Fórum - Zobrazit téma - tloustnutí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - tloustnutí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

tloustnutí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červen 20, 2008 6:09 am    Předmět: x Citovat

Tak jsem si na tuto debatu vzpomela včera když jsem projížděla jednou vyhlášenou brněnskou čtvrtí. Tak 3/4 žen všech věkových kategorií má špíčky skutečně udivující a přesto jsou v pohodě, minitrička, upnuté modely z kterých vše přetéká a rozhodně si z toho hlavu nedělají...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 6:21 am    Předmět: Re: tloustnutí Citovat

smart napsal:
Od zasvěcení do R1 jsem docela přibrala. Není to tragédie ale už to je celkem vidět.
Může to být i souběhem více věcí v mém životě a netroufám si tvrdit, že to má souvislost s R1.
Zajímalo by mě, jestli někdo máte podobnou zkušenost?
Na čem bych mohla pracovat, aby se to zastavilo nebo ještě lépe obrátilo?
(Samozřejmě vyváženou stravu a pohyb považuji za základní nástroj)
Má nadváha souvislost s nějakou čakrou?
Jaké jsou psychosomatické příčiny nadváhy?
Myslela jsem si, že člověk přibírá, když má prázdný život a tak si ho naplňuje jídlem. To ale teď rozhodně není můj případ.
Díky


Ahoj Smart, na toto téma jsme hovořili také na mém kurzu R1 před necelým měsícem. Dozvěděla jsem se od své Mistr Reiki, že tloušťka má příčinu ve zneužívání. A tím se nemyslí jen pohlavní zneužívání. Řešila tento problém se svojí klientkou, která si uvědomila, že celá léta jí zneužívala její sestra tím, že jí soustavně nechávala hlídat své děti.

Shodou okolností jsem včera četla toto:

Lidé, kteří v dětství zažili ve svých rodinách málo pozornosti a lásky, byly vystaveni nadměrné kontrole, nebo dokonce týrání a zneužívání, jsou k nadváze velmi náchylní. Psychoterapeut může pomoci v odhalování hladových míst v srdci, rozlišování pocitů a potřeb a hledání způsobu jejich adekvátního sycení. Může pomoci porozumět dynamice bludného kruhu návyku přejídání.
Může pomoci oslabit jeho hybné síly ( pocity viny, úzkosti, slabosti ), posílit zdravé síly ( sebevědomí, důvěru, komun ikaci..) a dát podporu člověku v jeho boji s nadváhou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

Držím makrobiotiku - i když ne zcela korektně - a Smile)) světe div se Smile hubnu a jsem zasvěcen do 30ti linií Smile) Možná má zasvěcení vliv, ale nebyl bych přehnaně spirituální na místech, které jsou podle mě méně duchovního rázu... podle mého je to hlavně o pohybu a STRAVĚ. Ale abych přihodil do mlýna trošku duchovna (snad to zde nebylo zmíněno), Walter Lubeck psal, že je možné, že se po zasvěcení trošku přibere aby se člověk uzemnil....
Druhá stránka věci je, že z hlediska makrobiotiky se přibírá po potravinách, které jsou jin (cukr a vše s cukrem, mléko, med, ovoce, tropické ovoce, alkohol), tyhle potraviny rozhodně nepřináší ale uzemnění Smile Spíš uvolnění, rozpínavost...
Mno, asi jsem neporadil, jen jsem se snažil ukázat více stran...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 11:09 am    Předmět: Citovat

Psychedelic
Citace:
Z hlediska makrobiotiky se přibírá po potravinách, které jsou jin (cukr a vše s cukrem, mléko, med, ovoce, tropické ovoce, alkohol), tyhle potraviny rozhodně nepřináší ale uzemnění Spíš uvolnění, rozpínavost...


A jaké potraviny jsou jang a uzemňující?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 12:23 pm    Předmět: Citovat

Wendys:
Jangové - nevím zda se dá říct, přímo uzemňující, rozhodně vedou ke stahu, není tam uvolnění, rozevlátost a hlava v oblacích jako z jinových potravin, které jsem uvedl.
Mezi relativně jangové, zdravé patří: oves, žito, ječmen, rýže, jáhly, pohanka, pšenice, ryby.
Mezi extrémně jangové (makrobiotika je nedoporučuje - většinu z extrémně jangových nejí ani jogíni protože jsou tamasické - mysl zatemňující) patří: kuřecí, vepřové, hovězí, vejce a sůl (ta je ale potřeba)... také sýry, ale ty z hlediska čínské medicíny neprospívají energii jater (mléko obecně tradiční čínská medicína vyloženě nedoporučuje).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

Mezi extrémně jangové (makrobiotika je nedoporučuje - většinu z extrémně jangových nejí ani jogíni protože jsou tamasické - mysl zatemňující) patří: kuřecí, vepřové, hovězí, vejce a sůl (ta je ale potřeba)... také sýry, ale ty z hlediska čínské medicíny neprospívají energii jater (mléko obecně tradiční čínská medicína vyloženě nedoporučuje).


Jedení masa zvířat "mysl zatemňujicí", v tom smyslu, že v něm nespíš bude uchována bolest zvířat trpících umíráním, ne? Nebo proto, že jedením masa v sobě probouzíme zvířecí pudy.

Uzemňující by měly tedy být potraviny rostoucí a kořenící v zemi, jak uvádíš ty obilniny, tedy kromě ryb.

Ryby mám ráda (hlavně ty mořské), ale moc si jich nedopřeju, maxinálně uzené matjesy nakládané v oleji nebo šproty z plechovky. Škoda, že nežiju u moře.

Mléko piju pravidelně s kafem, protože samotné kafe mi nejede.
Údajně zahleňuje organismus, ale vzdát se ho, to si nedovedu představit.

Vejce taky miluju.

K té makrobiotice: Viděla jsem v televizi pořad o lidech, co jedli výhradně makrobiotickou stravu - byly strašně vyhublí, a to i chlapi - připadli mi, že ztratily fyzickou sílu, takové mátohy z nich byly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 11:31 am    Předmět: Citovat

Wendys:
No je pravda, že téma makrobiotiky je poměrně složité. Já sám jsem se se změnou, kterou mi přinesla - hlavně psychickou, zcela ještě nevyrovnal. Rozhodně to člověka strašně psychicky změní - k vážnosti, koncentraci, méně sentimentality. Tady je o tom videjko, které jsi třeba ještě neviděla a je třeba optimističtější než jsi shlídla ty: http://uloz.to/456165/jak-se-zije-tem-kteri-vedi-co-jedi.mpg
Musíš si ho ale stáhnout
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2008 2:53 pm    Předmět: x Citovat

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že makrobiotika je jeden z nejméně chutných systémů jezení. A lidi kolem ní nejvíc nervózní, protivní a netolerantní, kteří moc zdravě nevypadají. Alespoň ti, které jsem měla možnost v životě potkat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 7:27 am    Předmět: Citovat

Znám několik makrobiotiků,kteří jsou milí ,příjemní,klidní a poměrně vyrovnaní.Sám makrobiotik nejsem,měl jsem možnost ochutnat na několika akcích ,kde bylo stravování tohoto druhu a chuťově jsem byl spokojený(až na rozvařené jáhly:-ty moc nemusím) ajediné co mi trochu chybělo byly brambory.Myslím co se makrobio týče velmi záleží jak se připraví,tak jak jsem měl možnost se stím seznámit ,tak pro ty lidi to byl spíš životní styl ,než pouhé stravování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 1:03 pm    Předmět: Citovat

Wendys napsal:

Mléko piju pravidelně s kafem, protože samotné kafe mi nejede.
Údajně zahleňuje organismus, ale vzdát se ho, to si nedovedu představit.

Já také sladké mléko nepiju, kávu piju vyjimečně(frapé apod. Twisted Evil ), do puerh čaje a do melty, které piju často, používám sušené sojové mléko a chutná mi. Občas ho vystřídám za sušené ovesné mléko, to však není tak lahodné jako to sojové.

Některá makrobiotická jídla mi chutnala, ale podobně jako šamance mi neseděli lidé kolem toho, takže jsem do toho ani pak nešla to vyzkoušet. Koketuju s ajurvédou, a na ní se mi líbí, že je tolerantní-alespoň ta,co o ní píše Mudr.Frej. A co jsem podle ajurved.receptů zatím vařila, mě chutnalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

blankas
Citace:
do puerh čaje a do melty, které piju často, používám sušené sojové mléko a chutná mi. Občas ho vystřídám za sušené ovesné mléko, to však není tak lahodné jako to sojové


Meltu s mlíkem taky občas piju.

Puerh čaj jsem ještě neměla - na internetu jsem si přečetla, že je to druh zeleného čaje s velkou mírou kofeinu, a že po výluhu je černý jako bota.
Asi bude chutí k nerozeznání od kafe, ne?
Až na něj někde narazím, tak ho ochutnám.

Sušené sojové mléko (o ovesném mléce slyším prvně), to bych mohla taky zkusit.

Díky za typ, "blankas".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po červenec 07, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

jestli se nepletu, tak Puerh je čaj na hubnutí velmi silné, kouřové chuti, která ale kafe vůbec nepřipomíná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 10:46 am    Předmět: x Citovat

Wendys: klasická káva, melta a Puerh jsou tři naprosto odlišné chutě.
Tenhle čaj se sem vozí v různých verzích a taky postup vaření je různý. Pověsti praví, že nejkvalitnější je ten nestarší a nejdražší, vařený speciálním, časově náročným postupem (kamarád po něm nemohl dva dny spát).
Mě jeho chuť připomíná zapařené seno, ale já jsem spíš na ty bylinkové nebo jemné zelené.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 11:53 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Tenhle čaj se sem vozí v různých verzích a taky postup vaření je různý. Pověsti praví, že nejkvalitnější je ten nestarší a nejdražší, vařený speciálním, časově náročným postupem (kamarád po něm nemohl dva dny spát).
Mě jeho chuť připomíná zapařené seno, ale já jsem spíš na ty bylinkové nebo jemné zelené.


Dá se puerh koupit v běžných marketech obbchodních potravinových řetězců, nebo ve speciálních čajovnách?

A s mlékem se připravuje konkrétně jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 1:19 pm    Předmět: x Citovat

Wendys: ano, viděla jsem ho i v pytlíkové verzi. Ale asi je nejlepší zajít do speciální prodejny. Jakýkoliv čaj sypaný, je sypaný, víš co tam máš.
S mlékem nevím, to spíš jogy (či jak se to jmenuje), tyhle specialitky by si měl člověk spíš vychutnat bez zkreslení. Jako kdyby sis chtěla udělat z ledového vína svařák...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund