Fórum - Zobrazit téma - Jsou něčí pocity pro nás podstatné? Vlastně nejsou. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jsou něčí pocity pro nás podstatné? Vlastně nejsou.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jsou něčí pocity pro nás podstatné? Vlastně nejsou.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Co se týče odkazu Ježíše Krista, tak jak jsi to naznačil, se jedná o nepochopení tohoto odkazu. Ježíš je totiž součástí nás samotných, je přímo v nás.


Ja jen napsal svuj nazor, ze si myslim, ze se mohl citit Jezis podobne.

Je to pomerne odvaha, myslet si, ze ty jsi pochopil Jezisuv odkaz Crying or Very sad a ostatni ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 1:12 pm    Předmět: Re: pocity Citovat

Evik napsal:

Zbultrane,

hezké stránky a fotky a čtení. Pořád jsem si libovala v samotě, až mě teď tak pohltila ,že při prohlížení fotek z vašeho putování bych nejraději vyrazila s vámi. Obklopená lidmi.


Eviku, tak pojd s nama Very Happy Exclamation

Co ti v tom brani Question

Tuhle sobotu se jde druha etapa pochodu Po stopach poutnika Hrocha z Horomeric do Zizic. Je to nejkratsi etapa (asi 21 km) a podle mapy asi jedna z nejhezcich. Podrobnosti jsou tady:
http://www.putovanihrocha.cz/PSPH.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 8:52 pm    Předmět: pocity Citovat

Zbultrane,

no nazdar, 21 kiláků....a já byla naposled na branném cvičení ze základkou Laughing Laughing Laughing .
Bohužel v pátek večer mám akci z práce, kterou už nemůžu zrušit. Tak nevím, nevím. Jinak trasa je krásná, trochu to tam znám, nedaleko Okoř...bydlím nedaleko Kralup. Tak i proto mě to láká.Ještě to promyslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2008 9:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Souhlasím s Krabasem: není to reálné. Snažit se vědomě neubližovat možné je.

šamanka
PS: Evik - to chceš říkat lidem jen věci, které chtějí slyšet, které se jim líbí? Proč myslíš, žes kolegyni ublížila "přetlumočením názoru"?


Šamanko, právě že už dokážu říkat i ty nepříjemné věci. Ale když jsem si přečetla příspěvek, který napsal Castb, ptala jsem se sebe, jestli jsem měla právo jí to říct tak natvrdo. Jenomže mezi tím se ozval Krabas. ,,Za negativní pocity je zodpovědný ten, kdo je pociťuje". A s tím souhlasím!!!

Že jsem kolegyni ublížila ,to jsem vnímala jako máma. Pořád je to její syn a málokterá máma si dokáže připustit, že o syna kvůli drogám přišla.

Tím, že jsem jí to řekla tak tvrdě, jsem chtěla docílit toho, aby sundala růžové brýle. Aby jí to nakoplo. A pokud mu chce doopravdy pomoct, že musí být silná hlavně ona.

Šamanko, její příběh vydá na román. Myslím, že téma drogy jsem na RW viděla. A určitě se k tomu tématu chci vrátit.
Evik
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
castb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 6:30 am    Předmět: Citovat

Jen opravdoví mistr ví co říct a jak to říct v danou chvíli, je to jeden z hlavních důvodu proč se snažit dosáhnout vědění, stav osvícení. - proto abychom nemuseli nevědomě ubližovat svými slovy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 11:47 pm    Předmět: pocity Citovat

castb napsal:
Jen opravdoví mistr ví co říct a jak to říct v danou chvíli, je to jeden z hlavních důvodu proč se snažit dosáhnout vědění, stav osvícení. - proto abychom nemuseli nevědomě ubližovat svými slovy.


No a protože žádný mistr nejsem a není jisté, že dosáhnu osvícení, musím svá slova volit pouze srdcem.
Vědomě ubližovat - to snad se nikoho z nás co jsme tady netýká.
Nevědomě ublížit - nemělo by se to stávat, ale stát se to může. Komukoliv

Pokud někdo chce slyšet názor druhého, musí počítat s tím, že odpověď může být i nepříjemná. I pravda je někdy krutá a bolí. Ale může ten problém nasměrovat k úspěšnému vyřešení. Tím, že se k té nepříjemné pravdě dokáže postavit čelem.

Pokud někdo nechce slyšet názor druhého, je to proto, že se té nepříjemné odpovědi bojí. On jí tuší, ale nechce jí slyšet, nechce si jí připustit. Potom je lepší mlčet.

Takhle to cítím já. Je to pouze můj názor a souhlasit s ním nemusíte.
Od toho je tady ta diskuze, ne ?
Evík




Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

A ja s tebou Eviku souhlasim Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 12:00 pm    Předmět: Re: pocity Citovat

Evik napsal:
castb napsal:
Jen opravdoví mistr ví co říct a jak to říct v danou chvíli, je to jeden z hlavních důvodu proč se snažit dosáhnout vědění, stav osvícení. - proto abychom nemuseli nevědomě ubližovat svými slovy.


No a protože žádný mistr nejsem a není jisté, že dosáhnu osvícení, musím svá slova volit pouze srdcem.
Vědomě ubližovat - to snad se nikoho z nás co jsme tady netýká.
Nevědomě ublížit - nemělo by se to stávat, ale stát se to může. Komukoliv

Pokud někdo chce slyšet názor druhého, musí počítat s tím, že odpověď může být i nepříjemná. I pravda je někdy krutá a bolí. Ale může ten problém nasměrovat k úspěšnému vyřešení. Tím, že se k té nepříjemné pravdě dokáže postavit čelem.

Pokud někdo nechce slyšet názor druhého, je to proto, že se té nepříjemné odpovědi bojí. On jí tuší, ale nechce jí slyšet, nechce si jí připustit. Potom je lepší mlčet.

Takhle to cítím já. Je to pouze můj názor a souhlasit s ním nemusíte.
Od toho je tady ta diskuze, ne ?
Evík


ano, je to tak.
Ten člověk má problémy s přijímáním. Chce přijímat jenom to "dobré", toho "špatného" se bojí a tak se tomu brání. A každý má ten filtr - to rozmezí - nastavený jinak.

Proč si myslíte že pan Zelenka starší bojuje tolik za svého syna? Mě to připadá tak, že jako otec se nechce smířit s myšlenkou, že jeho syn může být několikanásobný vrah. A proto vše svádí na zaujatost policie, soudců a snaží se vnutit myšlenku, že syn není psychicky v pořádku.
Nechce prostě přijmout určitou myšlenku.

To samé ty drogy. Říká se, že pokud dítě bere drogy, tak mají na tom podíl viny i rodiče. Žádné dítě nepřichází na svět s nálepkou na čele "budu brát drogy". Ta matka má pravděpodobně problém si připustit, že se někde stala i z její strany chyba.

Nejvíce mne dojímá, když v televizi ukazují rodiče vraha nebo člověka, který utýral nějaké zvíře. Jak se ti rodiče na kameru dušují a nevěřícně kroutí hlavou: "náš syn, by nic takového neudělal, on je takový slušný".
Už na jejich přístupu jde vidět, že tam není a nebylo při výchově všechno v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2008 1:19 pm    Předmět: Citovat

Krabásku: jo, máš recht, nicméně bych to postavila jen do pozice konstatování, větší důraz bych k tomu komentáři raději nedávala. Z jednoho prostého důvodu: Hoď kamenem, kdož jsi bez viny......
Je velice těžké zůstat nad věcí, když se průšvih týká tvých nejbližších. Ať chceš nebo ne, čím bližší člověk, o to větší sklon vidět jej zaujatě. Rodiče vychovávají svoje děti v tom nejlepším přesvědčení, víc než to co se naučili od svých rodičů a co vědomě přejali jako změny předat nemohou. Je velice snadné komentovat třeba pana Zelenku. Vidíme ho jen jako nezúčastněné osby, proto nám nedělá problém nadhled a odstup, lépe dokážeme situaci vyhodnotit. Jednoduše proto, že k nikomu ze zúčastněných nemáme žádný bližší vztah (vyjma těch, kteří patří případně do role přátel či příbuzných a chtěli se k tomu vyjadřovat tady v téhle diskuzi). Ale plně chápu, že je velice těžké pro otce přijmout fakt, že jeho dítě je vrah. Nemusí se nic podobného stát u tvých blízkých a nejmilovanějších. Ale dám ruku do ohně, že jinak budeš posuzovat při jakémkoli "selhání" je a nebo cizí osoby. Wink Taky jsem si leccos myslela jak je to jednoduché jako facka, než jsem prožila nepříjemnou realitu na vlastní kůži. Ty bys dokázal veřejně před médii prohlásit: Můj syn je vrah, dělejte si s ním soudci co chcete, jen mu dejte....? Většina rodičů má svoje děti rádo a udělá pro ně leccos. Jen to, do jaké míry se dokáže orientovat v následcích své lásky, mu může pomoci. Těžko vidíš do srdce pana Zelenky, jak to vnímá opravdu. Určitě to cítí. Ale navenek a na veřejnosti se bde za své dítě prát. I když je dospělé a je vrah. Je to zvláštní, ale chápu to a dokonce myslím, že pro tu rodinu, vztah otce a syna je to důležitý důkaz sounáležitosti. Syn ví, že milovaná bytost, rodič, ačkoli udělal něco co se nemá - jen on sám ví jak to vnímá uvnitř sebe-jej nezavrhne.Neříkám že je to důkaz dospělého psotoje, ale ruku na srdce: kdo jsme tak nezávislí, že nám nezáleží na tom, jak nás vnímají naši rodiče? I jako sebejisté dospěláky nás svou poznámkou, postojem k nám, svými reakcemi dostávají enustále do konfrnotace Má mě rád-nemá mě rád. Je velkou lekcí tenhle vztah zvládnout s nadhledem. Bez předsudků a svědomím, že se mám ráda taková jaká jsem, , ževím že co dělám že dělám ze svého pohedu dobře a že mi nevadí, co na to moji rodiče. Absolutně no stres. Vědomí, že patřím ke své rodině je z pohledu dítěte vůči rodiči velice důležité. Ať je to vzorňák nebo vrah. Potřebuju někam patřit. A základem je rodina.

Každý trpíme občas ve větší nebo menší míře štábní slepotou. Proto nám může pomoci nezávislý komentář z nezaujaté strany. Jak píše Evik, je na nás, jak jej přijmeme, jak se s ním sžijeme a jak jej vyhodnotíme. A taky jak jej budeme vnímat. Zákon polarity se o to postará, jak budeme určitý jev, informaci, větu, prohlášení posuzovat. Není to omluva či výmluva. To co je má nějakou "energetickou výpověď, náboj" a můžeme se snažit jak před sebou , tak před druhými to směrovat svou zaujatostí jak na jednu stranu pólu tak na druhou. Ale tu kvalitu energetického otisku tím v rámci Celku nezměníme. A je velice těžké se naučit říct Je to smutné, těžké, nepříjemné ale TAK TO JE, STALO SE. Jak pan Zelenka nebo jeho syn mohou říkat co chtějí, ať vědomě nebo s jakýchkoli vnitřních přesvědčení zkreslovat pravdu - myslím tím realitu- zákony energie tím neovlivní. Jen zákony naše. Já taky vnímám velice nedobře, když někdo vezme z jakéhokoli důvodu život nějaké bytosti. Na to nemáme právo. Následky si musíme nést každý sám. Jenže co můžeme vidět z pohledu Celku: karmické příčiny, dluhy, ale i psychická onemocnění, potažmo další vlivy jako přivtělené duše.......Nic z toho nemyslím jako omluvu pro cokoli, jen že nic není tak jednoduché pro naše posouzení čehokoli jak si myslíme. Lidi co se dostali tak daleko že někoho zabijí neomlouvám. SPíš mne to nutí k zamyšlení co, proč, co můžu dělat já aby se něco podobného nestalo v mé rodině. Nebo v rodině těch které znám se kterým se stýkám. Ale víc těžko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund