Fórum - Zobrazit téma - Části mé osobnosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Části mé osobnosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Části mé osobnosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:19 pm    Předmět: Citovat

Tomas: děkuju za hezký příspěvek Smile
Taky mám chvíle, kdy se nejedná jakoby o dvě půlky mé osobnosti, ale je jich víc, docela mi pomohlo ve vnímání sama sebe zkušenost z konstelací - rozdělení osobnosti na 5 vnitřních archetypů. Takže občas řeším problémy tak, jak když jsem na konstelacích - vlezu si do meditace, zaktivuju Reiki a vizualizuju si sama sebe a pak jak pozorovatel sleduju, co se děje, kdo co říká, jak se chová, jak se cítí a díky tomu lépe poznávám, co se ve mě vlastně děje. Tyhle pozorovatelské metody mi už přešly do vědomí a téměř všechny pocity analyzuju tímto způsobem - zároveň pocit prožívám i pozoruji. No a právě protože tak řeším i různé problémky a bolístky uvnitř sebe, stává se, že nějaká část mě něco nechce pojmout, drží se starého zuby nehty a nevymluvím jí to Wink Každopádně jsem poslední dobou zkoušela naopak položit se do pocitů té části, co se nechce pustit starého a pozoruju, co to dělá, snažím se pochopit, proč si to drží, proč se to děje. Ovšem na druhou stranu si připadám trošku jako magor Laughing Ještě sama se sebou mluvit nahlas a už by mě mohli lidi posílat na hospitalizaci na psychiatrii Laughing Laughing

Citace:
Nemo: prave v tom je ten problem ujasnit si co a jak, kdy pochybuju o kazde sve myslence jestli je poctiva od srdce nebo ma nejake pochybne duvody Sad

- tohle není špatné si sám u sebe ujasňovat, jaké máš pro cokoliv motivace. Ale dej pozor, aby ses neposuzoval u toho. No a, že máš pro něco "špatnou" motivaci, důležité je, že o tom víš a že si ji dokážeš upřímně přiznat. Na základě toho pak jednej.
Spoustu činů děláme na základě "negativních motivací" a většinou se jedná prostě o motivace, které děláme díky nevědomým vlivům. Protože bychom něco "měli" dělat, jelikož máme pocit, že to tak po nás okolí chce. Nejdůležitější je o tom prostě vědět a rozhodovat se vědomě, ne nevědomě. Když jednáš dle nevědomých vlivů, nejsi ve svém rozhodování svobodný, jsi jimi manipulovaný a ovládaný. Nemůžeš se rozhodovat, jak bys opravdu vnitřně chtěl. Zkus s tím pracovat - hlavně se neposuzuj a neodsuzuj a předem nepočítej hned s tím, že každá tvá myšlenka je špatná. Nikdo není "od přírody" špatný Wink

Citace:
Nemo: to jsem opravdu clovek co nedokazal udelat za cely zivot ani jednu vec dobre kdyz z toho mam ten pocit?

- svým způsobem - co to jsou chyby? To je až ohodnocení, posouzení, skutečnosti. Dle nějakého měřítka, nějaké formy, nějaké představy. chyby jsou pro nás velmi pozitivní, protože nám ukazujou jak věci nemají být, jak věci nechceme. A nemůžeš pořádně poznat to, co chceš, dokud nepoznáš to, co nechceš. A´t je to jakýmkoliv způsobem, to už není podstatné. Je vlastně hodně absurdní se za chyby trestat (což je moje doména Embarassed Rolling Eyes ), to je něco jako když se naučíš něco ve škole a dáš si za to pohlavek .. Blbost, ne?

Mě v pocitu "nejsem dost dobrá" pomohlo uvědomování si, že jsem nenahraditelná, originál (mohla Oshovská filosofie), a že je to hodně na mě, jak věci zvládám, jestli někde depresivně složím ruce do klína že na to a to nejsem dost dobrá a nezvládnu to, nebo se do toho pustím ať je výsledek jakýkoliv, já si sebe budu vážit už minimálně za tu snahu, že jsem to zkusila. Akorát že budu upřímná - je to práce dlouhodobá, na sobě, tohle uvědomování, dělám to min. dva roky a znovu a znovu. Ne vždy se to povede a nemá cenu se za to trestat .. Prostě to zkoušet pořád znova.

Citace:
soudce v me hlave kteri me tak hodnoti?

- soudce v hlavě, to znááám moc dobře a učím se právě se nesoudit .. Snažím se pozorovat tyhle svoje posudky - proč se posuzuju, na základě čeho se posuzuju a zda mi to vlastně k něčemu je Wink

Citace:
Martyn: Co kdyby jste přestaly řešit dvě osobnosti a přijaly se jako celek.

- s tímhle problém nemám, já se cítím jako celek, který se ale občas rozdělí na části - i téma se jmenuje "části mé osobnosti", ne dvě a více osobností ..
Ale chápu, co jsi tím chtěl vyjádřit Smile
Mám sama se sebou zkušenost, kdy jsem potlačovala a odmítala část sebe, která mi "nebyla dost dobrá", nelíbila se mi .. což rozhodně není řešení. Bez přijetí svého celého a úplného já se na sobě nedá dost dobře pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:45 pm    Předmět: Citovat

Citace:
alwen: kdy jsem potlačovala a odmítala část sebe, která mi "nebyla dost dobrá", nelíbila se mi .. což rozhodně není řešení. Bez přijetí svého celého a úplného já se na sobě nedá dost dobře pracovat.

prave ze ja neodmitam nebo nepotlacuji jen svoji cas ktera by mi nebyla dost dobra, ja odmitam celek jelikoz ten muj nema cenu vetsi nez pytel shnilych brambor Shocked Shocked

Citace:
alwen: chyby jsou pro nás velmi pozitivní, protože nám ukazujou jak věci nemají být, jak věci nechceme. A nemůžeš pořádně poznat to, co chceš, dokud nepoznáš to, co nechceš


takže se mi ted ukazuje ze vse co jsem udelal melo byt jinak?Nemyslete si ze jsem arogantni a myslim si o sobe pan Dokonaly, vim ze proste v ramci uceni clovek dela veci jinak nez by melo byt, jen mi jde o to slovo VSE, ze VSE by melo byt jinak ze neni NIC co by mohlo zustat,v tom je ta moje beznadej, ze se nemam ceho chytnout, zadny pevny bod, ja vlastne nevim jak veci delat jenom vim jak je nedelat , vim tedy ted z vlastni ze at se rozhodnu udelat neco jakymkoliv zpusobem mam velmi vysokou jistotu ze prave tak to byt nema Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:51 pm    Předmět: Citovat

nebo jen resim blbosti nad kteryma by jini mavli rukou a Merlin ma na 100000% pravdu jak mi psala:.,..asi te bavi byt tim chudackem v pozici, ja jsem ten nejhorsi, litujte me a zachrante me... ma pravdu mel bych se za sebe stydet

tak co tu vlastne resim a okradam vas o energii a cas?
pry jeste rok tohoto....to chci videt teda spis nechci hlavne nechci byt u toho Evil or Very Mad Evil or Very Mad ale budu muset Mad Mad Mad

nebo tim ze mi nekdo rekl ze rok tak si to vsugeruju a budu se s tim komarem patlat a patlat a hatlama patlama a žbrdluch
Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:54 pm    Předmět: Citovat

proste tragéééééd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

Evidentně máš depku a beznaděj jak prase, co? Jestli chceš momentální radu - a pracuješ s Reiki - přilož si na sebe ruce a neřeš to, co v hlavě řešíš. První se musíš uklidnit a stabilizovat, abys dokázal něco s tím dělat. V rozpolcenosti a hluboké depce je člověk ve stavu pasivity, to těžko jde něco po někom chtít. Ani myslet nejde pořádně .. natož něco vymyslet.

Citace:
nebo jen resim blbosti nad kteryma by jini mavli rukou a Merlin ma na 100000% pravdu jak mi psala:.,..asi te bavi byt tim chudackem v pozici, ja jsem ten nejhorsi, litujte me a zachrante me... ma pravdu mel bych se za sebe stydet

- zkus si procítit obě strany - to, že jsi chudáček a na druhou stranu že máš fakt problém k řešení. Prožij si oba pocity a pak si zkus vybrat ten střed. Abys nebyl ani chudáček ale abys ani nezlehčoval svůj problém. Ujasnit si motivace.

O časové limity se nestarej .. Tohle je o okamžiku rozhodnutí, jak budeš reagovat - depkozně a pasivně, nebo aktivně? Aktivuj si Reiki, vlez si v meditaci do sloupu světla, neřeš co se ti honí hlavou a zkus v tom chvíli setrvat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:02 pm    Předmět: Citovat

Citace:
lez si v meditaci do sloupu světla, neřeš co se ti honí hlavou a zkus v tom chvíli setrvat


popises mi prosim tu techniku abych ji zkusil? prosim prosim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:07 pm    Předmět: Citovat

Nemo: dělám ji takto Smile
Sednu si na zem, přiložím si ruce na sebe tam, kde to cítím nejlíp, poprosím o Reiki, zavřu oči, uvolním se a ztiším se uvnitř. Představím si sloup světla, které září zvrchu a do toho sloupu si v mysli vlezu, jak do sprchy Smile můžeš v něm stát nebo sedět, jak chceš. Důležité je naprosto ignorovat myšlenky, které se ti honí v hlavě, nejlépe je zastavit a jen a pouze vnímat to světlo. Soustředit pozornost na to, jak se jednotlivé paprsky dotýkají tvé hlavy, tvých ramen, rukou, nohou .. jestli hřejou nebo spíš chladí, jak tě hladí po těle. Když zjistíš, že myslíš na něco jiného, hned se vrátit ke světlu. Myslet jen na něj, jen světlo vnímat. A tak setrvej po dobu, jak ti to bude příjemné. Zkus tohle opakovat každý den - naučíš se zharmonizovat nitro ve chvílích, kdy budeš rozbouřený a budeš to nejvíc potřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nemo
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.2. 2007
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:10 pm    Předmět: Citovat

takze si predstavit jakoby se nademnou rozsvitilo svetlo?
mam nevyhodu ze reiki jestee vetsinou moc necitim tak nevim jestli uz proudi
takze celou dobu jedina myslenka je predstava sloupu svetla na me?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 11:15 pm    Předmět: Citovat

Sloupu, do kterého se ponoříš, celý. Ne že nad tebou jen něco svítí, ale že jsi vlezený v tom světle, že tě obklopuje a pohlcuje. To neva, že necítíš moc Reiki, jde o ten stav, který si tím navodíš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund