Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt listopad 27, 2008 11:12 am    Předmět: Citovat

Buh nas stvoril k obrazu Svemu. Zbultrane, to je věta vět. Very Happy Very Happy Very Happy

Jsem-li kapka v moři obrazu jeho, budu i kapka v moři obrazu svého . Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Aiko děkuji.Znám to.Bylo to krásné zase o tom číst.Rendyy a šamanko.Kdo jste bez viny hodte kamenem.
Oni odsuzují vás a vy odsuzujete je.
Já teď hledám( vloni se mi podařilo 11.12 něco poznat,doufám,že to stihnu i letos),já teď se snažím pochopit, proč.Jak já,čím já to ovlivňuji.Už jsem to tady psal,ale stále více se mi to v poslední době vrací.
My sami vytváříme prostředí,v jakém žijeme.My sami jsme si vytvořili vesmír k obrazu svému.Co jsme si vytvořili v tom teď žijete.¨
Vytvořili jste si kritizující křestany.Zuří kolem nás války.
Proč jsem si to vytvořil.Bože dej mi poznat pravdu.
Je jen jeden jediný Bůh.Jmenuje se Krišna,Aláh,Budha,Višna
Proč jsem si to vytvořil.Bože dej mi poznat pravdu.
Pochybuji o sobě.Nevím proč trpím za chyby druhých.Vím jen,že je to správné.Proč jsem si to vytvořil.Bože dej mi poznat pravdu.
Už ji začínám cítit.A je jedno jakou mu dáme jméno.Satan,Krišna,Budha...
JE J E N J E D I N N Ý B Ů H.
Sami jsme si vytvořili celý vesmír.Sami jsme si vytvořily jméno jmen.Sami jsme si vytvořili Boha.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 9:10 am    Předmět: Citovat

Šamane, to jsi napsal hezky... Smile Když se ptám někdy sama sebe proč tohle zažívám, tak mě napadá taková odpověď: "Abych konečně vyrostla...."

Včera jsem zažila jedno takové hezké zrcadlení. Byli jsme nakupovat a můj manžel začal říkat něco o reiki, domluvili jsme se totiž s přáteli, že pozveme lektory na předvánoční kurzík... Já jsem se najednou začala rozhlížet, jestli to někdo neslyšel a tak vůbec to nebyl celkově hezký pocit. Tak se mi aspoň úplně jasně ukázal můj strach být taková, jaká jsem.
Možná je to nějaký výsledek práce se sebou, protože s tímhle tématem se mi podařilo po 25-ti letech pohnout vůči rodičům a dokonce si myslím, že se mi i zlepšilo zdraví. Teď to ještě nějak zpracovat opravdu do hloubky vůči sobě sama a Existenci... Smile

Když jsem právě včera vystoupila z autobusu a šla jsem domů, bylo to takové osvobozující. Přemýšlela jsem o tom, co by se mi mohlo stát v nejhorším případě, třeba když by to všechno, co kdo říká, byla pravda.... Když bych měla jít až umřu třeba do pekla, tak tam půjdu s láskou a s vědomím toho, že jsem žila třeba i dobrý život podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Možná je tohle takový průvodní znak toho, že člověk konečně dospívá...

Ještě nás kamarádka (shodou okolností křesťanka, ze společenství, díky kterému jsem si uvědomila, že jsem asi na pro mě nevhodném místě) pozvala na nějakou předváděcí akci, nabízeli i měření výživných látek - nebo čeho vlastně - v buňkách, tak jsme šli... Ještě k tomu nabízeli žehličku na vrásky a prý nejlepší doplňky stravy na světě. Oni ví, že se tak nějak zajímáme o zdravou stravu a prý proč cpát peníze do biopotravin, když můžeme jíst tohle... To mi přišlo jako takový paradox, že se křesťan rozhodl prodávat žehličku na vrásky, nepochopila jsem, proč bych jí musela mít k tomu, abych byla šťastná... a ještě se jim nezdálo nikterak důležité podporovat biozemědělství a to, jak pomoci tomu, aby planeta zůstala modrá a zelená, když i podle bible ji člověk dostal k užívání a je na ní zahradníkem... Smile A i kdybych měla vrásky a byla stará, proč mě především nenaučit, jak mít ráda sama sebe i s těma vráskama... Pak přišlo na řadu měření, pán, co to předváděl, byl v top konci tabulky a všichni ostatní sotva průměr. Můj manžel byl lehce nadprůměr, on jí celkem zdravě. Tak mu pán vysvětloval, jaká mu hrozí rizika, a že když bude jíst ty výrobky, má šanci se časem také dostat na lepší úroveň. Pak změřil mě, byla jsem na tom tak nějak stejně jako ten pán a byl velice překvapený. Nechtěla jsem mu vysvětlovat proč, co a jak, že je to nejspíš tím, že se snažím naslouchat svému srdci a svému tělu a tak žít svůj život. Nakonec usoudil, že je to jednoznačně tím, že už od pohledu mám jiné geny, nejspíš černošské. Smile Každopádně mě to utvrdilo v tom, že jsem na dobré cestě, a že se vyplatí, když člověk důvěřuje sám sobě. Jen se to musím asi ještě hodně učit... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 4:52 pm    Předmět: Pravda Citovat

Pravda je v nás samotných. Jsme to jen my, kdo ji známe a můžeme ji žít. Podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 10:57 pm    Předmět: Citovat

Ahoj rendyy.Víš nějak stále nechápu to peklo po smrti.
Znáš nomádu.Černá a bílá.Jedna bez druhé nejsou nic,ale dohromady obsahují vše.Každý se tam najde.Je tam harmonie,jednota celýho vesmíru.Znáš jing a jang.Jeden bez druhého pro člověka znamená chaos,smrt.Který je důležitější?Ale dohromady je harmonie a zdraví.Máš světlo a tmu.Někdo řekl.že tma je jen nedostatek světla.Ale co by bylo světlo bez tmy.Bůh stvořil ze tmy světlo.I řekl :Budiž světlo.
Jen v největší temnotě, až úplně na dně propasti lidské psyché,až budeš na dně pod tíhou celýho světa, tak teprve potom nejlépe uslyšíš hlas boží. Jen v naprosté tmně, beznaději uslyšíš i tu nejtenčí ozvěnu božiho hlasu, třeba jen odlesk malý jak zhasínající jiskra a přesto prořízne temnotu jak blesk z čistého nebe a ty nepřehlídneš tu jiskru božího světla. Až budeš v té naprosté tmně,nadně duše tak ti bude stačit jen půl slova,jen písmeno od Boha a ty mu začneš děkovat,narovnáš hřbet a tíha celého světa bude jen pírko za kloboučkem.Kdyby nebylo té tmy,tak by jsi si nikdy neuvědomila, že čím těžší náklad neseme,tím více máme děkovat. Za to,že nám věří.My sami ztrácíme víru,ale on nám věří víc než mi sami sobě.On ví,že na to máme.Jeho víra je nezlomná,jen my někdy pochybujeme.Kdybychom žili ve světle Božím,samým štěstím by jsme neslyšeli,co nám Bůh říká, i kdyby řval z plných plic. Ale jen tíha úkolů dovede zjitřit naše smysly a my vnímáme aniž bychom slyšeli.A vidíš. Bůh nám tou tmou, propastí pomáhá.Poděkujme mu za to.Vše co je pochází od Boha.A vydíš tam někde peklo,satana,pohromu nebo zlo.
Je to jen tma,abychom dokázali děkovat Bohu.
I kdybych stokrát prošel peklem,budu ten nejštastnější člověk,protože tím mi Buh dokazuje jak moc mi věří.Jediná věc,která nás sráží na kolena je nevíra.Nemyslím teď v Boha.Ale v sebe sama.Žít bez cíle,bez užitku,nemýt smysl života.Tím zrazujeme sami sebe a Boha.To je naše peklo,to je naše prokletí, my sami sobě jsme tím satanem.Ten není venku ale v nás.Nemusím věřit v Boha, ale když věřím v lidi, v něco dobrého.pozitivního, v přírodu, tak svojí vírou velebím i jeho,protože on nám věří.že vše co děláme dokážeme.Tak se nebojte. Věřte si.I kdyby tisíc pekel tak já vím, že je to vůle jeho a budu mu děkovat.
Adventní čas je takovou zkouškou.Podlehnu a budu hodnotit dárky pro sebe nebo pro druhé z pohledu ceny.Utratím majlant a nebo dám přednost naslouchání a budu hodnotit dárky podle odlesku v očích obdarovaného.Budu mít radost z radosti druhých.Budu umnět se zase těšit
stejně jak před 40 lety.Já to už snad umím.Vždyt oslavujeme ... A jsme zase na začátku.V prosinci je největší tma.Příroda na dlouhé měsíce umřela.Pro předky nastal čas smrti pro mnohé.Ale o to víc,o to lépe chápali Boží zámněr,jeho vůli.Jen ve tmně ho nejlépe slyšeli.A mněli jen jediný strach.Aby je neopustil.Nechápali,že opustit ho můžeme jen my sami.On nám přece věří,trpělivě stojí vedle nás a čeká,až ho zase přijmeme.A vidíš,zase nezbylo místo pro satana.Né že není,ale já ho v sobě cítím jako někoho,kdo mi dává poznat ve tmně Boží světlo.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 12:00 am    Předmět: Citovat

Ahoj, 10 let jsem chodila do evangelického sboru. Nenašla jsem Boha, jen sebeobviňování. Můj názor je, že křesťanství zakazuje cesty, kterými můžeme k Jednotě dojít.
Pracuji s Reiki a jinými energiemi, používám Bachovky, LSVJ. Když se potkám s mými dřívějšími přáteli z kostela, ve většině případů nade mnou začnou lomit rukama a pořádají modlitební hony, abych se vrátila zpět k Bohu. Reiki a pod. praktiky jsou dle nich cestou do pekel.
Kdysi se kamenovalo- co by bylo, kdyby měla církev opět tu moc? Kdo z nás by přežil a koho by obvinili z čarodějnictví?
Věřím, že lidé chodí do kostela s upřímnou touhou Boha najít- tedy alespoň ti obyčejní, proto křesťanství nezatracuji. Ale moje cesta vede jinudy... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 8:51 am    Předmět: Citovat

Prece jen tu je pokrok, uz se za leceni neupaluje ... teda alespon ne v Evrope. Krestani jsou alespon o 500 let napred pred Islamem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 6:03 am    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Plamínku,plamínku.Trochu zdánlivě odbočím a poradím všem matkám,které mají dospívající dcery,Když se ale zamyslíte,souvisí to spolu.
V době puberty se dcery s matkamy hádají. Já jsem slyšel přirovnání k ladiči pián.Vezme ladičku,skloní se nad piáno a tukne do ladičky.V piánu se ozve struna.naladěná na stejný tón.Má-li ladička několik tónu,rozezní se několik strun.Čím víc tónů na ladičce,tím víc tónů u piána.Čím víc se vá, dcera podobá,tím víc na její řeči,skutky a narážky reagujete. Pochopte, ona je ještě mladá,nezkušená a nenaučila se nějakou špatnou věc,zlozvyk potlačit či zvládnout. Prostě buďte rádi, až za pár let založí rodinu bude stejná jako vy.Čím je více jako vy,tím více se hádáte. Je to ale vaše zrcadlo,které vám jen připomíná jaká jste a nebo jaká jste byla. Naučte se žít sama se sebou ( a nebo z dcerou? ).
Ještě připomenu, že my sami tvoříme vesmír ve kterém žijeme.My jsme si ho vytvořili,naše myšlenky a naše skutky.Jen my sami můžeme za války a neštěstí.Jen my sami jsme si vytvořili dobu, do které se narodíme a kde se to děje, jen to, co jsme si vybrali před narozením,že zažijeme.
Plamínku a vy ostatní, děkujte jako já všem lidem kolem za to, jak se k ván chovají.Vy jste si to vybrali před narozením, a oni poslouchají vaše přání.Pro ně je to váš rozkaz a musí vám to dát. Až se zmněníte, zmnění se oni a nebo odejdou z vašeho života.Ale tohle je už dávno otřepaná fráze. To vám říkali už před lety tisícími, v manželských poradnách, nechceš-li mít příště muže alkoholika,tak buď zmněn prostředí a nebo sebe a najednou budeš potkávat normální lidi a zjistíš,že nejsou všichni alkoholici.
Plamínku,plamínku.Schvaluji ti tvoje zapálení,tvoje odsuzování křesťanů, tvoje odsuzování mne samotnýho, tvých rodičů a přátel.Jsi na cestě jako ta dcera, co se hádá s matkou.Vtip je totiž v tom, že při těch hádkách se obě učí toleranci a hlavně obě se učí vážit si jedna druhé.Obě totíž ví, že bez sebe nemůžou žít. Zatím to ale mají jen v podvědomí.Já vím, že beze mne nemůžeš žít.Mi všichni jsme v podvědomí křesťani, vyrostli jsme v tomto prostředí a jiné prostředí je nám cizí. Nebo třeba právo Šarija a jiná jsou ti lhostejná, prostě je toleruješ bez nějakých osobních pocitů.Stejně tak, jako většina nevěřících zůstane lhostejná při zmínce,že já jsem věřící.Ty hledáš sebe, svoje místo, a já zase hledám svoje místo. A jsem rád, že reaguji na tvůj příspěvek, moje dcero.Vždyť se máme rádi.Oba dva jsme přece křesťané.
Já vím, neodpustil jsem si ten závěr, ale věř, že já jsem na stejné cestě jako ty.Jsem úplně stejný, akorát můj úhel pohledu na upalování je jiný. Oba dva, kat i odsouzený se mají rádi.Tam nahoře.Jen ti co nás milují před narozením, nějak rozhodně zasahují do našeho života.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krystal
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.7. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 8:56 pm    Předmět: Reiky a křesťanství nebo jákákoliv jiná náboženství Citovat

V jedné knize jsem narazil na zajímavé visvětlení. Od mala jsem byl veden ke křesťanství ale i já dospěl k tomuto. Dokonce jsem od svích 7let až do 22let byl mynistrantem. Najde se dost věřících kteří mě kvůli práci s rejky zatracují a raději se vyhýbají aniž by vubec věděli oč jde. Vůbec na všechna náboženství mám svůj názor a nyní jdu svou vlastní cestou. Díky za to každý máme tu svou. Každé náboženství které hlásá že jen skrze ní je možné dojít ke spáce, osvícení, poznání svého Viššího Já nebo ať tomu říkají jak chtějí je skorumpované. Každý má svojí sestu.

Tady je ten opis z knihy:
Církev a léčitelé

Vedle nemocenských pojišťoven, farmaceutického průmyslu, lékařů, léčitelů a dalších osob činných v léčebných profesích hrají na obrovském trhu se zdravím významnou úlohu také církve. Mají moc zasáhnout kdykoli do dění na trhu, a samozřejmě také tehdy, když se jedná o zavedení duchovního léčení.
Církev říká: Nakonec docházíme uzdravení jen prostřednictvím boha. Potom by ovšem církev mohla doporučovat druhým duchovní léčení a pomáhat svým ovečkám, aby se samy léčily přímo s boží pomocí. Bohužel tomu tak není. Církev posílá své nemocné k lékaři. Málokterý kněz či farář ještě praktikuje se svými věřícími modlitby za uzdravení. Většinou dnes církev důvěřuje více lékaři než bohu.
Je už církev natolik materialistická, že nedůvěřuje vlastní spiritualitě? Očividně považuje materiální (tedy organicko- a anorganicko-chemické, fyziologické a radioterapeutické) zákroky za účinnější než duchovní intervenci. Avšak křesťané by vlastně měli sami sebe považovat za duchovní bytosti, v nichž vládne všeobsahující duch nebo bůh. Kdyby ovšem duchovní (božské) léčení nefungovalo, mnoho věřících by církev opustilo. Zklame-li lékař, netýká se to církve, neboť lékař se zpravidla již neodvolává na Boha, nýbrž na vědu. Proto církev svěřuje své nemocné raději lékaři než Bohu, aby ochránila stav své členské základny.
Církve se obávají ztráty svých oveček, jsou-li sebeléčebné síly úspěšně aktivovány jiným než křesťanským konceptem víry. A tak duchovní léčení představuje pro církev nakonec jakousi konkurenci, kterou by bylo nejlepší zakázat. Úspěšné léčení podkopává věrohodnost církví. Koneckonců každá církev stále ještě prohlašuje, že pouze ona vede na vrchol štěstí. Proto se cítí být ohrožena léčiteli, avšak nikoli lékaři.

Opis z knihy NA CESTĚ DO SOUSEDNÍ DIMENZE autor knihy CLEMENS KUBY

Na to nejde nic jiného říct a pod toto se podepisuji také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanaya
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.1. 2009
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: pá duben 17, 2009 5:08 pm    Předmět: Citovat

Krystal...PARADA...aby si v tom nebol/a sam/aSmile)))

...tiez som krestan (ako mnohi z nas), ale toto je rana do cierneho...tiez sa podpisujem pod ten text z knihy, co si sem dal... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 8:49 am    Předmět: Citovat

pro ty, kdo ještě nečetli:

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2009050009
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 10:39 am    Předmět: Citovat

mamka napsal:
pro ty, kdo ještě nečetli:

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2009050009


Díky mamko, zajímavý článek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strana 14 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund