Fórum - Zobrazit téma - SYMBOLY - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - SYMBOLY
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

SYMBOLY

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
davidgio
Nováček
Nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 5:32 pm    Předmět: SYMBOLY Citovat

Dobrý večer,rád bych se zeptal,jestli když si dáváte reiki např. na čakry,kreslíte symboly na každou zvláštˇ?Používáte vůbec symboly při "osobním" reiki?Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 6:17 pm    Předmět: Citovat

Symboly Reiki používám velmi často ke koncentraci mysli do určité vibrační úrovně. Při působení v oblasti čaker má použití symbolů Reiki velký význam, jakmile si ujasníš, zda jde o zpracování témat na úrovni tělesné, emoční, či mentální. Nejde tedy o pouhé vyrovnání energií, ale hlubší proniknutí k pochopení vzájemných souvislostí - propojení jak mezi čakrami navzájem, tak mezi jejich tělesnými, emočními a mentálními aspekty.
Použití symbolů Reiki tu má tedy význam nejen z hlediska terapeutického, ale také pro sebepoznání, pochopení souvislostí.
Jestli je kreslíš nebo používáš jinou techniku (například dračí dech), to už závisí spíše od subjektivních pocitů. Není zde nějaký jednoznačný předpis. Můžeš si vyzkoušet, co sám ucítíš jako silnější - zda mentální obraz, nakreslení symbolu do čakry anebo použití dračího dechu. Při působení na sebe požívám spíše mentální techniky - hodně jsem se v tomto smyslu naučil praktikováním čakra-dharany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 6:39 pm    Předmět: Citovat

Mohla bych poprosit Damao o přiblížení techniky "dračí dech". Děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

Špičkou jazyka nakreslíš na horní patro symbol - kdyby to příliš šimralo, což se zpočátku stává, tak si symbol na horním patře jen představuj. Nadechneš se a na konci nádechu necháš jazyk špičkou opřený o horní patro. Vydechneš a představuješ si, že symbol na patře skrze paže a dlaně "vdechuješ" na to místo, kde je dlaň vložena.
Když jsi ze Slezska, snad ještě pro Tebe dodám, že v neděli 20.5. od 15:00 budu v ZUŠ Krnov na Dvořákově okruhu vést první tříhodinovou lekci o kamenech a čakrách, kde se s těmito technikami bude pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davidgio
Nováček
Nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 8:52 pm    Předmět: Citovat

Děkuju Vám za radu!Mám 3.stupenˇa 5 symbolů.Nejvíc používám "mentální" a "zesilovač".Dalo by se říct,že je používám univerzálněZačínám mít pocit,že pokud mám 3.s,měl bych být od mistra zasvěcen o něco víc.Snad nekřivdím,budu muset víc číst. Smile Jsem rád že jsem objevil tento web,moje modlitba byla vyslyšena.Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so květen 12, 2007 10:11 pm    Předmět: Citovat

Znalosti se dají postupně doplnit. Doporučuji Ti nahlédnout do knihy o symbolech Reiki, jmenuje se SYMBOLY REIKI - Mark Hosak a Walter Lübeck. Ono ty názvy symbolů, co zavedla Hawayo Takata moc nesedí. Všechno se naučíš, když budeš chtít. Zasvěcení je sice důležitý krok - ale stále více si myslím, že pak to teprve začne. Učení, praxe, skutečný život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
davidgio
Nováček
Nováček


Registrace: 12.5. 2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2007 7:00 pm    Předmět: Citovat

Knížku jsem si objednal,a jsem zvědavý.Moc děkuju!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 11:13 am    Předmět: Citovat

Děkuju Damao za přiblížení techniky a za nabídku semináře Smile Very Happy Zaujal mě tvůj seminář v úterý 22.5. v Praze. Byla bych moc ráda, kdyby jsi mi sdělil podrobnosti, jako čas, cena a zda-li je ještě misto. Mockrát děkuju a přeji všem krásný den Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út květen 15, 2007 5:22 pm    Předmět: Citovat

22.5. bude v Praze na Smíchově v prodejně Modrá brána od 18:00 večer manter. Platí se vstupné + poplatek za místnost = 95 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ann
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Děkuju Damao, za inf. V úterý to vypadá slibně Smile Hezký den přeji všem..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund