Fórum - Zobrazit téma - Klacková metoda - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Klacková metoda
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Klacková metoda
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Very Happy v pohodě, Kámo Wink, já si taky nepíšu čárku nad a Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 11:26 am    Předmět: x Citovat

Ahojky,
díky všem za příspěvky do diskuze.
Pro Šílence: nemáme všichni stejné úkoly, tak proč by ta tvoje neměla být role učitele? A nakonec nikdy nevíš, co tě ještě čeká.....

Ještě jsem chtěla pár poznámek k tématu, nad čím se momentálně zamýšlím. Je snadné položit ruce nebo poslat. Ale tím to vůbec nekončí. Protože se můžou dít věci! Ano pokud je klid nebo pochvala, fajn, potěší.
Ale jindy je potřeba něco víc - viz krásný a výborně zdokumentovaný případ Evika a cukrovky. Najednou je potřeba víc znalostí. Nebo najednou je reakce na naší akci docela bouřlivá. Ten, kdo původně chtěl s něčím pohnout je nespokojený. Nelíbí se mu, že se něco děje, ono je to nepříjemné, mění se mu život a kdo je po ruce? My. Zvláště u přátel a známých je často očekávána podpora a případně určité vedení. Co teprve, když jsme viníky (třeba řečeno nepřímo) nepříjemných pocitů?
Pacient chce proces zastavit, protože takhle si to skutečně nepředstavoval! Co s tím uděláme?

Myslím, že i tohle jsou velmi důležité otázky, které by si každý měl položit než začne pokládat (ruce pochopitelně). A nic předem neslibovat. Protože ve skutečnosti nikdy nevíme co se doopravdy bude dít. Tohle už opravdu není v naší moci.....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 1:00 pm    Předmět: Citovat

Zastavit to "jde". Myslím si, že ten léčený může říct i časem NE. Stejně dojde ještě k něčemu a pak se to zastaví.
Ať už tím pacičkováním se dá do pohybu cokoliv, vždy jsem měla důvěru. Teď jsem trochu zahořkla, stalo se co se stát mělo. Důvěru mám sice pořád, ale ... . Je to to jediné, co můžu teď dělat. Nejsem schopná a ani nechci na sebe teď působit. O to více Reiki cítím. Používám ji jen do situací a na místa. Působení od někoho bych uvítala, ale sama na sebe teď zatím ne. Mé ruce jsou teď zvláštně vnímavé a cítí i jiné energie. Některým nerozumým, tak tam dám Reiki. Pomáhá to.
Pá, Edy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 12:46 am    Předmět: Citovat

osobne si myslím, že nic nejde zastavit, že vše je v neustálém pohybu, jen se změní tempo a nebo zaměření naší pozornost k něčemu, tak se zdá že se něco zastaví. Zatavením by se totiž popřel zákon Evoluce a ten paltí ať se nám to líbí nebo nelíbí. To že někde k něčemu vědomě řeknu NE ještě neznamená, že to na mne nepůsobí, já to jen nechci vidět, popírám to, sama sebe přesvědčuji že to je jinak. COž je už hodně velké únikové chování, kde se blokují meridiány a vytvářejí systémy přesvědčení jako koleje od traktoru. Vědomé NE mohu říci jen tomu, k čemu se otočím čelem, i když to bolí, i když se toho bojím a poznám proč to mám, proč se toho bojím, poznám souvislosti s dalšími aspekty mého života a pak když TO něco pochopím, aspoň v nějaké míře, tak v odpovídající míře TO vlastně přijmu a tím se dostanu do fáze, kdyz se můžu svobodně rozhodnout, co s TÍM udělám, jestli to opravdu potřebuji a nebo ne, jestli si to ponechám a pakliže ano, tak jestli v takové formě jako doposud a nebo to nějak pozměním, aby mi to neškodilo ale sloužilo. Protože dokud před něčím zavírám oči, něco odmítám, utíkám od toho, bojím se toho, mám k tomu odpor, dělám že to není, ještě to neznamená, že to ke mně nepatří. Naopak, Ze všech těchto postojuů které jsou spojeny se stresem a negativními emocemi mám upletené energetické vazby, kterými TO něco k sobě poutám. Asi to zní dost zmateně, líp to zkrátka popsat neumím. Nemůžu zakázat aby na mne okolí nepůsobilo , protože okolí, všechnop , bude na mne působit a ovlivňovat mne a stejně tak já budu působit a ovlivňovat okolí. Já jsem součástí Celku a Celek je ve mně. Někde si zakážu že nebudu pracovt s Reiki, ale tím nezastavím, že na mne bude něco působit a že k tomu nebudu citlivá, že to nebudu vnímat. Budu, jen si to můžu vědomě namlouvat že to tak není, tělo, okolnosti sice budou řvát HELP ale já si budu namlouvat něco jiného. Ale namlouvaání si, popírání něčeho není realita.

Ad. Šamanka-na všechno jsem vlastně napsala názor ve svém příspěvku o něco výš. Kdokoli začne vědomě pracovat s čímkoli si postupně k tomu hledá další a další informace, aby svoje poznatky prohloubil úměrně svému zájmu o věc . Nemusí se jednat jen o branži eozoterickou, je to úplně ve všem. Je logické, že když se rohodla Eva pomoci paní s cukrovkou, že si k tomu vyhledá potřebné informace a podle nich si volí i další postupy, poznává nejen informace o cukrovce, ale i dalších věcech, ale taky poznává a objevuje sebesama, svoje monosti, svoje stránky, upravuje si vztak k sobě samé, upravuje svoje hranice, upevňuje si sovje povědomí o sobě samé, a s tím i sebevědomí. Zdravé sebevědomí myslím, ne namyšlenost. Tak to je u každého a určitě i u tebe , Šamanko, pokládám tě za velice zodpovědědného člověka.
Všichni , kdo pracujeme s druhými ldmi musíme zákonitě poznat i neúspěchy, tedy myslím tím zdánlivé neúspěchy.Některé poukazují nato, že jsme měli možná větší očekávání, někde jsem něco přehlédli a někde jsme zkrátka chtěli uzdravit ale vždy to je o tom, že vidíme jen kousek příběhu a ne celý. Proto je určitě dobře postavit se zodpovědně k jakémukoli rozhodnutí , které se pojí s pomocí druhémua raději nic neslibovat, upozornit na to, že někdy cesta ke zlepšení nemusí být zázračně čistá a rychlá a bezbolestná, ale že to je cesta směrem nahoru, ven z problému. Je potřeba upozornit klienty, že nejsme zázračnými léčiteli a že neumíme zázraky. Lidé si zadělávají na voje problémy celý svůj život, k tomu se připčítají ještě spousty problémů, které si táhnou na zádech ještě od svých rodičů a tak ani nelze slíbit okamžitou a bezproblémovou pomoc. A určitě je dobře vést klienta k tomu, aby se na svém uzdravování aktivně podílel, vysvětlit mu, že to je hlavně v jeho zájmu a to, jak on bude chtít, jak se k tomu postaví, to je klíčové. my jsem jen ti, kdo mu jsou na té cestě po rucea momentálně patířme k těm, kdo mu mohou podat pomocnou ruku. Jakmile se postavíme do role zachránce, byť v dobrém (tj, máme eminentní zájem pomoci, nastolit zlepšení), tož nevím jak u jiných, ale u mne to teda nechodí, tady jsem narazila a většinou dost tvrdě. Ne že bych způsobila fatální zhoršení, to ne, ale třeba mi ten někdo řekl, že ho jen děsně bolela hlava a bylo mu zle, že mu bylo valstně ještě hůř, že tomu nevěří, u dalšího to bylo to že mi řekl že nic necítil a že jestli jsem spíš netahala energii z něho, protože mu pak bylo nic moc. A to mi ruce táhly jak blázen.....i když jsem si říkala Budu "jen"zprostředkovatel, ber si co potřebuješ. vědomě jo, ale asi někde uvnitř mne, někde v podvědomí byla aspoň malá touha tomu někomu pomoci, ukázat mu, že Reiki funguje báječně, tak nějak mi záleželo víc než je zdrávo na tom jeho zlepšeníé a ten dotyčný se zas ke všemu postavil stylem Tak se ukaž, když furt říkáš jakej je to zázrak....No a bylo vymalováno. Asi si každý dovede předtavit jak mi pak po takovém reikování bylo. Naštvaná, s pocity viny a křívdy zároveň. ALe bez těchto učitelů bych nenašla tu hranici, to, co znamená být jen zprostředkovatelem, nenutit nikoho uzdravit se, nabídnout pomoc ale netlačit na pilu a tak dále a tak dále. Ono se toho hodně píše a učí, ale tyhle lekce našemu Egu a spasitelskému syndromu si musíme sami prožít abychom je poznali sami na sobě. Jsou to totiž velmi dobré lekce pro nás samotné, aychom si uvědomili sami sebe, svoje možnosti, někoho to naučí že všechno souvisí se vším a každý s každým, jíného že nemusí být dokonalý protože dokonalost ve vesmíru není , dalšího že nemusí být zachráncem všeho světa, aby se cítli dobře, a další a další. Vždycky když už si myslím že mám ve spasitelském syndromu jasno a o Egu nemluvím, tak dostanu alespoň malinkou jemnou lekci. Ty poslední jsou právě o tom, že žádná duše mne nepotřebuje bezpodmínečně ke svému životu, dále že nejsem zodpovědná za to, aby se někdo chtěl uzdravit a že i když mám už hodně široké spektum znalostí, že pořád existují další a další mezery , takže vlastně permanentě se utvrzuji v poznání že vše je tak propojené a stejně nic nevím úplně, a pak že mnohdy jednoduchost je lepší než komplikovaný postup. Jednou to mám v růžové, pak v bleděmodré a když už si myslím že to je v oukeji, no tak nastoupí třeba zelená Smile Co příjde na pořad dne příště, to se uvidí Wink Holt, školení, furt samý školení Very Happy Wink Berme to z té lepší stránky Wink Vždyť jsem si to vybrali my sami a tak s tím musíme vzít i ty nepříjemné stránky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:17 am    Předmět: x Citovat

Renata: no právě mi to, hledat si dál informace, samozřejmé nepřipadá, proto jsem to sem napsala. Zdá se mi, že se o tom v literatuře málo píše, málo vysvětluje, zvlášť začátečníkům.

Taky souhlasím s tím, že jsou procesy, které zastavit nejde. Teď nemám na mysli proudění času a že je všechno neustále v pohybu. Jsou metody (jako regrese), kde jde z toho co se děje vystoupit. Jenže to, co vystoupí na povrch je naše, ať se nám to líbí nebo nelíbí. A pokud s tím něco neuděláme stejně se to bude vracet. Léčení není jen o potlačení a úlevě, často nejdřív příjde zhoršení a znovuprožívání, pak teprve zpracování a zklidnění. Je to jako hojení fyzické rány - bolí a není to druhý den.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Můžeme zastavit vše,jinak naše proklamovaná svobodná vůle nezávislá na Bohu jde do háje.Nemyslíte.Zamyslete se.Prosím.
Proč stále se učit další a další vědomosti,další a další školení a kurzy.Kdosi řekl,že chceme-li poznat sami sebe a svět musíme zapomenout na vše,co jsme se naučili.Skutečnost,prožívání a mnoho jiných důležitých věcí se nedá popsat.Pouze zažít a prožít.A prožitek se nedá předat dál.Vylezu na vrchol kopce,ale nikdy nebudu na vrcholu,protože v dálce vždy uvidím další a další vrchol,další a další mezery ve vědomostech a znalostech.Teprve až se zastavím,uklidním své myšlenky a přestanu myslet,teprve pak uvidím všechny vrcholy najednou. A to jen proto,že i já se stanu vrcholem.
Když se rozhodnu a nezapochybuji,ani mne nenapadne zapochybovat,takové to prosté,nedeklamované rozhodnutí,které vyprýští ze mne samo,bez přemýšlení a nebo kalkulování,tak takové prosté rozhodnutí dovede se postavit všem a všemu.I třeba proudění reiki.To je ta svobodná vůle.Jen já s Boží pomocí rozhoduji,co je a není.Já mněním své okolí svýmy skutky a myšlenkami.Nic není dané jen já rozhodnu,co se uskuteční.A v mé práci mi to funguje.A několikrát jsem to i fyzicky zažil.Kdo z vás zná stav člověka,který... a za 4 hodiny,během krátkého 4 hod. spánku jen pouhým rozhodnutím zhubne 4.5 kg a ráno ho nikdo nepozná.A zase pouhým rozhodnutím vše zmnění ( nebylo to rozhodnutí zhubnout,prosím nepište mi o recept na hubnutí).
Máte pravdu,na začátku je dobré se držet pomocné ruky,ale jen do chvíle, než si uvědomím sám sebe a svoji nezávislot.Pak jdu životem sám a jen sám za sebe zodpovídám.Sám beru zodpovědnost za zásah do života druhých,byt se jedá jen o reiki.A výmluvy,že ona je inteligentní a kdo nechce,ji nepřijme zní jak alibismus.Kde je naše zodpovědnost.Ale vše souvisí se vším,tak že smířlivě,co když ten nemocný si naplánoval tam nahoře,že potká zrovná nás a my mu pomůžeme a tím se něco naučíme.Kdo ví.Stačí se jen zastavit,být v klidu a na nic nemyslet a...děj se vůle...Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 7:24 am    Předmět: x Citovat

clovek: nejak mě to připadá jakože my o koze, ty o voze. Nerozumím tvému příspěvku, protiřečíš si a meleš všechno dohromady.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:48 am    Předmět: x Citovat

Ještě pár slov k tomu zastavování procesů. Člověk se rozhodne vyřešit problém, najde si terapii a je mu vysvětleno, že se může dít spousta věcí, třeba i nepříjemných. Ano, rozumí, souhlasí a je připravený.
A když to přijde, tak se někteří vyděsí.
Je to jako když se skočí na gumě z mostu a najednou uprostřed skoku se "pacient" rozhodne, že tohle vlastně nechtěl, tohle se mu nelíbí, hýbou se mu vztahy, musí měnit způsob života a to nééééé. Nahoře na mostě sice byl smrádek, ale teplíčko. A chce zpátky. Naše strachy jsou hodně silné brzdy. Ale často nic proti rozjetému skoku nezmůžeme (možná naštěstí, protože bychom jinak nepohli s žádným problémem ani do konce života).

A učit, učit se je potřeba celý život.
Pokud se týká vědomostí, které se musíme naučit a zapamatovat - rozhýbat lenošnou mysl po mnoha letech "ezoterična", můžu z vlastní zkušenosti říct strašně, strašně, strašně těžké. I za pomocí všech možných zbraní od ginka po afirmace.....
Nenechte mozek zahálet!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

Kdo si myslí, že už ví všechno, anebo už toho o svém oboru ví dost a dál nic vědět nepotřebuje, tak vyčerpal své možnosti. Kdysi jsem si říkal, že až se naučím to, co umí lidi na mé nynější úrovni, tak mi to bude bohatě stačit a budu spokojen. Teď naopak někdy i trochu malomyslně shledávám co všecko bych se měl ještě doučit a zdokonalit. Hodně lidí odradí právě tady toto, to vylezení na kopec a zjištění že je tam další a další - jistě, je to někdy až frustrující. Ale co kdyby tam už žádný kopec nebyl? Nebylo by to tak trochu zklamání, že před námi už nic není, že už nemáme co objevovat? Raději se těžce budu drápat do těch kopců a na jejich vrcholku vyčerpaně nadávat, že na další už zaboha nepolezu...jenže jak si trochu odpočinu tak stejně polezu. Kdyby tahle základní lidská touha nefungovala, tak dodnes žijeme v jeskyních.

Ještě trochu zpět úplně na začátek:
osoba či osobnost léčitele-terapeuta určitě není nedůležitá a podřadná, ba naopak jeho dovednosti a schopnosti jsou velmi důležité a nevím proč by je měl záměrně potlačovat, aby se odosobnil. Když půjčím kudlu šikulovi, možná vyřeže ze dřeva sošku, někdo jiný s ní pořeže akorát tak sám sebe. Proto třeba reiki je taky v podstatě jen nástroj, se kterým mohu dle libosti a invence pracovat a ne jen pustit do těla, myslet na kdovíco a ono to musí dobře dopadnout, protože boží láska a blablabla. Pokud si tu energii jen vhodně zpracuji, nasměruji a využiji tak, jak je v danou chvíli nejvhodnější a možné, tak přece nedělám nic špatného. A tady je právě široké pole působnosti pro každého individuálně zvlášť. Ale netahám do toho nic kromě konkrétního problému, pracuji jen na něm.

A teď bych ještě navázal na to o učení a zdokonalování se: kdyby šlo jen o to položit na někoho ruce a nic dalšího nevědět, tak by nebyl ani tento web a ani žádných nemocných.
A poznávat svět tím, že zapomenu na vše, co jsem se kdy naučil asi ani nejde, protože stejně vždy budu podvědomě používat právě ty vědomosti už dříve nabyté, byť i jako negativní příklady, které jsou k vlastnímu poznání neméně důležité a nezbytné.
Heslo o zapomenutí všeho naučeného se používá v bojových uměních, tam jde ale o to drilovat nějakou reakci-postup-chvat donekonečna až se stane podvědomou reakcí a budu ji používat bez přemýšlení, které v boji velmi zdržuje. Což je o něčem jiném.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

Tak já si taky přihřeju polívčičku:)

Říkáme tomu v mém výcviku profesionální provázení klienta = jedno co spolu budeme dělat, každopádně to bude to, na čem se dohodneme, naše spolupráce bude mít určité společné zásady (jak často se budem setkávat, co za to, na čem budeme pracovat, jaké metody k tomu použijeme) a postup bude upravovaný podle momentálních potřeb.

Tedy účelem terapie nejsou prudké změny, rozsypávání starých struktur, záchvaty úzkosti, záchvaty nebetyčeného nadšení, účelem je dojít k novému spokojenějšímu stavu fungování a postupnými změnami v sobě i způsobu života. To se může odehrát jakýmkoliv způsobem, někdy více dramaticky někdy méně, každopádně vždy individuálně, jedinečným způsobem.

Jedno jestli budu dělat psychoterapii, hypnoterapii, Reiki, výuku čchikungu. Cíl je stanoven, návrh cesty také, naše spolupráce má určitý řád, je vytvořen bezpečný prostor, kde plně respektuji klientovu realitu, ačkoliv podnikám odvážné, vyzývající, provokující kroky k tomu, abychom vyvolali změnu v tom, co už nefunguje. Je ná mé zodpovědnosti terapeuta, kam až se pustím, jak moc budu věřit svému úsudku a hypotézám o tom, co klient skutečně potřebuje, kde má skutečnou obtíž. Každopádně vždy je tu konečným posuzovatelem stavu klient, lépe řečeno jeho každodenní fungování. Možná se rozhádal s rodinou, ale vypadá mnohem spokojeněji, možná se vykašlal na hledání traumat, chodí každý večer do parku se proběhnout a za kamarády na jedno a je mu fajně...

Klacíky jsou úžasné...jestli to ale nebude tím, že ti lidé tam prostě žijí jinak, nemají "vymoženosti" naší civilizace, nemají protiřečící si duchovní učení, nemají půjčky, inkasa...prostě spousta věcí se neřeší a zbytek dodělá vhodná strava a spuštění sebeléčivých procesů pomocí klacíku:)

Já když někoho vedu (nebo doprovázím?Smile, musím na tyhle kličky a zatáčky dávat pozor, mým cílem není provést techniku a pak koukat co se stane, já se neustále přizpůsobuji, dolaďuji, zadávám práci "na doma". Tak aby spolupráce plynula ke klientovu užitku. No a hlavně, dávám si sakra pozor na to co plácnu, jakou myšlenku tomu člověku vložím do hlavy, na co upoutám jeho pozornost a taky a to především, snažím se dobře všemi smysly které mám, naslouchat.

Terapie nemusí být tvrdá, bohatá na zážitky a uvolňování traumat. Když se to chytne za ten správný konec může v tom být hodně veselosti, překvapivých objevů, učení se novému a koneckonců i duchovním růstem.

Cest je vždy mnoho, za jaký konec klientův příběh berete vy?

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 1:15 pm    Předmět: x Citovat

Narya: ano to je taky ve hře: pokud je člověk třeba z Afriky, Asie a žije více přírodním způsobem života, není tak ohromně zaneřáděný fyzicky i mentálně, tak se výsledky léčení můžou hodně lišit, pacienti jsou vnímavější na jemnější podněty, ale zase je tam víc těžkých fyzických problémů způsobených nedostatkem vyživy a podmínkami. Znám to od lidí, kteří se věnují léčení za hranicemi. Jenže tady jsme v našem evropském materiálnu...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:09 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:


Ještě trochu zpět úplně na začátek:
osoba či osobnost léčitele-terapeuta určitě není nedůležitá a podřadná, ba naopak jeho dovednosti a schopnosti jsou velmi důležité a nevím proč by je měl záměrně potlačovat, aby se odosobnil. Když půjčím kudlu šikulovi, možná vyřeže ze dřeva sošku, někdo jiný s ní pořeže akorát tak sám sebe. Proto třeba reiki je taky v podstatě jen nástroj, se kterým mohu dle libosti a invence pracovat a ne jen pustit do těla, myslet na kdovíco a ono to musí dobře dopadnout, protože boží láska a blablabla. Pokud si tu energii jen vhodně zpracuji, nasměruji a využiji tak, jak je v danou chvíli nejvhodnější a možné, tak přece nedělám nic špatného. A tady je právě široké pole působnosti pro každého individuálně zvlášť. Ale netahám do toho nic kromě konkrétního problému, pracuji jen na něm.


Kámo, mám moc ráda Tvé srozumitelné příspěvky a hodně se s nimi ztotožňuji.

Zkusím popsat to, co jsem dnes provedla a ještě nevím, jak to dopadlo Rolling Eyes .V souvislosti s tématem jsem si to sama pro sebe nazvala LENTILKOVÁ METODA.

Moje kolegyně dnes měla odvézt autem do vzdáleného města jednu starší paní. Problém je v tom, že ta paní za posledních 5 let jela nějakým dopravním prostředkem pouze 2x. A pokaždé to dopadlo katastrofálně, tzn. žaludečními problémy. Účelem jejích cest ( i té dnešní ) bylo nějaké vyřizování na úřadě. A protože se jedná o obyčejnou vesnickou ženu, mám pocit, že její problémy jsou psychického rázu, ,,jak to všechno na tom úřadě dopadne..jestli to vyřídí ....".

Napadla mě jedna věc, kterou jsem své kolegyni navrhla a se kterou ona souhlasila.

Přinesla jsem miniaturní lentilky, které jsou pod víčkem nějakého dětského jogurtu. Vybrala jsem tři bonbónky růžové barvy s tím, že dva dá té paní před jízdou tam a jeden před jízdou zpět. Doporučila jsem , ať řekne , že jí posílám léky, které jí pomohou. Potom jsem řekla, ať se s ní při jízdě baví a to nejlépe o něčem, co má ta paní ráda. Např. o jejím synovi...o jejím pejskovi ...atd. Rozhodně nezavádět řeč na to úřední jednání a stresovat jí dvojnásobně.

Na ty tři ,,léky - lentilky" jsem použila zesilovací symbol pro léčivý účinek. Dále jsem jsem použila všechny symboly pro klidnou, bezpečnou a pohodovou jízdu nejen pro ta dvě ,,děvčata" , ale pro všechny účastníky silničního provozu.
Nevím, jak to dopadlo. Mohlo to dopadnout dobře, mohlo to dopadnout tak, že kolegyně ještě teď čistí auto... Sad .

Nejen symboly a klacky, ale i lentilky vnímám jako nástroj. Nejsem moc zkušená a možná mi někdo napíše, že s tím ta paní měla sama souhlasit. Já to tak ovšem necítím. Uvědomila jsem si, že je také moc důležité, umět s tím člověkem mluvit ,,jeho jazykem ". Pochopit jeho mentalitu a přizpůsobit se mu. Vcítit se do něj a být s ním jakoby jedna bytost. Nevím, jak to srozumitelněji říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st červenec 22, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Jo, děvčata, souhlasím s tím doprovázením klienta a potřebě tvořivě reagovat podle potřeb. myslím že největší problém ale je v tom, že lidi nejsou moc zvyklí naučit se přebírat zasvoje rozhodnutí zodpovědnost. myslím tím-že každá ale opravdu každá volba v našem životě má svoji příjemnou stránku-něco získáme a jednu nepříjemnou stránku, něco za to musíme dát a nebo zaplatit, prožít. jenže my jsem nějak tou výchovou a přístupem společnosti zvyklí vyžadovat jen tu jednu stranu, tu příjemnou, že něco získáme. A když přijde na tu méně příjemnou, tedy třeba spolupodílet se aktivně na léčebníém procesu, nebo prožít zablokované emoce, tak se do toho moc nechce. Nesjem přítelem nějakých drastických prožívacích metod, ale na druhou stranu jsou lidé našíém zdravotnictvím vychovaní k tomu-tady jsem a ty se starej, ať mě to nebolí, ať se mám líp, ať se mi uleví a hlavně ať to je raz dva. Když klientovi vysvětlím, že to takhle nejde, a seznámím ho s tím, že vlastně on bude tím aktivním a já jeho průvodce, aby ta cesta bolela co nejmíň, tak se najde mnoho těch, kteří couvnou a řeknou díky, já myslel/a, že vy to nějak uděláte a mně se uleví. Ze začátku , kdy jsem na tuhle hru přistupovala a snažila se klientům ty cestičky zametat a uhlazovat jen aby nic nemuseli nic moc bolavého prožívat, tak jsem si vlastně uvědomila , že víc na tom odstranění problémů záleží mně než jim, jejich přístup byl opravdu hodně pasivní. Postupem času jsem došla k poznání, že největší efekt a pokrok, pokud někdo opravdu chce něco řešit je v tom, že je potřeba odkrýt ty nepříjemné věci, zablokované emoce. Není to vůbec drastické jak mnohdy Narya říká, ale lidi , hlavně tvrďáci a tvrďačky najednou mají slzy v očích a přes ty slzy a pláč se ty potlačované emoce uvolní. Najednou shodí masku suverénnosti, tvrdosti, nepřístupnosti, apod. To žádný terapeut nemůže za nikoho udělat. Znovuprožít to, co každý máme v sobě uzavřeno. Ty slzy přinášejí tak velkou úlevu, když si porovnám sama všechny přístupy, pro mne osobně je to ta nejefektivnější a nejlepší úleva. K tomu patří i rozhovor a se slzami lidi otevřou vrátka k tomu, že slovně dokáží pojmenovat věci tak jak je opravdu cítí a ne tak jak si tu svoji skříň s kostlivecm nadepsali pro svoje uklidnění, pro druhé, zkrátka jak jim mysl velela ale jak to vůbec nebylo. V tomhle procesu je úkol terapeuta být s klientem, vést ho, aby tím prošel a co nejvíc si uvědomil, pochopil a na základě toho s jeho pomocí vymyslel nějaké nové funkční postupy a postoje a to, co bylo přijal s tím že holt to bylo ale už není třeba se toho bát, mít z toho osypky nebo nebo jakékoli nepříjemné pocity. Ale postoj -terapeute, starej se, já si to klidně zaplatím a hele, aby mě to nebolelo jo?A jestli se ti to nepovede, tak mi vrátíš peníze, jo? - ten je tedy opravdu hojný. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 6:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Evik napsala:Uvědomila jsem si, že je také moc důležité, umět s tím člověkem mluvit ,,jeho jazykem ". Pochopit jeho mentalitu a přizpůsobit se mu. Vcítit se do něj a být s ním jakoby jedna bytost. Nevím, jak to srozumitelněji říct.
Máš úplnou pravdu.To by jsme měli trénovat.Jo kdybychom to uměli dokonale,tak možná pochopíme i příčinu strachu pacienta budeme mu moci navrhnout nejlepší léčbu.Jo,jo to by byla paráda.Ale znáte mne,abych neoponoval.Možná kdybychom ho plně pochopily,nechali by chom ho natlouci si nos a něco se naučit.Nemoc nás vždy něco učí.Bohužel mi ani u sebe často nevíme co natož u pacientů.Přeji pohodoví víkend.Člověk
PS:Když ta paní sama si chová svoji fobii či strach,tak proč jí brát její hračku.A nebo jí zkusit vysvětlit,proč to tak je a pak at sama rozhodne koho si vezme.Tu nebo tu..jé to jsem zabrousil do mrazíka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so červenec 25, 2009 9:27 pm    Předmět: Citovat

Renatko,ano ,ked ,som citala Tvoj prispevok,som sa zasmiala ,toto prezivam aj ja casto.Zaplatim a Ty rob,ulav mi ,rychlo ,musim stihnut toto tamto ,predtym ma to troska trapilo,teraz uz nie.Niekto sa chyti a niekto nie.Potesi ma ,ked po case ludia zavolaju ,ze zacali chodit na jogu ,spravili si Reiki ,kupili si nejaku knihu....pred 3 dnami mi volala vydesena pani,zoznamili sme sa na jednom seminari ,prisla k nej dama s urcitymi problemami ,vraj odchadzala spokojna,vyrovnana,dakovala jej ,ale zrejme sa spustil detox,dama bezala k lekarke,vyspovedala sa jej,nuz a dr...jej poradila ,nech paniu ,ktora ju liecila ,da na sud. Confused ,tak dama nevahala ,bezala k pravnikovi..ktovie ,co sa z toho vyvinie.
Lentilkova metoda-ono je to tak ,ze predsa len starsi ludia,maju tie svoje strachy atd...tazko je im nieco vysvetlovat,babenka ked ma ist k lekarovi alebo do mesta,uz od vecera ma hnacku od strachu,je to zmena a ona cely zivot len v tom svojom domecku a v zahradke,viem to pochopit.Obcas i ja pouzijem lentilkovu metodu v urcitych pripadoch-i ked prave nie lentilky Very Happy .
Kamo:nebudem citovat ,co uz bolo citovane ,takto to citim i ja.


Naposledy upravil lubi dne so červenec 25, 2009 10:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund