Fórum - Zobrazit téma - Víly, elfové a další přírodní duchové...existují? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Víly, elfové a další přírodní duchové...existují?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Víly, elfové a další přírodní duchové...existují?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 3:53 pm    Předmět: Citovat

Berete možnost vnímat tyto přírodní bytosti jako "dar" za dobře prožité minulé životy? Jako odměnu?
Může to, že nedokážu vnímat energie (jakékoli) být formou trestu za něco z minulosti?
Několik ezoterických paní mi to naznačilo...Snažím se žít s láskou vůči přírodě i lidem a mrzí mě, že nedokážu to, co jiní dokáží bez námahy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 4:33 pm    Předmět: Citovat

Berete možnost vnímat tyto přírodní bytosti jako "dar" za dobře prožité minulé životy? Jako odměnu?
Může to, že nedokážu vnímat energie (jakékoli) být formou trestu za něco z minulosti?
Několik ezoterických paní mi to naznačilo...Snažím se žít s láskou vůči přírodě i lidem a mrzí mě, že nedokážu to, co jiní dokáží bez námahy...

Rigi, o to přece vůbec nejde, jestli člověk vnímá energie nebo ne. Jestli má nějaké mimořádné schopnosti nebo ne. I když je mi jasné, že pro některé lidi je to hodně důležité, a dokonce tím i měří duchovní pokrok člověka.

Jediné, co je opravdu důležité, čím lze měřit stupeň duchovního probuzení člověka, je Láska. Přesně tak, jak to říkal Otokar Březina: "Poznání se měří láskou." I když, já bych k tomu přidal ještě Poznání a zkušenosti, jež spolu s Láskou dohromady tvoří moudrost.

Je spousta lidí, kteří vidí minulé životy, komunikují s různými jemnohmotnými bytostmi, mohou být i velice mocnými léčitely, ale nic z toho nemá hodnotu, protože jejich srdce není čisté. Jejich život je ovládán egem. A patří k nim i spousta tzv. mistrů reiki.

Znám nádherné lidi, kteří žádné takové schopnosti nemají, ale po lidské stránce strčí všechny ty výše uvedené do kapsy. K takovým lidem patří podle mne třeba jeho svátost Dalailama, který na otázku, zda má nějaké nadpřirozené schopnosti, naprosto bezelstně a s humorem jemu vlastním odpověděl, že kdyby nějaké takové schopnosti měl, tak by v první řadě uzdravil sám sebe a nemusel by jít na operaci.

Věřím, že záleží na našem poslání v životě, jaký máme úkol. Já jsem velice rád za to, že moje přítelkyně Lenka takové schopnosti má, protože díky nim můžeme pomáhat lidem tak, jako málokdo. Namísto řady let pravidelných návštěv psychologa a jeho psychoanalytických sezení a investicí v řádu statisíců, se člověk může podrobit někalikohadinové terpaii u nás a často během jednoho, dvou sezení, je člověk trvale osvobozen od vážných problémů, které ho pronásledovaly třebas celý jeho dosavadní život. A to za nepatrný zlomek ceny, jež by ho stála docházka k psychologovi.

Jenomže Lenku vnímám jako velice vzácného člověka, v němž se neobvyklé schopnosti snoubí s neobyčejnou skromností a pokorou. To vůbec není samozřejmé. Dříve jsem z tohoto důvodu ukončil spolupráci s jednou ženou, která rovněž měla úžasné schopnosti, ale také čím dál silnější ego.

Samozřejmě, jsou lidé, kteří budou říkat, že oni o takové schopnosti nestojí a ani je nepotřebují. Jistě, pokud mají filozofii, že vše lze rozpustit bytím v přítomném okamžiku, tak mají samozřejmě pravdu. Jen, často je to velice zdlouhavý proces a proč tomu nepomoci, když je to možné? Jenomže oni navíc pracují i s SRT a dalšími metodami. A to mi potom připadá, jako z nouze ctnost, když takovéto schopnosti bagatelizují nebo je shazují.

Nedávno jsem tlumočil jednomu známému a oblíbenému buddhistickému mnichovi na jeho dvoutýdenním meditačním kurzu. A i on doporučoval lidem terapie. Říkal, že psychoterapie a meditace jsou dvě věci,které jemu osobně zachránily život. A pokud se někomu při meditaci vynořovaly nějaké vážné věci, tak mu terapii vřele doporučoval, jako nástroj, který toto dokáže zpracovat rychleji než meditace.

Uvědomuji si, že jsem teď trochu odbočil od vnímání k terapiím, ale v mojí práci tyto dvě oblasti spolu úzce souvisí. Proto jsem se tím nechal unést.

Ale jak, říkám, záleží na poslání člověka. Lze předpokládat, že spousta lidí, na vysokém stupni probuzení nějaké takové schopnosti mít bude. Hovoří o tom veliký indický učenec a autorita v oblasti lidské mysli Patandžali, a také třeba v buddhistické kosmologii se bere za samozřejmé, že lidé na určitém stupni probuzení jsou schopni komunikovat i s jinými světy.

Na druhé straně, mnozí mistři své žáky varují před ulpíváním na těchto věcech, neboť by je snadno mohly odvést od toho, co je v životě opravdu důležité. Tyto věci mohou být fascinující a mohou se velice snadno stát i potravou pro ego.

Takže, ještě jednou opakuji: Láska, Poznání, zkušenosti = Moudrost. To je to, na čem v životě opravdu záleží. Vše ostatní jsou pouhé hry. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 5:44 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

A co ve vesmíru není energie? I člověk je v podstatě shlukem energie. Co je divného na tom, že i jiné energie mají podobu bytosti, třeba i podobnou člověku?


Má ta energie opravdu "lidskou podobu" nebo tu vytváří až naše vnímání, náš způsob zpracování toho vjemu. To čemu se dříve říkalo mája dokazují neurologové tak trochu hmatatelně, mozek si vše dopočítává a dolaďuje, vjem není to co přijde smysly, vjem tvoří mozek.

Ale v konečném dusledku je to jedno, ale je fakt že bytůstka je pro nás stravitelnější než beztvaré cosi. Takže jsou li na nějakém míste dlouho lidi, dokážu si představit, že si to éterické prostředí něco z nás nachytá a začně se tvarovat a tvářit tak nějak víc lidsky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

Rigi napsal:
Berete možnost vnímat tyto přírodní bytosti jako "dar" za dobře prožité minulé životy? Jako odměnu?
Může to, že nedokážu vnímat energie (jakékoli) být formou trestu za něco z minulosti?

Huh, to je teda story, odměny a tresty. Je to schopnost jako každá jiná, u někoho schopnost citlivého vnímání u jiného schopnost bohaté představivosti:) Takže spíš to ber otázku talentu a procvičování, no a taky v podstatě otázka patřičné literatury, učení, víry. Lidi toho napovídají hodně, ale těch se skutečnými schopnostmi zas tolik není. Tak místo přemýšlení o odměnách a trestech se zkus vydávat do přírody, vnímat atmosféru míst, zkoušej s nimi splývat, nebo prostě jen přátelsky hovořit, vnímat co se děje, bez očekávání a patřičné teoretické průpravy...pak vlastně chceš vidět svoje představy, ne vnímat co je okolo.
A taky ti doporučuju přečíst si Soudné Sestry ...Smile

Rigi napsal:

Několik ezoterických paní mi to naznačilo...Snažím se žít s láskou vůči přírodě i lidem a mrzí mě, že nedokážu to, co jiní dokáží bez námahy..

Možná prostě jen nemáš tak bujnou představivost a stojíš nohama na zemi... je mnoho esoterických lidí, co jsou prostě tak trochu mimo, nakrmeni knihami a představami. Ono se snadno tvrdí, že něco vidim co ostatní nevidí, až příliš snadno. Na tobě vážně nic špatného není, přestaň číst knihy a začni pilovat svoje vnímání, uč se jenom pozorovat, bez hodnocení. Asi bych ti tu mohla vymyslet nějaké cvičeníčko, ale bohužel musím se věnovat jiným činnostem, zítra odlétám pryč.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

Hezké, díky! Budu tu i po té, co přiletíš a jsem zvědavá na tvé cvičeníčko:-) Prozatím dělám ta ze své knihy o vílách. Představivost mám ale bujnou až dost, odvíjí se mi před očima celé příběhy a já je zapisuji. Ale na citlivost bych určitě něco potřebovala...Máte někdo cvičeníčko na zvýšení vnímavosti, citlivosti? Díky Rigi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út srpen 04, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

Možná jsem to přehlédla, o jakou knihu jde?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Je to Čarovná říše víl od Teda Andrewse, už jsem ji tu zmiňovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Rigi napsal:
Několik ezoterických paní mi to naznačilo...

Moc hezky Ti odpověděl sunnyi.

Já dodám:
Nežer ty ezoterické pani tolik Twisted Evil
Když uvěříš jejich řečem, tak si můžeš své vnímání zablokovat v sobě tímhle pocitem vina-trest totálně.

Rigi napsal:

Představivost mám ale bujnou až dost, odvíjí se mi před očima celé příběhy a já je zapisuji. Ale na citlivost bych určitě něco potřebovala...Máte někdo cvičeníčko na zvýšení vnímavosti, citlivosti?

Máš bujnou představivost, to je super, tak ji dále kultivuj. Např. podle knih Shakti Gawain. Ty tě povedou stokrát lépe než ty esoterické pani Wink

Ohledně zvýšení citlivosti: Rozvíjej si citlivost těla. Pamatuju se, že jsi tu psala, že jsi chodila na orient.tanec. Takže než se vrátí Narya, tak co kdybys například:
si pustila něco hezkého od Samiry nebo Dalidy/či jinou tvou oblíbenou hudbu z orient.tančení/,
tancuj a prociťuj své tělo zevnitř.
Soustřeď se pouze na své tělo, buď svým vědomím "uvnitř" svého těla, vnímej, co při tanečních pohybech cítíš, zastav se, když něco nového ucítíš kdekoliv v těle a znovu začni tančit a buď soustředěna na vnímáni toho pocitu, který začneš vnímat a cítit i během tance.
Prostě tanči a buď svojí pozorností uvnitř svého těla a pozoruj a prociťuj co se objeví.
Až se naučíš napojit se na vědomí svého těla, které tady existovalo odedávna a je vývojově starší než řeč nebo lidský rozum, tak budeš rozvíjet svoji citlivost tou nejlepší možnou formou.
Takhle to prožívám já.
S tím, že se na vědomí těla napojuji i při dalších svých činnostech, ten tanec je pouze příklad, je fakt, že s tím jsem začínala...

Klasika-Cvičení citlivosti rukou:
http://www.reiki-cz.com/indexx.php?id_t=3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt srpen 06, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Hezká rada, díky! Včera jsem si koupila Harmonizace čaker od Mazánka a bolela mě z toho hlava, na určitém místě hlavy. Proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá srpen 07, 2009 8:13 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Doporučil bych cvičení wydy na zvýšení citlivosti a vnímání energií.Ale je to běh na dlouhou trat.Jen ten základní výcvik trvá přes půl roku systémém,že každý týden cvičíš nějaký soubor cviků a celý týden uvědomněle jednáš celý den a na něco se zaměřuješ.To je ale cvičení těla a pak terpve začne uvědomování důležitější.Je výborný na znovunalezení svého místa v přírodě.Každý se to může naučit,ne každý ale má vytrvalost a hlavně je schopen uvěřit,že dokáže cítit různé energie minerálů,rostlin,vesmíru.Nemusíš mít nic odžitého,záleží koho potkáš a kdo tě ovlivní a pomůže tě nasměrovat.Proto se říká,že bůh nevím jestli Šanti si k sobě pozvedl na nebesa svou oblíbenou krávu.JˇO všechno je možný-Člověk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund