Fórum - Zobrazit téma - ADHD - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ADHD
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

ADHD
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 11:25 am    Předmět: x Citovat

Plamen: nezlob se na mě, ale v rodině nic není v pořádku a nic nefunguje
a synátor to má zvládnout za všechny a "zklidnit se"?
Možná to zní dost tvrdě, ale reakce dětí na přehlížení můžou mít dvě stránky "být hodný a neviditelný" nebo druhý extrém "zlobit, abych aspoň tímto způsobem dostal pozornost". Víš, připadá mě, že jdeš velmi důrazně
po důsledku, nikoliv po příčině. Co si má takový malý kluk počít když žije v rodině, kde ho mužská polovička neuznává a ani vlastní otec ho nebere.
Nevím jak na tuto situaci reaguješ ty, kromě toho léčení, jestli ho tím víc rozmazluješ nebo se zlobíš, že si pozornost vynucuje. V každém případě
mám dojem, že se tady projevilo to, co už bylo napsáno kdesi nahoře:
léčit by se měla celá rodina, ne jen dítě. Vliv matky na dítě a opačně je
silný, spokojenější máma = spokojenější dítě.

Nikdy nerozumím tomu, když otcové začnou dělat, že jejich děti neexistují.
Ty přece nemůžou za to, co si jejich rodiče udělali. Abych nekřivdila, znám
i případ takové matky. Někteří se naopak o ně perou (bohužel někteří jen z toho důvodu, aby naštvaly jejich matku nebo si přes ně mohli vyřizovat účty).

Nedalo by se s otcem jeho vlastním trochu domluvit? Aspoň pro začátek?

Vím, že je to choulostivé téma a že není lehké něco takového sem veřejně napsat. Nechci tě kritizovat, jen jsem chtěla vyjádřit svůj pohled na věc
z jiné strany. Často mi to v životě pomohlo se podívat na problémy v mém životě víc reálně i když mi to nebylo ani trochu příjemné.

Hodně štěstí

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 2:48 pm    Předmět: Citovat

Milá Šamanko,děkuji.Dost dlouho mi trvalo,než jsem si uvědomila,že syn reaguje na okolí a možná to ještě teď zcela nechápu.Otec ho skutečně nechce a nehodlá z toho ustoupit.S tím nic neudělám.Něco můžu udělat se současnou situací,ale taky to odkládám a čekám na zázrak,který se asi nestane.Čím dál víc se jeví jako řešení rozvod a jistě pochopíš,že zůstat se 3 dětmi sama je těžké.Prosím,abyste mě teď nekamenovali,že z toho utíkáme.Ale pokud za 6 let muž děti nepřijal,těžko to učiní teď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Něco můžu udělat se současnou situací,ale taky to odkládám a čekám na zázrak,který se asi nestane.


Ano, je to těžké, ale odpověď sis dala teď sama.

Citace:
Prosím,abyste mě teď nekamenovali,že z toho utíkáme.Ale pokud za 6 let muž děti nepřijal,těžko to učiní teď.


Plamínku, nikdo Tě nekamenuje. Já bych nedokázala žít s chlapem,, který by neměl rád mé děti, nebo mi nepomohl s jejich výchovou a byly mu lhostejné.

Ať je Tvé rozhodnutí správné, několik názorů jsi slyšela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2008 4:29 pm    Předmět: x Citovat

plamen: však já tě chápu a rozumím - lepší něco než nic a nejistota. Pořád ti chci zdůraznit, že to není kritika, jen to, co mě při čtení tvých slov napadlo a rozumím i tomu co jsi napsala teď. Sama jsem byla několikrát postavená do podobných situací.
Je fajn se podívat co se dělo v rodině v období, kdy u dítěte (i dospělého) začnou nějaké zdravotní nebo jiné problémy. Tam se dá najít ten začátek, příčina toho, co se děje (třeba reakce na odchod jednoho z rodičů, nějaká změna, událost,...). Taky děti na sebe můžou jakoby brát nevyřešené problémy, zlosti, frustrace apod. za celou rodinu. Zlobí, špatně se učí, rodina se může soustředit na jeho prospěch a zlobení a nemusí se zabývat řešením svých vlastních vztahů, sami sebou. Pro ně je to možná úleva, ale pro dítě dost velká zátěž, která se odrazí v jeho budoucích vztazích.
Je fajn, že jsi taková šikulka a nad vším přemýšlíš. Zkus i sobě dopřávat tolik pozornosti a energie, jakou věnuješ nápravě svého okolí a uvidíš, jak ti to prospěje. Každý z nás si to zaslouží a po pravdě řečeno, často to
i sám sobě dluží (to je prosím momentální prozření a sebekritika).
Držím ti palce a možná by stálo za pokus, při příští návštěvě léčby (nevím ve kterém druhu pokračuje) zkusit i něco pro sebe...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sun
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.3. 2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Popisované problémy se po pubertě dost často zmírní nebo i vymizí. takže naděje určitě je, i když zrovna úplně nic nezabírá.
sun
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2008 4:39 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem byla na jednom opravdu přínosném semináři o neklidných dětech. Přednášela PaedDr. Yveta Heyrovská a podle obsahu přednáškya a zkušeností na které poukazovala, včetně videozáznamů doporučuji alespoň konzultaci s ní. Protože ADHD opravdu nebude tak jednoduché zvládnout.
Někde se uvádí že to je speciální pedagog, ona sama o sobě tvrdí že je defektolog.

PaedDr. Yveta Heyrovská
Platónova 26
Praha 12 - Modřany
tel.: 244403028 (jen pondělí 12.00 - 13.00)-mimo tuto dobu paní doktorka s dětmi pracuje, takže na telefony kašle a nezvedá.
Mail vyzvedává denně: heyrovska@seznam.cz

Když dáš do vyhledávače, najdeš o ní i hodně info a článků. Čím dřív se s tím začne, tím líp.

Pro ty, které téma problémové dítě zajímá, je možná zajímavý archív ČT.
Našla jsem tento odkaz s ukázkami.
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1128654162-rodina-skola-a-ja/208572230640014-22.05.2008-16:00.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund