Fórum - Zobrazit téma - scientologie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - scientologie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

scientologie

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 9:40 am    Předmět: scientologie Citovat

Ahoj lidičky, zkoušela jsem tu hledat, jestli tady není nějaký odkaz na scientologii, leč nebyla jsem uspěšná.

Chci se vás zeptat - Máte někdo zkušenosti se scientologií, co o tom víte?

Ptám se z důvodu, že mám v sobě asi (určitě) nějaké předsudky a vlastně ani nevím proč.

Už několik let se ke mě "snaží proniknout" různé informace o tomhle tématu, ale já se ?bojím?................. A přitom nevím čeho?


Budu ráda za každou vaší odpověď. Ráda bych si o tom udělala obrázek a tady na webíku jsou lidi, ke kterým mám důvěru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 11:43 am    Předmět: scientologie Citovat

Ahoj.

Snad třeba tady: http://www.scientologie.cz/

nebo: http://www.sekty.cz/texty/netradicni_nabozenstvi/kap3/scientologie.html

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 11:53 am    Předmět: Re: scientologie Citovat

Lendulka napsal:


Už několik let se ke mě "snaží proniknout" různé informace o tomhle tématu, ale já se ?bojím?................. A přitom nevím čeho?


Možná že to je instinkt!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Můj někdejší šém byl členem scientologie a nebylo příjemné pracovat v systému ke kterému ho a jím prostřednictvím také nás nutili (využívání osobních informací, zjištěných na základě šikovně vedených pohovorů, školení a dotazníků, k prosazení vlastních záměrů, které se daly přirovnat k vydírání). Jsem rád, že jsem z té společnosti (a nejenom já) odešel. Je zajímavé, že ten šéf je dnes bez práce….
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Já jen tiše závidím... precizně aplikované poznatky psychologie, duševní hygieny, kosmologie, přiměřené dávky náboženství, propracovaný systém.
Označit je slovem sekta je ohromné podcenění.

Jdou na to dobře, jdou na to profesionálně, mají výsledky, mají fungující systém ... ovšem k čemu a kam vede uživatele, předplatitele a následovníky... na to mi nějak nejde udělat si odpověď.

Už leta si prohrávám s myšlenkou, že bych zkusila nějaký z těch jejich testíků, přičuchla k úvodu, ale nějak se k tomu pořád neodhodlávám... strach? To asi ne, spíš já na takovéhle pozlátka špatně reaguju...a jsem líná.

Sebezlepšení je starý nápad, ale zlepšovat se, odblokovávat, duchovně růst po celý život až do aleluja? Jestli ono to nebude o něčem jiném...

M.

PS: muhehe ted sem se dočetla, že pan Hubbard nemá rád psychology a brojí proti jejich metodám ...v tom bych se k němu i docela ochotně přidala, je potřeba trochu provětrat zatuchlé Freudovy, dynamické a škatulkovací přístupy, ale ty on vlastně hodně a rád používá, ops:), takže jak to s těmi špatnými psychology vlastně je?Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

PS: muhehe ted sem se dočetla, že pan Hubbard nemá rád psychology a brojí proti jejich metodám ...v tom bych se k němu i docela ochotně přidala, je potřeba trochu provětrat zatuchlé Freudovy, dynamické a škatulkovací přístupy, ale ty on vlastně hodně a rád používá, ops:), takže jak to s těmi špatnými psychology vlastně je?Razz


Hmm, jestli to není třeba tak, že prostý (jako že nepsycholog) člověk nepozná, že použité metody nejsou nové a panem H. vymyšlené Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 4:13 pm    Předmět: x Citovat

Milá Naryo,
jestli není lepší se sebevzdělávat bez závislosti na jakékoliv organizaci.
Co jsem kdy o této organizaci četla, tak účelem hry je nejdřív lidem dát ty testíky a pochopitelně tam najít jejich slabiny. Pak nabídnout kurzy k jejich odstranění. Tam se pochopitelně najdou další slabiny, které je třeba odstraňovat. A tak platíš stále větší částky za ještě větší dokonalost a odhalování nedostatků, takže seš ve vleku jejich sekty, která navíc má na tebe tolik intimních a průblémových informací, že se ti od nich čím dál hůř dostává. Hodně mají zajem o lidi vlivné, známé, s přístupem k různým informacím. Prostě mazanci, kteří vládnou velkými prostředky, informacemi o všem možném. Navíc mají neobyčejně vypracovaný systém manipulací s lidma. Je to sekta, která je možná vlivnější než mafie - prorostlá do všech oblastí života, mají pod svým vlivem politiky, lidi z různých oborů. A když vidíš, co pod jejich vlivem třeba provádí Cruise, tak člověk nestačí žasnout.

Já bych se od nich držela dál.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Klidně mohu napsat,křivdíte jim.Už týden přemýšlím o tom,že budu hájit lékaře.Jsou vystudovaní,obětaví a zachranují lidské životy.A zase jste mi nahráli a nemusím bránit lékaře.Budu bránit metodu pana Hubarta.Budu bránit i cikány.Ty mne přivedli k poznání,jak moc křivdim i lékařům,teda křivdil.
Dianetika,klírování,čištění podvědomí.To je metoda,ne spíše revoluce v čištění našeho podvědomí od naučených programů.I můj tehdy 15 letý syn po mém rychlovysvětlení byl schopen mne zbavit fobie natrvalo,během necelých dvou hodin.Prostudujte si dyanetiku,základní knihu Ron Hubárta a dáte mi za pravdu.
Totiž vrátím se k cikánům.Vyrůstal jsem mezi nimi,kamarádím se s nimi a vím jak jsme jim ublížily.Vím jak se chovají,ale kdo z vás ví,proč se tak chovají.Jakou mají mentalitu,jaké tradice.Ale stejně jako u piva,všechno svedeme na všechny a my jsme svatí.Všimli jste si,kdo dělá výkopy,kdo zameta ulice a kdo z vás třeba ví,že od 2 hodina ráno do 4 hodiny tlupy cikánů,pardon,zaměstnanců města vysypává odpadkové koše na stanicích tramvají a zametá.Proč to nedělají gádžové.Přece cikáni nedělají,nechtějí makat a raději berou podporu.Proč toto teda nedělají bílí. Nebo si práci vybírají a raději jsou bílí na podpoře?Jak je to teda do hajzlu.Vidím pár cikánů a oni my je ukážou na NOVĚ v televizi a všichni jsou stejní.Hlavně že nejsme rasisti a taky nám na NOVĚ ukážou jak bílí odmítají práci.Nekritizuji vás,ale obhajuji sebe.Taky jsem mluvil o lékařích co pokazili.Komu co uřízlí a neměli řezat.Taky vím co neuznávají za léčebné metody a čemu dávají přednost.Ale všichni?A v tom mne napadá,že já znám cikány,kteří živí i své nezaměstnané příbuzné.Že my bílí to neděláme a neumíme si pomáhat,není přece jejich chyba.A že jsou jiní tak jim to dáváme za vinu.Taky mne napadá,že znám lékaře,kteří mne operovali a bez komplikací.Že znám lékaře,kteří vystupují na ezoterických seminářích..ale o nich nás nikdo neinformuje.Že jsem si prakticky ověřil a vyzkoušel metodu p.Hubárta,klírování,čištění podvědomí a možná by si tato metoda zasloužila Nobelovu cenu.Pro jednoduchost a účinnost.
Nebráním pololidi,kteří dokáží i ze smrti astronautů udělat senzaci a vydělávat na tom peníze.Stejně dobrý je i bussines na smrti jednoho ukřižovaného.Už 2000let se na tom dá zbohatnout.Stačí mluvit jeho jménem a založit vastní frakci.
Neodsuzuji,nechválím,jen sám sebe se snažím očistit,že jsem křivdil lékařům.Mám plnou pusu vlastní zodpovědnosti ale šmahem pak odsuzuji za jednoho všechny.Je mi to líto a omlouvám se jim.
Vy gádžové jste divný,svý vlastní rodiče dáváte do domova důchodců.Nemocné dáte umřít do nemocnice,aby jste nemuseli se dívat jak umírají.Nemuseli jste je držet za ruku,co by jste jim asi tak mohli říct.A oni se neptají a vezmou si je domů.Jsem nad věcí a nestydím se.
Sceintologie je strašně lehce zneužitelná zbran proti neznalcům.Lehce se metoda klírování dá i zneužít.Ale copak všichni musejí být podlý,i když nám to tvrdí televize.Tak když mám strach jdu a sám si o tom něco nastuduji a vyzkouším si to.Tak jednoduché si je i získat informace jinde,než v novinách a televizi.Třeba tak,že si sám...Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Žádná církev, sekta či jiné náboženské společenství neprovozuje svou činnost zcela nezištně, ačkoli to halasně hlásá. Vždycky je něco za něco - já ti dnes vytrhnu trn z paty a tobě pak bude hloupé odmítnout nejprve drobnou protislužbu.
Scientologové, jehovisti a jánevím kdo ještě vyměnili kostely za moderní prostředí útulných kanceláří a drží krok se současnými technologiemi, zejména komunikačními. Ale principy zůstaly stejné, jen přitvrdili ve hře.
Pokud někdo potřebuje být veden za ručičku a musí být pravidelně informován o tom, jak se má chovat a co má dělat, stává se členem stáda, které může být stejně tak úsměvně neškodné, jako překvapivě nebezpečné.
Za sebe říkám, že jsem si "pánbíčkářů" vážil za komančů, protože tehdy chtělo kus odvahy se k tomu přihlásit a ten člověk tomu proto skutečně musel věřit a byl k tomu veden svým srdcem. Víme dobře, že neriskoval jen společenské odsouzení.
Dnes je IN být součástí nějaké církve či sekty, kostely praskají ve švech lidmi co si hrají na víru a sekty bohatnou z lidí, kteří se nechali zblbnout poměrně moderně znějícími názory.

Scientology řadím na úroveň jehovistů a podobných spolků, tyto spolky nepotřebují samostatně uvažující lidi, ty naopak přetvářejí k obrazu svému, k poslušnosti k jejich zájmům.
Já se jich rozhodně nehodlám zastávat, ani je nikomu ošklivit. Kdo chce kam, ať tam jde, ať zkusí, ale hledanou skutečnou spásu a svobodu tam podle mě nenajde. Tu máme každý v sobě, chce to jen chtít je najít.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: so srpen 29, 2009 11:14 pm    Předmět: Citovat

No vzala jsem si k srdci co píše Šaman a až se ke knize dostanu tak ji prostuduji a pak dám vědět, odkaď to je opsané... ale vážně, určitě mají skvělé, pomáhající věci, ale celková myšlenka mi zavání, no, pochybně... asi se vážně budu muset něčeho zůčastnit:)

Ale tipovala bych to, tak jak je auditing popsán, že je to zkopčená a trochu modernější psychoanalýza, částěčně možná hlubinná psychoterapie, obecněji, model, který staví na tom, že podvědomí, je žumpa plná bordelu, který je potřeba neustále čistit a čistit, protože si ji pořád zanášíme.

Mě se více líbí pojetí Miltona Ericksona, který říká, že podvědomí je ohromný zdroj zkušeností, potecniál k využití, naše moudrá část, co nám vždy je k dispozici. Bordel dělají spíše vědomé, či nevědomé mentálni vzorce, návyky, představy o tom, jak má svět a to okolo nás fungovat...když nebude žádná představa...co bude?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund