Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 12:23 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Ahoj Jirko Wink ,

zrovna jsem psala takovou upoutávku na japonské zahrady. Je tam spousty bonsají. Já nechci nějaké argumenty pro a proti. Ale jak to je s bonasajemi a F - S ?
Víš, mě se bonsaje líbí, ale přesto... Přeci jenom je to zásah do přirozeného vývoje té rostliny. Tak jak je to ? A děkuji Rolling Eyes .

E.


ahoj evíku,
samozřejmě ti řeknu, že přirozenost je vždy to nejlepší. vše ostatní se sebou nese nějaké další energie, které jsou tomu dodané. takže v tatkovém případě je nutné vědět, jak na nás "umělé či umělé vytvořené" věci působí, co s nimi cítíme. je to jako s pořízením si akvária do bytu. člověk, který je proti omezování svobody a vnímá akvárium jako klec, tak tomu člověku nic dobrého akvárium nepřinese. ale většina lidí ho vnímá jinak a přináší jím blahodárné účinky. na někoho bonsai působí příjemné, někdo (včetně mě) ho vnímá jen jako lidský výtvor, který nemá s přírodou mnoho společného. je hezké to vidět jako umělecký předmět, ale energii to žádnou nepředá. takže tady je opravdu důležité se zaměřit na své pocity. bude-li ti stromeček dělat radost a budeš-li se s ním cítit dobře, tak si ho samozřejmě pořiď. ale nezapomeň mu dát funkci. proč si ho pořizuješ, co od něj chceš, očekváš. každá věc by měla vědět, co pro tebe může udělat. tak se s ní hezky domluv a ona pak pro tebe udělá cokoliv Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

No, u mě ty pozitivní energie u bonsají jsou hodně v menšině. I když na pohled se mi líbí, pořád vidím to násilí, nejenom v zastříhávání kořenů, ale ohýbání a drátování větviček, které by chtěly růst nahoru, ale člověk si usmyslel, že budou růst rovně ...Kdybych jí měla na zahradě, vždy by se mi vybavily tyto nepříjemné pocity z násilného tvoření čehosi krásného, které snad za to ani nestojí. Jasně, že odborník by si to obhájil. Ale já prostě odborník nejsem.

Tak díky, jsem ráda, že to vnímáme podobně.


Naposledy upravil Evik dne po duben 06, 2009 5:34 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st duben 15, 2009 2:48 pm    Předmět: duben - koumejte co s létem :-) Citovat

ahoj, ahoj, ahoj.... ten čas tak šíleně letí, co? nedávno jsem tu psal něco o lednu a o tom, jak důležitý měsíc v roce to je, že to, co si v lednu naplánujeme a připravíme se na to, tak to je pak 80% toho, co skutečně ten rok uděláme. a najednou je tu druhý měsíc "země", tj. období, kdy se máme zase ponořit do sebe a připravit se na nové vykročení, tentokrát ne na celý rok, ale na nadcházející léto. jaro byl čas klíčení, zrození "nového". říká se "jak jsi zasil, tak také sklidíš". takže "zasili jste dobře"? Very Happy teď máte možnost to, co se na jaře ne úplně povedlo poopravit. ohalit, co jsme neudělali tak, jak jsme měli a vymyslet, jak to v létě napravit. léto je období těsně před sklizní (za léto považujeme hlavně měsíce květen a červen), tj. období, kdy vše začíná zrát, plody se krásně kulatí, "tloustnou", sládnou.... takže je to takové to pilování před sklizní, abychom ji měli co nejbohatší. slabé stromky podepřít, co se dusí v hlíně, tak zrýt apod. prostě pomoci tomu, co jsme zasadili, aby mělo co nejlepší úrodu. je to obodobí "prodeje". v létě prodáváme to, co jsme na jaře zaseli. máme-li připravené kupce, tak se můžeme těšit na sklizeň, protože bude bohatá, bude jí mít kdo od nás koupit. takže léto je aktivní prodejní energie, často velmi agresivní a "ohnivá", žene nás dopředu. takže využijme zbytku krásného dubna, abychom si vše pořádně promysleli, podumali nad tím, jak svoji úrodu co nejlépe připravit na sklizeň a jak nalákat co nejvíce kupců, abychom měli na podzim co dávat do našich spíží (potažmo baknovních kont Very Happy ), abychom pak v zimě mohli čerpat síly na nový rok. takže, v dubnu zase zpomalte, nejednejte, připravujte se. v červenci je další mezidobí, kdy se vrátíme k sobě, abychom se pořádně připravili na tučnou sklizeň. ta nás čeká v srpnu a září Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 7:38 pm    Předmět: Re: duben - koumejte co s létem :-) Citovat

jc napsal:
ahoj, ahoj, ahoj.... ten čas tak šíleně letí, co?

Ahoj, to máš pravdu .
Citace:
nedávno jsem tu psal něco o lednu a o tom, jak důležitý měsíc v roce to je, že to, co si v lednu naplánujeme a připravíme se na to, tak to je pak 80% toho, co skutečně ten rok uděláme.

No, nabudil jsi nás pěkně Very Happy . Něco už se mi podařilo uskutečnit. Nic světoborného, ale spíš něco, do čeho se mi moc nechtělo a stále jsem to odkládala.
Citace:
a najednou je tu druhý měsíc "země", tj. období, kdy se máme zase ponořit do sebe a připravit se na nové vykročení, tentokrát ne na celý rok, ale na nadcházející léto.

Plánování by mi šlo . Ale hele, nezdá se ti, že nějak moc plánujeme? To víš, byla jsem zvyklá na pětiletky. Tohle je na mě moc kách Wink .
Citace:
takže léto je aktivní prodejní energie, často velmi agresivní a "ohnivá", žene nás dopředu. takže využijme zbytku krásného dubna, abychom si vše pořádně promysleli, podumali nad tím, jak svoji úrodu co nejlépe připravit na sklizeň a jak nalákat co nejvíce kupců, abychom měli na podzim co dávat do našich spíží (potažmo baknovních kont Very Happy )

Já prostě nic nevymyslím. Nic, co by mi moje konto nějak vylepšilo. Chce to jenom dostat nápad. A na to už moc času nemám...do konce dubna...
Nápady bych měla, ale spíš tvůrčí a těch se nenajím Very Happy . A i kdybych dostala nějaký super nápad, tak si nejsem jistá, jestli bych ho ,,uměla prodat ". Já na to moc nejsem. Prostě to neumím. A asi už se to nenaučím. Já vím, že tím, jak tohle říkám, tak si to hezky ukládám do podvědomí. Ale už to tam stejně mám, tak je to jedno.
Citace:
v červenci je další mezidobí, kdy se vrátíme k sobě, abychom se pořádně připravili na tučnou sklizeň. ta nás čeká v srpnu a září Very Happy

Kam pořád pospícháš ? Nějak mě to znervózňuje, protože už nevím, co dřív. A vůbec, je duben, takže ještě trochu zpomalím.

Krásný den a všechno nejlepší.

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: so duben 25, 2009 8:22 am    Předmět: Re: duben - koumejte co s létem :-) Citovat

Evik napsal:
Já prostě nic nevymyslím. Nic, co by mi moje konto nějak vylepšilo. Chce to jenom dostat nápad. A na to už moc času nemám...do konce dubna...
Nápady bych měla, ale spíš tvůrčí a těch se nenajím Very Happy . A i kdybych dostala nějaký super nápad, tak si nejsem jistá, jestli bych ho ,,uměla prodat ". Já na to moc nejsem. Prostě to neumím. A asi už se to nenaučím. Já vím, že tím, jak tohle říkám, tak si to hezky ukládám do podvědomí. Ale už to tam stejně mám, tak je to jedno.
E.


ahoj evíku, děkuji za přáníčko.

každý z nás je na něco jiného. někdo víc, někdo míń. je dobré o sobě vědět, na co jsme vybaveni a na co ne. když pak žijeme podle svých dispozic, tak je nám většinou daleko lépe a žijeme lehčeji, neděláme si zbytečné starosti s tím, co stejně nemůžeme změnit. tak proč se tím zabývat? jen je dobré vědět, čím se zabývat máme a co máme raději přenechat jiným, kteří to umí lépe než my. naše doba nás žene tak rychle dopředu, že máme pocit, že je nejlépe, když si uděláme všechno sami. dřív to tak nebylo. neznám sedláka, který by si sám koval koně, a neznám kováře, který by si sám pěstoval pšenici. tak proč dnes máme tak silné nutkání být vším? dcerou, matkou, manželkou, manažerkou, podinkatelkou, kuchařkou..... vždyť to nejde. můžeme se pokoušet být vším, ale ve finále jsme nikým. a to, kým jsme se dost špatně hledá. ale pokud to najdeme a pak podle toho žijeme, víc než půlka problému zmizí a nám se tak kráááááááááááásně uvleví.... možná bys už měla vyzkoušet ten astrotyp Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: ne duben 26, 2009 8:42 am    Předmět: x Citovat

Zprávy z jihu: pozor! Už kvetou nejen šeříky (už!), ale i konvalinky.
Málem jsem je letos prošvihla, nečekala jsem je tak rychle.
A taková voňavá kytička bílých voňavých květů udělá v prostoru spoustu parády a hezké nálady...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 10:15 am    Předmět: Re: duben - koumejte co s létem :-) Citovat

jc napsal:
každý z nás je na něco jiného. někdo víc, někdo míń. je dobré o sobě vědět, na co jsme vybaveni a na co ne.

Ahoj Jirko. Tlumočím velký dík od dcery za vypracování astrotypu. Bylo její přání, abych to četla s ní. Když jsem řekla, ,,vždyť taková nejsi ..." odpověděla že je, ale já o tom nevím. Také její workoholismus, kdy mi říkala, jak chodila spát ráno ve 4... Evil or Very Mad , hrůza.

Citace:
tak proč dnes máme tak silné nutkání být vším? dcerou, matkou, manželkou, manažerkou, podinkatelkou, kuchařkou..... vždyť to nejde. můžeme se pokoušet být vším, ale ve finále jsme nikým.


Je to nejenom tím, jak píšeš, že nás doba žene dopředu. Předtím zas nás doba brzdila, že jsi opravdu musel dělat a umět všechno, pokud jsi něco chtěl. Brouk Pytlík, práce všeho druhu a nic pořádně. Jsem ráda, že už se mi podařilo leccos zkorigovat.
Citace:
.... možná bys už měla vyzkoušet ten astrotyp Shocked


Vždyť víš, že na to myslím už od Vánoc. Možná jsem měla strach, co se o sobě ,,zase " dozvím a možná bych se sama před sebou styděla. Tak jsem to pořád odkládala.
Ale je fakt, že jenom vědomí našich nedostatků nás nutí je překonávat.
Astrotyp beru jako návod. Návod, že mě k něčemu navede, protože jak sám vidíš, plácám se ve všem a v ničem. Vidím to jako vodítko, jako šanci pro sebe něco udělat, něco rozvinout a něco naopak pustit. Jinak mám údaje zjištěné, takže posílám objednávku. Jsem rozhodnutá Rolling Eyes Shocked .

A ještě jednou klobouk dolů před Tebou vypracovaným astrotypem. Byl to opravdu originální dárek, který dcera fakt ocenila.Ahoj Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po duben 27, 2009 10:34 am    Předmět: Re: duben - koumejte co s létem :-) Citovat

Evik napsal:

Ahoj Jirko. Tlumočím velký dík od dcery za vypracování astrotypu. Bylo její přání, abych to četla s ní. .


Tak to jsem rád, že se ten dárek povedl.


Evik napsal:

Ale je fakt, že jenom vědomí našich nedostatků nás nutí je překonávat.
Astrotyp beru jako návod. Návod, že mě k něčemu navede, protože jak sám vidíš, plácám se ve všem a v ničem. Vidím to jako vodítko, jako šanci pro sebe něco udělat, něco rozvinout a něco naopak pustit. Jinak mám údaje zjištěné, takže posílám objednávku. Jsem rozhodnutá Rolling Eyes Shocked ..


Astrotyp nám ukazuje, co máme s sebou "sbaleno" na naši cestu životem. mám-li tam plavky a osušku, tak se mi bude dobře válet na pláži, ale na lezení po skalách to asi moc nebude. bohužel většina z nás neví, co má v tom baťohu a tak se vydává na cesty, na které pak nemá vybavení. když je zima, je dobré si vzít teplou bundu. ale když jí nemáme, tak veškerou energii na zahřátí bereme ze sebe. a každý z nás má určitou zásubu energie na celý život. kdy ž si ji vyčerpá tím, že chodí po horách v plavkách, tak se to projeví na zbytku jeho života a hlavně na jeho zdraví. s Astrotypem se dá pracovat jako se svojí potencialitou, na co mám, v čem mohu zazářit a na co nemám, co mě bude ubíjet. můžeme s ním pracovat každý den, protože i každý den má své energie a potenciality a když nejsou ve shodě s namí (naším Astrotypem), pak jdou proti nám a vyčerpávají nás. je to to samé, jako když nám při zprávách o počasí říkají, jaká bude bio zátěž. je pak na každém kardiaokovi, jestli raději zůstane doma, nebo jestli si zaběhne maraton. ale všichni víme, co mu hrozí. Astrotyp nám může dát odpovědi na spousty otázek. neřen nám "určitě ano, nebo ne", ale "spíše ano, nebo spíše ne". a je jen na nás, jestli si radu vezmeme k srdci, nebo jestli raději poslechneme svůj "rozum", nebo rady okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
Strana 13 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund