Fórum - Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - 5 Tibeťanů - cvičení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

5 Tibeťanů - cvičení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 8:08 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Eviku, asi jsi chtěla o nádechu napsat "až do břicha", nebo?
Určitě to zvládneš, jen to bude trochu adrenalinové, je-li to poprvé.
Držím pěsti!


Dračí cvik
Symbolizuje silu, svrchovanou moudrost, moc, sebeovladani a uspesnost. Cvik pomaha prekonavat pocit deprimovanosti, hnev a nepratelstvia zbavit se uzkosti.Pusobi na srdecni cinnosti, na cevy a na aktivitu tenkeho streva. Zahajujeme v poloze vstoje zhluboka se nadechneme do plných plic Pokrcime jednu nohu tak, aby se opirala nad kolenem druhe nohy, ruce upazime, jednu ruku ohneme v lokti tak, aby prsty smerovaly k prstum druhe upazene ruky.

Vidím, že tady mám nějakou nejasnost - nádech do plných plic - nádech až do břicha Question Lektor mě po technické stránce neopravoval, ale kdybyste mi nějak upřesnili ten termín, byla bych ráda. To dýchání je důležité a nerada bych říkala nějaké bludy.

Damao, vím že to zvládnu. Dík za podporu. Toho adrenalinu mám poslední dny až dost. Myslím že už si na něm pomalu vypěstuju závislost Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 10:58 am    Předmět: Citovat

Nemělo tam být do hrotů plic? Tak hluboký nádech funguje stylem - nejdřív se se nafukuje břišní část (bránice táhne dolů), pak jdou přijatým vzduchem od sebe meziřeberní svaly naplnuje se střed, hlavní oblast plic a končí se v oblasti pod klíčními kostmi - horní plicní laloky. Myslím, že se to také označuje jako plný jogový dech a taky se vyplati hodně ta pomalost,nebot se snadno muže překysličit mozek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

možná, že jde opravdu pouze o vědomý, nenásilně prováděný hluboký nádech a výdech, který má blahodárné účinky nejen na organismus, ale i na psychiku.

Protože jinak by snad měla být ve skriptech podrobněji popsaná dechová technika. Ještě něco zkusím zjistit na netu. Dodávám, že všechny cviky se provádějí ve stoje. Jogínský dech, jak popisuješ by se dal u těch cviků aplikovat. Tak to vlastně dělám, akorát že to nemám pojmenované. Možná, chyba lektora...a nebo do toho moc šťourám Embarassed .

Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

To druhé....Smile a ne vždy je to špatné, ale je fakt, že někdy ano.

To je asi to samý jako když mi můj učitel Taiči říká, hlavně nezapomínej dýchat, plynule přirozeně. K propojení pohybu a dechu dojde postupě, učitel prostě ukáže kde se má vydechovat, ale i ty pohyby k tomu vedou. A pak vím o známém, kde je učily při taiji nádechy a výdechy počítat, do detailu zkoumat. Takže jest otázkou kdy je lépe řešit, a kdy nechat být a prostě jen dávat pozor. Toť na zvážení vyučujícího, já používam obě strategie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2009 5:29 pm    Předmět: Citovat

No, to je tak. Kdyby jste se s Damaem nezmínili o dýchání ,,do břicha ", ani by mě nenapadlo v tom šťourat. Neměla jsem důvod Very Happy .

Jde hlavně o předvedení těchto cviků, zatím ne o pravidelní cvičení. Takže nemám strach, že by si ti lidé zafixovali nějaké nesprávné techniky. Mám dojem, že budou mít co dělat udržet se na jedné noze a nějak to udýchat.
Jde o to, aby je to cvičení na první pohled zaujalo, upoutalo nebo začalo bavit. Protože jenom to, co děláme s radostí a ne v nějaké křeči ,,že MUSÍME " nás nějakým způsobem postrčí a dává nám tu nejlepší energii. Tak se mějte a držte mi palce Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund