Fórum - Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Dle čeho volit druh Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Dle čeho volit druh Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dagmary
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 25.9. 2004
Příspěvky: 72

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 2:44 pm    Předmět: Citovat

Hante,díky za překlad! Very Happy Takhle je to lepší,pro nás,co nepovažujeme angličtinu za svůj druhý jazyk.Nechtěla jsem být ironická,ale někdy mi to holt ulítne Embarassed
Jinak - myslím,že je tady hlavně důležité uvědomění si problému a pak si ho postupně uvolňovat a řešit krok za krokem za pomocí určitého rituálu,sestavy,která není zas až tak podstatná,ale měla by být výrazná - viz pokus s panenkami a jak píše Mirek,podobná technika.Jak jsem se dočetla v manuálu EFT,nejde jen o ťukání,ale jsou tam i pohyby očí a melodie.Nebo-li,kdyby sestava neexistovala,za chvíli by se to celé zkrátilo na jednoduchou myšlenku,která by proběhla hlavou - a nic.Aby byla samotná myšlenka účinná,musela by se opakovat mockrát,a výsledek by byl takový,že mnoho lidí by ji prostě za chvíli nevnímalo a celý proces by se jim zdál paradoxně zdlouhavý a otravný.Ťukání a ostatní slouží hlavně k potvrzení,utvrzení myšlenek,které mají podvědomí přeprogramovat a díky určitému rytmu,rychlým změnám v pozicích a dalších činnostech se to dá zvládnout lehčeji a zábavněji.Tím pádem to i lépe funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2008 8:21 pm    Předmět: EFT Citovat

Ahoj. EFT je podle mě výborná metoda, jak rozklíčovat sami v sobě spoustu zasutých bloků, které se nádherně pomocí této metody uvolňují. Rozhodně nejde jen o ťukání (poklepávání na meridiánové body), nýbrž především o práci s hluboce uloženými emocemi, které se během ťukání vynořují a které se dají velmi zajímavě a jednoduše zpracovat, aniž by to člověka "bolelo". K té studii: celkem souhlasím, že jednotlivé body by se mohly dát vnímat jako "berličky", podle mých zkušeností je především důležité, že se pracuje s emocemi. Když mám fofr, tak EFT používám pouze ve své mysli a funguje to také. Nicméně je pravda, že to ťukání bude mít něco do sebe, 1/ udržuje to pozornost klienta u emocí, 2/ tělo vnímá tuto práci s emocema, ví, že se "pracuje" a tak podle mě lépe spolupracuje 3/ emoce se vyplavují "rychleji" (slzy, intenzivější emoce), přdpokládejme díky nastartovanému energetickému systému 4/ dochází k bleskovým či spontánním uvědoměním, pochopení, odpuštění, a to na základě vlastního poznání, které terapeut klientovi nijak nevnucuje, vždy se jedná o vlastní pochopení atp.

O placebu bych zde nemluvila, nebot zde člověku nikdo nic nepodává, klient sám pracuje na sobě, jeho podvědomí mu samo podává ten správný lék.
Wink
vzkaz pro Mirka: super, že EFT používáš, také na něj nedám dopustit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hant
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 25.12. 2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

dekuji za reakce. eft me nejdriv nadchlo a zacal jsem o teto technice shanet co nejvic informaci. tak jsem se pak dostal k tomu clanku na wiki a ten me trochu odradil. po precteni vasich prispevku jsem se rozhodl, ze zkusim tukat, abych se presvedcil na vlastni kuzi Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:16 pm    Předmět: EFT Citovat

záleží také, co u sebe chcete vylepšit, vyléčit či s čím pohnout, u pokročilých (zvláště těch, kteří si uvědomují důležitost přítomného okamžiku) vřele doporučuji učení "the work" od katie byron, což je metoda k rychlému uvědomění si reality, toho, co skutečně je, nepřestává mě fascinovat, dneska jsem s touto metodou pomáhala kamarádce v profesní oblasti a uvědomění si bylo záležitostí několika minut, u hlubších traumat doporučuji EFT, pěkný večer Wink už jsem byla upozorněna, že na tyto stránky se o jiných metodách není radno šířit, neb by to mohlo zvednout vlnu nevole, ale nemusíte se obávat, žádné další metody již vám prezentovat nebudu, neb mi jich stačí prozatím troška Very Happy krásný večer všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Marteen
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2008 5:27 pm    Předmět: eft a work Citovat

tou "pokročilostí" jsem myslela především to, že máme základní část svých vážných traumat zpracované (jsme tedy tak trošku již odléčení, reiki, konstelacemi či jinými metodami), nicméně i u vážných traumat a stresů se dá "the work" použít, je to pouze o otevřenosti Smile více už můžete zjistit na internetu, ať to nevypadá, že tady tomu dělám reklamu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 9:46 am    Předmět: Citovat

To: Hant

Ahoj, o EFT jsem se dozvěděla nedávno, vyzkoušela jsem u mé známé, musím říct, že jsem opravdu po chvíli cítila, jako by se nějakými "přepady" ze mě pomale něco dostávalo ven a místo, odkud to "spadlo" níž, bylo jakoby najednou lehké, volnéSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.11 sekund