Fórum - Zobrazit téma - MANIPULACE - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - MANIPULACE
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

MANIPULACE
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 10:58 am    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:


Dám vám sem malý příklad na žábě. Když žábu hodíte do horké vody, okamžitě z ní vyskočí ven. Jestliže žábu dáte do studené vody, zůstane tam, je spokojená. Jestliže ale začnete teď pod tou žábou tu vodu ohřívat, tak to ona vůbec nepozná a nevyskočí ven. Nakonec v té horké vodě zemře.



díky Mílo,
docela dobrý návod na humánní přípravu pokrmu z živých mořských plodů - pokud je nebudeme rovnou házet do vařící vody ale postupně vodu hřát až k varu tak nebudou zvířátka trpět, prostě příroda to má vymakaný


mamko a ty si myslíš že tady ty naše diskuze jsou o manipulaci? já myslím že ne, nevím o nikom, kdo by tady někoho násilně přesvědčoval že on má pravdu. Každý akorát vysvětluje svůj postoj a je v pořádku, že je o tom přesvědčenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 11:00 am    Předmět: Citovat

Ligte, ono očekávání je celkově ošidná věc a pěknej prevít ...... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 11:02 am    Předmět: Citovat

Ano mamko, to vím a i znám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 11:05 am    Předmět: Citovat

Krabas napsal:

mamko a ty si myslíš že tady ty naše diskuze jsou o manipulaci?


Jo, občas ano....tedy pokud to beru tak, že se snažím dotlačit někoho k přijetí mé "pravdy". To, že druhému zrovna dojdou argumenty, neznamená, že pravdu mám já Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 11:31 am    Předmět: Citovat

výřečnější vyhrává Wink

jsem někde četl a už jsem to tu i jednou kdysi psal: pravda je jak myška, sedí v koutku a vyčkává na klid, aby vylezla Idea Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 11:46 am    Předmět: Myška...muška....Pravda. Citovat

Krabas napsal:
pravda je jak myška, sedí v koutku a vyčkává na klid, aby vylezla Idea Very Happy


V podstatě stále čeká, až nám z rukou vypadnou ty poklice,
co s nimi o sebe třískáme a u toho si vřískáme (to svý).

Na ticho a klid v nás čeká ze všeho nejvíc, pak teprve může
vylézt ven.

Very Happy Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 12:41 pm    Předmět: Odkaz na clanek Citovat

Posilam odkaz na zajimavy clanek. Pravdepodobne se tematu "Manipulace" tyka:

http://zpravy.idnes.cz/vymitac-dabla-v-brne-hleda-privrzence-dwk-/domaci.asp?c=A071108_093243_domaci_adb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

tenhle odkaz je na Jitřní zemi: http://www.super.cz/moc-a-penize/17682-chcete-vymyt-mozek-neni-nic-snazsiho.html

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 2:13 pm    Předmět: Citovat

Mirku, díky za odkaz.
Zároveň s tvým příspěvkem se znovu objevilo téma Psychowalkmen a najednou mi docvaklo, proč tenhle úžasný přístroj nemá moje sympatie.
Dýchá z něj na mne možnost manipulace.

Tenhle web je fakt nádhernej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Dášo,
poděkuj Zbultranovi Smile. Nebyl jsem si jistý, jestli ten odkaz sem dát a a chvilku na to se tady v tomto tématu objevila zpráva od Zbultrana.
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

Mirek napsal:
Dášo,
poděkuj Zbultranovi Smile. Nebyl jsem si jistý, jestli ten odkaz sem dát a a chvilku na to se tady v tomto tématu objevila zpráva od Zbultrana.
M.

Mirku,pročetla jsem si oba články,díky za ně tobě i Zbultranovi!
No,syn si čte o psychowalkmannu ve Spiritu a chtěl ho už asi tak v patnácti.Viděl v něm pomůcku - ne samospasitelnou - pro učení.Několik předmětů mu nejde a nešlo už ani na základce.Vyučil se ve vytouženém oboru a nějakým zázrakem se dostal i na dvouletou nástavbu.Dělá jí s odřenýma ušima Smile ,ale rád.Jinak se o "duchovno" zajímá maximálně do té míry,že mi párkrát zmizely na chvíli Taroty a kyvadlo,přečte si Spirit a semtam nějakou knížku o záhadách.R1,odmítl,že ho to nezajímá a nic neříká.Prostě tímto můžu alespoň doufat,že se vyhne různým sektám,podvodným guruům apod.
Citace:
Mamka:najednou mi docvaklo, proč tenhle úžasný přístroj nemá moje sympatie.
Dýchá z něj na mne možnost manipulace.

Svým způsobem asi jo,ale snad jen taková lehká,pozitivní... SmileNěco jako: pochopím matematiku Smile Co s tím,synek je plnoletý,tenhle strojek chce a 10 000,které teď akorát dostal od pojišťovny,je jeho.Zase ti,co ho mají a psali do diskuse,si ho chválí...I kdyby,tak pořád lepší,než třeba TV pořady.Když se to tak vezme,zneužití a manipulace má dost široké pole,viz Mirkův odkaz.Já vím,tahle je vědomá,ale snad mu prospěje,konečně,jak jsi napsala,je to jen možnost. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 6:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Možnost manipulace je všude kolem nás a jen já rozhoduji,jestli budu svéprávný nebo pod něčím vlivem.Nevím ale,že by barevná světla a zvukové vedení do nižších hladin vědomí beze zvuku hlasu a meditativní hudba nějak manipulovala.Šaman
Když mám strach vidím strašidlo i za bílého dne v pravé poledne a dám mu jméno polednice,jenže tato osoba s hnáty křivími je naše zmanipulovaná představa strachu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá listopad 16, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

Asi jste mnozi jiz neco slyseli o discipline neuro-lingvistickeho programovani (NLP). V zahranici se to udajne vyucuje nebo vyucovalo v ramci studia psychologie na nekterych univerzitach (ja vim o jedne). Takovy velky guru v teto oblasti je napriklad Anthony Robbins (Awaken the Giant Within, Unlimited Power...). Chozeni po zhavem uhli napriklad se da zvladnout diky tomuto.

Lide, kteri se touto disciplinou zabyvaji, tvrdi, ze je vysoce ucinna v psychoterapii. Ja jsem mel ale moznost setkat se s ni predevsim v jejim pouziti jako nesmirne ucinne metody manipulace. Na Zapade existuji lide, kteri skoli v teto manipulaci manazery a obchodni zastupce firem, aby pomoci technik NLP dokazali dosahnout sveho, tj. zmanipulovat potencialniho zakaznika k podepsani objednavky atd. Oni si to ospravedlnuji jednak tim, ze maji pravo na informace, ktere by jim druha strana jinak treba neposkytla a jednak tim, ze nedelaji nic jineho nez to, co lide, kteri exceluji v komunikaci, delaji prirozene, podvedome.

Podle me je to v tom ale docela zasadni rozdil, delat neco prirozene nebo vedome manipulovat. Prosel jsem kdysi takovym treninkem. Lektor byl sympaticky clovek, ktery se diky NLP velice rychle vypracoval z nuznych pomeru na milionare a priznam se, ze mi zpocatku docela imponoval. Proto jsem jeho argumentaci prijimal, pozdeji jsem byl take ovlivnen cetbou vyse zminenych knih. Presto nekde na pozadi se zacal ozyvat jakysi nesouhlas. A pozdeji, kdyz jsem poznal, jaci lide a jakym zpusobem s temito znalostmi a dovednostmi pracuji, jsem to nechal uplne byt. Rozhodne to ale muze byt velice svudne.

Jako velice pozitivni vec u NLP vidim to, ze uci cloveka tomu, ze je panem sveho osudu. Ze nic neni nemozne. Problem vsak vidim v tom, ze, podle me, jaksi opomiji tu etickou stranku veci.

Tak to jen pro zajimavost, kdyz je tu takove tema...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Mirek souhlasí s Mirkem:),

Sunny, máš pravdu. Před časem se mi dostala do ruky knížka o NLP od pana Lubecka - ani jsem nevěděl jak to může být jednoduché. A zpětně mi došlo, že někteří prodejci (nejen vysavačů ale třeba finančních produktů) to využívají.

Dášo(Dagmary), původně jsem tu odpověď myslel pro Dášu(mamku), koukám, že je lepší držet se nicků. Tímto se omlouvám za vnášení zmatků.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 11:10 am    Předmět: Citátek Citovat

Tak jsem přečetl jednu zápočtovou práci a jedna věta se mi tam hodně líbila. Tak jsem hledal, do kterého tématu bych ji mohl vložit a najednou jsem našel toto téma. Tak se to sem trochu hodí, myslim. Ta práce byla o rétorice:

Citace:
"Pokud ovšem káži jiné věci, než jak sám se chovám, jsem pouhým mluvkou, který zneužívá dovedností snad někde přečtených k ošálení lidí důvěřivých."


Je to od Petra Hrocha Bindera (poutníka Hrocha).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund