Fórum - Zobrazit téma - Biopotraviny - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Biopotraviny
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Biopotraviny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:20 am    Předmět: Citovat

to Hyter:
hele já se v tom zas tak moc neorientuju. Jsou na to specializovaný prodejny, moje přítelkyně pracuje v normální lékárně a tam teď nově zavádějí bio bylinné čaje. Takže si myslím že je to u nás trend spíš do budoucna. I co se kvality týče. A ceny snad půjdou dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 10:51 am    Předmět: x Citovat

No po pravdě, to co se za nekřesťanský peníz prodává jako bio třeba v Globusu nebo jiných super-hyper - a často vypadá nevábně už v prodejně, ve mě moc důvěry nevzbuzuje. To už spíš zajít do zdravé výživy.

Čichací test taky používám. To byste koukali, jak u náááádherně červených rajčat z Maroka nenajdete ani stopu po vůni nejen rajčat, ale čehokoliv. Taky se dá podle něho líp poznat skutečná "zralost" třeba manga, jestli není nahnilý ananas, v jakém stádiu zralosti nebo zavánění je meloun, apod.

U ostatních potravin, si dát čas počíst co výrobek všechno obsahuje....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 11:13 am    Předmět: Citovat

No tak ja se k tematu Bio take vyjadrim.

Bohuzel ceny BIO potravin jsou zbytecne moc vysoke. Podle mne je to zpusobeno dopravou, protoze prevazna vetsina se vozi z Nemecka. Ale kdyz jsem sel pesky po Rakousku, zjistil jsem zajimavou vec, a to ze treba tzv. BIO mleko od sedlaka muze byt levnejsi nez to z krabice v supermarketu.
http://zbultran.wz.cz/index.php?det=41

Ale treba to tu taky jednou nastane.

Vubec by bylo dobre, aby se zbozi tolik zbytecne nevozilo po celem svete, kdyby alespon zakladni potraviny se vyrobily a spotrebovaly co nejblize k mistu, kde vyrostly. Jak ale tohle zaridit, to vazne nevim. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 11:26 am    Předmět: Citovat

Bingo, to je presne muj nazor. Pokud je neco bio, melo by to cestovat co nejmin.
V Rakousku to maji vychytany dobre, jedna z mala veci, kterou si tu opravdu uzivam Laughing

Nevim, jestli to uplne souvisi, ale pred nejaku dobou jsem objevila webove stranky, kde nabizeji stare odrudy plodin.
Takze pokud nekdo zarizujete zahradku a shanite oskerusi, mispuli nebo aronii, da se pohledat tam.

http://www.stareodrudy.org/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Mě poněkud odradilo když jsem našel ceny bio výrobků ze zahraničí-Irák ,USA i jiné menší než u bio stejných potravin půůvodem z ČR,myslím že šlo o ořechy.Bio výrobky a nebio ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 11:26 am    Předmět: x Citovat

Co mě hodně oslovilo bylo jídlo v jiném evropském státě - Švýcarsko.
Používání místních zdrojů, krávy se pasou venku (pravda modrá nikde a to jsem se pořádně koukala!), švýcaři jsou velmi opatrní a hákliví na svoje životní prostředí (dokonce existuje pro našince zvláštní vyhláška, že z lesa si člověk může odnést tuším kilo hub na osobu a nikoho z místních skutečně ani nenapadne ten les vyplenit!!!). Na jídelním lístku můžete najít odkud suroviny (maso, drůbež) pochází, tedy myšleno z které místní oblasti nikoliv z kterého zahraničí. Dobře se vaří, často jednoduše, ale mňam, mňam, místní sýry a jogurty...hmmm úplně jsem se zasnila.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 12:13 pm    Předmět: Citovat

To Šamanka:

Ano, máš pravdu s tím Švýcarskem.
Navíc co kanton, to jiný zákon. Někde se například dají sbírat houby jenom v pondělí. Ale není to asi jejich hobby. A když už nějakou houbu seberou, letí s ní do houbařské poradny Wink .
Hodně Švýcarů se snaží podporovat svojí ekonomiku. Raději koupí dražší švýcarský produkt, než levnější z dovozu. Konzumují ovoce a zeleninu, kdy je jejich čas. Rajčata kupují v červenci a v srpnu, ale v např. v únoru by je to ani nenapadlo.
Má to všechno cosi do sebe, i když zpočátku mi to přišlo nepochopitelný.Je fakt, že rajče v únoru rajčetem nevoní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 4:21 pm    Předmět: x Citovat

Evik: to je fakt, skoro nikdo je tam nesbírá, našinec zírá.
Zažila jsem i dost, českou myslí, nepochopitelné věci kolem ekologie.
Nebo i takový zázrak, že na vesnici (tedy v oblasti kam nejezdí turisté)
u třešňové aleje je váha, pytlíky a pokladnička s napsanou cenou, nikde nikdo a kolemjdoucí si natrhá kolik chce a hodí tam mince. Nebo v polích regál se zeleninou stejného typu.

Nechápala jsem, jak se jim podařilo takhle vychovat lidi. Ale v tomto směru je tam takových věcí hodně, oni už takhle myslí normálně. Alespoň ti slušní, což mi připadá místní většina.

Třeba další exotika: příklad z okolí Baselu: každý si koupí známku s poplatkem za odvoz odpadu. Nalepí ji na pytel (takže platí co skutečně vyplodí), který v den odvozu dá před dům. Prý tam skutečně nikdo neháže nekolkované pytle před cizí dům, ani se nekradou známky
z jiných pytlů...Dovedete si to představit tady?

šamanka
PS: jednou jsem pochválila jakéhosi řidiče - domorodce za čistotu dálnice
a jeho vzorné odložení papírku v autě do svého odpadu, nikoliv z okýnka.
Chvíli nechápavě zíral, co tím myslím, pak mu to došlo a zeptal se:
A proč bych to dělal???

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

jo jo, je to pekny, kdyz se takhle umi chovat vetsina naroda. je to dano jejich historii, geografii a bohatsvtvim, ktere maji (odkud ?!).
take maji sve kostlivce a vlastnosti, ktere nejsou uplne zavidenihodny.

K touhle tematu mi naskakuje roman Tma od Ondreje Neffa, kde je velmi nazorne ukazano, jake vlastnosti se dostavaji k moci, pokud prijdeme o nase nejjistejsi jistoty (jednoho dne prestane existovat el. proud jak fyz. jev a z minuty na minutu ziska navrch sila svalu nad ohleduplnosti).

A jeste, pokud jste necetli nic od Vaclava Cilka, vrele doporucuji. Makom, kniha mist. Krajiny vnitrni a vnejsi. Tsunami je stale s nami. Nejisty plamen. Neni to sice uplne esotericke ale poucne a moc pekne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 8:03 am    Předmět: Citovat

Teda v tom Svycarsku to teda musi byt, ach jo. A pritom jsou to puvodem keltove jako my.

Ale ani vystehovat se tam clovek nemuze, protoze maji strasne prisne imigracni zakony a trva to myslim 10 let, nez dostane clovek obcanstvi. Mozna proto je to tam takove, jak pisete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

Je to hodně od tématu, ale nedá mi to sem nenapsat. Kolegyně minulý týden překročila povolenou rychlost o 20km/hod. a dostala pokutu 1000 Kč, z čehož se vzpamatovávala celý den.

Ve Švýcarsku překročil synův tchán rychlost o 20km/hod, dostal pokutu na naše peníze 10 000 Kč a odeberou mu řidičák na 1 - 6 měsíců. Doufá, že vezmou v úvahu věk 65 a bydlení na samotě, kde bez auta jsou v háji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2008 10:43 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: to by bylo nošení dříví do lesa - je to jediná evropská země, kde je víc chlapů jak ženských!
Máš pravdu: rozvod nebo přestěhování do jiného kantonu tu lhůtu ještě mění.
Nikde nakonec není nic ideální, zase jsou hodně konzervativní, zdravotnictví taky není právě levné (kamarádka si na porod nejdřív našetřila než otěhotněla, mateřská pár měsíců...), pole ezoterické, pole neorané.

šamanka
PS: to je fakt, s policií a o výši pokuty nebo neplacení se prostě nediskutuje. Jsou věci, které by se nám tu velmi hodily...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund