlení, jednání a celého pojímání světa.
Zjišťujeme každý okamžik to zprofanované "Všechno je jinak". Shocked

Existuje nespočet cest a těch objížděk a zastavení. Máme na vybranou. Mohu také celý život strávit různými kurzy, semináři, vysedávání po lákavých terapiích a sdružování se neustále s někým. Neříkám, je to příjemné, je to sdílení, má to místo v jedné životní fázi, ale k rozpuštění tmy to samo o sobě nevede. Celý život očekávat, že to pravé, jedinečné,
největší a nejzázračnější, velký třesk, teprve přijde....a to bude ten co to všechno nějak zúročí a završí. Nepřijde nic.
K tomu mne však může dovést jen to jediné, že pochopím, že vnesu tu rozsvícenou louč dovnitř, do sebe. Že ji za mne nemůže nikdo držet a nikdo jiný než já do sebe-do nitra se dostat nemůže. Nepopírám, že tohle pochopení se může udát kdekoli a kdykoliv. Moje úloha je jen o tom zde podat zprávu.

Krabasi, nevím přesně co dělá Míla, mohu di udělat názor jen z toho o čem zde mluví a k tomu jsem se taky vyjádřila. Nevím, jak bych ještě...snad jen že to, co je opravdu důležité a co nejvíc pomáhá celému lidstvu je neokázalé, nenápadné, jako ten malinký čtyřlístek uprostřed rozkvetlé louky. Ale k tomu je třeba dospět, to se nedá takto.... Nejsou to nijací
tzv. "pracovníci světla", ale jsme to jen a jen my, kteří tvoříme většinu tmy nebo světla.

Naše neosvícená mysl - tak která chce stále víc poznávat, zažívat, stále víc "dobře" udělat. Ne, jen vyházet to všechno nepotřebné a vytvořit prostor pro to, aby to světlo mohlo vstoupit. Harampádí vytváří temné stíny a zákoutí kam není vidět. Není to cestou nových obrovitých činů tzv. Dobra, je to tím, že poznáme co je zlo (tím co odhalíme uvnitř nás) přestaneme jej činit a tím uděláme prostor dobru, tak, aby mohlo vstoupit. Ono z nás začne totiž automaticky také sálat ven. Naše činy již nemohou být nevědomé, tedy nedobré. Po celou tu dobu se jistě třeba obracet k Světlu, k Bohu, v Lásce, není zde nic jiného po čem naše duše touží, prahne.
Jak potom souvisí s tím to, jestli si nějak říkáme, jako ti "pracovníci světla" a budeme stále chtít něco organizovat, spasovat? Idea Smile
Nebo se to šíří jaksi samo od sebe? Smile Naprosto dokonale a hlavně v Řádu.

Krabas napsal:
Nevěříš změnám které probíhají? Nevěříš že k nám proudí více světla což může pomoci více lidem začít hledat svoje světlo...

Krabasi,
jestli tomu tak je nebo není, co na tom změní to, jestli tomu věřím nebo nevěřím. V tom to nevězí. Ve vesmíru se neustále něco děje, zrovna tak jako v nás. Wink Jinak by se vesmír rozpadl a my taky. Takže, buď se začnu upínat na to, že se děje cosi neobvyklého, nebo akceptuji cokoliv co se děje a pokračuju v tom, co mohu, tj. dělat vše co dělám tak jak umím nejlépe. Také vím, že v projeveném světě, tedy ve hmotě existuje rovnováha, která to drží pohromadě a každé vychýlení je dovažováno
automaticky a pravda, i změnami probíhajícími uvnitř nás. Jenže toho
nedosáhneme tím, o čem je tu řeč. Ale nejsem zase tak pošetilá, abych nevěděla, že ti, jež tato myšlenka nadchla, tak díky tomu, že si tohle
přečte se něco změní. Nemohu a nechci nikomu nic brát, je vím, že je třeba o tom hovořit.

Krabas napsal:
Kde je hranice toho hledání uvnitř mě a kolem mě? Nejsou náhodou dvě cesty jak najít sám sebe?
Nespěje to všechno nakonec k poznání jednoty, propojení, pospolitosti?

Částečně jsem již odpověděla, ale ještě něco málo. Cest je přesně tolik, kolik je lidských bytostí. Jen ta jedna je vždy ta naše konkrétní. A kde se
na té naší cestě Idea vědomě Idea obrátíme o "180" , to záleží jen a jen na nás. To vědomé rozhodnutí jsem zdůraznila proto, že bez toho ta soustavná práce probíhat nemůže. A tato volba předpokládá ztišení, ponoření se, v podstatě i odvrácení se od těch všech konkrétních podobných projevů a aktivit, o ketých zde Míla píše. Ty jsou toho pravým opakem. Nejsou s tím slučitelné. Ale pokud těm mega akcím budeme věřit, naše mysl už si to nějak obhájí, chce to, tak posvětí prostředek.
To už je úplně jiná volba. Záleží tedy zcela na tom vědomém rozhodnutí. Ukazatelé cesty přicházejí v zápětí po něm.
To co máme na srdci-o jednotě, propojení a pospolitosti, to a ještě mnohem víc uvnř je. Protože jen tak objevíme jak jsme všichni stejní......
a přesto, a zároveň s tím i krásně jiní. Very Happy


Krabas napsal:
...účelem je se na to podívat z jiné strany abychom vzápětí zjistili, že na vše se dá dívat z různých úhlů pohledu a ze všech to vypadá jako správné - nechci říkat pravda.

Ano, Krabasi, více úhlů, tak tomu zde je.
Čím hlouběji se budeme schopni nořit do sebe, tím víc bude náš pohled mimoúrovňový, zkrátka nadhledem. Je to ale doopravdická práce.

Krabasi, omlouvám se za obšírnost, ale tvoje otázky si ji vskutku vyžádaly.
Ahoj. Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 1:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj holky!

šamanko díky za vysvětlení, konečně jsem tě pochopil, jsem rád že ses takto vyjádřila. Já v tom vidím posun - aspoň pro mě. Souhlasím s tebou, jen jsem si myslel, že to co tady teď LW tlumočil je něco trochu jiného než to co bylo dřív.

Když dám moje obecné zamyšlení nad LW řekl bych, že jeho cesta nabrala trochu jiný směr, ale je to jen můj pozorovatelský pocit, neprobíral jsem to s ním na dálku.

Tooro tobě díky za rozvinutí témat které jsem tu napsal. Myslím že i ostatní hledající mají možnost porovnat své názory, myšlenky s tím co tady píšeme.

Chtěl bych k tomu jen dodat, že způsoby cest hledání sama sebe jsou dva - hledání sama sebe v sobě a nebo hledání sama sebe skrze ostatní. Obojí vede k cíli, řekl bych že jeden ten způsob je rychlejší ale je to jen můj názor. Způsoby jsou sice dva ale cest jsou milióny, s tím souhlasím.

Druhou věc - my všichni jsme pracovníci Světla. A nebo tmy, podle toho co děláme. Jak nakládáme s energií - čistým potenciálem, který přijímáme a polarizujeme ho svým chováním, činy, myšlenkami atd. MYslím že nemá smysl někoho vymezovat na tuto funkci, zapojit se může každý, respektive každý je svým způsobem do této práce zapojen. Myslím si že mluvit o egu v tomto případě není na místě.

Asi jsme zaběhli dost do hloubky, je možné že tomu nebude každý rozumět co tím myslíme, možná to může někoho mást, ale já jsem rád, že my jsme se v tom neztratili a máme si k tomu co říct.

Mějte se fajn, zůstaňte naladěni Smile

Krab
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 3:50 pm    Předmět: Krabáskovi Citovat

Krabas napsal:
Druhou věc - my všichni jsme pracovníci Světla. A nebo tmy, podle toho co děláme. Jak nakládáme s energií - čistým potenciálem, který přijímáme a polarizujeme ho svým chováním, činy, myšlenkami atd. MYslím že nemá smysl někoho vymezovat na tuto funkci, zapojit se může každý, respektive každý je svým způsobem do této práce zapojen. Myslím si že mluvit o egu v tomto případě není na místě.


Ještě něco malinko, Krabasi. Smile
Pracovníky světla se stáváme. Resp. máme tuto možnost. Od toho tady na světě taky jsme, abychom volily ke které síle chceme směřovat.
Ale to jen jako malé rozvedení, jako souhlas s tím co jsi napsal.
Vrátím se ještě k téhle tvojí poslení větě:
"Myslím si že mluvit o egu v tomto případě není na místě."

Tam jsme si zřejmě jen neporozuměli v tom, co je slovem "ego" vůbec myšleno.
Není totožné se slovem egoismus. Pokud bychom se o tomto slovu chtěli bavit šířeji, neodmítám to, ani o tom nechci nijak víc hovořit, pokud by to nikoho nezajímalo. Jen tolik, je to způsob myšlení daný našimi celoživotními ovlivněnostmi, teda způsob podmíněný, tedy svým způsobem nevědomý. Proto je třeba tak důkladně, otevřeně a pravdivě prohlídat vše co se uvnitř nás děje. Idea

S těma tzv. dvěma způsoby - nejsou dva, je jen jeden. Jeden v němž jsou obsaženy tyto dva principy. Je to dialog vnitřní a dialog, neboli interakce s vnějškem. Oba probíhají současně. Resp. jsou jen-jeden, či druhý dominantní v jistých fázích poznávání.

Bez počátečního vyčlenění se (já a to ostatní) poznávat, tedy nebylo by zde žádné zrcadlo. Proto taky není možné,aby se dítě po narození uzavřelo do sebe (autismus je porucha a sociální vazby tedy tomto jedinci jsou poznatlené pouze do určité míry). Začnou se tak tvořit vztahy, vazby. Ty zase umožňují další poznání. Jedním z plodů je uvědomění si, že je třeba druhým pomáhat. Zde je také počátek toho, co nazýváš jedním ze způsobů. Tedy-jakoby upozadění sebe jako osoby a pomoc druhým. Ano i to je druh sebepoznání, avšak záleží na tom, jaká je intelekt a hloubka-danost tohoto člověka se takto poznávat a hlavně uvědomovat si a sebeuvědomovat se. Z této způsobilosti potom také dochází k zcitlivování, zjemňování, prostě prohlubování soucitnosti a dobrotivosti.
A to je velmi individální, taková trochu loterie. Sad

Tím ale nikterak nezpochybňuji, že zvláště v službě podobné zdravotní,či jiné charitativní činnosti nevykoná spoustu moc dobré a potřebné práce.
Ale o učinění vědomého rozhodnutí k sebepoznávání, tedy dejme tomu,
v buddhismu je to tzv. "praktikování". A to už je zcela něco jiného. Bez toho lze sice hodně poznat, hodně vykonat, ale také velmi mnoho věcí pokazit, vstoupit lidem (zcela nezjevenými motivacemi ega)do života, do jejich procesu zrání, zkrátka jednat proti vyššímu Řádu. Bez toho vědomého niterného každodenního zkoumání to opravdu možné dobře rozlišit není. Je to ona známá cesta do pekel dlážděná dobrými úmysly.

Nemohu nejlépe, jak je to možno, pomoci někomu, když nepomohu nejdříve sama sobě.
A to pomoci si sám sobě není jednorázová či krátkodobá záležitost. Rozdíl je jen v tom, jestli si tento fakt uvědomím, nebo nikoliv.
Když to hodně nadsadím, připomíná mi to trošku ty léčitele, co se sami sotva drží na nohou a přesvědčivě tvrdí, že mají recept na to, jak dokážou vyléčit každého.
Jen bych proboha nechtěla, aby si někdo myslel, že tohleto je nabádání k celkové nečinnosti a pasivitě. To by bylo jen další nedorozumění. Že když uvidím někoho upadnout a nepůjdu ho zvednout, prostě mu nepomohu, jen protože nevím, jestli to dost dobře umím. Sad Shocked
To by byl přesně opačný extrém.

Jen tolik, je to způsob myšlení daný našimi celoživotními ovlivněnostmi,
teda způsob podmíněný. Proto je třeba prohlídat vše co se v nás děje.
Jednou jsem četla v jakési moudré knize: "Můžeme se snažit činit
dobře, můžeme celý svůj majetek rozdat chudým,
můžeme se při tom i hrbit a sloužit, ale láska, láska v tom být nemusí."
To jen tak trochu na zamyšlení.
Jinak si ale Krabasi myslím, že v té podstatě sděleného si snad i rozumíme. Very Happy



Naposledy upravil toora dne po leden 08, 2007 3:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 4:27 pm    Předmět: Re: Krabáskovi Citovat

toora napsal:
"Můžeme se snažit činit
dobře, můžeme celý svůj majetek rozdat chudým,
můžeme se při tom i hrbit a sloužit, ale láska, láska v tom být nemusí."
To jen tak trochu na zamyšlení.


Za tím může být pokrytectví, strach. Myslím že v těchto věcech si velmi dobře rozumíme. Líšíme se v něčem jiném, nevím ale v čem, snažím se porozumět.

Řekni mi Tooro čím konkrétně se zabýváš? Pomůže mi to pochopit tvůj postoj Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 5:07 pm    Předmět: Re: Krabáskovi Citovat

Krabas napsal:
Řekni mi Tooro čím konkrétně se zabýváš? Pomůže mi to pochopit tvůj postoj


Pravdyhledačstvím. Smile

Mohu se tedy pouze pokusit nějak zprostředkovat to, kam jsem v tom došla.
Když udělá někdo totéž, tedy přijde se zkušenostvmi svými (jako to děláš třebas ty), vejdeme tak do vzájemného dialogu.Ten může snad být jakýmsi přínosem, nejen pro nás dva. Ale taky nemusí. No, tak to tak zkoušíme... a ono se uvidí. Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 7:48 pm    Předmět: Citovat

Našla jsme na jednom diskuzním fóru tenhle příspěvek.
Jedna z možností, kam nás také může naše cesta dovést......

Jo, život není peříčko Wink


Z mojho pohľadu v starej ducharine už toho moc konštruktívneho nie je.
Ja teda, nechcem ironizovať Vás, som po 35 rokoch (života) zabalil všetko to smetie a odniesol do antikvariátu. Nech si "užijú" aj ostatní. Cca 3.000 titulov v hodnote státisícov. To zúfalstvo z toho smetia bolo také, že ma nezastavila ani pýcha na moju knižnicu. Bez slzy v oku som to dal preč, aby som mohol začať hľadať odznova a čistý. S tým, že ak som sa nemýlil, tak časom musím naraziť (resp. mi život prinesie) na niečo nové. Prešli prvé roky, takých 5, ktoré som bral ako očistné. Vyhol som sa akejkolvek ducharine, prestal som to čítať, prestal som veštiť, prestal som cvičiť meditácie a kdekade sa "ponárať". Iba práca, bežné povinnosti a najme čisté každodenne vedomie. Žiadne úlety, bolo treba sa hlavne stiahnuť z astrálu. Trošku toho útočenia na zavedené dogmy, čo bolo možno rozhodujúce.
Po 7 rokoch od veľkého upratovania prišiel prvý výsledok. Popísal by som ho ako schopnosť "nedogmatického", až nadneseného pohľadu. S dogmou nemá zmysel sa sporiť, treba ju kvalitatívne prekonať. Ani nie antitézou, ani nie syntézou, ani nie analógiou. Dogma je vydestilovaná informácia z nejakého informačného celku v danom čase. Preto treba dogmu opäť rozpustiť v danom informačnom poli, presunúť sa v čase k dnešku a opäť vytiahnuť vhodnú informáciu. Niekedy, akoby tá informácia ležala hneď vedľa dogmy, len ju nebolo vidieť, či nebola aktuálna.
A tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 12:09 am    Předmět: vědomí Citovat

mamka napsal:
Iba práca, bežné povinnosti a najme čisté každodenne vedomie.


Ano, co všechno musí někdy jeden projít, aby na tohle přišel.
Shocked Idea Shocked


"Čisté vědomí". Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 11:39 am    Předmět: Citovat

což přišel, ale spíš dokázal praktikovat Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 12:07 pm    Předmět: Citovat

To je pravda, teorie už známe, ale ta praxe někdy habruje a dost silně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
což přišel, ale spíš dokázal praktikovat Cool


Tím přišel jsem Krabasi měla na mysli to "přijití" komplet, tedy praktické
žití. Smile
Ony ty různé životní peripetie nemusí nutně vést k dobrým rozhodnutím.
Pouze v případě, že si z nich vezmeme vše co můžeme, uvědomíme si.

Dobré rozhodnutí zase většinou nebývá poznat ihned. Spíš až po ovoci.

V případě toho Mamkou otištěného příspěvku bych řekla,
že pro toho pána nastal ten správný čas aby se přestal zabývat
jakýmykoliv vyčtenými moudry a znalostvmi.
Nic nového nemohl poznat a udělat, než to vše zahodit
a takto načerpané vědomosti uvést do praxe.

No a jak se to komu daří?...a do jaké míry oblbuje sám sebe? To
už každý musí zakusit sám na vlastní kůži. Život nás prověřuje.
Smile Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Mamko, tolik knížek se snad nedalo az tu dobu ani přečíst natož pochopit.
Uklízel jsem asi před půl rokem (i když v mnohem menším objemu) a hned se líp dýchalo.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Leonardo
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.9. 2005
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:00 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Regině se daří dobře, občas si to tu čte, ale chodí radši na jiná fóra. Jsem rád a bez sebe štěstím a láskou, že jsem potkal tuto moji druhou drahou polovičku!


Ligtworkře,
několikrát jsi na různých fórech uvedl, že Regina je tvoje duchovní dvojče. Zajímalo by mě, jak jsi na to přišel??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund