Fórum - Zobrazit téma - Pravda o Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pravda o Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pravda o Reiki

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 9:12 pm    Předmět: Pravda o Reiki Citovat

Jak to tady už Ankhur navrhoval sem může každý napsat jaké různé nepravdy a smyšlenky o reiki které slyšel/četl.
Určitě se u toho dost zasmějeme Very Happy


Naposledy upravil Silenec dne čt listopad 30, 2006 6:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 10:37 pm    Předmět: Citovat

Ale pro jiné to může být opravdické a nebezpečné. Než jsem se stal reikistou, také jsem se bál, jelikož se mi doneslo že je reiki napojení na něco špatného, že mi to vezme osobnost, duši, že je to napojení na zlou energii a bla bla........ další nesmysli........ ale tehdy jsem si opravdui nebyl jistej a nemyslím si, že je třeba toto téma zlehčovat...........

Protože opravdu máme strach z nznámého, navíc pošpiněného z úst někoho jiného.

Chápu ty co mají strach. Chtěl bych jim říci že existují i jiné cesty než reiki, a pokud mají strach ať jdou jinou cestou, a můžou nakouknout a nebo se sejít s někým kdo reiki dělá, popovídat si a nechat se reikovat, at si zajdou na kurz a kouknou kdo to ělá, jak to dělá, o co jde a pak se rozhodnou zda to chtějí či ne.

Sám jsem ve fázy kdy sám hledám cestu k reiki a často na ní zapomínám, je mojí touho prohloubit si ,,reiki,, a být více reiki( a v tom je taková pokora a láska, takové ticho a klid.....)

To je snad vše co jsem chtěl říci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Anonymní






PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 10:17 am    Předmět: Citovat

taky jsem se dozvěděla, že Reiki je magie, hřích a že kdo ji praktikuje, že si vytvoří karmickou zátěž.
Jenže pokud se dodržují pravidla, která pro Reiki platí, pak to nic z toho není. No, možná malounko by to mohlo zavánět magií. Ale to by do magie musely spadat pak veškeré naše myšlenky, které v našich hlavách vyplodíme. negativní myšlenka=negativní energie, pozitivní myšlenka= pozitivní energie.
Ten, kdo Reiki vnucuje a pracuje bez souhlasu, používá svoje Ego a porušuje pravidlo pro používání nejen Reiki ale pomoci vůbec. To si pak svou karmu zatíží. Nezávisle na tom, zda pracuje s Reiki nebo něčím jiným. V případě Reiki je dobře, že cíl takové nechtěné pomoci je z obliga, přes prsty dostane ten, kdo s takovým nástrojem pracuje nezodpovědně.
Vždycky záleží, jak něco použijeme. Vše se dá jak využít pro dobro věci, tak si člověk může nezodpovědnou prací nakonec "nadělat do vlastních bot".
Návrat nahoru
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 10:19 am    Předmět: Citovat

jejda Rolling Eyes Laughing , vypadlo mi přihlášení. To jsem byla já. R
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 12:16 pm    Předmět: Citovat

Sice jsem na jiném místě napsal že tato rubrika by byla zajímavá, ale asi by bylo lepší se věnovat spíš "pravdě" o Reiki.
Jak už bylo napsáno výše:

Základním pravidlem Reiki je svobodná vůle.

Každého - tedy toho kdo dává i toho kdo přijímá. Nikoho nelze nutit k dávání ani k přijímání energie jakoukoli formou. Každý má právo na základě svého vlastního rozhodnutí být zdravý, nemocný, výbušný, klidný... A nikdo kromě nás samých nemá právo do našeho života zasahovat. Jakékoli pokusy o zásah bez našeho vědomí, případně proti naší vůli spadají právě do magie a pak se vždy otočí proti tomu kdo je "vysílá". A to platí i pro Reiki. Je dobré si to občas připomenout.

Osobně bych byl raději, kdyby sem případně psal příspěvky k nastolenému tématu pouze ten, který si s nějakým tvrzením o Reiki "neví rady".

Laughing Ale protože platí svobodná vůle, dělejte si co sami uznáte za vhodné. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt listopad 30, 2006 6:53 pm    Předmět: Citovat

To Lev:
máš pravdu téma bylo zvolené nešikovně, takto to bude lepší Cool
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 7:25 am    Předmět: x Citovat

Byla jsem na velmi zajímavé přednášce jednoho nejmenovaného léčitele a hlavně velmi znalého bylinkáře, povoláním kněze.
Pokud se týká bylinek, klobouk dolů. Ale úplně mě uzemnil, když na dotaz o homeopatickém léku začal děsit přítomné, že co nejde změřit a zvážit nemůže fungovat (což s reiki většinou taky nejde). A pokud to nějakým omylem funguje je to jasný důkaz magie. Pak nějak navázal překvapivým prohlášením, že ALE jsou věci které ať jim věříte nebo nevěříte (!!!) existují. Třeba posedlost ďáblem (nechci ho podezírat, ale trošku mi to zavánělo tím, když se budete obracet k alternativním metodám tak...) a ta rozhodně žádnou kuličkou vyléčit nelze!
A máte to!
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 4:49 pm    Předmět: Citovat

jsem s reiki krátkou dobu. delší dobu se však zajímám o duchovno, hlavně meditace, vizualizace, afirmace, sugesce..... o reiki jsem přečetl několik knih, dostal jsem první stupeň, hovořím o něm a zkušenostech s jinými žáky reiki. ze všeho, co jsem se doposud naučil a dozvěděl mi je jasné, že reiki slouží pro blaho a to blaho všech. nedá se zneužít. nedá se dokonce přenášet na někoho, kdo ho (třeba i jen podvědomě) odmítá. nedá se použít k realizaci špatných myšlenek, k něčemu, co by mohlo ublížit ostatním. nedá se tedy zneužít, nedá se jím manipulovat ostatními, pokud tato manipulace odporuje tomu, co sami nechtějí. reiki nemůže být zlo, černá magie. a nedej bůh, kdyby bylo, protože kdyby ano, tak by ten, kdo ho takto zneužije musel zakusit něco hrozného, protože veškerá negativní energie, kterou by takto vědomě předal, se mu několikanásobně vrátí. jak zaseješ, tak sklidíš, jak se do lesa volá, tak se z něho ozvývá atd. atd. tohle přeci známe všichni. já věřím, cítím, prožívám tu čistou pozitivní energii, která opravdu přináší dobro. a troufám si - i jako začátečník - tvrdit, že se opravdu není čeho bát. stačí jen uvěřit a zbavit se strachů. přeji všem hodně dobrého s reiki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 6:25 pm    Předmět: Posedlík. Citovat

samanka napsal:
Třeba posedlost ďáblem (nechci ho podezírat, ale trošku mi to zavánělo tím, když se budete obracet k alternativním metodám tak...) a ta rozhodně žádnou kuličkou vyléčit nelze!
A máte to!


To jsou věci...
Takže ten pán to zřejmě věděl z vlastní zkušenosti,
když o tom takhle zasvěceně mluvil. Twisted Evil Confused Shocked
Koniášek.
Arrow No jo, no...zřejmě znalec v oboru, ty aby dneska
jeden pohledal! Very Happy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 11:16 am    Předmět: x Citovat

Lev: ano, ano, ano. Nejen "nebombardovat" druhé "dobrem", ale uvědomit si, že druzí mají právo na to být protivní, nenávistní, prostě takoví jací jsou. Dokonce si můžou vybírat pořád dokola naprosto nevhodné protějšky a pak za námi dojít si poplakat na rameni a my je můžeme jen tolerovat, mít rádi a snažit se pochopit, poradit když si tohle vybrali za svoji cestu i když jsou to naši nejbližší, ale nemůžeme je nutit se měnit ani jinak zasahovat do jejich cesty, pokud samy nechtějí....
Dost nad tím v poslední době přemýšlím...
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zetík
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:02 pm    Předmět: Citovat

šamanko, fakt se dobře čtešSmile moc rezonuju s tvými názory. Máš to tvrdě vydupaný. Kdybys někdy měla cestu do ČB určitě dej vědětSmile
Návrat nahoru
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:36 pm    Předmět: x Citovat

Jo jedu tuším 29. 12. přes Budějovice do Skřídel, tak jestli tam budeš, tak můžeme zajít na kafíčko, co říkáš. Ráda tě zase uvidím.
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zetík
Anonymní





PříspěvekZaslal: po prosinec 04, 2006 1:38 pm    Předmět: Citovat

jeee paráda, je to sice mezi vánocema a silvestrem ale doufám moc že to vyjde:)
Návrat nahoru
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 130

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 11:56 am    Předmět: Ankhur? Citovat

Smile Sem ankur, ale to nevadi. Smile
No porad se rika, ze reiki je univerzalni energie, Laska a tak, ale potom slysite na kurzech, ctete v clancich a knihach : toto nesmis.... takhle to presne musis....reiki je uverzalni vesmirna sila, ale jakmile prekrizis ruce, tak ji zastavis...!!! Je to samy § a prikaz. Kde je ta svoboda a Laska?
To je jen ta lepsi cast.
Dale jsou diletanti, kteri skrze reiki naplnuji sve ruzne potreby (moc, sex, potreba pozornosti,...) Necestne "obchodni praktiky" ucitelu, kteri si za puldeni prednasku o reiki se zasvecenim reknou i nekolik tisic atd.... Jak tedy na nej ta vysoka uroven reiki pusobi, kdy toto dela? Co je spatne?
No a nakonec jsou tu "zasveceni" nezasveceni odbornici z jinych oblasti, kteri spini neco co neznaji a strasi lidi minimalne peklem.
Toz toto sem nejak tak chtel nastolit jako tema.
Je to hodne prospesne hlavne pro novacky, ale i mazak se obcas velmi podivi a pobavi.
Takze jak jsem jinde navrhoval, chtelo by to hitparadu nesmyslu o reiki, upozorneni na podivne praktiky ucitelu ( jeho zastanci ho samozrejme mohou hajit!!!) atd.
Dale bych chtel toto tema zuzit jen na klasicke reiki a netahat sem ruzne verze a dalsi takyreiki odnoze, protoze by to bylo naprosto neprehledne a chaoticke.
Toz tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Mirek
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 5.8. 2002
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 2:43 pm    Předmět: Pro Ankura Citovat

Ahoj Ankure,
zkoušel jsem SZ ale nějak se nedaří. Prosím, ozvi se mi na mejlik miroslav.ziegler@atlas.cz, rad bych zeptal na neco s chi-kungem.

Děkuju
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.60 sekund