Fórum - Zobrazit téma - Duchovní materialismus - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní materialismus
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní materialismus
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bobule
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 30.3. 2008
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 8:59 pm    Předmět: Citovat

Tooro, myslím, že jsme sem přišli právě proto, abychom se nejdříve učili lásce k sobě, pak k bližním a když se to naučíme, tak lásce k Bohu.
Souhlasím s tím, co jsi napsala, jen podotýkám, že každá z těch etap má svoji jedinečnost, hodnotu a význam - je v něčem jedinečná, ale ne lepší než ty ostatní. Proto by opravdu nemělo smysl něco z toho přeskakovat. Ovšem, setkal jsem se už také s lidmi s takovým duchovním egem, že ti by jinou než tu poslední etapu - které říkali "nejvyšší" podle jejich slov ani nemohli žít.
Jenže - jak se můžeme naučit milovat Boha, když nedokážeme milovat kteréhokoliv člověka, který je jeho předobrazem?[/quote]

Nádhera Damao, tak to přesně cítím i já.
K tomu není co dodat.
Omlovám se, že jsem vám do toho tak skočila Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

Proč je to učení lásky tak rozdělené?Vím,že se říká,že nejdřív musíš milovat sám sebe,abys mohl milovat ostatní.Ale nemůžeš se učit milovat vše současně,kousek po kousku?Třeba dnes jsem začala milovat další část sama sebe,neprojeví se to vztahem k ostatním a k Bohu?
Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Džarmi, ono je to těžké, protože není zcela jasné, co to znamená "milovat", ce je skutečně láska. Přesto byl člověk, který to dokázal vycítit a předat těm, kdo naslouchali. Byl to Ježíš Nazaretský ve svém horském kázání.
A kdo si myslí, že to je jednoduché, milovat sám sebe a své bližní a že se tedy může zabývat už jen láskou k Bohu, tak nechť si přečte, jak vymezuje lásku Ježíš, najde to v kapitolách 5., 6. a 7. evangelia Matoušova (doporučuji si k tomu čtení vzít bibli kralickou).
Nevím, jak vy, já sám jsem ještě nezvládl všechno, o čem Ježíš mluví. Nejsem na tom tak, že bych mohl milovat už jen Boha.
Cítím to ale tak, že kdo tvrdí, že se nebude "lidmi" zabývat, že "už jen a jen Bůh" - že bere Jeho jméno nadarmo.
Pravda, mnoho hledajících začalo svoji cestu proto, že si už nedokázali poradit se svými životními příběhy, s tím, co před ně "osud" postavil. Slyšel jsem mluvit i takové, kteří jsou přesvědčeni, že až budou dostatečně "čistí", stačí zavolat anděla a on to za ně vyřeší, nebo je někam odnese, aby se "tím" nemuseli zabývat. Znám některé, kteří jsou ochotni obětovat mnoho pro svého vyvoleného gurua či "Matku", ale svoji vlastní mámu už léta neobjali. Objímat svoji představu Boha nebo božství je, pravda, možná jednodušší. Život mě naučil takovým zkratkám nevěřit.
Jak praví Chalíl Džibrán - když chcete vidět Boha, podívejte se, kde jsou vaše děti, on si tam s nimi hraje.... Cítím, že se Ho dotýkám vždy, když se obejmu upřímně s přáteli a dokonce i s lidmi neznámými, prostě pro tu radost ze setkání. Jestliže k Němu pak přicházím, ať už v kostele, nebo Chrámu Vesmíru či Přírody, pak si ten pocit doteku beru sebou, jako připomínku. Abych věděl, co hledám. To je moje zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 10:40 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Proč je to učení lásky tak rozdělené?Vím,že se říká,že nejdřív musíš milovat sám sebe,abys mohl milovat ostatní.Ale nemůžeš se učit milovat vše současně,kousek po kousku?Třeba dnes jsem začala milovat další část sama sebe,neprojeví se to vztahem k ostatním a k Bohu?


Dzarmi,
s tim "ucenim se milovat" se to ma tak, ze jak poznavame sebe, cim vic se prohlubuje pochopeni, tj. prijimani sama sebe - zaroven s tim, jak ubyva nepochopeni, ubyva i nelaska. Uvolnuje misto bezpodminecnemu prijimani, tedy lasce.

Tohle je proces, ve kterem se laska prirozene rozsiruje dal a dal, postupnene se bouraji hranice mezi "ja" a "to ostatni".
Do jake miry se sebeprijeti dari, odrazi se v harmonii - se vsemi a vsim.
Na misto neklidu, strachu a emoci, prichazi klid mysli, vyrovnanost.

Tam kde zustava mysl ticha, tam jsme s Bohem Jedno, zbyva jen si Toho vsimnout...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 11:30 pm    Předmět: Citovat

Moc hezky jsi to Tooro napsala. Tak to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: čt duben 10, 2008 11:54 pm    Předmět: Citovat

Hmmm tak nějak tomu rozumím,jen jsem nepobrala Damaovo rčení ,, myslím, že jsme sem přišli právě proto, abychom se nejdříve učili lásce k sobě, pak k bližním a když se to naučíme, tak lásce k Bohu.''Já mam pocit,že se to vše navzájem prolíná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:51 am    Předmět: Citovat

bobule napsal:

Podstatou je, když už ego zaměstnat, tedy jsem na úrovni, že ho musím zaměstnat, abych s Bohem (Pravdou) splynula, ještě jsem ho zdaleka nepochopila, neuvědomila si jeho podstatu a důležitost zde tady, teď a nyní v tomto okamžiku.


Bobule, podle mne nemusim splynout s Bohem, mohu a mam si ponechat svou individualitu. Kdyz si uvedomim sve postaveni - postaveni sluzebnika Boha (a nemohu nekomu slouzit, kdyz ztratim sve ja) a zacnu tuto sluzbu delat s pocitem stesti, mohu dosahnot blazenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 7:57 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Proč je to učení lásky tak rozdělené?Vím,že se říká,že nejdřív musíš milovat sám sebe,abys mohl milovat ostatní.Ale nemůžeš se učit milovat vše současně,kousek po kousku?Třeba dnes jsem začala milovat další část sama sebe,neprojeví se to vztahem k ostatním a k Bohu?
Džarmi


Urcite muzes milovat po "kouscich", tedy muze byt cast tebe, kterou nemilujes, ale to ti nebrani milovat lidi kolem sebe. Kazda laska zdokonaluje. Kdyz cast sebe nemiluji, mohu tu cast zmenit a pak zacit milovat. Mne se to nelibi, to nejdriv milovat sebe takovy jaky jsem, bez omezeni, bla, bla, ... to pak podle mne vede k tomu, ze ztratim motivaci ke zmene.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Hmmm tak nějak tomu rozumím,jen jsem nepobrala Damaovo rčení ,, myslím, že jsme sem přišli právě proto, abychom se nejdříve učili lásce k sobě, pak k bližním a když se to naučíme, tak lásce k Bohu.''Já mam pocit,že se to vše navzájem prolíná.


Dzarmi, myslim si, zes na to kapla. Ze se vse prolina. Neni laska k sobe bez lasky k lidem a bez lasky k Bohu, nebo alespon je hodne neuplna.

Je tam myslim nebezpeci, ze kdyz to budu chtit brat postupne (a to proto, ze jsem si to nekde precetl a jini si to precetli), mohu nakonec zustat u te lasky k sobe a porad ji zdokonalovat na ukor te lasky k ostatnim i k Bohu a tomu se myslim rika SOBECTVI.

Na druhou stranu, kdyz se naucim milovat Boha (ale ne porad a bezpodminecne), ale treba jen chvili, kdyz si uvedomim krasu jeho stvoreni (ja nevim treba pohledem na kvetinu na krystal), tak mne to muze "zlepsovat" i vnitrne a "zlepsit" i tu lasku k sobe nebo k lidem. Uvedomim si treba, ze Buh stvoril tu kvetinu, a udelal to dobre a stvroril i cloveka a tim padem nemuze byt spatny, ani ja nemohu byt spatny, ani soused, ktery mne nastval, ale kdyz budu chtit hledat, neco dobreho na nem take najdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Je tam myslim nebezpeci, ze kdyz to budu chtit brat postupne (a to proto, ze jsem si to nekde precetl a jini si to precetli), mohu nakonec zustat u te lasky k sobe a porad ji zdokonalovat na ukor te lasky k ostatnim i k Bohu a tomu se myslim rika SOBECTVI.


Ahoj Zbule. Smile

Tohle hrozi, pokud se budu vnimat rozdvojene, tedy tak, ze je tu nekdo, kdo je takovy a makovy a nekdo dalsi, kdo toho prvniho ma bezpodminecne prijimat a milovat. To je pak takovy zacarovany kruh, kdy se snazim milovat neco, co de-facto vubec neexistuje.
Podobne se nekdo uci milovat svoji matku (kterou se prece musi naucit milovat! Crying or Very sad ), sveho sourozence, nebo sveho sefa. Skonci nakonec frustraci a pocity viny, ze je asi sam nejaky vadny, protoze preci duchovnaci mluvi o lasce, ktera nerozlisuje a on fut nic, nekdy je na tom dokone jeste hur nez pred tim, kdy ho ten druhy "jen" stval. A tudy cesta opravdu nevede.

Tahle "schopnost milovat" prichazi soucasne s praci, o ktere pisu jako o procesu sebepoznavani, nezucastneneho bdeleho pozorovani.
Vypada to pak temer jako vedlejsi produkt, ale je to ta nejvyssi milost... prichazi pomaloucku, potichoucku, vlastne ani nevis jak.
Tu opravdickou lasku nelze nijak a nicim zdokonalit, lze se k ni jen priblizovat, splynout, nebo se od ni naopak vzdalovat.

Zbultran napsal:
... kdyz se naucim milovat Boha (ale ne porad a bezpodminecne), ale treba jen chvili, kdyz si uvedomim krasu jeho stvoreni (ja nevim treba pohledem na kvetinu na krystal), tak mne to muze "zlepsovat" i vnitrne a "zlepsit" i tu lasku k sobe nebo k lidem. Uvedomim si treba, ze Buh stvoril tu kvetinu, a udelal to dobre a stvroril i cloveka a tim padem nemuze byt spatny, ani ja nemohu byt spatny, ani soused, ktery mne nastval, ale kdyz budu chtit hledat, neco dobreho na nem take najdu.


Ano, a zaplatpanbu za takove chvilky, ze tu jsou a ze si jich vsimneme. Smile

Jenze taky vime, jak to s nami je, kdyz se ocitneme v situaci, ktera je tzv. emotivne vyhrocena, kdyz ti ten dobry soused zfackuje dite, nebo treba jen zatarasi vyjezd z tvoji garaze. Kde v tu chvili zustane ta slechetna chvilka z posledni nedelni prochazky? Vetsinou v tu chvili reagujeme "postaru" tak, jak nase mysl reagovala na podobne situace uz nescetnekrat. Takze mily Zbynku, ono v tom nasem laskyhledacstvi stejne drive, ci pozdeji dojde k pochopeni, ze je treba neco delat (a to neustale) pro to, abychom z toho "Uvedomim si treba, ze Buh stvoril..." zkratka vubec nevypadavali.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund