Fórum - Zobrazit téma - nic necítím - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - nic necítím
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

nic necítím
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Damao: Merkur v devátém domě v kozorohu, sextil se saturnem......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

Selket,

díval jsem se na ty stránky tety Kateřiny a musím říct, že mi připadnou "pouťové". A docela jsem koukal, co všechno dokáže lidi naučit na svém kurzu mentálních technik za pouhých 16 hodin. Kamarád učí astrální cestování v Německu a jeho kurz je rozložen do desítek hodin v rozmezí minimálně dvou týdnů. Je to prostě velká zodpovědnost. Podobně meditace. Pro mě naučit lidi jen základy je otázka několika dnů (desítek hodin) práce. Ale teta Kateřina stihne tohle všechno a mnohem víc během pouhých 16 hodin.

I ty její představy o jemnohmotných bytostech jsou podle mne hodně zjednodušené, až zavádějící.

A především, v žádném případě nechci bagatelizovat úlohu andělů v našem duchovním vývoji. Věřím ale, že obracet o pomoc bychom se měli především k Bohu, k Ježíši Kristovi, k panence Marii. Oni nám potom už pomůžou tak, jak je pro nás nejlepší. Třeba i prostřednictvím nějakého anděla. Andělé jsou láskyplné bytosti, ale i oni jsou ještě jen na určitém stupni vývoje a také nevědí a nemohou všechno.

A ještě jedna důležitá věc: To, že ke mně přijde duše zemřelého s tím, že se u mě "ubytuje" a třeba mě i bere energii nebo něco našeptává, nebo že na mě disharmonicky působí energie některé mojí dřívější inkarnace či inkarnace někoho jiného, často i přes nějaké vyšší zlo, má svůj důvod. A i když je to někdy hodně nepříjemné a působí nám to různé psychické i zdravotní problémy, není to samoúčelné. A děje se nám to proto, abychom tu příčinu vyhledali a rozpustili ji pochopením, láskou a přijetím. Odvést od někoho přivtělené duše nebo nějaké přísavky a nechat to tak rozhodně dobrou službu neudělá. Snad jedině jako první pomoc. Protože příčina zahnívá dál a je jen otázkou času, kdy se situace bude opakovat. Jedna známá si takhle jednou nechala odvést přivtělené duše a zaplatila za to 20 000. Je to neuvěřitelné, ale někteří lidé z takových naivků docela dobře žijí.

Mám pocit, že Ty tohle všechno víš, ale stejně jsem měl potřebu k tomu něco říct, když se tady to téma otevřelo.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:46 am    Předmět: Citovat

rendyy napsal:
Damao: Merkur v devátém domě v kozorohu, sextil se saturnem......

Njn - prostě TO musí uzrát, než to rozum vezme na vědomí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

sunnyi - jsem rád, že jsi napsal, co si o tom myslíš a jsem v tom, co jsi napsal v podstatě s Tebou zajedno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Huráááááááá! Tak aspoň někdy se shodneme. Smile Mám Tě rád Karle, i když někdy na mě působíš jako beznadějná narciska. Wink

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

Damao: Asi máš pravdu. Smile Jinak si myslím, že to bylo také hlavně tím přirozeným prostředím, které na setkání bylo. Dosud jsem se setkala jen s lidmi, kteří o reiki zas tak moc nestáli, nebo když už mě někdo požádal o léčení, tak o to zase stál až moc, nebo to byl člověk, ke kterému jsem měla nějaký blok. Ono se asi těžko působí na někoho reiki, když člověk svoje srdíčko už předem jakoby uzavře, protože má potřebu se chránit. Na setkání se nebylo před kým chránit a ani proč. Smile
Já jsem od mala toužila po léčitelství, věnovat se alternativním terapiím a možná jsem měla tendenci to všechno uspěchat. A pak, když se ukazovala cesta, jak se učit a začít na sobě v tomhle směru pracovat, myslím reiki, tak se vždy objeví témata jako autorita a vlastní zodpovědnost, toho jsem se vždycky zalekla.
No a v neposlední řadě mě donutila nemoc, jak už jsem tu na fóru psala. Udělala jsem si nějakou diagnozu, doktor mi jí potvrdil a pak už bylo na mě, jak se rozhodnu. Jestli zvolím to, co se běžně dělá, nebo jestli se postavím za to, čemu věřím a na co jsem měla vždycky času dost. Tak jsem se rozhodla a doufám, že to bude opravdu zrát. Byla bych ráda, kdyby se mi podařilo pomoci sobě a možná jednou být schopna pomoci i někomu dalšímu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Tak to je, rendyy, také se mi stává, že vezmu na vědomí něco, co je "na bíledni" až poté, co mě moje nevšímavost a pýcha srazí na kolena. Naučil jsem se ale jedno, že není důležité, jestli kolikrát jsme byli takto sraženi, ale jestli stejně často dokážeme znovu vstát.
No a dnes se učím otevírat se trochu dříve, než až v leže na zemi. Jinak potvrzuji, že je až neskutečné, jak se nejvíce bojíme svých vlastních pocitů. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Wendys
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.1. 2005
Příspěvky: 203

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

Na stránky Tety Kateřiny, jsem chodila v době, kdy byl Reikiweb mimo provoz. Něco se tam sice člověk dozví, ale stejně připadá mi to tam tak nějak povrchní: samé gify - obrázky, samé prosby o pomoc na odstranění přivtěláků, někdo tam opíše článek z jiného webu a ostaní hned děkují, aniž by tomu rozuměli nebo si o tom vytvořili nějaký úsudek.
Nebo ten obchůdek, kde jsou nabízeny korálky, krabičky, kostičky, ... s vloženou mentální informací, díky které vás budou tyto předměty neustále chránit.

Nevím,co si o tomhle mám myslet. Jak dlouho tam vložená informace může vydržet, jestli vůbec. Je to reálný nebo je to jenom tahák na peníze?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

Scarabeus:
Vřele bych Ti doporučila se uzemnit. Představit si, jak Ti z nohou prorůstají kořeny do země a sílí a rostou a ty se stáváš pevný. Jsi ukotven. Těch technik na uzemnění je více. Když si nacítíš strom, tak ten má větve (ční do nebe), střed (my), kořeny (matka země ). Vše musí být obsaženo a propojeno. Když nestojíme nohami pevně na zemi, tak to není ideální. Mě osobně pomohl také Turmalín ( černý kámen ). Návodů k řešení není nikdy dost, tak jestli budeš chtít, vyzkoušej i toto. Já osobně s tím mám dobré zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Selket
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2008
Příspěvky: 22

PříspěvekZaslal: ne červen 15, 2008 6:23 pm    Předmět: Citovat

Citace:
sunnyi

Selket,

díval jsem se na ty stránky tety Kateřiny a musím říct, že mi připadnou "pouťové"......................................................................................................................................................................................... Mám pocit, že Ty tohle všechno víš, ale stejně jsem měl potřebu k tomu něco říct, když se tady to téma otevřelo.


No sunnyi....máš pravdu...vím o čem píšeš....
co Kateřina učí na svých kurzech nevím,ale pokud tě to opravdu zajímá a není to jen slovní obrat určitě ti tvůj dotaz zodpoví,když se jí zeptáš....
o jejích dalších aktivitách vím jen z jejích stránek,ale je zřejmé,že to vyhovuje spoustě "jejím" čtenářům.....ostatně spokojenost lidiček,kteří na její fórum chodí myslím mluví za vše...vyhovuje jim to....i jí....nejsme tady od toho,abychom posuzovali a odsuzovali....nikomu tím neubližují...
když jsem potřebovala její pomoc....bez řečí a hned a ZDARMA mi pomohla....to je pro mně směrodatné....i když s jejími některými názory nesouhlasím,je to skvělá ženská a co dělá, dělá v dobré víře,že to dělá správně,....a názory nemůžeme mít všichni stejné....nebudu chodit a vykládat,že dělá to nebo ono takhle a mně se to nelíbí,protože....je to všechno věc názoru....
Na svých stránkách má to co vyhovuje jí i lidičkám,kteří na její stránky chodí.... a není jich málo.....kdyby nebyla poptávka,nebyla by nabídka...což znamená-je spousta lidiček,kteří mají stejné zájmy a koníčky,sejdou se popovídají,setkávají se..... a je jim dobře,že mohou někomu sdělit své bolístky a ten někdo se jim nevysměje,ale naopak pomůže....a zdarma...
to,že tvá známá zaplatila takovou hrůzu peněz taky vypovídá i něco o ní...je mi jí líto,ale byl to její výběr...její volba...
Každý nemůže znát a vědět stejně....




Citace:
Wendys

Na stránky Tety Kateřiny, jsem chodila v době, kdy byl Reikiweb mimo provoz. Něco se tam sice člověk dozví, ale stejně připadá mi to tam tak nějak povrchní: samé gify - obrázky, samé prosby o pomoc na odstranění přivtěláků, někdo tam opíše článek z jiného webu a ostaní hned děkují, aniž by tomu rozuměli nebo si o tom vytvořili nějaký úsudek.
Nebo ten obchůdek, kde jsou nabízeny korálky, krabičky, kostičky, ... s vloženou mentální informací, díky které vás budou tyto předměty neustále chránit.

Nevím,co si o tomhle mám myslet. Jak dlouho tam vložená informace může vydržet, jestli vůbec. Je to reálný nebo je to jenom tahák na peníze?


kde jsi prosím vzala že tam všichni hned děkují za opsané články aniž by rozuměli o čem je nebo si vytvořili svůj vlastní názor?...víš,co tím říkáš o lidičkách,kteří tam chodí často a rádi?kterým "fórum" pomohlo?....a víš o něčem konkrétním?....sděl nám to prosím nebo alespoň mně....celkem by mně to zajímalo....
ani já tady nejsem od toho,abych posuzovala a odsuzovala....ale nějak nemohu najít nic špatného na tom,že někdo někoho požádá o pomoc nebo radu a jiný mu pomůže nebo poradí....
nevidím ani nic špatného na vkládání obrázků....je to věc těch,kteří to tak dělají...nikomu neubližují a nikomu nic nevnucují,vyhovuje jim to a je to pro ně určitý druh relaxu....
je spousta lidí,kteří potřebují slyšet,že s jejich názorem někdo souhlasí poněvadž si třeba sami nevěří...není to přece nic špatného....snad každého život alespoň jednou srazil na kolena,ale ne každý se s tím dokáže sám vyrovnat .....
pokud jsi měla nějaké pochybnosti nebo pokud se ti na jejím fóru nelíbilo,měla ses jí zeptat přímo nebo z fóra odejít a nechat ho v klidu těm,kterým vyhovuje....proč teď hledat bič....když tě to také navíc evidentně zajímá...jak je vidět z tvého posledního odstavce...

co se týká vkládání mentálních informací do předmětů-věř a víra tvá....pokud tomu budeš věřit...pomůže ti to...talismany existovaly a existují...dokonce význam slova TALISMAN nebo amulet nebo maskot najdeš i ve slovníku....znamená -drobný předmět pro štěstí nebo ochranu....
Vkládat mentální informaci do předmětu můžeš i s pomocí Reiki....vše je energie...i tvá myšlenka....můžeš tomu věřit a nemusíš....vše záleží na tobě a tvém úhlu pohledu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

Hele, Selket, ja si myslim, ze kdyz tu lidi napisou svuj nazor, tak taky nikomu neublizuji. Je to jejich nazor a je to jen nazor, tedy muze to tak byt a nemusi.

A hlavne je to napsane tady a sem ti lide z toho webu treba ani nechodi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 11:36 am    Předmět: Citovat

Loni jsem byl zasvěcen do reiki 2. stupně. Co můžu spolehlivě říct, od té doby jsem méně nemocný. Posílal jsem si též reiki do různých situací, některé dopadly dobře, jiné špatně, jiné neutrálně. Z těch co dopadly dobře: podařilo se mi vyhrát soud proti České pojišťovně. To je docela kolos. Otázkou ovšem je, zda by to nedopadlo stejně i kdybych reiki neměl. Většinou když dávám reiki sobě i třeba rostlinám, zvířatům atd., nic necítím a tak mi nezbývá než věřit, že to funguje. Můj mistr mi říkal: "vytrvat, vytrvat, vytrvat, ono to pak přijde, že třeba budu i něco cítit." Tak nevím. Jsem z toho trochu rozpačitý. Jestli mi vůbec bylo něco předáno, jestli to reiki skutečně existuje a není to jen nějaký výmysl. (Samozřejmě že na tomto webu mi budete všichni tvrdit, že je to skutečné a výmysl to není.) Nevím jak to mám poznat. Nutno podotknout že po zasvěcení na 2. stupeň jsem sice nic ihned fyzicky necítil, ale měl jsem mnohem čistší hlavu a byl v pohodě. Lépe se mi komunikovalo s lidmi, byl jsem takový lehčí. Dokonce na mě i letěly holky, teda aspoň jedna. Jenže to celé trvalo jen jeden den. Stejné zkušenosti mám s metodou SRT - jeden den jsem byl jako vyměněný v pozitivním smyslu a pak zpátky do zajetých kolejí. Máte někdo nějaký nápad čím to může být a jak se do toho stavu dostat trvale nebo aspoň delší dobu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 1:22 pm    Předmět: Citovat

grasshopper napsal:
Jenže to celé trvalo jen jeden den. Stejné zkušenosti mám s metodou SRT - jeden den jsem byl jako vyměněný v pozitivním smyslu a pak zpátky do zajetých kolejí. Máte někdo nějaký nápad čím to může být a jak se do toho stavu dostat trvale nebo aspoň delší dobu?

Myslím, že je to přesně jak píšeš "do starých kolejí". Samo zasvěcení do vyššlího stupně tě nezmění, je to o dlouhodobé práci na sobě, ono to není čáry máry fuk a je ze mě jiný člověk. Ale, když budeš Reiki používat co nejčastěji, po čase zjistíš, že se svět kolem tebe tak nějak změnil, že se ti lidé k tobě jinak chovají a když se pak nad tím zamyslíš, tak uvidíš, že je to tím, že ses změnil ty sám. A neboj, ono to přijde, jen trošku trpělivosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 2:15 pm    Předmět: Citovat

Po zasvěcení do druhého stupně mě to přivedlo k tomu,abych přemýšlela o tom jak přemýšlím a jak to utváří můj život a okolnosti v něm.
Změnila jsem pár myšlenkových pochodů a stále na tom pracuji.Samozřejmě jsem se nejdříve snažila přijít na to,proč tak myslím a smýšlím.Změnilo se spousty věcí k lepšímu.Jsem klidnější,vyrovnanější a nerozhazují mě věci,které předtím mohly být pěkně nepříjemné.
Tím myšlením si aj pravděpodobně ovlivňujeme naší citlivost na reiki.Někdy mam též pocit,jakoby nic neproudilo,někdy energii cítím a jsem si jistá průtokem reiki.Nu a mam pocit,že krom jiného to je hodně mou hlavou. Rolling Eyes

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
grasshopper
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 22.1. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: po červen 16, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

2 Ziki: Jenomže já to mám právě obráceně. Zpočátku jako zázrakem velké zlepšení ale jen na jeden den. Pak rok nic přestože na sobě pracuju a reiki používám. A když už něco používáš rok a nevidíš výsledky, pak to asi znamená, že by to chtělo začít dělat něco jiného. Nebo ne?

Možná, že se ke mě chovají někteří lidé líp než dříve. Jenže já z toho nemám vůbec dobrý pocit. Těžko se to vysvětluje.

2 Dzarmi:
Já taky získal na řadu věcí takový nadhled a už mě netrápí situace, které jsem si dřív moc bral. Na druhé straně, věci, které mi dřív vůbec nevadily, mě teď docela dost trápí a pořád se mi vrací na mysl.

Mám pocit, že energii cítím jen když jsem v optimální pohodě a to jen někdy. Pokud ale mám nějaký aktuální problém nebo mě něco psychicky rozhodí, necítím nic. Kdybych si chtěl říct, že teď si s pomocí reiki tento problém vyřeším, nefunguje mi to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund