Fórum - Zobrazit téma - JAKÝ JE VÝZNAM EXISTENCE, BYTÍ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - JAKÝ JE VÝZNAM EXISTENCE, BYTÍ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

JAKÝ JE VÝZNAM EXISTENCE, BYTÍ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so červenec 11, 2009 2:21 pm    Předmět: význam Citovat

Ahoj Fleshy,

nic si z toho nedělej.............Takových jako ty (já), kdo hledají, pátrají a takdál je mraky, moře, mnoho lidí.................
Je vyznamné, že se vůbec pídíš po odpovědích na své otázky, páč zrovna tak kolik je lidí, kteří pátrají a tápou, tak mnoho lidí si tuhle otázku ani nekladou. Wink

Já myslím, že odpověď máme každý v sobě a možná ani neexistuje jen jedna univerzální a správná odpověď na tuhle složitou otázku, možná je tolik odpovědí, kolik je lidí na planetě.

Častokrát mě napadalo - proč jsem tady?, jaký to má smysl?, jaký to má význam?, k čemu je to dobré?, na co?, proč???

Hodně moc mi v tomhle pomohla kamarádka, která mě doslova navedla, abych jen tak prostě přijala DAR ŽIVOTA a BYLA ZA NĚJ VDĚČNÁ.

Ty jo, moc se mi ulevilo a tak jsem za dar života vděčná a snažím se žít tak, jak jen nejlíp dovedu. Laughing Idea


Měj se krásně a prostě ŽIJ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Záleží jak se na otázku položíš.Nedá se na ni odpovědět,po duchovní stránce není odpověd.Bud to chápeš a nebo ne.Je to poznání Pravdy.Pak teprve pochopíš...
Smysl života z pohledu přírody je zachování rodu a druhu.To znamená výchova potomstva a zachování a předání genů atd.V tom je naše lidská,živočišná nesmrtelnost.
Z pohledu karmického žití je smysl našeho bytí v tom,abychom se formou prožitku naučili něco pochopit a přijmout.A tolik životů kolik se máme naučit a kolik jsme schopni a ochotni přijmout.Na konci čeká zase nemrtelnost.
Z pohledu našeho života je od narození naš jediný cíl a tou je smrt.Tím vše končí a teprve začíná.A svým životem určujeme kdy,jak,v jaké formě a na jak vysokém stupni vývoje nás smrt dostihne.(Jen já mám vše ve svých rukou,zdraví,nemoci,nehody i náhody)
Z pohledu duchovního vývoje jsi se špatně zeptal.Nejdříve musíš přijmout svou nesmrtelnost a uvědomit si co ve skutečnosti jsi kam a kde se nacházíš.A pak pochopíš smysl bytí.Už ale ne našeho bytí.Není pak duality a vše ztrácí smysl z našeho nynějšího pohledu.Pak už nejsi v prostoru a čase.Ty sám jsi prostor a čas..ale to je na dlouho a sám vím že nic nevím..Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 11:46 pm    Předmět: Citovat

dadla napsal:

Máš tedy na mysli, že jsme tady za trest?


Kdepak za trest Laughing , jsme tu proto, ze jsme to tak chteli Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 9:02 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
dadla napsal:

Máš tedy na mysli, že jsme tady za trest?


Kdepak za trest Laughing , jsme tu proto, ze jsme to tak chteli Razz


Tak to jo. Protože z toho,co jsi napsal tady ....

Citace:
Hmotný vesmír byl stvořen pro bytosti, které neuznávají nejvyšší Bytost a její postavení, svrchovanost, autoritu. Myslí si tedy že ony jsou ti nejvyšší a aby si ten pocit mohli užít, přijdou do hmotného světa a pokryti iluzí zažívají pocity že jsou na vrcholu a nad nimi už není nic Vyššího.

..to vvyznívalo jako za trest Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fleshy
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.7. 2009
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 12:25 pm    Předmět: Citovat

Není pak duality a vše ztrácí smysl z našeho nynějšího pohledu.Pak už nejsi v prostoru a čase.Ty sám jsi prostor a čas..ale to je na dlouho a sám vím že nic nevím..Šaman[/quote]

No právě... v tom je ten vtip - vše "jakoby" ztratí smysl v okamžiku, kdy jsi mimo normální vnímaní času a prostoru, kdy se rozplyneš a jsi prostor a čas... a jsem na začátku.... zase nic nevím, to je jasné.. Very Happy Dík Člověku/Šamane

Děkuji moc také ostatním, kdo přispéli... za jiný pohled na věc... za inspiraci.. díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 3:32 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je to být tady a teď. V každém okamžiku je obsaženo vše božské. Být si vědoma sama sebe. Domnívám se, že se máme navracet sami k sobě, žít přirozený řád a nechat skrze nás proudit boží vůli. Ne má vůle se staň - ale tvá. Snažit se neubližovat, nelhat, nekrást. Všímat si krásy života, přírody a všech krásných věcí, které tu pro nás všechny jsou. Být zato vděčná. Učit se milovat ostatní i sami sebe. Vědět, že máme právo mít vše co chceme a potřebujeme. Pro mě je to i hledat v sobě nesrovnalosti (strachy, zloby) a přeměnit je na plynulý tok energie.
Být v každém okamžiku pozorná a vědomá si toho co dělám a říkám.

V každém případě děkuji za toto téma, uvědomila jsem si díky tomu spoustu věcí. Úplně cítím, jak bych se tady rozvášnila ..... se spoustou hezkých myšlenek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

punkt napsal:
42


hihihi, joop - krásná odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 4:44 pm    Předmět: Citovat

I když se obávám, že si ještě budeme muset počkat na tu správnou otázku, která k ní bude pasovat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po červenec 13, 2009 10:03 pm    Předmět: Citovat

No právě... v tom je ten vtip - vše "jakoby" ztratí smysl v okamžiku, kdy jsi mimo normální vnímaní času a prostoru, kdy se rozplyneš a jsi prostor a čas... a jsem na začátku.... zase nic nevím, to je jasné.. Dík Člověku/Šamane
Právě naopak.Pak ti teprve vše dá smysl.Proč jsi musel vidět umírat a rodit se lidi,vznikat a zanikat přírodu,atd..ale je ti to ...jsi neutrální,bez emocí,bez soudů,protože jsi v klidu a víš proč to bylo,tebe se to ale netýká,nedotýká ty jsi totiž součástí toho všeho,jak venku tak uvnitř,co se děje venku a jiným se děje mě a pro mě.Jsi bez emocí ale plný klidu a lásky.Ale ani to časem nevnímáš,že je láska.Jen jsi, ted a tady ...na tak těžkou otázku se dá jen takhle blbě odpovědět.Nejsou slova,jen stále něco popisuji,snažím se tu popsat nepopsatelný.Kéž mi dá Bůh čas dojít na konec této cesty.A když né dnes,tak v příštím životě.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund