Fórum - Zobrazit téma - Ochrana při meditaci - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Ochrana při meditaci
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Ochrana při meditaci
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 11:31 am    Předmět: Citovat

Citace:
Věty typu: "my už jsme se potkali v minulých životech" a hluboký spalující pohled do očí - prchat, prchat, prchat!

šamanka


Laughing Tak tohle mě docela rozesmálo Laughing Vůči těmhle manipulacím jsem naštěstí imunní Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

Citace:

Laughing Tak tohle mě docela rozesmálo Laughing Vůči těmhle manipulacím jsem naštěstí imunní Very Happy


jsi si tim opravdu tak jista? vetsinou manipulace neprobiha az takhle viditelne Smile a narazis-li na mistra v tomhle oboru, nepoznas to hodne dlouho......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 3:18 pm    Předmět: Citovat

Hyter napsal:
Citace:

Laughing Tak tohle mě docela rozesmálo Laughing Vůči těmhle manipulacím jsem naštěstí imunní Very Happy


jsi si tim opravdu tak jista? vetsinou manipulace neprobiha az takhle viditelne Smile a narazis-li na mistra v tomhle oboru, nepoznas to hodne dlouho......


Jasně, kdybych narazila na mistra v tomhle oboru a byl to zrovna náhodou můj typ a byl naprosto okouzlující a měl krásné hluboké oči, tak je možné, že bych jeho kouzlu propadla, jsem žena a ne kus šutru Embarassed Smile
Ale když jsem si představila, jak to napsala Šamanka, že ke mě přichází nějaký muž a s upřeným pohledem mi tvrdí, že jsme se už potkali v minulém životě, tak mi to prostě v tu chvíli přišlo vtipný Very Happy
Jo, být mi tak o 10 let míň, možná bych mu i na to skočila Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Šamanko,tvá rada prchat,prchat,prchat vřele doporučuji začátečníkům, dětěm na cestě duchovna.Dospělejším doporučuji bojovat nejdříve se sebou a pak i navenek.Mohlo by se stát,že při tom útěku se zapomeneme zastavit a budeme utíkat celý život.Tak nějak bych to doplnil.
Všíchni máte pravdu,kde je strach nebo nějaká slabost, tak jsou dveře otevřené pro manipulace a ..Přitom je to tak jednoduché,bohužel velmi těžké. Když bůh s námi kdo proti nám. Nepřemýšlím o tom,protože jen já rozhoduji koho k sobě pustím a ochranu nepotřebuji.Ty zmije (krásné spojení) o tom přemýšlíš a tudíš víš,že ji potřebuješ.Děléj si jakoukoliv ochranu,co tě napadne.Důležité je tomu absolutně věřit.Třeba vajíčko z fialového plamene kolem sebe.Nebo ohnivý kruh,přes který nikdo a nic nemůže.Nebo jen modlidbu,bože odevzdávám se do tvé ochrany, nebo Andělíčku můj strážníčku,opatruj mi mou dušičku,opatruj ji vedne v noci,pánu Bohu ku pomoci.Pán Bůh mi chrání v havách,pana Marie v nohách andělé po bikách dáblové pryč ode mne,nemáte žádné moci ke mně.Amen.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 10:36 pm    Předmět: Citovat

Jedinou autentickou silou Vesmíru je Láska.
Je asi rozdíl, když se chci zúčastnit předvolebního mítingu nebo meditace na duchovním setkání. Kdyby to mělo být tak, že se někdo bojí meditovat ve společnosti jiných lidí, nechť raději medituje sám doma.
Meditace - každá - prochází dvěma fázemi. Ta první fáze je stažení vědomí do jednoho bodu a ta druhá je rozprostření vědomí kam až to jde do Vesmíru. Meditující - samozřejmě podle typu meditace v různém pořadí - nakonec prochází oběma fázemi. Nedovedu si představit, že přitom si dělá nějakou ochranu a odděluje se od Vesmíru třeba tím ohnivým kruhem.
V podstatě souhlasím s tím, že pokud nedokážu důvěřovat těm, se kterými kráčím na duchovní Cestě, tak bych se měl věnovat jiné formě duchovnosti.
Je dlouhá a krátká Cesta. Meditace patří ke krátké cestě (nemám na mysli takové ty relaxace spojené s řízenou imaginací, ale skutečné meditace.
Když chybí odvaha jít krátkou Cestou, je tu dlouhá Cesta - je také krásná. Krok za krokem se na ní můžete naučit zbavit se strachu a najít ze svého nitra odpověď na úvodní otázku tohoto vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 7:55 am    Předmět: x Citovat

saman: kdo je ještě začátečník a kdo je pokročilý?

Byla tu řeč o určité situaci, která hrozí průšvihem. Proč se do ní zbytečně vrhat a bojovat v ní, plácat se a udělat si boule na duši. Nechápu, co by si tím někdo dokázal? My ženy jsme křehké bytosti (prosím bez poznámek Laughing ) a hodně emocionální. A tyhle charismatické typy toho umí sakramentsky využít. Některé postižené se z toho léčí léta.
Znám takové.

Jak mi kdysi napsal na inzerát jeden děsně na fotce nesympaticky působící chlápek, ale kdo ví jestli ve skutečnosti nemá hluboký hlas a uhrančivý pohled do očí:
"My dva jsme se potkali dávno v minulých životech. Dávno jsme spolu cvičili tantru a měli úžasné zážitky. Jsem superučitel, učím kudy chodím (moje interpretace), tak neváhej a můžeme se potkat co nejdřív. Ale rychle, protože je mnoho žen, které mají zájem abych je učil a já nebudu čekat dlouho..."
Po nějaké době:
"Neozvala ses, tak jsem si našel šikovnou učitelku jógy, která se
mnou obráží tantrické a swingers (!!!) akce a je to super. Ale protože
jsme v minulém životě měli spolu tolik společného, dám ti ještě šanci,
můžeš se kdykoliv ozvat."

Tohle jsem si nevymyslela, tohle je stručný výběr z blábolů, které jsem obdržela, naštěstí jen písemně, protože jsem zavrhla nápad setkání se svým tantrickým milencem z minulých životů.

Ona je to fakt sranda, když v ní ženská není namočená, však mnohé víme o čem je řeč Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zmijovka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.6. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 10:49 am    Předmět: Citovat

Citace:
Ty zmije (krásné spojení) o tom přemýšlíš a tudíš víš,že ji potřebuješ.


Já jsem v té chvíli nevěděla, jestli ji potřebuju nebo ne.
Kdybych náhodou nenarazila na zmínku o tom, že je něco takového potřeba před meditací dělat, nikdy by mě to ani ve snu nenapadlo. Ale po přečtení této informace mě to zarazilo a tak jsem chtěla vědět, co si o tom vy zkušení myslíte, jestli je něco takového jako manipulace během meditace vůbec možné a jestli příp. někdo nějaké ochranné techniky děláte.
Z vašich odpovědí jsem si pro sebe vzala to, že žádnou ochranu nepotřebuju Idea , což je pro mě lepší, než pak přemýšlet a zjišťovat, jestli je opravdu dostatečně silná a jestli bych si třeba neměla vytvořit radši ještě jednu atd...


Citace:
V podstatě souhlasím s tím, že pokud nedokážu důvěřovat těm, se kterými kráčím na duchovní Cestě, tak bych se měl věnovat jiné formě duchovnosti.



Takže asi se nezúčastňovat takových těch společných meditací typu "v ten a ten den v tolik a proběhne celosvětová meditace. Přidej se k nám. " Twisted Evil
To jsem naštěstí ani nikdy nezkoušela Smile



Citace:
Ona je to fakt sranda, když v ní ženská není namočená, však mnohé víme o čem je řeč


Jo jo, přesně Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Tak přemýšlím nad těmi nástrahami meditace a napadá mě jedna.

Buddhističtí mistři varují nad meditací pro vlastní zisk
a vždy ukončují meditaci obětováním nasbírané energie pro
dobro všech žijících bytostí.
Jinak by se mohli stát dvojí.
Kdyby nasbíraná energie nebyla darována, mohly by ji pohltit naše karmické dluhy
nebo, pokud bychom meditovali, a nepřetransformovali ego,
mohlo by se naše Já nezdravě nafouknout a nezvládnutím síly bychom se změnili v démony.
Tak NA TO pozor! Exclamation

(ale půl hodiny meditace denně na přeměnu v démona nestačí Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:49 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem zauvažoval nad nebezpečím při meditaci a napadá mě jen jedno: že se "zapomenu" a spadnu ze židle. Proto mám své křeslo. Very Happy
Zato mě napadá, proč asi někdo vypustil blud, že meditace může být nebezpečná - a bohužel už jen přečtením toho bludu se nebezpečnou skutečně může stát: možná to byl nenápadný inzerát někoho, kdo nabízí absolutně bezpečné meditace, anebo redaktorka některého z četných časopisů pro současné ženy už opravdu nevěděla, co vymyslet.

Při meditaci, jedno zda sólo, nebo skupinové, nic špatného nehrozí. Ovšem jen do chvíle, než začneme řešit, jestli by něco hrozit mohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 1:07 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Taky jsem zauvažoval nad nebezpečím při meditaci a napadá mě jen jedno: že se "zapomenu" a spadnu ze židle. Proto mám své křeslo. Very Happy
Zato mě napadá, proč asi někdo vypustil blud, že meditace může být nebezpečná - a bohužel už jen přečtením toho bludu se nebezpečnou skutečně může stát: možná to byl nenápadný inzerát někoho, kdo nabízí absolutně bezpečné meditace, anebo redaktorka některého z četných časopisů pro současné ženy už opravdu nevěděla, co vymyslet.

Při meditaci, jedno zda sólo, nebo skupinové, nic špatného nehrozí. Ovšem jen do chvíle, než začneme řešit, jestli by něco hrozit mohlo.


něco na tom bude Very Happy

zvlášť když jdeš ať už do meditace nebo čehokoliv jinýho s láskou nebo se strachem, obavami... pak je z toho jasně vidět kam se to bude směřovat... strach je strašnej blokatér... láska rozevírá, uvolňuje... s láskou se nám nemůže nic stát... ale je samozřejmě vzít v patrnost lásku jako celek, tzn. bez chamtivosi, bez sobectví kam by částečně mohlo spadat i to ego atd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

fdh:
přesně tam jsem mířil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

kamo: ja si myslel Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 8:33 pm    Předmět: Citovat

Já tu ochranu myslel vážně.Skutečně při meditaci jste napojeni na vyšší sféry a může za vámi přijít kdokoliv.Třeba já jsem kamarádce,kterou jsem nikdy neviděl a dlouho a dlouho jsme si spolu psali přes internet a vymněnovali jsme si drobné i více vážné starosti a strasti a jediné co ona věděla o mně a já o ní,že máme děti a kolik je nám let a kde bydlíme.Ani přesnou adresu jsme neznali a vůbec se nebavili o osobních věcech,kdo jak vypadá,jestli jsme malý či velcí.Jednou mi napsala,že večer si dá jogu a meditaci a já ji po přečtení jejího emeilu poslal Boží světlo.Už pár dní před tím jsme se o tom bavili,ale vůbec nepadla zmínka že bych jí to dal.Je to hodně zodpovědné a já to nikdy nikomu neslibuji.Jí jsem samozřejmně nic nepsal,kčemu,stejně by večer email nečetla.Druhý den večer na mne čekal email,kde mi popisovala,že za ní při meditaci přišel anděl s dlouhými vlasy a vložil jí bílé světlo do duše.Dost mne to pobavilo a tak jsem jí poslal svou fotografii s dlouhými vlasy a napsali jsem jí,že ten anděl jsem byl já.Přitom jsem si pouze sedl na židli soustředil jsem se a poslal jsem jí to na její jméno a město.Víc jsem nevěděl.Taky vím,že když při meditaci jdu na cestu do tmy tak nesmím nikoho z těch hlasů oslovit.Musím jen čekat,kdo se mi sám ozve.A když nikdo,vrátím se zpátky.Kdybych někoho nesprávného oslovil,kdo ví...Lidé zabývající se spirituálními věcmi ví o záhrobí své a já už jim věřím.Taky se na mne napojil někdo,kdo mněl materiální požadavky a určité osobní ambice,do kterých já mu lezl.A mněl to přesně načasovaný,kdy jsem byl tak trochu v tranzu.Stačí když má trochu démonické vlohy a my jsme oslabení svou nedůvěrou v sebe a může nás manipulovat.U mne nepochodil.Přes lásku to prostě nejde a já ji mám dost.
Nikoho nestraším,jsou to mé osobní zkušenosti ale jen některé.Ty největší jsou skutečně osobní a dalo by se polemizovat o možnosti napojení kněžích z minulosti a td.
Ochrana ohňovým kruhem je jedna z nejstarších šamanských ochran a do kruhu za mnou mohou jen ti,koho vpustím.
Ale jak říkám,při meditaci není potřeba žádná ochrana pokud já sám si věřím a nemám strach.Není to o strachu třeba ze tchýně.Té se bojím i já.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 156

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 9:48 pm    Předmět: Citovat

Člověku,
řeknu Ti upřímně, že jsem velmi rád, že moje meditace si můžu prožívat naplno a beze strachu kdo všecko se na mě napojí a kdo na mě ze tmy bafne. Stejně tak se nemusím bát oslovit kohokoli a být osloven kýmkoli, protože každý, kdo mi "zkříží" cestu má pro mě nějaký význam a byl bych sám proti sobě, kdybych ho odháněl a nevzal si od něj to, co je mi určeno.
Stejně tak nepotřebuji žádnou dodatečnou ochranu, protože mám tu nejvyšší a nejlepší, které se nic nevyrovná a která nepotřebuje žádný vylepšovací "tuning". Pokud má někdo pocit, že jakýkoli ochranný rituál mu zajistí větší bezpečnost - proč ne, ale nejsem si jistý, zda vpouštět do kruhu jen někoho je to nejlepší řešení. Co udělají ti, kteří nebudou vpuštěni? Dají snad sami od sebe pokoj, nebo naopak za tím odmítnutím vycítí můj strach z nich a tím je podpořím k jiným způsobům, jak se ke mě dostat? B je podle mne správně. Pokud si mě nějaký démon vyhlédne, tak mu neuteču, i kdybych se nastěhoval do Vatikánu a nebude s otravováním čekat na mou meditaci. A pokud si mě skutečně vyhlédne, zdaleka to není konečná, i s tím se dá přece pracovat a zvládat to.
Mrzí mě, že i něco tak čistého, jako je osobní meditace, se už zašpiňuje různými bubáky a spoustu lidí to tak odradí od poznání sama sebe a věcí nesdělitelných.
Podepisuju Tvou větu, že při meditaci není potřeba žádná ochrana, pokud si já sám věřím a nemám strach. Ale zároveň si trochu protiřečí s větou předešlou, kde píšeš o ochraně ohňovým kruhem a lustraci příchozích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 9:26 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
fakt je ten, že určitě někoho tohle strašení od meditace odradí...

Před pár lety jsem používala Sylvovu metodu (hladina Alfa). Na Reiki setkání jsem ostatním vysvětlovala, jak se to dělá a jedna osůbka, která byla na semináři Modrá Alfa (na rozdíl ode mne, já jen četla knihu) prohlásila " Ale pozor, to může být nebezpečné", že se nebudeš chtít vrátit nazpět.
Mě málem klepla pepka, když jsem viděla reakci některých lidí (strach), vysvětlila jsem jim, že nic nebezpečného je nečeká, že vrátit se musí každý (hlavně když nikam nejdeš...) a že v Alfě jsme při každém čůrání....
Pointa je ta, že někteří se do Alfy vědomě nedostali a to jen proro, že se jim hlavě usalašila myšlenka Alfa-nebezpečí.

A když už jde do meditace člověk s tím, že se mu může něco stát, tak se asi těžko uvolní a meditaci si užije.

Já jsem pro NESTRAŠENÍ.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund