Fórum - Zobrazit téma - Opakovana procedura - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Opakovana procedura
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Opakovana procedura
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st červen 20, 2007 10:40 pm    Předmět: Citovat

Nejsem psycholog ani nemám nastudováno mnoho kolem reiki, jsem spíš jen hledající uživatel. Srovnávat můžu tedy jen velmi opatrně, ale někdy si při pročítání místních témat pohrávám s myšlenkou, že celé reiki je jen smyšlená záležitost, nový obal pro dávno známý a osvědčený produkt.

Tou starou záležitostí mám na mysli skutečnost, že pokud člověk nějakým způsobem nasměruje svoje myšlenky, začnou se v jeho psychice dít určité věci.

Meditace, autogenní tréning, jóga, různá "tajná" učení, psychoterapie, psychoanalýza, to všechno nějakým způsobem využívá znalosti o tom, jak psychika (zpravidla) reaguje na určité praktiky (koncentrace mysli, omezení smyslových podnětů). A protože někomu vyhovuje mystický rámec, má ho mít, jiný si potrpí na "vědecký" přístup, má ho mít. Spoléhání na reiki coby "nejvyšší princip" činí celou věc uvěřitelnější a uživatelsky příjemnější. Podobně jako náboženství.

Jestliže reiki přichází s konceptem "univerzální životní síly", kdy se při aplikaci člověk soustředí na průvodní vjemy (teplo, chlad, mravenčení v rukou apod.), usměrní to určitým způsobem práci vědomí, ostatní se pak již děje dle scénáře společného pro podobné praktiky koncentrace mysli.

Nic proti tomu, to není kritika. To jen moje zvědavost mi nedá. Totiž, já při iniciaci ani při aplikaci nic necítím, takže pochybnost se čas od času vkrádá.

Polemické názory vítány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 1:22 am    Předmět: Citovat

Bootlog napsal:

Jestliže reiki přichází s konceptem "univerzální životní síly", kdy se při aplikaci člověk soustředí na průvodní vjemy (teplo, chlad, mravenčení v rukou apod.), usměrní to určitým způsobem práci vědomí, ostatní se pak již děje dle scénáře společného pro podobné praktiky koncentrace mysli.

S koncepcí univerzální životní síly nepřichází Reiki, ale někteří mistři, co zřejmě doposud buď nepochopili, co vlastně učí - bohužel, nebo si jen zjednodušují výklad podstaty Reiki. Není se co divit, že tím v hlavě lidí vzniká takový zmatek.
Myslím, že dnes už je k dispozici dostatečné množství fundovaných informací, kde ten, kdo hledá, může najít informace potřebné k pochopení, jak to vlastně s Reiki je. Jedním z pramenů může být například kniha Symboly Reiki Marka Hosaka a Waltra Lübecka (Fontána).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2007 7:27 am    Předmět: x Citovat

Bootlog: nesouhlasím. Sice všechny metody mají stejný cíl - tedy zkvalitnit život jedince a posunout ho dál směrem ke "štěstí a spokojenosti", ale metody jak toho dosáhnout můžou být hodně odlišné.
Abych byla konkrétní: reiki nevnímám jako práci s podvědomím vlastními silami, spíš napojení na zdroj léčivé energie, když to zjednoduším.
Podle mě každá metoda využívá trošku jiného pohledu na člověka a využívá jiného způsobu práce (přes tělo, emoce, meditace, programování, vytažení problémů z podvědomí, různý způsob využívání energií ať toho člověka zevnitř nebo naopak zvenčí - reiki, kameny, homeopatie).
Stručně řečeno, protože téma je složitější.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Nessy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: st červen 27, 2007 11:09 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Razz
Jsem naprostý nováček,před pár týdny jsem měla úraz a ne a ne se hojit,vzpoměla jsem na známou,která s R kdysi začínala,zkoušela jsem všechno možné a nic,zoufalství mě vedlo až k ní,ač jsem celkem člověk,který uvěří až ve chvíli,kdy si na to sáhne a zjistí,netvrdím,že něco není,jen věřím jen důkazům.Posílala mi na dálku,měla jsem si jen lehnout,o tom že bych měla něco cítit nepadlo ani slovo a mě to taky nenapadlo.Ale..cítila jsem a to dost intenzivně,potom i druhý den,když jsme se jen spolu bavily po ICQ,stačilo jen ža na mne myslela.
Začala jsem se o to zajímat a hledat info jak u ní tak na webu ...a včera jsem prošla R1.Četla jsem o různých pocitech,které můžu u toho mít,ale nakonec jsem měla i takové,o kterých se nikde nepsalo a vlastní fantazie by něco takového ani nevymyslela,takže to že je to jen vlastní myšlenka a přání něco cítit a ono to proběhne a pokud nevěříš tak ne,není pravda.
Jsem nevěřící tomáš a skeptik,přesto jsem měla spoustu zážitků.
Podle toho co píšeš o nedostatku informací mě přijde,že jsi narazil na ne zrovna dobrého učitele,já dostala spoustu informací,mam i vtištěné podobě a kdykoli něčemu nerozumím,nebo chci vědět víc,napíšu mé učitelce e-mail a ona mě odpoví,vysvětlí Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bootlog
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 5.9. 2003
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt červen 28, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Nessy napsal:
...Četla jsem o různých pocitech,které můžu u toho mít,ale nakonec jsem měla i takové,o kterých se nikde nepsalo a vlastní fantazie by něco takového ani nevymyslela,takže to že je to jen vlastní myšlenka a přání něco cítit a ono to proběhne a pokud nevěříš tak ne,není pravda.
Jsem nevěřící tomáš a skeptik,přesto jsem měla spoustu zážitků.
Podle toho co píšeš o nedostatku informací mě přijde,že jsi narazil na ne zrovna dobrého učitele,já dostala spoustu informací,mam i vtištěné podobě a kdykoli něčemu nerozumím,nebo chci vědět víc,napíšu mé učitelce e-mail a ona mě odpoví,vysvětlí Surprised)


Ohledně pocitů jsem si toho něco málo přečetl, případně probral s lidmi, kteří nějaké mají. Včetně svědectví, že žádné být nemusejí. No budiž. Ovšem pochybnosti (které jako každý správný, cti dbalý technicky založený šťoural mám) to nikterak nezmenší, spíš naopak. Kde nic není, nemůže se dle mého soudu jednat ani o případ "přání otcem myšlenky".

A protože nemám žádné pocity, mám pochybnosti a ty se snažím překonat silou věcného uvažovaní (viz můj předchozí příspěvek). Tolik na vysvětlenou odkud přicházím.

Ohledně učitele, nebo spíš učitelky, si na nedostatek informací nebo nedostatečnou fundovanost nemůžu stěžovat, ale ona razí spíš přístup "nezkoumat, používat". Je ovšem ochotná k diskusi, nicméně nakonec vždy narazíme na to, že na některé věci jsem s rozumem v koncích. Tím se neoznačuji za hlupáka, jen dojdeme k tomu, že rozum není vhodný nástroj ke zkoumání některých jevů.

Kde se rozum nehodí a pocity nejsou, zkusil jsem se uchýlit ke srovnání s jinými technikami používanými ke "zlepšení života".

To jen na vysvětlenou mé rozumově-pocitově-srovnávací obsese. Sám jsem zvědav, na co zas připadnu příště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
noeu
Nováček
Nováček


Registrace: 27.6. 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 12:33 am    Předmět: Re: Citovat

Celebrex online prescription prescription vioxx zyban. celebrex online prescription vioxx zyban Hundreds of studies on the relative merits of prilosec, zantac, and tagamet. pill prilosec stomach Drug rehab, drug rehabilitation, rehab, drug treatment, alcohol rehabilitation, on narcotics may experience drug withdrawal symptoms if they take ultram. experience ultram
1315b5fda283eb5d
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Máš pravdu, uvěřit v něco co nevidíš, necítíš, neochutnáš. A přesto věříš, že Jupiter existuje.Někdo veří, že existuje ....Já vím, že reiki mi funguje i na posílání na adresu osobě, kterou neznám a na adrese jsem nikdy nebyl a tudíš reiki si musí cestu najít sama. Zpětně se to dovídám přes jejich známíé, když jim například řeknu( posílal jsem to nějakému pacientovi v kritickém stavu do nemocnice v Praze) a v pondělí jeho příbuzné říkám, že v sobotu a v neděli chtěl odejít atd. a ona mi odpoví, že v sobotu a v neděli byl resuscitován po zástavě srdce. Moje soustředěná mysl by ani nevěděla kde ten pacient v Praze leží a vůbec jsem si ho nedokázal představit,jak vypadá.Prostě věřím, že Jupiter je a reiki funguje, když to má odskoušeno tisíce lidí.A že něco necítím není vůbec důležité.Na bruslích taky hned neumíš jezdit a přesto věříš že to dokážeš.Taky někteří lidé nic necítí a jiní ano,když je budeš léčit.Jestli zatím nikdo s tvých pacientů nic necítil, prostě smůla, ale teď by mněli chodit citlivější lidé, kteří budou neco cítit, když na ně dáš ruku.To je prostá statistika.20 procent cítí hodně a stejný počet necítí nic. Tato čísla jsou platná plus mínus pro každou věc.A ty jsi zatím bral z těch 20 procent kteří nic necítí.A myslím si, že proto máme rozum a vlastní vůli, abychom pochybovali.Až poznáš, už nic nevyvrátí tvojí víru.Držím palce při poznávání.Šaman.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund