Fórum - Zobrazit téma - endometrióza - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - endometrióza
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

endometrióza

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 11:06 am    Předmět: endometrióza Citovat

Zajímal by mě váš názor na duchovní příčinu endometriózy. Děkuji za všechny odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po srpen 10, 2009 5:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ludmilo,

obecně asi lze říct, že gynekologické problémy mají souvislost ze sexualitou. Jak jsem se dočetla, tak endometrióza má tolik příznaků, že asi není jednoduché přesně určit tu příčinu.

endometrióza - děložní sliznice, která je umístěna mimo předurčenou oblast. Múže se objevit na vaječníkách, vejcovodech ale i žlučníku a jiných orgánech. Tato tkáň reaguje na hormonální změny a každý měsíc krvácí. Když krev nemůže volně odtékat, tak způsobuje záněty, srůsty, cysty, bolestivost. Nevím, jestli tam patří i myomy.
S věkem se toto onemocnění zhoršuje až do menopauzy.

Tělesná rovina
děloha = plodnost, bezpečí
sliznice = vnitřní hranice, závora

Rovina příznaků
Ženskost na nesprávném místě. Problematickým oblastem je vnucen vlastní rytmus ( cyklické dění tam, kam nepatří ). Pomatená ženskost ( typicky ženské aktivity na nevhodném místě ) nutí k aktivitě opačný pól ( chirurgické lékařství obratných odborníků je typicky mužský jev ). Bolesti při pohlavním styku svědčí o konfliktech v této oblasti.. Neplodnost, jako častý následek. ženskost na nevhodné rovině vede k zablokování prvotní ženské plodnosti.

Zpracování
Přemístit ženskost na jiné neobvyklé roviny a rozšířit vlastní rytmus na další oblasti života.Připravit se na to, že zdůrazňování jednoho pólu nutí vždy k aktivitě i opačný pól.

Splnění
Nové prostory rozvoje pro vlastní ženskost.

Čerpala jsem ze své nové knihy, ale podle mě to mohlo být napsané víc polopatě ( aspoň pro mě ).
Ale možná by stálo za to, rozebrat to symptom po symptomu, protože bychom se dostali k jasnějším odpovědím ( dle mého názoru ).

Ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 7:46 am    Předmět: Citovat

Mě napadlo, jestli to třeba nemůže souviset s dnešním "trendem" odkládat mateřství až po "kariéře"... jako že tím získáváš pocit, že tu ženskost - plodnost v sobě máš pod kontrolou, ale nemáš a tou endometriózou se to pak třeba projeví... tělo dává najevo, že nikoli já,ale "ono" ví lépe, kdy je čas na děti... to mě napadlo jako možnost, ale zase ta nemoc se objevuje už dlouho, není to jen problém z dnešní doby, ale co jsem četla, tak je těch žen, které to mají asi 250 000...což by celkem sedlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út srpen 11, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

Ludmila napsal:
... tělo dává najevo, že nikoli já,ale "ono" ví lépe, kdy je čas na děti... to mě napadlo jako možnost, ale zase ta nemoc se objevuje už dlouho, není to jen problém z dnešní doby, ale co jsem četla, tak je těch žen, které to mají asi 250 000...což by celkem sedlo...


Já myslím, že máš 100% pravdu. Sice to není problém jenom dnešní doby, to je pravda. Jenomže endometrióza je jenom napsané slovo. Jenom název diagnózy. Ale projevuje se mnoha příznaky, takže ,,odkládání " mateřství není jenom kvůli kariéře. Existuje určitě víc důvodů, proč nemít dítě. Proto se ta nemoc objevuje už dlouho. Napadá mě, že někdo např. nechce dítě kvůli materiálním důvodům ( nemají kde bydlet ).

Citace:


Mě napadlo, jestli to třeba nemůže souviset s dnešním "trendem" odkládat mateřství až po "kariéře"... jako že tím získáváš pocit, že tu ženskost - plodnost v sobě máš pod kontrolou, ale nemáš a tou endometriózou se to pak třeba projeví...


Vlastně jak píšu o té rovině příznaků, tak je psáno ženskost na nevhodném místě . No a pod tím si vlastně můžeme představit i ženskou kariéru. Měl by to být úkol muže, uživit rodinu a postarat se o ní.
Jistě, podílet se musejí oba, ale neobětovat tomu pravé poslání ženy .

Děkuji za toto téma. Zase mě donutilo se nad něčím zamyslet a něco nového se dozvědět Very Happy .

Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

Evo... já zase děkuji za Tvoji reakci,.. jsem ráda, že jsme dospěly ke stejným závěrům... potěšilo mě, že jsem uvažovala zřejmě správným směrem...

je mi líto těch, které tímhle trpí... ale bohužel s tím nic nemohu dělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 8:28 pm    Předmět: Citovat

Ludmila napsal:
Mě napadlo, jestli to třeba nemůže souviset s dnešním "trendem" odkládat mateřství až po "kariéře"... jako že tím získáváš pocit, že tu ženskost - plodnost v sobě máš pod kontrolou, ale nemáš a tou endometriózou se to pak třeba projeví...


Ludmilo, ještě mě napadla jedna věc. Nevím, od kolika let může lékař předepsat dívce hormonální antikoncepci. Mám dojem, že 15 ti leté dívky se ládují hormony o stošest. Srovná se jim cyklus, ustoupí bolesti, nevolnosti, špatné nálady...Tím získávají ten dojem, že to mají pod kontrolou.

Není žádnou vzácností mít první dítě kolem 30 ti let. ( Např. právě pro tu kariéru, nebo pro větší pocit zodpovědnosti, nebo strach z mateřství .....to už je jedno ). Ale jakmile hormonální antikoncepci vysadí , nastávají opět poruchy, ( třeba právě zmiňovaná endometrióza ) které byly uměle potlačeny a tělo vůbec nemělo šanci se za ta léta projevit a dát dotyčné ženě na vědomí, že něco není v pořádku. Žena se začne léčit, trvá to rok, dva, potom znejistí, biologické hodiny tikají, těhotenství nepřichází a začínají nové psychické problémy. Možná i partnerské problémy a začne se to točit v bludném kruhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

Eviku... naprostý souhlas, myslím, že jsme téma vyčerpaly...ale zkusme to napsat těm ženám, které tím trpí, nebo těm, které zastávají ty dnešní "trendy",.... ty by nás asi hnaly Very Happy

a ještě mě napadá, co dna? Dneska manžel od mojí švagrové zjistil že ji má v palci.. já to četla v Hrabicovi.... ale on to má tak vzletně napsaný... nedokážu si to propojit s mozkem... Shocked co si o tom myslíš? Jaká je její příčina... říkala jsi že máš nějakou knížku, co se tam o tom píše? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st srpen 12, 2009 9:12 pm    Předmět: Citovat

No jo, téma jsme vyčerpaly a já jsem taky vyčerpaná. Mám dnes den blbec. Evil or Very Mad .

Víš, co, Ludmilo ? Založ nové vlákno o dně. Určitě na něco přijdem, ale dneska už ne. Jdu si užít ten smutek, než mě přejde Rolling Eyes Wink .

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ludmila
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 15.2. 2009
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt srpen 13, 2009 7:54 am    Předmět: Citovat

jasně rozumím Ti, ani jsem nechtěla odpověď hned, neboj... jen mě to napadlo.. a asi máš pravdu endometrióza se dnou nesouvisí a kdyby to někoho zajímalo, těžko by to hledal..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund