Fórum - Zobrazit téma - Vyuziti CKR symbolu - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vyuziti CKR symbolu
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vyuziti CKR symbolu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

Já se učila ČKR jako dva symboly vedle sebe (spíš proti sobě), jeden se točil vlevo, druhý vpravo. Kreslí se současně oběma rukama.
O tom, že by měl být jen jeden, jsem předem nevěděla, takže to fungovalo.
Pak jsem zjistila, jak se ČKR běžně učí a začala mít pochybnosti. Můj mistr mi řekl, že jemu byl předán takto a nemá důvod pochybovat o jeho účinku. Takže i já přestala pochybovat a fungovalo to Laughing .
Je fakt, že občas použiju jeden, někdy dva, někdy žádný....
Všechno je především v tvé mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 1:05 pm    Předmět: Re: ČKR pravé nebo levé? Citovat

mrjohn888 napsal:
Četl jsem zajímavou knížku od Diany Steinové - např. http://www2.vltava.cz/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SE01015619 a DS tam píše, že ČKR je lepší točit obráceně, než se u nás běžně dělá. Standardní postup, který mám z kurzu, a který vidím velmi často na netu je točit doprava (tj. nožička je vlevo, sjedu dolů a točím vpravo nahoru). DS doporučuje točit obráceně (nožička zprava, točím doleva). Pravotočivé podle ní energii odebírá, levotočivé přidává. No, jsem z toho trochu zmaten ale fakt je ten, že pocitově cítím, že má asi pravdu. Nemáte s tím nějakou zkušenost?


Chvíli jsem musel přemýšlet jak je myšleno to vpravo a vlevo. Netuším jaké je procento těch, kteří "točí" vlevo či vpravo. Já používám způsob nožička zprava, dolů a tam točím doleva. Je pro to logické vysvětlení. Když se podíváte v jiných kulturách, třeba i na našem území, symbol spirály se používal všude po celém světě. U nás ho používali keltové. Postup po směru hodinových ručiček směrem do středu funguje jako zesilovač, Proti směru hod.ručiček do středu slouží k oslabení, odsávání... energie.

Leč nezoufejte. Pokud jste se tento symbol učili jinak, používejte tento "svůj" i nadále. Bude určitě fungovat. Po nějaké době praxe každý zjistí, že není důležité provedení, ale záměr. A také to, že symbol není energie (což vám měl sdělit váš mistr). To je také důvod, proč skutečně naprosto všechny symboly "fungují". Je nutné se je naučit, používat a pak člověk zjistí (za různě dlouhou dobu) že je nepotřebuje. Mě se to přihodilo, když jsem posílal energii na dálku. Tak jsem se soustředil na představu příjemce, že jsem požádal o energii, myslel na něj, liboval si jak energie krásně proudí a pak mě došlo že jsem nepoužil symboly. Přišlo to zcela přirozeně, bez pokusů to zkoušet.

Někdy k nám chodí lidé, kteří již R II.mají od někoho jiného na zopakování. Neděláme znovuzasvěcení (pokud na tom ten člověk trvá, pak ano), říkáme každému ať používá symboly tak jak se je naučil, jen k tomu přidá techniky z našeho kurzu.

Mamka tady jasně ukazuje jak to "funguje". Věříš - funguje, Shocked nevěříš - nefunguje. Shocked Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrjohn888
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 20.7. 2005
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 3:41 pm    Předmět: Citovat

Díky, takže v podstatě potvrzuješ metodu DS, která se mi taky osvědčila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lev
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.6. 2002
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: po leden 15, 2007 11:34 pm    Předmět: Citovat

mrjohn888 napsal:
Díky, takže v podstatě potvrzuješ metodu DS, která se mi taky osvědčila


Tak tady došlo k omylu.
Citace:
Pokud jste se tento symbol učili jinak, používejte tento "svůj" i nadále. Bude určitě fungovat.


Takže znovu: používejte tento "svůj" symbol!!!

a nepřebírejte symboly odjinut. Váš mistr pracuje s těmito symboly a proto s nimi pracujte i vy. Ten který jste se naučili na kurzu je pro vás ten správný a funkční. Právě tento symbol použil váš mistr při zasvěcování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 8:44 am    Předmět: Citovat

ano, základem veškeré práce je záměr. Takže opravdu člověk zjistí že symboly nepotřebuje. Dokonce i začátečníci, když si nemohou vzpomenout na správný tvar nebo název symboly, opravud stačí si říct záměrem, že potřebují energii zesílit, nebo pracovat s emocemi, nebo v čase a prostoru. Symboly si zaslouží, aby se je praktikant naučil a znal je. Ale je dobře vědět, že jsou pouze jakousi berličkou.
Také si myslím, že čím méně omezení nám Mistr při kurzech dává(tím mám na mysli třeba postoj, rituály, co mám a nemám a pod. ,nemyslím tím poprosit, zeptat se jestli smím a pak poděkovat), tím to je lepší. Je velice těžké se těchto omezení později zbavovat. Prostě záměr je nad vším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2007 8:29 pm    Předmět: reiki a kyvadlo Citovat

Ahoj sluníčka, nic není špatně, dokud to nění špatně... Very Happy

kombinovaná technika: při použití reiki I nebo II jasně cítím, kde jsou blokace. Použiji sebe (třetí oko, podvědomí, co já vím) a cítím, kde to vězí.

reiki a kyvadlo

Pro nevědomého praktikujícího kyvadlo se ptám? je tam jistota, že mě kyvadlo vede k mé nejvyšší dokonalosti?

Reiki vnímám jako čistotu.

Nic není špatně, dokud to není špatně. Strach z kyvadla nemám. Každá cesta je správná, dokud je správná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 3:24 pm    Předmět: Citovat

Okenko, kyvadlo je jen nástrojem názorného zobrazení toho, co vnímáš jako intuitivní vjemy týkající se otázky, kterou máme v mysli. Zdokonalení v práci s kyvadlem = zdokonalení práce s intuicí. Kyvadlo samo o sobe je jen nástrojem.

Vše, o čem se diskutuje kolem symbolů, je zakotveno v mentálních vzorech, vírách, týkajících se symbolů, a tedy v naší mysli.
Máme sklony důvěřovat tomu vidění, které nám bylo předáno naším učitelem - a je to správně, protože neztrácíme energii zkoumáním pochybností.
Jindy nám přijde, že bychom měli pracovat jinak - a když to uděláme, je to správně, protože jsme začali více důvěřovat sami sobě a to se v efektech použití symbolů jistě projeví.
Někdy máme potřebu se zabývat tím, čemu věříme (svými mentálními vzory), zvlášť když "jsme" zrovna v 6. čakře - a to je taky správně, protože si potřebujeme udělat v těchto věcech jasno.
Vždycky je to jen otázka pravé míry toho, kolik energie přitom vynaložíme.
Navíc - není nad praxi, praktikování a sám život.
Je lépe si ho užívat, než i o něm číst nebo pozorovat, jak si užívají jiní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 7:05 pm    Předmět: Citovat

Damao,

píšeš to, co jsem neuměla vyjádřit. Děkuji.
Reiki vnímám jako čistotu - znamená,
že proudí nezávisle na tom, zda jsem vědomá či nevědomá.

Kyvadlo je báječný prostředek k napojení se do vlastního podvědomí .
To napojení může být závislé na otázce, na schopnosti neovlivnit výsledek svým chtěním, atd. Je to cvik, jako vše, co činíme. Je to jedna z cest, při které můžeme růst.

Vědomý člověk kombinuje mnoho tzv. způsobů, jedná se vlastně o stále stejnou cestu , ať už nazveme transformace, kruh srdce, reiki, rodinné konstelace, meditace - je jich tolik. Záleží na mém stupni uvědomění si,
co činím a co mé činění přinese za výsledek. M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Naše mysl hraje vždycky rozhodující roli. Přesto - víš, připadá mi, že Reiki je jakýmsi "zlatým řezem" - určitou jistotou, protože je tu jeden pevný bod a to ten, kde jednota přechází do dvojnosti a na "zpáteční cestě" se dualita znovu stává jednotou. Jinými slovy - jediné, co je ve Vesmíru jisté, je ten Jeden, Bůh, nebo Stvořitel - to už je jedno, jak to nazveme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2007 9:10 am    Předmět: Citovat

amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund