Fórum - Zobrazit téma - Reiki a spánek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a spánek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a spánek

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 2:37 am    Předmět: Reiki a spánek Citovat

Rád bych se zeptal: jde nějak pomocí reiki upravit (=zkrátit) doba spánku, kterou tělo potřebuje? Někdy mám pocit, že mi nestačí ani 10 hodin denně, zvlášť, když mi někdy musí stačit šest...

Jestli má někdo s tím své zkušenost....i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 7:25 am    Předmět: x Citovat

Hlavně jde zlepšit kvalita, tudíž by bylo možné za kratší dobu být lépe vyspaný. Když by se k tomu přidal třeba meduňkový čaj a reiki s meditací - nemělo by to chybu. Ale ještě to chce podumat nad dalšími faktory - např. co se děje před ním: co děláš (na co se díváš v TV), větrání, klid ke spánku a tak.
Stačí si třeba dát ruce na břicho v oblasti solaru nebo břicho a srdce, jak to asi dělá spousta z nás a psychika se zklidňuje. Taková harmonizace čaker před spaním taky nemá chybu!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 8:17 am    Předmět: Re: Reiki a spánek Citovat

Daerwok napsal:
Někdy mám pocit, že mi nestačí ani 10 hodin denně, zvlášť, když mi někdy musí stačit šest...


Já jsem vypozorovala u své kolegyně, že když řeší nějaký zásadní problém, tak abnormálně spí. Jakoby chtěla, aby tím spánkem problém zmizel. Aby aspoň nějakou dobu se s tím nemusela zaobírat. Takové chvilkové potlačení emocí. Rolling Eyes

A jak píše Šamanka o zkvalitnění spánku, co geopatogenní zóny ? Prostě zkusit dát jinak postel, možná jinak vymalovat ...Možná bych i zkusila použít některý ze symbolů ( já bych asi použila Boží světlo a poprosila bych o odstranění geopatogenních zón a klidný a zdravý spánek).

Jde o to, jestli se i po 10 ti hodinách spánku cítíš pořád jako zmlácený. Také záleží na tom, co děláš a kde pracuješ. Pokud děláš na směny tak to tělo je úplně zblblý a není pravda, když někdo říká, že jde o zvyk. Nejde !

Pokud např. pracuješ mezi spoustou lidí, asi bych se to snažila nějak vykompenzovat např,. procházkou v přírodě, být sám se sebou...i to je forma meditace. A nebo zase naopak. Prostě zharmonizovat celý den a pokud možno neusínat s myšlenkou na nějaký stres nebo něco podobného. Ale lehčeji se to píše a radí Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 10:21 am    Předmět: Citovat

Já vždy potřeboval dlouho spát. Dodnes, potřebuji těch sedm hodin (mé dřívější stravování atd. se určitě ještě projevuje), ale je to mnohem lepší než dříve. Pomohla mi výrazně makrobiotika. Vyloučení potravin nad pásmem zdraví, které uvolňuje, člověk je poté příliš JIN - delší doba spánku. Což je cukr, ovoce a zelenina pocházející z tropů a subtropů, přemíra našeho ovoce, přemíra syrové zeleniny (hlavně v zimě), sladidla, většina bylin, marihuana. To je tak co mě napadlo a vím ze své zkušenosti. Rovněž vím, že mi velmi špatně dělá počítač, jeho záření je také JIN a sám tomu pro sebe říkám "antireiki" Smile Monitor mě opravdu "zabíjí" (rozklad, ozáření). Jinak uvádí se i káva, většina léků, většina koření a alkohol (při silné alkoholické dlouhodobé konzumaci ale ze své zkušenosti vím, že člověk se spíš brzy ráno probouzí a nemůže již spát...).
Co se týče reiki, mám takovou zkušenost, že když se reiki hodně věnuji - stejně jako meditacím - modlitbě, probouzím se ráno zpráskanej jak pes a moc rád bych pokračoval ve spánku plným živých snů. Na to mi vždy prostě vstát, zacvičit si a pokračovat v reiki, která mě z toho zvetí.
Takže - reiki mi často zvýší potřebu spánku, ale s další reiki ráno se to dá zase dopořádku. Proč tomu tak je nevím - možná očista? Podle mého je velmi účinná makrobiotika, minimálně omezení potravin z horší části tabulky, která je uvedená na http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie . Je to ale složitější, protože důvod proč jíme JINové extrémy leží v tom, že jímé JANGové extrémy (to co je pod tabulkou zdraví), které nás k jinovým přitahují. Takže abychom se nám lépe ubralo JINové oslabující tropické ovoce, je dobré ubrat hovězí maso, které je silně JANG a tudíž nás poté k JINu táhne. Takže ubrat JINové věci abychom tak dlouho nespali určitě pomůže, ale není to tak jednoduché v praxi, pokud zároveň neomezíme JANGové věci, které nutí konzumovat jeho protiklad JIN.
Pro takový úvodní nástin makrobiotiky a přitahování JIN k JANGu mě napadlo, že bych sem mohl dát odkaz na krátký rozhovor s Jarmilou Průchovou (je třeba si stáhnout přehrávače jako Real Player atd.): http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209562221200007-barvy-zivota/obsah/74086-rozhovor-jarmila-pruchova-makrobiotika/


Naposledy upravil Psychedelic dne so srpen 15, 2009 11:19 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 10:38 am    Předmět: Re: Reiki a spánek Citovat

Evik napsal:

Já jsem vypozorovala u své kolegyně, že když řeší nějaký zásadní problém, tak abnormálně spí. Jakoby chtěla, aby tím spánkem problém zmizel. Aby aspoň nějakou dobu se s tím nemusela zaobírat. Takové chvilkové potlačení emocí. Rolling Eyes

já bych to neviděla jen na útěk od něčeho, může to být podvědomé hledání řešení v nevědomí... Question

Moje čerstvá zkušenost se špatným spánkem - přelehla jsem si na druhou stranu postele ale spala jsem tam neklidně a ráno jsem se probouzela unavená. Až po třech nedělích (!!) mě napadlo to řešit. Uvědomila jsem si, že mám u zdi v nohou opřené zrcadlo. Bylo sice otočené ke zdi, takže nezrcadlilo, ale bylo tam. Dala jsem ho do vedlejší místnosti a světe div se - od té chvíle spím jako mimino. Takže něco na tom feng-šuej asi bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 10:45 am    Předmět: Re: Reiki a spánek Citovat

smart napsal:
Evik napsal:

Já jsem vypozorovala u své kolegyně, že když řeší nějaký zásadní problém, tak abnormálně spí. Jakoby chtěla, aby tím spánkem problém zmizel. Aby aspoň nějakou dobu se s tím nemusela zaobírat. Takové chvilkové potlačení emocí. Rolling Eyes

já bych to neviděla jen na útěk od něčeho, může to být podvědomé hledání řešení v nevědomí... Question



Vidíš, dík, to mě nenapadlo Rolling Eyes . Hned v pondělí se jí zeptám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 2:22 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Co se týče reiki, mám takovou zkušenost, že když se reiki hodně věnuji - stejně jako meditacím - modlitbě, probouzím se ráno zpráskanej jak pes a moc rád bych pokračoval ve spánku plným živých snů. Na to mi vždy prostě vstát, zacvičit si a pokračovat v reiki, která mě z toho zvetí.
Takže - reiki mi často zvýší potřebu spánku, ale s další reiki ráno se to dá zase dopořádku. Proč tomu tak je nevím - možná očista? /


Mám podobnou zkušenost - když si dám na noc reiki, tak se ráno probouzím s pocitem určité malátnosti a spal bych dál, kdyby to jenom trochu šlo. To ale trvá tak 2-3 noci, pak potřeba spánku klesá (např. chce se mi spát tak o hodinu později než předtím). Podle mě to tedy je pozitivní reakce - dočasné zhoršení potvrzující spánkový dluh a následné zlepšení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st srpen 19, 2009 11:24 pm    Předmět: Citovat

platí to vždy, když si dáváte na noc reiki, nebo jen, když ho dáváte do problémů se spánkem?

Taky by mě zajímalo, jaká poloha je na noc nejlepší, aby se tok energie nepřerušil, popř. jak jinak tomu čelit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 8:40 am    Předmět: Citovat

Kdyz si pri usinani vyrovnavam cakry nebo jinak reikuju, tak spim uplne v pohode.
Kdyz se ale pred usnutim "soustredim do sebe", tak mam casto narocnou noc. Rano se citim jako bych preskladala vagon uhli. Mam intenzivni pocit, jako by se ve me pres noc neco preskladavalo.
Tohle jsem mj. mela velmi intenzivne nekolik noci po Vnitrnim diteti a Vnitrnim muzi/zene, take po vikendech s Damaem to mivam... takze verim, ze spanek vyuzivame k tomu, aby si zkusenosti a nove poznatky sedly na sve misto, stare vzorce se prepisuji novyma. Podle me se to deje bezne ale kdyz si date extra porci poznatku (treba Damauv seminar Wink ), tak je to hukot Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:39 am    Předmět: Re: Reiki a spánek Citovat

Daerwok napsal:
Rád bych se zeptal: jde nějak pomocí reiki upravit (=zkrátit) doba spánku, kterou tělo potřebuje? Někdy mám pocit, že mi nestačí ani 10 hodin denně, zvlášť, když mi někdy musí stačit šest...

Jestli má někdo s tím své zkušenost....i


a co takhle upravit životní podmínky? tělo to nežádá jen tak pro nic za nic... může za to klidně i stres, napjatý život bez relaxu, málo odpočinku... Reiki ti může pomoct, ale zkus se sám sebe zeptat v čem je problém... někdy člověk hledá řešení a přitom ho zná... někdy nechce přijmout řešení, které vidí a snaži se vším možným dělat něco, aby se nemusel dívat na svůj problém a řešit ho... ale tudy cesta nevede....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:44 am    Předmět: Re: Reiki a spánek Citovat

smart napsal:
Evik napsal:

Já jsem vypozorovala u své kolegyně, že když řeší nějaký zásadní problém, tak abnormálně spí. Jakoby chtěla, aby tím spánkem problém zmizel. Aby aspoň nějakou dobu se s tím nemusela zaobírat. Takové chvilkové potlačení emocí. Rolling Eyes

já bych to neviděla jen na útěk od něčeho, může to být podvědomé hledání řešení v nevědomí... Question

Moje čerstvá zkušenost se špatným spánkem - přelehla jsem si na druhou stranu postele ale spala jsem tam neklidně a ráno jsem se probouzela unavená. Až po třech nedělích (!!) mě napadlo to řešit. Uvědomila jsem si, že mám u zdi v nohou opřené zrcadlo. Bylo sice otočené ke zdi, takže nezrcadlilo, ale bylo tam. Dala jsem ho do vedlejší místnosti a světe div se - od té chvíle spím jako mimino. Takže něco na tom feng-šuej asi bude.


tj, na zrcadla bych si dal bacha... nikdy nevíš..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
platí to vždy, když si dáváte na noc reiki, nebo jen, když ho dáváte do problémů se spánkem?



vždy, pokud si dám "hodně" - tj. např. reiki na celou noc nebo velmi intenzivně na dobu po usnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 2:46 am    Předmět: Citovat

No ale já si dávám reiki na celou noc téměř pořád, proto potřebuju vědět, zda si na to nakonec tělo zvykne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st srpen 26, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

To není o toku energie, ale o stavu, no jak to popsat, mysli, vědomí. V jakém stavu se do spánku ponoříš, v takém bude tvé tělo odpočívat. Lépe řečeno odpojit se od všeho co by mohlo rušit mechanismy, kterými tvoje bytost odpočívá, zpracovává zažité, dočerpává síly, aneb stav kdy mysl spí a moudrost těla má možnost se projevovat.

Já Reiki používám tak, že se před spánkem ponořím do tohoto stavu (Reiki v mém pojetí není jen posílání energie, ale způsob komunikace s vesmírnou harmonií), přikládám si ruce na místa, která jsou mi příjemná, nebo na pobřišek či hrudní kost, v tomhle relaxovaném stavu si užívám působení Reiki a domlouvám se s moudrostí mého těla na hlubokém a osvěžujícím spánku, či rovnou s myšlenkou "o co kratší ted spánek bude, o to hlubší a osvěžující", když vím, žde jdu spát pod svůj standart (méně než 7,5 hod). Ležím na zádech a pak přijde po nějaké době spontánní impuls, stočím a skrčím se na bok a spim. Každý má nějaké více či méně zaběhané polohy, já spoléhám na moudrost a signály těla.

Těžko říci jestli jsem pak po celou dobu ve spojení s Reiki... Každopádně neprovádím učebnicové Reiki ošetření, ale rozhodně trávím spánek ve spojení s vesmírnou harmonií a co se při něm vše děje, toť je mi zatím záhadou.

Nadměrná potřeba spánku je signál, pro tebe Daerwoku velmi osobní (nehledej v knihách), co ti tak tím tělo může říkat? Má smysl tu potřebu nějak řídit, ovlivňovat Reiki nebo čímkoliv jiným?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund