Fórum - Zobrazit téma - Kdo poradí jak na bezmocnost. - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kdo poradí jak na bezmocnost.
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo poradí jak na bezmocnost.
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so říjen 13, 2007 11:47 pm    Předmět: Kdo poradí jak na bezmocnost. Citovat

saman napsal do článků
Citace:
Kdo z vás poradí jak se vyrovnat s pocitem bezmocnosti.Vede až k odmítání všeho.Potřebuji ukázat smněr.Mám pocit,že se točím ve spirále, ale já to chci vyřešit už jednou navždy.
Prosím jestli by to nešlo umístit jako prosbu o pomoc u reikivebíku.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:23 am    Předmět: NEPŘIJETÍ TOHO CO JE. Citovat

Broňku, nebo Šamane,
kde se bere v člověku dlouhotrvající pocit bezmocnosti?
Frustrace pramení z touhy „moci“ tedy ovládnutí, ať už čehokoliv.
Za touhle touhou je nepřijetí, tedy strach. Proto je třeba jít po stopě onoho pocitu, nezbytnou podmínkou ovšem je být k sobě upřímný a pak přijít na to, čemu chci vlastně vládnout a proč.

Pochopení vždy záleží na našem odhodlání a vytrvalosti na cestě do nitra.
Nedá se naklonovat. Smile

Zřejmě nebude od věci připomenout zde známou modlitbu amerického teologa Reinholda Niebuhra:
“Bože dej mi prosím odvahu, abych mohl změnit věci, které změnit mohu;
dej mi pokoru, abych mohl přijmout věci, které nemohu změnit;
a dej mi moudrost, abych tyto dvě od sebe rozeznal.”

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

Je to velice jednoduché, až se to zdá neskutečné. Napiš mi na mail: Lightworker@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2007 11:30 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Všem děkuji, obzvláště ligtworkerovi.Bohužel nemůžu odeslat email, snad to zítra půjde.Tu metodu RUŠ nebo něco podobného už používám, sám na sobě mi funguje výtečně, ale na ten jedinéj problém zatím nemůžu.Nevím proč.Můj je jozka.maca@seznam.cz.
Tooro máš pravdu, já to vím, ale tam to snad není.Já nevím že bych se skutečně něčěho bál,žiju v bohu a když umřu,tak se těším na shledání s těmi,co jsem mněl rád.A touha po moci je v každém chlapovi, ale já se učím pokoře.Moc mi to nejde, ale snaha tu je.Děkuji Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

saman napsal:
Já nevím že bych se skutečně něčěho bál,žiju v bohu a když umřu,tak se těším na shledání s těmi,co jsem mněl rád.


Proto jsem mluvila o tom "jít po stopě". Prostě práce, proces sebepoznávání, jediný skutečný.

Vím už, že "zkratkou" si většinou nejvíc zajdu.
Respektuju, že si to stejně každý musí projít sám, ať už tráví svůj čas čímkoliv. Very Happy

saman napsal:
A touha po moci je v každém chlapovi, ale já se učím pokoře.Moc mi to nejde, ale snaha tu je.Děkuji Šaman.


To je fajn, Šamane.
Ono stejně, co se nenaučíme dobrovolně, život nás doučí. Wink

Hezký den všem.
toora
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 4:08 pm    Předmět: x Citovat

Napadá mi odpověď na tvoji otázku: protože žádná metoda (asi ani RUŠ není všemocná). Ty jsi už prošel homeopatií (myslím klasickou)? Něco jsi tu na tohle téma jinde zmiňoval.
Slovo bezmoc, jako všechna ostatní může skrývat tisíce významů, takže nakonec problém může být řešitelný spoustou metod. Možná popřemýšlet podle okruhu čeho se to týká.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2007 9:01 pm    Předmět: Citovat

šaman:
bezmoc znamená "bez" "moci" = nemít nad něčím moc, kontrolu ..
Zkus si zjistit, v jakých situacích máš pocit, že nemáš nad věcma kontrolu a proč. Můžeš taky totiž zjistit, že se jedná o jednoduchou situaci v jádru, většinou o pocit, že jsou věci, které ve svém životě nemůžeš změnit. Můžeš. Chce to ale překonat menší nebo větší překážky .. třeba pocit, že potřebuješ někomu vyhovět? Nebo potřebuješ nějak vypadat? Popřemýšlej Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 10:43 am    Předmět: Citovat

Ahojenky drazí,

ráda bych se podělila se svým osobním zjištěním. Existuje škála emocí - pocitů, kterých jsem při překladu napočítala 84. Příklad - zášť, zloba,vztek. Z nějakého úhlu mi tyto 3 emoce mohou připadat stejné nebo velice podobné, ale pro člověka, který je v těchto pocitech, je rozdíl obrovský.
Bezmocnost - Skleslost - Zoufalství - to jsou tzv. nejdolnější pocity. Jsou bez ´´energie´´. Neumím z nich přeskočit do radosti bez toho, abych si procítila vztek - zlobu - hněv (to už je rozhýbání energie), neprošla lítostí, vinou, frustrací a následně neskočila do zklamání.
Tímto vyčistím pocity, které mohou způsobovat i fyzické nemoci - záda, bolest hlavy, atd. atd.
Teprve potom přijde odpuštění , odpuštění sobě a přichází radost. Takto jsem si prošla emoce, při pokusu projít od bez-moci k odpuštění hned do radosti jsem zasklila již působící emoce ve mně, které tam zůstaly. Protože bezmoc s sebou nese i výše uvedené emoce. Je to ˇˇdřina´´ , ale mně funguje. Tento postup je různě časově dlouhý. Podstata bezmoci je hodně hluboko pod všemi ostatními nánosy našich prožitků a nevytváří to, co chci.
Přeji hoooodně úspěchů a trpělivosti. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:30 am    Předmět: x Citovat

okenko: Tak mě při čtení tvého příspěvku napadlo, že je asi problém i ve slovech. Po jedním slovem, třeba smutek se může skrývat tolik odlišných emocí, že se těžko škatulkuje o co vlastně jde. Napadá mě přirovnání k barvám je sice jedna zelená, ale jaký velký je rozdíl mezi tou nejsvětlejší a nejtmavší. Chce to jít dál za slova.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2007 11:53 am    Předmět: Citovat

Ano, to vnímám. Bezmocnost - je to u někoho zoufalství, skleslost, atd.
Podvědomí ale tento ´´pocit´´ žije a tvoří s ním. Emoce - nemoce.
Pokusila jsem se popsat, že na bezmocnost nemohu jít jako na výlov kaprů. Je to podle mých osobních zkušeností zasuto hooooodně hluboko, je to nečinná emoce. Která tvoří smrt. Která tvoří nemoc. Jsem bez moci, to cítí podvědomí a jsou různé cesty. Přeskočím z bezmoci na radost, ale následně už se nedivím, když rozzářená usměvavá přítelkyně umírá na rakovinu. Neotevřela emoce, přikryla je, ale ony tvoří, působí. Žádné emoce nejsou špatné, jsou moje. Mohu je ale přetransformovat jedině, když je procítím a uchopím. Jsou tam. Ale jsou připraveny a chtějí nás rozhýbat do stavu, kde jsme doma. Ten program, který následně mohu vytvořit - to už je vyhráno - co chce tato emoce? Tam už mohu tvořit.
Záměrem mého příspěvku bylo - projít postupně krok za krokem. Procítit, uchopit a následně vytvořit nový účinný program - software, který tvoří to, co opravdu opravdu chci prožívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Homeopatie mi nyní dostala na chvíli na povrch to, co jsem mněl někde hluboko skryté.Myslel jsem si, že už to není, ale bylo.Horší je, že se mi zatím nedaří k tomu vrátit.Myslím vybavyt si ten správný pocit.Když je na povrchu,je strašný.Jen pocit zmaru a zbytečnosti.Já chci v tomto životě si to konečně odžít,vyřešit.A je to úplně prostá bezmocnost.Tisíce životů s ní bojuji.Je to bezmocnost nad údělem člověka.Nesouhlas s bohy a vzpoura proti nim a vědomí že mně nemůžou ublížit ale těm co miluji ano.Nedokáži se smířit s vědomím, že místo aby se postavil mně,tak bere nevinný.Vždy jsem bohy provokoval, vysmíval jsem se jím.Znám to, že oni mi to dali darem, učí mně tím něco...atd.Ale někde uvnítř duše je tajná skrýš, někteří mi řekli kus ledu, a ten já, tu bezmocnost, musím pochopit.Přijmout a milovat ji, ale nejde to.Vím to, ale já si ji ani nedokážu vybavit.Mám tam nějaký psychický blok nebo něco.Vím, asi to není ta spravná doba, proto to nejde.Ale já jdu vždy proti zdi.Nedokážu být nečinný.Asi mám strach,že bych se s tím mohl smířit jako většina lidí.Ale já vím, že všechny vlastnosti bohů jsou jen vlastnosti lidí, které jsme zapomněli používat, ale někde je stale máme ukryté.Naše vlastní schopnosti jsme začali připisovat bohům.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2007 11:08 pm    Předmět: Citovat

Alwen napsal:
šaman:
bezmoc znamená "bez" "moci" = nemít nad něčím moc, kontrolu ..
Zkus si zjistit, v jakých situacích máš pocit, že nemáš nad věcma kontrolu a proč. Můžeš taky totiž zjistit, že se jedná o jednoduchou situaci v jádru, většinou o pocit, že jsou věci, které ve svém životě nemůžeš změnit. Můžeš. Chce to ale překonat menší nebo větší překážky .. třeba pocit, že potřebuješ někomu vyhovět? Nebo potřebuješ nějak vypadat? Popřemýšlej Wink


Alwenko ty poklade:) děkuji :-*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 7:38 am    Předmět: x Citovat

saman: nevím jak dlouho a jakou potenci bereš, ale nebuď netrpělivý.
Pochopitelně, co se dlouho střádalo, to se dlouho léčí. Spousta lidí od homeopatie utíká, právě proto, že se jim zdá pomalá, změny žádné. Ale potíž je taky v tom, že se neumíme pozorovat, vnímat. Je jasný - pokud se nám od něčeho uleví, vypustíme problém z hlavy, jakoby nikdy neexistoval a nemáme potřebu si uvědomit, že odešel. Když se pak položí cílené otázky, najednou vyplyne spousta věcí, změn. Psychické změny často spíš odráží okolí. Tolik malý soukromý stesk.
Ale vydrž a nech všechno pracovat a vnímej co se děje. Vždycky se naše lekce hodí později, když za náma přijde někdo s podobným problémem a my můžeme pochopit co a jak bylo. Zní to asi v téhle chvíli pro tebe hrůzostrašně, ale mám zkušenost jak je dobré si i ošklivé pocity užít a vnímat je co nejvíc, jak to jde. Znovuprožití, plné ponoření může mít dobré výsledky. Pocity začnou slábnout (ztrácí moc a energii) a je lehčí si s nimi poradit. Jen ty sám se můžeš uzdravit a najít proč se v tobě právě tenhle druh pocitů objevuje. A s čím v tvém momentálním životě rezonují.
Nezapomeň na reiki, jako pomoc při zpracování bolístek je úžasná, zvlášť když si jí necháš dávat od někoho jiného. Pomoc, pozornost a soucit hodně pomáhá. Nevyřeší, ale posílí.

šamanka
PS: můj pocit je, že kuličky vytáhnou témata a dodají k tomu vitální sílu pro jejich zvládnutí.


Naposledy upravil samanka dne čt říjen 18, 2007 1:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 12:14 pm    Předmět: Citovat

Šamane,
když zavřeš očička, jak vypadá ten bůh, kdo to pro Tebe je?
Objímá M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Šamanko , neboj nepospíchám, ale homeopatika mi připomněli problém,bezmocnost, která mne provází nynější život už desítky let a sta a sta let minulých co si pamatuji.A chtěl bych to teď odžít,mám šanci.
A bůh,jak ho vnímám.Já byl trvdéj materialista do chvíle, kdy jsem jéj začal vinit za něco(odpor proti bohu za svoji bezmocnost).Když jsem ho obvinil, tak jsem připustil,že je.Postupně jsem se dopracoval, že je a uvěřil jsem.Něco pro tebe,když jsem se s ním setkal poprvé,tak jsem přestal být věřící.Já nevěřím ale vím.Šaman
PS:Nechodím do kostela,máme kus boha každý z nás v sobě a když potřebuješ ho mít venku,třeba na neby, tak zase jdi k němu přímo bez kněze a kostela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund