Fórum - Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - je Reiki nebezpečná ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

je Reiki nebezpečná ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so březen 31, 2007 5:54 pm    Předmět: Citovat

můj příspěvek je na jiném tématu, takže , pánové, pokud hodláte pokračovat na téma strava, využijte je. Jmenuje se Odklon od tématu Je reiki nebezpečná?Myslím, že určitě se najde hodně těch, kteří by chtěli přispět, přece jen jíst se musí. A tohle téma o nemezpečnosti Reiki je přecejen škoda rozmělnit někam jinam. S ohledem pro ty, kteří tu vyhledávájí podle témat inforamce. Dík. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 10:02 am    Předmět: Jogíni Citovat

Ze zkušeností s jogíny mám jeden poznatek - považují nás za rychlokvašky a jsou nas*aní, že oni potřebovali ke svému duchovnímu růstu roky, desítky let práce... A to jsou lidé, kteří se touto duchovní cestou živí a prohlašují se za mistry... Skutečný mistr by se nad něčím takovým ani nepozastavil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 9:42 am    Předmět: Citovat

Na počátku své duchovní cesty s Reiki jsem si něco podobného občas také myslel. Pak jsem zapochyboval, zda do toho, jak slyším a vykládám si slova a postoje těch mistrů nepromítám více nadutost svého duchovního ega.
Přestal jsem se tedy před nimi nadýmat a začal jsem jim více naslouchat. Cítím, že to bylo rozumné i moudré.
Nebo jinak: zdá-li se ti, že hovoří nemoudře a se závistí, dopřej jim čas, aby prozřeli. Třeba si s nimi po pár letech budeš více rozumět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Cyril
Nováček
Nováček


Registrace: 4.2. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:11 am    Předmět: Citovat

Question Aktuální stav člověka, jeho vnitřní pohodu či problémy ukazuje aura. Vnímavé bytosti vidí auru. Poznají podle aury, zda byl člověk zasvědcen do Reiki a případně jakého stupně? Pokud ano, čím se změna aury vyznačuje? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

Pozná se to i nepozná. Záleží na otázce, nebo tématu s nímž je aura vnímána.
Vnímání aury je intuitivním vjemem, je omylem hledat v tom, co vidíš, nějakou kauzalitu. Určitě lze rozpoznat výrazné rozdíly v energetickém poli člověka před a po zasvěcení (bylo měřeno EAV a jinými přístroji). Významné je těsně po zasvěcení uvolnění energetických blokád. Nemá však trvalý charakter. Je v tom výzva: máš příležitost, dej se do toho...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Cyril
Nováček
Nováček


Registrace: 4.2. 2008
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:17 pm    Předmět: Citovat

Setkal jsem se nedávno s tím, že člověk obdařený viděním aury konstatoval u zasvědceného do 2. st. narušení (otvory) aury nad hlavou a z boku hlavy. Nebyl schopen odpovědět, zda to pochází od zasvěcení do Reiki, protože se o Reiki nezajímá, spíš hledal odpověď u zasvěceného, co mistr Reiki při zasvěcení provádí s aurou, ale tuto věc nikdo z přítomných nedokázal odpovědět. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:20 pm    Předmět: Citovat

JJ, jsou lidi co poznají zda jsi zasvěcen do reiki, ale neumí to vyjádřit slovy, nikdy jsem se s nikým takovým nesetkal.... Asi je to dojem... Damao opět valíš, je úchvatné, že máš na vše inteligentní odpověď..... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

Cyril napsal:
Setkal jsem se nedávno s tím, že člověk obdařený viděním aury konstatoval u zasvědceného do 2. st. narušení (otvory) aury nad hlavou a z boku hlavy. Nebyl schopen odpovědět, zda to pochází od zasvěcení do Reiki, protože se o Reiki nezajímá, spíš hledal odpověď u zasvěceného, co mistr Reiki při zasvěcení provádí s aurou, ale tuto věc nikdo z přítomných nedokázal odpovědět. Question

Pokud je mistr opravdu mistrem a ne samozvaným šamanem, tak s aurou svých žáků neprovádí vůbec nic. Iniciace je rituál vstupu do morfického pole, ve kterém žák získává schopnost napojit se na Reiki a pracovat s ní. To, co se děje v jeho auře, je (nebo by měla být) záležitost jeho samého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:08 pm    Předmět: Citovat

Já myslel že se při zasvěcování musí otevřít aura, tam vložit symboly a pak je tam zas zavřít.... Ale o tomhle vím prd, ještě jsem si neosvojil um zasvěcovat....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Aura je informací o tom, co se děje v energetických polích člověka. Může ji otevřít či zavřít jen on sám. Když mu nenadále za hlavou vystřelíš nebo silně tleskneš, projeví se jeho reakce okamžitě v auře. Nemůžeš ale tvrdit, že jsi tu auru otevřel nebo zavřel. To udělal ten člověk. Kdyby byl hluchý a nelekl by se, nestalo by se s jeho aurou vůbec nic.
Samozřejmě, že při průchodu rituálem zasvěcení se děje hodně změn v auře zasvěcovaného, ale ty změny jsou jeho reakcí na prožitek rituálu, ne manipulací mistra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 4:21 pm    Předmět: Citovat

Aha, aha. Já jsem o zasvěcení slyšel jen minimum informací, ale v Průvodci reiki od Diane Steinové se píše něco o otevírání aury, nějak jsem to nezkoumal....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Ono těch způsobů zasvěcování je víc. Některé jsou takové hodně technické a fyzicky náročné (se zadržováním dechu a držením kořenového zámku) - jako třeba ta, co ji popisuje D. Steinová a znám mistry, kteří používají něco hodně podobného. Moje zkušenost je ale taková, že to není vůbec potřebné. Při zasvěcování jde především o záměr. Technika Steinové funguje velice dobře, ale stejně tak dobře fungují i daleko jednodušší a méně náročné způsoby zasvěcování, kde se aurou člověk vůbec nezabývá. U jednoho mého známého proběhlo zasvěcení naprosto spontánně, jen díky tomu, že projevil zájem a začal si se mnou o tom povídat. Je to o tom, čemu člověk věří. A jestliže věří, že má někomu něco strkat do aury, tak z toho třeba časem vyroste. Jako já.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund