Fórum - Zobrazit téma - Darování krve - nebezpečné? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Darování krve - nebezpečné?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Darování krve - nebezpečné?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Nedivej se na to tak tragicky. Ne kazdy odber se povede. Ber si zelezo, ktere ti urcite dali a hodne zeleniny a ovoce a za par tydnu dalsi pokus. pokud uz by ani ten nevysel, tak teprve potom zacni patrat po pricinach a podnikni dalsi kroky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 7:48 pm    Předmět: Citovat

Na prani Evika jeste zminim dalsi prekazku, ktera muze pripadne darce potkat. Smile
Je to zvyseny pocet bilych krvinek (leukocytu). Znamena to treba i jen skryty zanet v organismu nebo nastavajici nachlazeni, ktere se muze projevit i za par dni.
Z vlastni zkusenosti mam priklad kdy jsem na svuj prvni odber cekal 2 roky....neustale hladina leukocytu lehce pres 10 (horni hranice). Duvod byl v prorezavajicich se 8 (zuby moudrosti), ktere nemely kam rust. Az mi je vytahli, mam klid a od te doby davam krev pravidelne a bez dalsich problemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá březen 28, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Kdysi jsem mívala málo železa a dokonce mi doktor doporučil železité víno,šťávičku Very Happy Když mi bylo trochu přes dvacet,vysela jsem na zahradě špenát a na jaře ho při jednocení ochutnala - byla to ňamka,něco jako kedlubna,no,pásla jsem se na něm jako koza Very Happy a už ani nevím,jestli tenkrát nějakej dorostl.Sela jsem ho pak znovu,k tomu jsem si dala čaj z kopřiv,v zimě za okno do mističky řeřichu a když jsem šla za rok prvně na krev,dozvěděla jsem se mimochodem,že bych na sobě mohla nosit magnety Smile)Kromě toho jsem přestala mít celoživotní zelenou barvu a poprvně jsem se mohla v létě opálit dohněda.A trvá to doteď.Ten špenát ti vyklíčí i v truhlíku a stačí 5-10 cm a je opravdu výbornej!No a odběry jsem snášela od začátku dobře,naopak jsem se po nich cítila líp,než obvykle.Možná prostě potřebuju občas pustit žilou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2008 8:59 am    Předmět: železo Citovat

Špenát můžu a kopřivu piju každé jaro.Vždycky jsem myslela, že špenát a ostatní listová zelenina jsou nejbohatšími zdroji železa, ale není to tak.

Jinak úplně vyčerpávající odpovědi jsou na odkazu od Zbultrana na str. 2,
http://www.vegetarian.cz/mineral/zelez.html.
Moooc zajímavé a našla jsem tam asi odpověď na svůj problém.

Evik Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 9:04 pm    Předmět: protest Citovat

Proběhla výzva , aby dárci krve na protest proti reformě zdravotnictví od 9. do 30. června přestali chodit na transfúzní stanice.

Ať je politika našeho zdravotnictví postavená na hlavu jak chce, připadá mi způsob tohoto protestu nesmyslný. Možná 3 dny, ale ne 3 týdny v době nadcházejících dovolených. Krve a krevní plazmy není nikdy nadbytek.Vlastně nevím, proč to sem píšu, stejně se tím nic neovlivní....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 10:12 pm    Předmět: Citovat

Hodne jsem premyslel jake k tomuhle zaujmout stanovisko....dle toho co jsem cetl, tak organizatori maji spocitane, ze by to nemelo zdravotnictvi ohrozit. Pokud by byla " stavka" kratsi, tezko by to poukazalo na to, kolik darcu s reformami nesouhlasi. Kdyz vezmes do uvahy ze krev muzes darovat minimalne kazde 3 mesice....tak se tohle spousty darcu ani nedotkne.
Svym zpusobem s touhle akci souhlasim...a kolem 20 cervna jsem chtel (a mohl) jit krev darovat.....
To jaky je stav zdravotnictvi vsichni dobre vime....a taky vsichni dobre vime ze je to "zasluhou" tech kteri tahaji za ty "spagatky". Ne tech kteri prichazi do styku s pacienty. Otazkou zustava zda tohle neco zmeni....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Učíme se tomu, že dokud si nedokážeme vládnout sami sobě, budou nám vládnout ti, co rádi tahají za špagátky.
Jsou to dobře placení "taky andělé". Můžete se snažit je vyměnit za jiné, ale ten model se špagátky se nezmění. Jsem přesvědčen o tom, že jediné, co můžeme a máme měnit jsme my sami, naše životní postoje a schopnost být pánem svého života (i s odpovědností za to).
Z tohoto hlediska je zmiňovaná akce jen výrazem nespokojenosti lidí s tím, kam se necháme "hnát" - uvědomme si, že jenom proto, že to dovolíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund