Fórum - Zobrazit téma - Rituál aneb pouhé psychodrama? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rituál aneb pouhé psychodrama?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rituál aneb pouhé psychodrama?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 7:30 pm    Předmět: Rituál aneb pouhé psychodrama? Citovat

Rozhodl jsem se založit diskusi na téma rituály při zasvěcování. Rád bych k tomu slyšel Vaše postoje a názory.
Opět jsem četl, že ten mistr v oné linii zasvěcuje i nohy a proto je člověk více uzemněný.... Přijde mi to, jakoby dotyčný musel Vyšším Já a bytostem reiki ukázat, jak vlastně zasvěcovat.
K této myšlence mě vede hlavně to, že v liniích jako je Ethereal Kristal, Full Spectrum Light, New Usui Reiki, Tachyon reiki, Kundalini reiki atd. je v manuálu výslovně napsáno, že stačí poprosit Vyšší Já o zasvěcení dotyčného. Žádné rituály prosím! Smile
Já byl zasvěcen do spousty linií ( kde v manuálu jsou rituály popsané) pouhým záměrem (či jsem si je vybral z depotu) a úžasné....
Jen si říkám, jak to udělat v případě reiki linií, kde jsou symboly. Zda si alespoň je třeba vizualizovat se záměrem zasvětit do nich zasvěcovaného. Nebo zda Vyšší Já prostě ví vše sami a rituál je jen takové psychodrama, aby lidi měli berličku v tom, že se na tom semináři přeci jen něco dělo a mají se o reiki pokoušet...
Rád uslyším Vaše pohledy....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 4:13 am    Předmět: Citovat

můj názor je ..... že je to v podstatě tak........ ikdyž dají se dělat rozdíly, ale výsledek je asi stejný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 3:04 pm    Předmět: x Citovat

Já mám takový pocit, že lenost lidstva roste mílovými kroky. Nejlíp tak sedět u complu a všechno dostat až pod nos v internetovém obchodě.
Od jídla až po duchovno. Instantní duchovno a ezoterično až do domu, bez námahy, snažení a co největší energetické i zážitkové pecky.
Kdo má nejbarevnější stránky a slibuje největší hory doly, ten je považován za toho nejlepšího.
Jooooo pryč s rituály, pryč s námahou, pryč s prací na sobě, stačí záměr
a máme to až doma v obýváku.
Jupííííí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 3:12 pm    Předmět: Citovat

Šamanka:
Mně šlo o princip toho, zda je rituál třeba.
Vůbec nepodrývám hodnotu semináře a práce na sobě. Naopak
myslím si, že na práci na sobě reiki stojí.


Naposledy upravil Psychedelic dne ne červenec 13, 2008 11:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne červenec 06, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

Rituál třeba není, ale hodně pomáhá. Je to stejné jako v rituální magii. Pokud to nezvládáš jinak, tak potřebuješ odlišit "magický" okamžik, kdy pro tebe funguje magie (tady zasvěcení do reiki) od běžného světa, kde je to nemožné, proto rituál. Smile
Toť můj názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 11:10 am    Předmět: x Citovat

Víš, mám pocit, že to je jako když si chceš dát svíčkovou.
Recept je stejný, ingredience taky, ale když tomu nedáš všechno co je potřeba, tak to nějak není ono.
Holt svíčková ze závodky, kde se místo smetany dá mlíko, zelenina i postup se zkrátí a ošidí je přece jen jiná než z vybrané restaurace.
Je pravda, že Mistr kuchař umí i z minima udělat maximum, ale ruku na srdce, kolik je skutečných Mistrů a kolik jich jen o tom mluví?

Mám takovou zkušenost, že i léky se dají v nouzi dělat různými oklikami, ale když pak dáš originál, je to někde trochu jinde. Posílání na dálku je výborné, má svoje klady, děláme ho všichni. Přesto osobní setkání, působení na člověka, který je u mě, popovídání atd. má ještě i jiné, další kvality.
Sám máš určitě svoje zkušenosti se sílou rituálů a proč se dělají. Zkus si někdy rozdíl, udělat si rituál čehokoliv se vším všudy co k tomu patří a jako opak - rozlítaný, uspěchaný plagiát téhož a zkus si procítit ten rozdíl.

Tolik můj názor.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 3. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund