Fórum - Zobrazit téma - Proudí energie? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Proudí energie?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Proudí energie?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 11:49 am    Předmět: Proudí energie? Citovat

Myslím, že téma vnímání energie si zaslouží samostatné téma.
Určitě je velký rozdíl co si kdo představuje a vnímá pod pojmem reiki nebo energie vůbec.
Damao mě hodně inspiroval k přemýšlení a dospěla jsem k názoru, že to, co cítím má mnoho forem:
- když působím na jedno místo (bolístku, jídlo, květinu) koncentruje se
do jednoho místa - horkost dlaní, silné pocity přirovnala bych to
ke zhuštěnému, zrychlenému vzduchu (?),
- když čistím místnost nebo pracuju se sprchou tak se rozloží do jakési
"mlhy"
- když posílám do situací jde "to" mimo moje tělo, snad přes myšlenku (?)
- pak mám takové meditačně reiki seance, kdy mám pocity jakoby
ponoření do esence samotné existence, rozpuštění, kdy energie
prostupuje vším kolem i ve mě, neexistují hranice venku a uvnitř, je jen
jednota a klid.
Takže moje pocity a vnímání obsahuje moře možností od skutečného pocitu (tekoucí, plynoucí, zhuštěné energie, skutečně vnímané na fyzické úrovni) až po rozplynutí v něčem nedefinovatelném.

Zajímalo by mě jak to vnímáte vy?

Díky za odezvu

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 8:11 pm    Předmět: Citovat

Zdravím tě, Samanko Smile

Přiznám se, že v otázce ohledně Reiki nemám stále úplně jasný vyhraněný názor. Na jednu stranu to je fajn - můžu stále utvářet, na druhou stranu je to horší - když to chce někdo neznalý vysvětlit, nejsem schopna mu dát jednoduchou srozumitelnou odpověď.

Energii vnímám dost intenzivně (i když jak kdy), jak v rukou tak i po těle a uvnitř - pocity. Přesto mi nějak nejde přes rty nazvat Reiki energií. Spíše to vnímám jako stav vnitřní harmonie a hlubokého pocitu souladu.
Když se tlapkám, cítím "proudy energie" na těle a v sobě klid. Když aktivuju nějakou energii "nereiki", ten vnitřní pocit je jiný. Když posílám Reiki do situací, cítím to jako odevzdání situace do rukou do Universa - pokud se mi to podaří, cítím úlevu a klid. Když ne, cítím nespokojenost. Mám podobně jako ty pocit jak kdyby mě Reiki celou obklopilo, jako mlha Wink Když působím na někoho druhého, cítím horkost v dlaních a na těle a duší mám pocit jak kdybych se do něj "vtělila", stala se součástí jeho energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 11:31 am    Předmět: Citovat

Docela by mě zajímalo jak Reiki vnímá Damao. Když na mě přiládají ruce účastníci kurzu, cítím (podle stupně zasvěcení (zhruba)) jinou "hloubku" energií. Čím vyšší stupeň a koncentrace, tím je Reiki hlouběji cítit jako vlna procházející pod rukou dávajícího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 1:40 pm    Předmět: Re: Proudí energie? Citovat

samanka napsal:
snad přes myšlenku (?)


samozřejmě. Slovo, myšlenka je základ všeho projeveného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 2:26 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá, myšlenek je spousta, a nejsou to činy které hýbají světem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 12:45 pm    Předmět: x Citovat

zeto: mnoooo když dáš myšlence konkrétní podobu, sílu a ještě čin, pak
to teprve má grády!!!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2007 3:30 pm    Předmět: Citovat

Zkusím to Šamanko podle Tvého rozdělení, aby se to dalo aspoň trochu porovnat
- když působím na jedno místo (bolístku, jídlo, květinu) nebo přikládáním dlaní postupně ať už dle pozic rukou podle kurzu nebo dle intuice (viz vlákno "Pozice rukou - dodržujete) - pokud to jde dobře tak silné pocity na dlaních, ale není to vždy horkost, většinou se dlaně opravdu pořádně zahřejí až když bylo místu dáno dost a je načase změnit pozici. Jo a někdy se mi ruce "sami od sebe" rozvibrují, tak je nechám, ať dělají jak umějí. A někdy to klientovi dělá tak dobře, že to vnímám i já. (Že by obdoba přenosu podle psychoanalýzy?). A někdy vize - lehce změněný stav vědomí a různé vize.
- když čistím místnost nebo pracuju se sprchou tak se rozloží do jakési
"mlhy" - jo to mám stejně, jen někdy se v té mlze ještě něco děje - třeba se rozzáří všema barvama duhy nebo tam tančí spirály z té ssamé mlhy jen malinko zhuštěnější. Mám R2 jen rok a něco, takže zatím to jen pozoruju (pokud to nastane), o interpretaci se možná někdy pokusím, ale zatím ne.
- když posílám do situací jde mi to taky jako proudění přes ruce - lehké mravenčení, teplé dlaně... a vizualizace místa a / nebo situace a přání "ať je nejlíp pro všechny zúčastněné"
- pak mám takové meditačně reiki seance - hm slovo meditace je sakra profláknutý,co? Ano někdy působím sám na sebe, v klidu a tichu a přináší mi to spoustu vizí a dobrých nápadů nebo jen krásný pocit a "bezdůvodnou" radost ze života - za to vše jsem vděčný.

Závěrem - vést s někým diskuzi čí vizualizace nebo zkušenost je "správnější" nemá moc smysl, je fajn se vzájemně inspirovat, vyměnit zkušenosti - ale hlavně dávat a prožívat to tak, jak to vnímáš a jak to máš srovnané Ty. Tak ať Ti to Šamanko funguje a jsi spokojená Ty i Ti kdo si k Tobě pro R přijdou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

Lev napsal:
Docela by mě zajímalo jak Reiki vnímá Damao. Když na mě přiládají ruce účastníci kurzu, cítím (podle stupně zasvěcení (zhruba)) jinou "hloubku" energií. Čím vyšší stupeň a koncentrace, tím je Reiki hlouběji cítit jako vlna procházející pod rukou dávajícího.

Myslím, že nyní, po setkání s Jirkou Nemem, se brzy vypravím do Brna abudeme si moci o tom nejen poklábosit, ale také v praxi vyzkoušet. Jsem proto, abychom se čas od času někde sešli a namísto šermování slovy společně prožili a v praxi vazkoušeli. Tak proběhlo setkání v Krnově - jak se zdá, bylo to dobré.
To o jiné hloubce působení souvisí s tím, do jaké míry jsme schopni zklidnit svoji mysl. Nuže - nabízím setkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem si vzpomněl, jak jsem jednou večer dával jedné kamarádce REIKI (podle 1, přikládáním rukou, poctivých 60 minut) a pak jsme si povídali u čaje a ona říká "...já jsem najednou měla pocit, jako by ze všech hvězd k Tobě letěly krásné stříbrné paprsky, koncentrolvaly se u tebe a pak skrz Tvé ruce šly ke mně... ", tehdy jsem měl R1 teprve krátce, tak mi to udělalo radost, snad proto mi to i utkvělo v paměti.

A nepíšu to sem jako "důkaz", že R je nějaká energie, která proudí, jen jako ukázku, že takové věci vnímáme tak, jak je nám to blízké, jaký máme světonázor a vzdělání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund