Fórum - Zobrazit téma - Posloupnost zasvěcení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Posloupnost zasvěcení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Posloupnost zasvěcení

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dadla
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 9:26 am    Předmět: Posloupnost zasvěcení Citovat

Dobrý den všem, jsem tu dnes poprvé a jsem velice ráda, že jsem dostala pozvání na tento web.
Totiž: před lety jsem absolvovala zasvěcení do Karuna reiki v domnění, že se prostě jedná o "reiki" a netušila jsem,že existuje více systémů. Chci tím říct, že jsem předtím nebyla zasvěcená do Usuiho Reiki, a podle reakcí dalších účastníků kurzu Karuna - také oni neměli předtím o energii reiki moc informací, byli jsme skoro všichni nováčci. Dnes mi je divné, že se ten Mistr ani neptal,jestli už máme Usuiho 1. a 2. hotovou. Všude totiž čtu, že Karuna je teprve nadstavba.
Nicméně v domnění, že mám prostě hotovou "jedničku", přihlásila jsem se pak u nás ve městě na "dvojku",ale to byla Usuiho.
Výsledkem tedy - stále nemám zasvěcení do klasické 1. Usuiho. Proč se ptám: Dlouho jsem se reikováním nezabývala, ani tehdy moc ne, šla jsem tam spíš ze zvědavosti, ale teď bych se tomu ráda věnovala víc, nějak mě "svrbí ruce" Smile)
Proto bych ráda věděla, jestli to, že jsem nebyla zasvěcená do prvního základního stupně, nemůže nějak blokovat energii, jestli tedy má proudění kvalitu, jakou by mělo mít.
Budu moc vděčná za odpovědi Smile díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 3:19 pm    Předmět: Citovat

Milá/milý dadlo,
blahopřeji k Tvému obnovenému zájmu o reiki. Podle všech třech tvých dnešních otázek by asi bylo nejlepší, kdyby sis našla/našel nějakého dobrého učitele, aby Ti pomohl se zorientovat.
Můžeš také pročíst tenhle web a hodně se dozvědět, třeba že reiki není elektrika a my nejsme elektrický dráty ani kanály, takže ani nic neteče.
Je tu i hodně dobrých učitelů, kteří se jen nehoní za anděly a nevymítají ďábla ale stojí pevně na zemi a dokáží člověku pomoci najít vlastní jedinečnost, vést po duchovní cestě.
Aspoň krátce k Tvým dotazům:
- K-reiki jsem nikdy neslyšela
- změna (nejen) stravovacích návyků často nastává, začne-li si člověk s reiki Wink
- s posloupnosti zasvěcení ti poradit nedokáži, jedině, že je fajn mít jednoho učitele na cestu reiki, tj. třeba i za cenu, že - pokud by sis někoho sobě blízkého našla - bys třeba i absolvovala 1 + 2 znovu (každý mistr má sobě vlastní přístup a je fajn mít to od začátku)
přeji Ti hodně radosti s poznáváním reiki a šťastnou ruku při výběru učitele
Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že žádná daná posloupnost neexistuje.
Podle mého je nejlepší každé zasvěcení skonzultovat přes orákulum či jiným způsobem s duchovním vedením a podle toho se řídit. Často jsou naše úvahy zcestné.
Pokud zasvěcení nekonzultujeme, většinou se jde takovou tou jistou cestou. 1. zasvěcení do tradičního Usuiho, poté dlouhá práce, poté zasvěcení do dalšího stupně, dlouhá práce, dalšího stupně, dlouhá práce, pak třeba další linie, dlouhá práce a poté třeba zase další linie atd. Tak nějak člověk má nějak jistotu, že toho na něj nebude moc, aniž by to konzultoval přes orákulum či jiným způsobem. Tím, že začíná tradičním reiki a pustupuje krok za krokem s dlouhými rozestupy s náležitým věnováním se sobě. Na druhou stranu, právě konzultací s duchovním vedením člověk může opustit tento vzor a jít cestou právě pro něj přesně ušitou (u vyspělejších duší třeba začít Karunou Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne červen 14, 2009 11:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Dadlo,
nevím,jak to chodí ,všude se člověk něco dočte,má zkušenost to není,ale nějak vnímám,že je to v pořádku,necítím,že by tam něco nemělo správně fungovat,mělo to tak k tobě přijít,nu.
Pokud by jsi měla lepší pocit z 1 . 2. Usuiho,což se možná nedivím,tak však najdi mistra a šupky postupně a vklidu na to.Já jsem byla na 1. a 2. několikrát a myslím,že to bylo přínosné.Hlavně v odpojování se od různých pověr jak podotýká výše Smart.


Páček Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund