Fórum - Zobrazit téma - Na dálku i přikládáním rukou zároveň? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Na dálku i přikládáním rukou zároveň?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Na dálku i přikládáním rukou zároveň?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 10:26 am    Předmět: Na dálku i přikládáním rukou zároveň? Citovat

Ahojky, dneska jsem velká zvědavka a chci se zeptat, jestli někdy děláte to, že zároveň někomu dáváte R tak, že přikládáte ruce a zároveň posíláte na dálku ještě někomu dalšímu. Proč jo? Proč ne? Nějaká zkušenost v této souvislosti?
Děkuju děkuju děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:21 am    Předmět: Citovat

Ne, vůbec mě to nenapadlo Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 11:21 am    Předmět: x Citovat

Proč jo? Aby se toho víc stihlo? Jak by ses ty cítil jako přijímající, kdyby se dávající věnoval ještě průběžně dalším činnostem? Podle mých zkušeností je role dávajícího nebo terapeuta nezastupitelná právě v tom osobním přístupu, věnování se tomu, kdo mi dal důvěru, kdo potřebuje pomoc. Být přítomen v tom, co dělám. Protože jen obyčejný rozhovor o tom co koho trápí, vyslechnutí, posílání, masáž, dotek nebo cokoliv podobného má často velký význam a může odstartovat další postup.
Asi máš spíš na mysli technickou stránku věci. Možná by šla, ale ani o tom nemám důvod dumat, protože moje filozofie je spíš ta výše popsaná. Není kam spěchat. Netřeba zachraňovat celý svět, stačí občas někomu osobně pomoct.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Podle mých zkušeností je role dávajícího nebo terapeuta nezastupitelná právě v tom osobním přístupu, věnování se tomu, kdo mi dal důvěru, kdo potřebuje pomoc. Být přítomen v tom, co dělám.


Ani nevíš Šamanko, jak jsem se cítil hezky, když jsem si tuhle větu přečetl! Děkujuuuuu. Mám to úplně stejně.

Proč jsem se teda ptal na tu kombinaci dávání - no když náš kluk přitáhl ze školky virózu, špatně spal, házel sebou, prskal... ok, dal jsem na něj ruce, povolení atd., asi po 40 minutách se krásně uklidnil, nicméně jsem stále cítil, že si bere pořád hodně a je to dobře, jenže jak už jsem byl v tom stavu dávajícího zcitlivělý, tak jsem zavnímal, že i jeho mladší bráška, ačkoli spal v pohodě, by potřeboval, jenže už bylo přes půlnoc, ráno v 6:30 čekalo vstávání, dávat R mne sice nevyčerpává, ale spánek mi to taky nenahrazuje - takže jsem nechal ruce na starším, vizualizoval symboly a začal posílat i mladšímu. Přišlo mi to v poho, přesto jsem si říkal, že by mohlo být zajímavé to sem dát jako téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 12:57 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Ne, vůbec mě to nenapadlo

JitkaZ: určitě se proto nemusíš červenat - mne to napadlo v konkrétní situaci (viz předchozí vysvětlení), jinak bych na to taky asi nepřišel - rok po dvojce a devět let po jedničce...
Měj se moc hezky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 8:41 pm    Předmět: Citovat

Tomáši

samozřejmě, že jde všechno, na co si jen vzpomeneš, pokud si to ale dovolíš. Je dobře, že to zkoušíš a vymýšlíš si tak pro sebe nové postupy, které se nikde neučí. Buď se o nich neví a nebo ví, ale neříká. Říkám vždy všem, aby si to nejdřív vyzkoušeli sami a pak se teprve ptali. Je vidět, že jsi si to vyzkoušel a pak se teprve ptal, co na to ostatní.

U některých sklidíš obdiv, u některých to bude nad jejich chápání, u některých budeš zatracen a někteří to po tobě i vyzkouší. Vše je v pořádku, každý má tu svou cestu. Vyzkoušel jsem si už hodně věcí Wink a vím, že i tohle takto funguje. Zkoušej dál, obohatí tě to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 7:37 am    Předmět: x Citovat

Tom: aha tak tohle je jiná situace. Osobně bych to vyřešila posíláním na celý prostor - byt ať si každý ze zúčastněných vezme co potřebuje a ještě se čistí prostor. A tím pádem se zvládne i ten čas.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

Ja zas kdyz posilam reiki nekomu na dalku tak si obcas prikladam ruce na sebe a myslim,ze by to mohlo byt v poradku.Je mi to prijemnejsi,nez ruce drzet v nejake pozici.
Neucili jsme se na kurzu v jake pozici by ruce meli byt pri posilani na dalku.Jak rozumim energii,tak by na tom mozna nemuselo az tak zalezet.
Shocked.Asi opravdu zalezi na nasem mysleni a soustredeni se a zameru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi, myslíš si to správně. JE TO TAK!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
DuhovyMystik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 27.4. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 10:54 am    Předmět: Osobní zkušenost nemám, ale... Citovat

Osobní zkušenost nemám, ale mistři jí běžně užívají... Někoho léčí přímo, příp. dávají reflexku, masáž a do toho posílají na dálku... Sám jsem ještě nezkoušel, nicméně se mohu zeptat, nebo to vyzkouším, zda i já na to stačím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund