Fórum - Zobrazit téma - Klacková metoda - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Klacková metoda
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Klacková metoda
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 11:31 am    Předmět: Klacková metoda Citovat

Čím déle se rozkoukávám v oblasti zvané alternativní medicína, tím víc jsem přesvědčená o omylu, který koluje mezi začátečníky a lenochy:

TEN KDO S METODOU (jakoukoliv) PRACUJE NENÍ DULEŽITÝ, jsme jen prostředníky ....

Je to jednoduché a dá se za to schovat všechno. Já nic, já muzikant.
Můžu být jaký chci, můžu dělat co chci a vlastně nemám za nic odpovědnost, vždyť jsem jen ten "kanál".

Je velice zajímavé sledovat různé lidi při práci. Jedna stejná metoda a diametrálně odlišné výsledky. Myslím, že kdyby v procesu léčení byla osoba léčitele zbytečná, tak by se energie a léčiva dala užívat bez prostředníka. Každý člověk přidává do toho co dělá svoje ingredience.
Proč si například vybíráme ke komu půjdeme na zasvěcení, když se traduje, že je to jedno, nejde o nic než přenos energie. Jen jakýsi
předem danný rituál, který se nakonec dá odbýt mezi polívkou
a gulášem.
Přemýšleli jste někdy nad tím?

Nedávno byl v noci zajímavý film o ayurvédě. Byl tam pán, který ráno vstal, nachystal si kůru a klacky z jakéhosi stromu a pak si sedl pod stříšku. Před ním stála obrovská fronta nemocných a on jim položil jednu, dvě otázky, pak vybral pár klacíků, řekl jak často a jakým způsobem to mají užívat, kdy mají přijít na kontrolu. Pak dostali všichni stejný letáček s informacemi jak si mají čaj nebo jinou formu léku připravit a to bylo všechno. A takhle léčí roky. Kdyby neměl výsledky, jezdili by tam ty davy nemocných? Kdybych si tam sedla já, rozdávala klacky, uspěla bych?
Bylo to jen o metodě nebo i o osobě toho, kdo jí používal?

Myslím, že je dobré si dobře všímat a učit se u dobrých léčitelů. Přemýšlet nad tím co dělám, mít zodpovědnost, pokoru a touhu se sama učit, pořád na sobě pracovat. Ne ve smyslu JÁ jsem ten kdo léčí ani ONI a já jsem z obliga. Spíš něco jako žádám o pomoc při léčení a používám při něm dary, které jsem dostala. Zavazují mě k lepšímu přístupu k lidem i k sobě.

Každý dobrý léčitel je jiný, každý si dělá svůj vlastní koktejl z toho co umí, ale všimněte si, že za každým je ještě něco navíc. Něco, co je daleko za metodou, daleko za postupem. Cosi, co funguje léčivě ve spolupráci s metodou, co ji obohacuje a zesiluje.

Když dva dělají totéž, není to totéž i kdyby měli zasvěcení do všech energií světa a vesmíru....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 6:12 pm    Předmět: Re: Klacková metoda Citovat

samanka napsal:
Čím déle se rozkoukávám v oblasti zvané alternativní medicína, tím víc jsem přesvědčená o omylu, který koluje mezi začátečníky a lenochy:

TEN KDO S METODOU (jakoukoliv) PRACUJE NENÍ DULEŽITÝ, jsme jen prostředníky ....


Nedávno byl v noci zajímavý film o ayurvédě. Byl tam pán, který ráno vstal, nachystal si kůru a klacky z jakéhosi stromu a pak si sedl pod stříšku. Před ním stála obrovská fronta nemocných a on jim položil jednu, dvě otázky, pak vybral pár klacíků, řekl jak často a jakým způsobem to mají užívat, kdy mají přijít na kontrolu. Pak dostali všichni stejný letáček s informacemi jak si mají čaj nebo jinou formu léku připravit a to bylo všechno. A takhle léčí roky. Kdyby neměl výsledky, jezdili by tam ty davy nemocných? Kdybych si tam sedla já, rozdávala klacky, uspěla bych?



Ty klacíky jsou jen nástroje. Zrovna tak jako symboly jsou nástroje. Málokdo už asi ví, jak symboly vypadaly v jejich původní podobě. Ale fungují nám ? Fungují. Pokud ne, je chyba spíš ve způsobu práce a ve víře. Symbol nám pomáhá soustředit myšlenku, vědomí a podvědomí správným směrem tak, aby energie směřovala jasně k cíli.

Citace:
Bylo to jen o metodě nebo i o osobě toho, kdo jí používal?


Řekla bych, že je to hlavně o osbnosti toho člověka. O tom , co z něj vyzařuje, co z něj doopravdy jde. Z jeho duše a srdce. A proto mu lidé důvěřují. Je to symbióza mezi léčitelem a pacientem.
Citace:


Každý dobrý léčitel je jiný, každý si dělá svůj vlastní koktejl z toho co umí, ale všimněte si, že za každým je ještě něco navíc. Něco, co je daleko za metodou, daleko za postupem. Cosi, co funguje léčivě ve spolupráci s metodou, co ji obohacuje a zesiluje.

Když dva dělají totéž, není to totéž i kdyby měli zasvěcení do všech energií světa a vesmíru....


Každý si nese na své cestě určitou výbavu. Někdo umí ode všeho trochu, ale nebude v ničem vynikat. Někdo může být vynikající odborník např. chirurg, ale nebude umět nic jiného.Záleží na tom, jestli jsme si svých předností vědomi a jestli je budeme umět využít a rozvíjet. A nezabývat se tím, k čemu předurčeni nejsme. Ne každý, kdo pracuje s energiemi, může o sobě říct, že je léčitel.

Pokud do toho ten člověk dá kus sebe, nic přikrášleného, vždy může být pro někoho jiného přínosem, radostí, nadějí, inspirací, povzbuzením a vzpruhou. A to také není málo.

Šamanko, nevím, jestli bys uspěla, kdyby si rozdávala klacky Ty. Nebo já, nebo někdo z reikiwebu. Možná, že ano. Možná, že Ti lidé neměli možnost jít za nikým jiným, než za tím výše zmiňovaným léčitelem. Třeba mu MUSELI věřit, protože jim nic jiného nezbývalo... Rolling Eyes . Asi by k nám neproudily davy. Ale to nevadí.( Film jsem neviděla )

E.


Naposledy upravil Evik dne pá červenec 17, 2009 6:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Samanko, ten film jsem viděla. Mám ho doma. Jen mě tak napadlo a od dubna to zkoumám, že se vše vlastně děje přirozeně a samo. Myslím tím to léčení. Pořád to zkoumám a zjišťuji podrobnosti. Vnitřní psychická bolest a nebo i ta fyzická, se dá vyléčit, dáme-li jí prostor. Chceme-li se vůbec vyléčit. Nebudu to tu rozepisovat. Dnes ne. Jen jsem chtěla potvrdit Šamančina slova.
Mějte se fajn, ahoj Edy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 8:30 pm    Předmět: Re: Klacková metoda Citovat

samanka napsal:
Když dva dělají totéž, není to totéž i kdyby měli zasvěcení do všech energií světa a vesmíru....
šamanka

Tohle beru řadu let jako fakt, protože mé zkušenosti to potvrzují. Někdo prostě JE dobrý léčitel a někdo se o to snaží, výsledky jsou však nesrovnatelné.

Clemens Kuby ve své nové knížce "Léčení – Zázrak v nás, odkrytí sebeléčivých procesů" píše mimo jiné o svých setkáních se skutečně dobrými léčiteli.
Zaujala mě kromě jiného-nevysvětlitelného Shocked jedna věc, o které v knize píše: pokud se setkal se skutečně dobrým(vynikajícím) léčitelem -> takový nikdy neléčil pod svým občanským jménem, nýbrž vždy přijal jiné/nové jméno, pod kterým léčí.
Oddělování "občanského" od "léčitelského" je důležité.

S tímhle tvrzením či zkušeností jsem se setkala poprvé/jenže já jsem na rozdíl od něj neprocestovala zeměkouli za léčiteli a šamany jako on.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Tohle je zajímavé téma. Taky jsem několikrát narazil na to, že moje osoba v celém procesu prý vůbec není důležitá, že se mám jakoby dělat, že tam vlastně vůbec nejsem a vše odevzdat nahoru. Bylo to zdůvodněno tím, že se tak vyhneme míchání našeho ega do hry.
S eliminací ega souhlasím, ačkoli dosud pořádně nevím, jak toho dosáhnout. Ať mi nikdo nevykládá, že si aspoň trochu nepřeje, aby se dotyčnému ulevilo a že v sobě úplně utlumil touhu mu pomoci.
Ale stejně tak se mi nezdá, že já mám být skutečně jen ten prostředník, jen kanál, roura, vodič a nestarat se co a jak mnou teče a kam to jde.

Já nejsem léčitel v tom obecném slova smyslu, jsem terapeut, který taky hodně pracuje s energiemi - čemuž se ostatně lze jen těžko vyhnout a proč taky. Chci být úspěšný a dobrý, ale zase nepotřebuji mít pomník. Chci aby lidi ke mě chodili rádi a vyhledávali mne, ale nepotřebuji zakládat nějaký kult osobnosti a dělat ze sebe gurua.
Taky jsem si prošel obdobím zachránit kdekoho málem i proti jeho vůli - však on to později tím víc ocení...houbelec. Ale stejně tak teď ani striktně nevyznávám ono často zdůrazňované: nenabízet pomoc, téměř ji tajit, kdo pomoc potřebuje, ten si o ni řekne a najde si mě sám. Občas se stane případ, kdy vidím, že dotyčný skutečně neví kudy kam a neví jak na to - i v dnešní době internetu - a potom výjimečně naznačím, že jsou určité možnosti a zbytek nechám na něm.

Jsem moc rád, že někdo podobně jako já uvažuje nad tím, že to není jen o otrockém přenosu a alibistickém odevzdání odpovědnosti tam nahoru. Takhle funguje církev, když se něco pomrví tak to byla vůle shora a ty se s tím smiř a vem si z toho poučení. Po několika takových "vůlí shora" svobodně a rozumně uvažující člověk vezme své záležitosti do svých rukou.
Když se mi nepodaří někomu pomoct a já mu na to s psíma očima řeknu, že to tak má být a přitom nebudu mít zcela čisté svědomí v tom, zda jsem udělal skutečně vše, tak mě dotyčný právem může jít za neschopného mamlase.

Každý z nás je schopen dostat shora určitý kapitál a je pak jen na něm jak ho využije, někdo ho utratí za blbosti a někdo se ho snaží zůročit právě tím, že s ním pracuje a použije ho i podle svého uvážení. Je to jako polívka ze sáčku, kterou si koupí dva lidi. Jeden ji uvaří přesně podle návodu, bude dobrá, ale když někomu nebude chutnat, může se kuchař vymluvit, že se přesně držel návodu a víc dělat nešlo. No a ten druhý ji třeba použije jako vítaný hotový základ, který si dotvoří či přetvoří zcela podle svého vkusu a potřeb. Možná celou polívku tím jednou, dvakrát, pětkrát zkazí, ale když nakonec přijde jak na to, bude to vonět celou ulicí.

I léčení je proces tvoření, ne jen suchého aplikování.

Pro blankas:
nerozumím, v čem je důležité oddělit občanské jméno od "léčitelského", jednak tím popřu sám sebe a jednak je to první krůček ke kultu nějakého gurua. Taková trošku schizofrenie, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
nerozumím, v čem je důležité oddělit občanské jméno od "léčitelského", jednak tím popřu sám sebe a jednak je to první krůček ke kultu nějakého gurua.

C.Kuby to v té své knize nevysvětluje, on to prostě konstatuje, že vynikající léčitelé či šamani vždy přijímají nové jméno. Hezky tam popisoval léčení člověka, který pochází tuším z Jižní Ameriky a jezdí po světě, a který si dává říkat "Jan Boží" /v AJ či španělštině to zní líp/.

To rozdělování "občanského" a "léčitelského" , pokud jsem správně pochopila, je důležité kvůli lidem kteří za léčiteli chodí-jejich hloubce důvěry/víry/navození toho že uvěří že si mohou dovolit skutečné uzdravení. V té knize je to líp posáno, než jak to vysvětluju já Rolling Eyes Ani "Jan Boží" neuzdraví úplně každého, jeho výsledky, jak jsem z textu pochopila, jsou však opravdu vynikající. A také s patřičným divadlem - "operacemi", které se však v Evropě neprovádí "naživo" jako u něj doma,
v Evropě je promítá na film.záznamu, který je natočen velmi detailně - a opět, slouží to k tomu, aby si ti lidé "dovolili uvěřit že se mohou uzdravit", protože vidět detaily záznamu, jak někomu vrazí rezavé nůžky do nosu a zakroutí jimi snad až v mozku Twisted Evil , pak je vytáhne, bez stopy krve, dotyčný odfrkne jakousi čirou tekutinu a pak se zašklebí do kamery bez jakýchkoli známek bolesti či zranění..to je pro Evropany dost šokující.

Tak nějak jsem to pochopila já.. prostě víra, důvěra,a případná rituálnost některých úkonů je zdá se, ta nejdůležitější a ten, kdo umí tuhle atmosféru navodit a ještě ji v sobě mít a šířit ji a skutečně mít řady uzdravených, takových prostě moc na světě zas není. A C.Kuby je ten, který o nich píše/na základě setkání s nimi/.
Určitě doporučuju tou knihou prolistovat, je zajímavá...

Uvedla jsem to tu spíš jako zajímavost a taky tip, v jaké knížce si můžete počíst o léčitelích Idea Knihu jsem měla půjčenou, takže jsem ji rychle přečetla a vrátila, takže bohužel citovat nemohu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2009 10:14 pm    Předmět: Citovat

Blankasi:

Asi tam fungují nějaké jiné principy - myslím tím u té změny jména. Zřejmě ještě nevidím tak daleko, protože momentálně za tím vidím spíš jen součást show, divadlo a bohužel s tím spojenou přetvářku. Zřejmě jsem nastaven trochu jinak, protože člověk se jménem "Jan Boží" by ve mě valné důvěry nebudil, pokud si tu přezdívku dal opravdu on sám a nebyla mu okolím přidělena, jako třeba Emě Destinové. Viděl bych za tím snahu nahradit, či doplnit mezeru ve svých schopnostech vyšperkováním se nějakým atraktivním názvem. Nepochybuji o tom, že kdybych si dal do novin inzerát pod jménem "Boží léčitel", tak nebudu stíhat až do chvíle, kdy lidem dojde, že mé jméno je sice úctyhodné, ale to je asi tak vše, co jim nabídnu. Ale i potom by chodili noví a další, kteří by se nechali nachytat na všeobecně známou značku.

Nechci nikterak znevažovat práci šamanů a jiných podobných léčitelů, ale řekl bych, že většina jejich práce je divadlo pro lidi. Pokud je šaman skutečně schopen pomoci i ve vážných případech, a nepochybuji, že takoví mohou být, nepotřebuje k samotnému výkonu podobné rekvizity a divadélko. Jenže lid chce být klamán, kdyby někoho uzdravil jen přiložením rukou a předepsáním bylin, bylo by to fajn, ale nebude to tak efektní, jako všelijaké rituály a tajuplné procesy a podřezávání kohoutů atd, to si pak běžný člověk řekne - kurňa, to je síla, když musel udělat tohle všecko, to prostě musí pomoct! A tady je nekonečné pole působnosti pro lidovou tvořivost.

Dám příklad z úplně jiného oboru, ale princip je naprosto stejný: existovali dva servisní technici zubních souprav, jeden zkušený praktik, ale "suchý" nemluva a druhý stejně zručný, ale uměl to líp prodat. Jednou ten "herec" zaskakoval na rajóně svého kolegy u jednoho zubaře, udělal úplně stejnou práci jako jeho kolega, ale navykládal u toho spoustu v podstatě technických nesmyslů, protože doktor tomu samozřejmě vůbec nerozuměl. Na závěr otevřel skříňku s kompresorem a olejem ve spreji naslepo důležitě postříkal jen dvířka té skříňky tak, aby to zubař neviděl, řka u toho, že vytvoří speciální olejový film na filtru kompresoru, že se to musí a "pane doktore, no zkuste si to hned sám!" A zubař nestačil žasnout a chválit jak ta jeho souprava teď úplně jinak šlape a přemlouval kolegu, aby k němu na servis chodil raději on...

Přesně jak píšeš o té víře, důvěře a rituálnosti některých úkonů atd. Při vší úctě je ale otázkou, jak dlouho ona uzdravení vydrží. Správně navozená davová psychóza skutečně dokáže chromého zvednout z vozíku a nevidomý prohlédne - viz známé stadionové seance. Zajímalo by mě, jak jsou na tom oni zázračně uzdravení druhý den, za týden, za měsíc.

Někdy si tu knížku přečtu, až na ni narazím, ale zatím mám ke čtení spoustu jiných knih - těch, které by mě mohly teoreticky dovést k tomu, aby o mě třeba taky C.Kuby jednou psal... Very Happy
Ale jméno si měnit nebudu, už jen skrz to běhání po úřadech atd...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 9:31 pm    Předmět: Citovat

možná to funguje na tom principu, že když léčite léčí pod jiným jménem, tak se jakoby obléká do pracovního oděvu, distancuje se tak od "světského", i pro něj je to jakási pomůcka k tomu aby se soustředil na svou práci coby léčitel a svoje Ego nechal někde mimo.
To divadlo a rituály, které používají mnozí léčitelé, a podotýkám velmi dobří léčitelé a šamani, to dělají proto, aby umožnili nevěřícím lidem, kteří potřebují viditelné a logické důkazy, krev, hmotu, aby uvěřili že došlo k nějakému zákroku, procesu a tím překročili svoje omezení v tom, co si dovolí přijmout a co jim jaksi mozek nebere. Kdyby pacientovi oznámili, že to zvládnou energeticky, mentální operací, tak tomu z na hmotě závislých lidí málokdo uvěří.Nemohou to uvidět, ucítit, prožít na tělesné a hmotné úrovni a takhle je viditelný důkaz, něco, co si běžný člověk spojuje se zákrokem, odstranění něčeho, a tím si "dovolí" taky uvěřit, že dojde ke zlepšení. Je mnoho věcí, které jsou tak jednoduché, ale my si nedovolíme jim v této jednoduchosti věřit a vytváříme si proto sami složité postupy, rituály, omezení (však co jich existuje v praktikování s Reiki a vzniká spoustu zbytečných mýtů, dokonce blbostí) tím si dovolíme obejít toho našeho "kontorolora" co sídlí v levé mozkové hemisféře v mozku, který v těchto rituálech nenachází logiku a přenechá to "nadhledu"v pravé mozkové hemisféře. Málokdo umí využívat vjemy mimosmyslového vnímání, máme je velmi otupělé a nebo mu nevěříme. Ale jak píšu, je to můj názor a může to být samozřejmě jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:27 am    Předmět: Citovat

No ten pracovní oděv v podobě jiného jména má svou logiku, ale pořád se mi to nějak nezdá, protože stejně to stále bude jedna a tatáž osoba, tělo, mysl a duše. Pokud by šlo o kombinaci Dr.Jekylla a Mr.Hydea, tak bych to ještě chápal, ale jsou-li obě pomyslné osobnosti "bezproblémové" a čisté, pak nevím, proč je oddělovat. Dá se žít dvojím životem a člověk ani nemusí být šaman či léčitel, stačí docela obyčejně mít milenku/milence, zpočátku je to fajn, ale časem ty dvě židle dávají pěkně zabrat a odčerpávají čím dál víc sil a energie.

Ke zbytku napsaného není kromě souhlasu co dodat.
Akorát se tím dostáváme mimo původní téma, co takhle už nechat šamany na pokoji a vrátit se k původní záležitosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s původním příspěvkem, že důležitý je člověk. Uvedu to na příkladu:
S reiki pracuji už pár let (asi 13). Učím ostatní, zasvěcuju, pomáhám při úrazech a akutních stavech. Pracuji s kameny, s místy atd., ale léčit mi nejde Smile Vím proč to tak je a zatím s tim nechci nic měnit.
Tož tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 9:34 am    Předmět: Re: Klacková metoda Citovat

samanka napsal:
Čím déle se rozkoukávám v oblasti zvané alternativní medicína, tím víc jsem přesvědčená o omylu, který koluje mezi začátečníky a lenochy:

TEN KDO S METODOU (jakoukoliv) PRACUJE NENÍ DULEŽITÝ, jsme jen prostředníky ....

Je to jednoduché a dá se za to schovat všechno. Já nic, já muzikant.
Můžu být jaký chci, můžu dělat co chci a vlastně nemám za nic odpovědnost, vždyť jsem jen ten "kanál".

Je velice zajímavé sledovat různé lidi při práci. Jedna stejná metoda a diametrálně odlišné výsledky. Myslím, že kdyby v procesu léčení byla osoba léčitele zbytečná, tak by se energie a léčiva dala užívat bez prostředníka. Každý člověk přidává do toho co dělá svoje ingredience.
Proč si například vybíráme ke komu půjdeme na zasvěcení, když se traduje, že je to jedno, nejde o nic než přenos energie. Jen jakýsi
předem danný rituál, který se nakonec dá odbýt mezi polívkou
a gulášem.
Přemýšleli jste někdy nad tím?



šamanka

Samankin prispevok ma zaujal-ako vzdy,rada mam Tvoje prispevky ,Samanka,casto krat poukazes na veci ,nad ktorymi sa clovek zamysli.No ,ale kdanej teme.Dlho som bola v rozpakoch ,ked som zacinala ,co a ako .Na jednej strane sa uci -nechaj energiu tak ,je inteligentna,vie co ma robit-na druhej strane hned som dostala kopec technik,tam daj myslienku a zamer.Fajn.Ked pochybis ,vsetko po Tebe opravia a dorobia Pomocnici.Dobre.Tak som bola popozerat ,kto ako lieci.Prilozia sa ruky ,energia prudi ,myslienky lietaju kade -tade,zhladi sa aura,odchod.Tym nechcem nihoho urazit,kazdy nech si ide ,ako to citi.Bolo mi to proti srsti,tak potom uz netreba studovat ,nic ,pohoda.Ved energia a sprievodcovia vsetko zariadia.Aspon som ziskala obraz ,ako to ja nebudem robit.Pred terapiou po dokladnom pohovore s clovickom pracujem s energiou aj so zamermi ,myslienkami,vediem energiu vedome a preberam za to plnu zodpovednost.Iste ,ze poziadam sprievodcov o pomoc ,aby ma viedli,pomahali mi.Ked pracujem s mentalnou chirurgiou,takisto.Je to beh na dlhe trate,kazdy den ,kazdy clovicek ma nieco nauci,tak ,ako aj jeho.S laskou Lubi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem se tím nohdy zaobírala, občas mi přišlo hodně alibistické hrát si jen na prostředníka a pak zas když jsem používala záměr, tak jsem došla ke zkušenosti, že ten záměr jsem vytvořila mnohem omezeněji, než kdybych tomu nechala volný průběh.
Proto se domnívám a tak to používám, že pokud nevím, nebo si nejsem moc jistá , nedokážu se zatím ničeho zachytit, nebo to je tak komplikované, vyplatilo se mi opravdu dát ruce a nebo posílat reiki a nebo Lásku s afirmací Jsem Láska. Děly se zajímavé věci,uvolňovaly se se asi dost těžké bloky, ale definovat jsem je neuměla, důležité je, že se to uvolnilo, cítila jsem jak mnou procházejí hodně silné energie, ne zrovna příjemné, ale tím, že jsem byla v roli Jsem jen zprostředkovatel a držela se té afirmace, tak to procházelo jakoby kolem mne, mimo. Tam kde asi tučím odkud vítr vane, kde už nějakoutu zkušenost má, takm už používám záměry a pracuji určitými postupy, ale stejně si to kontroluji přes svalové testy, ověřuji, mnohdy se mi stalo, že když jsem spoléhala na rutinu, pak mi něco nebo někdo napovědělo Hele, mrkni ještě na tohle a ejhle, ono to bylo dost důležité. (taky si prosím své průvodcea síly Lásky a Světla o pomoc, vedení a podporu). Proto si myslím, že v obou tvrzeních je pravda, ale musí se to používat s citem. Pokud je člověk požádán o pomoc a nebo se k ní sám rozhodne a nabídne ji, tak taky musí, ať se mu to líbí nebo nelíbí převzít určitý stupeň zodpovědnosti za to jak a čím pomůže. Mnohdy je to těžkéa mnohdy je člověk postavený před situaci, kdy by rád pomohl ale ví že mu na to síly nestačí a musí říct Ne, do toho nejdu, neumím pomoci, nemám na to sílu, čas, prostor,...
Nejsem žádnýprofík lečitel, jen dělám terapie a to co jsem se různě naučila tak se snažím využít, abych mohla klientům pomoci, ulehčit jim a navést je k tomu, aby nastartovali sami a sami začli vědomě na zlepšení svého stavu pracovat. Ze začátku jsem se taky snažila pomáhat kdekomu a taky jsem zjistila, že jak jsem byla naiviní a padlá na hlavu, když jsem si myslela že lze pomoci každému vždy a všude, moje Ego si hezky hrálo na spasitele světa. jak jinak, taky jsem se poučila, že to je tak nějak jinak Smile Ale dík za ty lekce.

Vrátím se k tomu alibizmu. Po zkušenostech si myslím, že je velice dobře rozmýšlet se jak a kolik chci a jsem schopna pomoci a a zda za to úměrně tomu umím převzít zodpovědnost. Ono mnohdy taková hlubší práce s klientem přinese prudší reakce, desetkrát něco jde hladce a pak najednou ric, nastane nějaká zvláštní komplikace a nepříjemné reakce. Pořád mám před očima řádky od Waltra Luecbeka : Když se rozodneš někomu pomoci, dobře si rozmysli, jestli máš na to opravdu tolik času, síly,zkušeností, abys se do toho pustil. Protože cílená práce pak není o tom, že přiložím ruce a dělám "kanál" a co se děje to je mimo mne, to mne nezajímá. Dokážeme sami sobě odpustit, když řekneme Ne? Dokážeme si připustit, že se taky něco nemusíme zvládnout? Myslím si, že hodně lidí v takovém případě trpí pocitem viny, výčitkami a
pak jdou na úkor svých možností do velkého sousta. Pak je taky dobré si uvědomit, že pomoc a vůbec cokoli dáme na úkor sebe, svých možností, sil, je spojeno s touto energií toho, že sami sebe nerespektujeme a vyvolá to reakci v nejlepším případě pouhého nevděku, neochoty převzít vůli léčit se a převzít zodpovědnost za vlastní zlepšení u klientů, vyčerpáním, zbytečným obětováním se na straně léčitele.

Ad zasvěcení: tady si myslím, Šamanko, že to je v nás lidech, na funkčnosti toho, že naladění na Reiki nebo jiný systém je funkční to vůbec nic neměni, ale každý z nás k tomu, aby věřil tomu že to opravdu funguje, potřebuje něco jiného. někdo atmosféru, někdo sympatického a naeob zkušeného člověka, někdo obojí,někomu stačí naladění na dálku a někdo mu nevěří a nechá se přeladit nědke napřímo, někomu na tom prostředku nic nevadí, někdo si leccos "stáhne sám" a taky to funguje, jde mu jen o tom naladění získat a používat jej. Vše funguje.Vše, co si dovolíme, aby nám fungovalo. Ale bohužel, místo toho abychom repektovali voje volby ale taky respektovali volby druhých, tak křičíme, že jen tyto a tyto postupy jsou ty zaručeně pravé a funkčí, a není to pravda. DObře, já potřebuji naladění v kurzu osobně, , tobě stačí na dálku, důležité není Jak, ale že to funguje a to jak s tím pracujeme, o tom se bavme. Nehaňme, neschazujme, nezpochybňujme cesty druhých ale diskutujme o tom, co děláme, co je cílem. Pak si můžeme dovolit objevit i to, že něco může fungovat daleko jednodušeji než to dělám já.

Stejně tak jako někdo se zaměřuje na cíl a je mu jedno kudy půjde, za jak dlouho za tím cílem dojde,velké riziko tu je že pak tíhne k tomu přehlížet cíle druhých a vidí jen ten svůj, mnohdy potřebuje jen dílčí nápovědy ale většinou chce jen informace a sám si chce objevovat co se s čímkoli dá dělat. A někdo zas přehodnocuje, zastavuje se , mění rozhodnutí, podle přehodnocení volí všechno co potřebuje k tomu aby si dovolil pokrok, nebo lépe řečeno krok dopředu. potřebuje podrobné návody, insturkce, potřebuje osobnost, důvěryhodného člověka, kterému bude v nových postupech věřit, který mu bude jakousi jistotou, kde nelze nic zkazit, ohrozit.neumí nebo bojí se improvizovat. Riziko je u obou. Ten první může být zbrkklý a mnohdy přeslechne dobře míněnou radu, zkušenost, může si poničit svoje vztahy jak v rodině tak i parnterské či pracovní, vidí jen to svoje, a tak padne mnohdy na ústa zbytečně , ale je to jeho volba, vidí cíl a kudy k němu půjde je až druhotné, ten druhý zas přemýšlí o všem až moc a mnohdy popře svou schopnost tvořivosti, věří druhým a zbytečněsi všechno komplikuje tam, kde by to šlo jednoduše.
Nebo se předčasně vzdá svého cíle kvůli okolí, začne žít okolím druhými, jejich přáními, zapomněl si věřit, zapomněl, že má taky volbu sám za sebe, bojí se rozhodovat a více věří autoritám a těm, které si sám psotavil na piedestahl.
Jako by se sám bojí pustit se na neznámou půdu, bojí se riskovat. Smíchat tyto typy dohromady, pak by vzniknul zlatý střed:) . Samozřejmě , kdyžse někdo rozhodne na sobě pracovat, pak rozdíl mezi těmito dvěma typy zmenšuje a už si dokáže vzít užitek z mnoha věcí.

Tož toliko můj názor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lubi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 12:41 pm    Předmět: Citovat

Tož Renatko,dakujem za Tvoj nazor,a tesim sa na dalsie prispevky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 7:30 pm    Předmět: Citovat

já si jen malinko a přátelsky rýpnu do Kama:
když se ti nelíbí že někdo jako léčitel používá jiné než své osobní jméno, proč ty tady na fóru používáš nick, který vlastně nikomu nic konrétního neřekne, nemáš uvedené ani bydliště? Wink Je to vlastně taky hodně podobné a nebo by se dalo o důvodech proč to děláš taky dost spekulovat a vymýšlet různé story. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 8:53 pm    Předmět: Citovat

Very Happy já jen čekal kdo se s tímhle ozve, naběhl jsem si sám, což o to...máš pravdu, jsem tady pod nickem. Dosud jsem se nenaučil ignorovat mínění druhých, tím myslím Ty, kteří by mě tu našli a poznali. Až dosáhnu shallam úrovně, pak sem klidně dám i číslo na mobil Wink
Ano, pozastavuji se nad "uměleckým" jménem používaném v reálném životě, který je od tohoto internetového přece jen o něčem jiném, ale nebojuji proti tomu. Stejně tak se můžu pozastavit nad spoustou jiných věcí a neznamená to, že hned sahám po brokovnici.
A můj nick je "kámo", tudíž žádná mytologie či co, to jen tenhle server mi odmítl čárku nad "a" a udělal ze mě kama.
Ještě tak přidat "sutra"... Wink , ale to už je jiná kapitola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund