Fórum - Zobrazit téma - bloka záda a plotýnky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - bloka záda a plotýnky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

bloka záda a plotýnky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 3:23 pm    Předmět: Citovat

Pavle ( fdh ) , nic ve zlém Very Happy .Neber si nic osobně a buď odolný vůči názorům ostatních, nebo se z toho zblázníš Very Happy .


Také pokud by jste mi někdo mohl doporučit někoho dobrého v praktikování Dornovy metody ze Středočeského kraje nebo z Prahy, byla bych ráda za kontakt.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Pro Evik:
Co se Dornovy metody týče, každý si může podle svého bydliště vybrat nejbližšího doporučeného terapeuta na www.dornova-metoda.com , nebo se na cokoli zeptat v už poměrně obsáhlé diskusi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 20, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

Uvedl jsem tady svoji nedávnou zkušenost, která na mne zapůsobila, v dobré víře, že to tady někomu pomůže.

Je mi jasné, že každý případ je individuální, že vše souvisí s životním stylem, stravováním, psychikou atd.

Kromě toho, ten terapeut má samozřejmě daleko širší záběr a zkušenosti, včetně, s největší pravděpodobností i té Dornovy metody, protože profesionál jeho kalibru není jistě omezen na jedinou techniku.

A místo prostého "děkuji" nebo alespoň tichého přijetí, tady čtu v reakci na své příspěvky poučky o tom, že thajská masáž nemá nic společného s erotikou, jako kdybych něco takového tvrdil, řeči o zkostnatělých jogínech, jako kdyby pisatelka dotyčného znala, o nevhodnosti jógy pro každého apod.

Kdybych neměl pevnou víru v to, že jsou tady lidé, kteří se sice k ničemu nevyjadřují, ale třeba právě moje zkušenost a kontakt jim nebo někomu, koho znají, mohou pomoci, tak by mne tohle mudrování od dalšího sdílení nejspíš odradilo.

Mnozí by byli jistě rádi, píši však alespoň pro těch pár, kterým to může něco dát.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 1:01 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing

Džarmí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 8:05 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Kdybych neměl pevnou víru v to, že jsou tady lidé, kteří se sice k ničemu nevyjadřují, ale třeba právě moje zkušenost a kontakt jim nebo někomu, koho znají, mohou pomoci, tak by mne tohle mudrování od dalšího sdílení nejspíš odradilo.

Mnozí by byli jistě rádi, píši však alespoň pro těch pár, kterým to může něco dát.

Mirek


Mirku, kdyby jednomu jedinému člověku Tvoje ,,mudrování " pomohlo, tak by nebylo zbytečné. Tomu věř !

Nedávno mi napsala Blanka:
,,Po jakých cestách chodíš, takové pocestné potkáváš. "
Došla jsem na rozcestí a tam jsem přešlapovala hodně dlouho. Žádná setkání nejsou náhodná a proto jsem nesmírně vděčná za to, že jsem potkala tady na RW člověka, který mi ukázal směr, kterým se chci dál ubírat. A k tomuto rozhodnutí přispěla i celá tato diskuze a já jsem ráda, že toto vlákno vůbec vzniklo.

e.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 9:05 am    Předmět: Citovat

Sunnyi:
Tvé příspěvky tady na RW patří mezi Ty, které nemusím číst několikrát abych z nich vydoloval o co v nich vlastně jde, tudíž aspoň pro mne srozumitelné a přínosné. Už i proto nemám důvod jakkoli startovat proti tomu co zde píšeš a jsem rád, že sem píšeš.

A protože Tvá narážka na to, že "tady čteš o tom, že jóga není pro všechny" zřejmě patří mně, musím říct i B:
dokud tady budou takoví cvičitelé jógy jací tady také jsou, tak jóga opravdu pro všechny nebude. Dokud budou lidi, kteří se zatím ani pořádně neohnou, nutit do pro ně neproveditelných pozic - opravdu nebude pro všechny. A dokud na to budou lidé doplácet naštestí jen dočasnými poruchami pohybového systému, tak opravdu nebude pro všechny. Každý nedokáže odhadnout své možnosti a když kápne na cvičitele-fanatika, který mu nepřizpůsobí cvičení k jeho momentálním dispozicím, ale velí tomu hromadně jako v aerobiku, tak potřetí opakuji, že nebude pro všechny. Systém jako takový vůbec není špatný, jen někteří jeho vykonavatelé jsou občas trochu mimo, což platí snad skoro o všem.
Tohle jsem chtěl říct, akorát se mi to v tu chvíli nechtělo takhle rozvádět a ještě víc tím dráždit jogíny.
Mír s Tebou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 10:46 am    Předmět: x Citovat

Dobrá, dobrá, sunnyi, tak se hned neurážej.

Veřejně tu prohlašuji, že moje prohlášení bylo více všeobecné, byť se omylem obracelo k sunnyiumu, který nikdy nic o sexuální podtextu thajských masáží neřekl.

Pána o kterém mluvil opravdu neznám.

Také prohlašuji, že jsem se ve svém životě potkala dostatek jógínů, kteří byli opravdoví suchaři. Dokonce jsem na tohle téma kdysi diskutovala s jedním dlouholetým vyznavačem a učitelem jógy, který se mnou souhlasil.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 2:38 pm    Předmět: Citovat

No jo kamo,

to, co se za jógu u nás často vydává, opravdu není pro všechny. Nebo spíš pro nikoho...

Snad jsem měl říct, že ten pán je buddhistický mnich (bývalý herec s úžasným smyslem pro humor - žádný jogínský suchar Smile), který část svého života prožil v chrámu v Barmě a jógu cvičí léta samostatně, aby kompenzoval dlouhá sezení ve vipassáně.

V důsledku vadného držení těla, způsobeného nestejnou délkou nohou, se mu postupně začala kulatit páteř zhruba ve výši lopatek.

Při pozici můstek to navíc trochu přehnal a povyskočil mu obratel.

Protože je cizinec, tak jsem terapeutovi tlumočil. A jelikož byla radost pozorovat ho při práci a naslouchat jeho zkušenostem, tak jsem se tady chtěl o to podělit.

No, tak jsme si to vysvětlili.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá srpen 21, 2009 2:42 pm    Předmět: Citovat

"Dobrá, dobrá, sunnyi, tak se hned neurážej.

Veřejně tu prohlašuji, že"

No jo, šamanko, Ty jsi myslím taky pěkná hééééérečka... Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 9:06 pm    Předmět: Citovat

Ach jo.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so srpen 22, 2009 10:37 pm    Předmět: Citovat

mě se zase občas stává, že se mi jakoby přiskřípne snal mezi obratle, nějak tak podobně to cítím a nevím čím to je a co udělat, aby to zmizelo. Bavíme se o tomtéž, nebo je to něco jiného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
mě se zase občas stává, že se mi jakoby přiskřípne snal mezi obratle, nějak tak podobně to cítím a nevím čím to je a co udělat, aby to zmizelo. Bavíme se o tomtéž, nebo je to něco jiného?

Ahoj,
sval se Ti nemůže přiskřípnout mezi obratle Wink .

Ale to, co popisuješ, by mohlo být vyhřeznutí plotének. Ty plotýnky fungují jako takové pomyslné tlumiče, které jsou mezi obratli.
V tlumiči ( ploténce ) je jádro ( pružina ), které je obaleno chrupavčitými vrstvami, jako cibule. Pokud se jádro dostane ven, může tlačit na míchu. Ten tlak způsobuje bolesti, které např. mohou vystřelovat do různých částí těla.

Další možnou příčinou by mohla být nesprávná poloha obratlů . Uvedením do jejich správné polohy by se mohly Tvé potíže zmírnit, nebo úplně odstranit.




Pro Káma
Mám jednu otázečku .
Znáš p. Karla Záleského ? Vždyť tam, kde působí, to mám coby kamenem dohodil. Ty stránky mám pročtené křížem krážem www.dornova-metoda.com a věřím, že všichni terapeuti jsou dobří. Jinak by tam nebyli, ne ? S radostí bych ho tedy doporučila svému známému . Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
llisticka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.9. 2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2009 7:11 am    Předmět: Dornova metoda Citovat

Ahoj,
chci se zeptat, jestli může Dornova metoda také někomu ublížit - ještě zhoršit jeho zdravotní stav.
Děkuju Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: po srpen 24, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

Evik:
- perfektní popis Wink
- jméno Karel Záleský mi bohužel nic neříká a na doporučené terapeuty se s klidem může každý obrátit, proto jsou doporučení, jinak dornovců je samozřejmě víc

llisticka:
- pokud se provádí tak jak má, tak nedá. Mám pocit, že už jsme mimo téma, takže podrobnosti kdyžtak přes SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund