Fórum - Zobrazit téma - Jak meditovat? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak meditovat?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak meditovat?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 11:32 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Proč objevovat objevený, když můžeme začít tam, kde druzí skončily.Toto nás v poslední době strašně rychle dostává dopředu.A taky ne všechno jsme schopni se sami naučit.Vždyť vědomosti z východu se hnětli a zpracovávali tisíce let a proč toho nevyužít. Ale vždy důvěřuj ale prověřuj.Za co by život stál kdyby nebylo pokušení a hříchů.Šaman


Ahoj šamane. Zní to velmi přesvědčivě, já mám ale své ALE. Kladu si otázku, zda jsme schopni opravdu začít tam kde druzí skončily. Je skutečně možné "přeskočit" naše vlastní pochybení, neznalost tu ránu, která nám ukazuje KUDY. Je možné poučit se z popálení druhého? Není život o "prožívání" než o "učení se o prožívání někoho jiného" ?

Já nějak tu cestu vidím stále a jasně jedině a jedině do sama sebe. Proč mám pocit že všechno to kolem je jen "odlákání" které si tvoříme opět my samotní. Asi těžko lze jít přímou cestou k sobě "domů"....... nevím zda nkdo chápe mé pohnutky. Zdá se mi že v zápavě slov a textů, v záplavě novinových článků jaksi otupují naše smysly, naše vnímání. Z něčeho posvátného se stává konzum, z té ryzí cesty, té dlouhé nitky, co vede do našeho nebe, nebo spíše naší duše, do naší podstaty bytí........ z té se stává cesta kolem světa za 80 dní........ prstem po mapě.

Proč tolik slov když jich stačí tak málo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 10:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Ted napíšu svou vlastní zkušenost.Dá se poznat zkušenost jiných a pokračovat tam,kde oni skončily.Někdo to nazve mystickým zážitkem,někdo prozřením,já to nazývám prostě pochopení.Mně dal Bůh pochopit v jediném okamžiku příčiny věcí,proč se to stalo a kam to vedlo.Nechtěl jsem to,nečekal jsem to,ale je to jediné v hlouby duše co očekáváme.POCHOPENÍ.Pro mne to bylo rozhřešení.Dostal jsem svou pravdu.Jednou,možná na tebe mistr položí ruku a ty si prožiješ tisíce životů jako já a už nebudeš potřebovat zkušenosti z těch životů,ty pochopíš,když chápeš,už nemůžeš zaujmout stanovisko,už to nemusíš prožít.Ale neboj,to přijde.Není to nic mistyckého.jenom ti věci začnou dávat smysl.Něčí narození a něčí smrt,něčí odsouzení a něčí pochopení bez znalosti,ale pouze něčí.Ty už neposuzuješ,chápeš,víš.Ty nikdy nebudeš znát příčinu a následek,to přece není důležité.Ty znáš proč.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
muliska
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.2. 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:59 pm    Předmět: meditace Citovat

Jsem tu úplně nová, takže zatím jen tak brouzdám po daných tématech. S meditací je to složitější než to na první pohled vypadá. A je pravda i to, že co človíček, to jiný názor.U mě to "bohužel" začínalo učení pod vedením učitele,časem jsem ale přišla na to, že se mi dějí divné věci a stále častěji se dostavoval pocit, že mě ovládá. Zpočátku se tomu člověk brání uvěřit,
ale....A tak opravdu vybírejte pečlivě, komu se otevřete a komu dáte důvěru.Pak jsem se v tom chvíli "plácala" sama, ale promarněný čas to určitě nebyl. V současnosti mám(máme) velmi dobrého, velmi mladého (17)učitele,který nás vede,nebo přesnější by bylo napsat,že nám ukazuje nepřeberné množství cest, po kterých se člověk může a většinou i musí ubírat.A někdy je cesta přímá,to bývá málokdy,jindy řádně klikatá.Moc mně pomohla např. meditace zaměřená na vyřešení minulosti,kdy si člověk má vymést ze života a z duše všechny svoje bubáky. Já své stále ještě vymetám a chvíli ještě budu,ale i tak vidím svět veseleji.Po zasvěcení Reiky I byla moje meditační zahrada malá,tak kruh 2 krár 2 metry,po Reiky II už to byla oáza, ale samý kopec,tam jsem se hodně nachodila. Nyní chodím do meditační zahrady, která je světlá,plná květin, zvířat(hlavně ptáků),slunce, bystřin........Prostě nádhera. A proč se o tom zmiňuji? každý člověk se vyvíjí a i pohled na meditaci.U mě to byl strach, který mě držel při zemi,že dělám něco divného, že vidím obrazy.......Ale tím si určitě prošel každý z Vás. Je zbytečné se dopředu bát. Přeji všem hodně krásných zážitků s meditací . Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne únor 10, 2008 2:38 pm    Předmět: Cítění jednoty srdce Citovat

"Cítění Jednoty srdce"

Váš život nechť je protkán láskyplnými myšlenkami na sebe sama i druhé. Tím, že budete posílat láskyplné energie do okolí, budou procházet skrze vás i do vás. Prociťujte se do láskyplné Jednoty. Stačí i myšlenkou: „Jsem jednota, cítím se vším a všude, plně sjednocen/a s Láskou Boží.“

Je potřebné vysílat aspoň tyto myšlenkové procesy, abyste k tomuto uvědomění docházeli. Postupně vám budou přicházet další a další vlastní techniky, jak toho dosahovat a žít Láskou a pro Lásku Boží. Zatím není možné, abyste toto žili plně, v realitě svého všedního dne. Bylo by ale dobré, abyste šli dál svou Cestou za co nejvíce jasného uvědomění si všech změn a za upřímné snahy žít, jak nejlépe dokážete. A abyste na této Cestě využívali všechny znalosti jak toho lze dosáhnout, které dosud máte. Je čas vyvinout pro to svou vnitřní sílu, a tím se otevřete pro příchod láskyplných změn. Pokud budete praktikovat např. meditaci na vnitřní klid a procítění sebe sama v Božím srdci, výrazně se posunete v žití a uvědomění si velikosti Boží Lásky ve svém životě. Doporučuji vám toto procítění provádět, i kdyby jen na chvíli, každé ráno i večer.

Jakmile si tuto techniku procítění osvojíte do svého všedního života, budou čisté Boží energie proudit vámi právě tam, kam mají.

Když budete v meditaci v Srdci Božím, nechte se rozplynout po celém Stvoření, buďte malinkatými částečkami všude a nikde. V okamžiku, kdy se budete „skládat“ zpátky, přijměte ty potřebné láskyplné energie, které z celého Stvoření přijmout dle Vůle Boží máte. Využívejte síly Božího srdce a toho, že když v něm vyšlete láskyplnou energii bytostem, či prosbu o pomoc s vyřešením jakéhokoli tématu, že dojde zcela jistě tam, kam má. A pokud po vašem naplnění těmito pravými energiemi ze Stvoření požádáte o podporu Boží pro vaši Cestu, naplní se jimi také ona SmileSmile.

Miluji vás a žehnám vám na vaší Cestě vývojem k Jednotě a Srdci Božímu Smile, váš bratr Milio. - Stvořitel této Vesmírokupy.


Přijal Petr Manďák, září 2007.

Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mandis
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 14.2. 2005
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:50 pm    Předmět: Meditace přijetí životní síly Citovat

Strom
Jste malé semínko. Představte si, jak s každým nádechem do sebe nasáváte vše, co potřebujete ke svému životu. Všechny potřebné životní síly i životní zkušenosti jsou ve vás. Představte si, jak z vás vyrůstají kořeny, sahající do hloubky všech zkušeností a čerpající z nich sílu, a nahoru se vzpínáte v plné kráse za světlem, přičemž projevujete vše, co ve vás je v plné kráse. Mnohé ze zkušeností, které k vám přicházejí, s sebou mohou přinášet i bolest a nepříjemné emoce. Veďte je bez odporu svými kořeny vzhůru do své rostoucí koruny a zpracujte je v lásce a ve světlu. Převeďte je v čistou životní sílu. Rozpínáte se do všech stran. Vše, čím jste, je dobré a krásné.

Nyní si představte, jak s každým nádechem nasáváte životní energii a rostete, zatímco s každým výdechem odplavujete vše, co je již použité a dáváte prostor zhodnocení toho, co jste načerpali. S nádechem jara váš strom raší a rozkvétá, nabírá sílu a v horní úvrati, na konci léta, vytvoří plody celého cyklu, s výdechem podzimu začne strom rozsévat své plody a shazovat listí, v zimě čerpá z vnitřních zásob a v dolní úvrati spočine v nekonečném klidu, v jednotě všech zkušeností, odkud nabere novou sílu k novému nádechu, který opět přináší jaro.

Každý dechový cyklus je pro vás jedním rokem. Kolem vás pomalu rostou další stromy, stejně jak rostete vy. Jak zrajete a stárnete, vaše vědomí se přesouvá i do okolních stromů, přestože cítíte rozklad svého dřeva, cítíte, jak znovu rostete v každém z nových stromků. Vaše síla roste, jste věčným koloběhem života, stáváte se duchem lesa. Jste tvoření a ničení zároveň, nic nehodnotíte, prostě jenom jste, jste věčným vědomím. Jste proměnou, jste sílou, jste nekonečnou tvořivostí. Jste vším a vše, čím jste, je správné a krásné. Zde neexistuje nepřijetí. Popravdě zde nic neexistuje, vše tu zároveň je a není. Jen se v těchto energiích úplně rozpusťte a nechte je proudit.

Zdraví vás mistři El Morya, Lady Nada a pán Lesů.

Tuto meditaci mi poslal můj známí - Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund