Fórum - Zobrazit téma - Reiki okolo těla a mimo něj - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki okolo těla a mimo něj
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki okolo těla a mimo něj
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Myslím si, že uzemění není až tak záležitost energie se kterou se pracuje, ale spíš záležitost toho kam energii směřujeme. I se Shamballou 1024 člověk může věnovat mnoho času své první, druhé, třetí čakře a nohám. Já to tak dělám vždy. Prozářím celé tělo, aby byl vývoj harmonický a abych byl dostatečně uzeměný.

Aha, to se teda polepším, nějak jsem zjistila, že jsem ty spodní čakry a nohy občas vynechávala z lenosti a pohodlnosti. Občas jsem své lajdáctví napravila. Navíc zrovna poslední dobou za mnou přišlo na reikování pár lidí, kteří měli hlavní potíže právě v těchto místech. Začala jsem si pomalu uvědomovat důležitost těchto částí těla. Pokud bych je vynechávala, není to celek a tudíž nemůže být řeč o harmonizaci. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Jelikož zde potěšila práce se symboly, tak jsem si říkal, že by možná stálo se zmínit i o tom, že stejně jako jako se dá pomocí symbolů prozařovat a pročišťovat tělo, lze to dělat i bez nich. Reiki se spustí, nechá se proudit a pouze Vědomím cestujeme v těle. Uvědomíme si hlavu a přitom necháme reiki působit jako jakousi očišťující moc Vědomí (ruce samozřejmě máme normálně podél těla, či děláme běžnou manuální práci jako úklid pokoje atd.), tak scházíme postupně až k nohám a poté můžeme Vědomím jít zpátky k hlavě. Efekt je trošku jiný než když tělo prozařujeme jen Vědomím – kdy si ho „pouze“ uvědomujeme (což je ale také nesmírně účinné). Je v tom i reiki. Takto lze žít reiki i v běžném životě, kdy máme ruce zaměstnány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Díky za inspiraci, Psychedelicu, a za tvoje sdílení.
Nebyla jsem nikdy tak pilná jako ty(3hodiny reikování denně, celodenní modlitby apod.), mám však moc ráda meditaci se symboly(člověk vstoupí do symbolu a putuje jím a nebo naopak symbol nechá putovat svým tělem). Putování vědomím svým tělem také dělám ráda.
Při čtení tvých příspěvků jsem si uvědomila, že více pracuji mentálně-se svým vědomím/jak být vědomá si toho, co dělám a tvořím, pokud možno celý den Twisted Evil /, ale nějak mě nenapadlo přitom si spustit reiki "na celý den" pro podporu tohoto mého úsilí. Kreativita mi pokulhává Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 2:08 pm    Předmět: Citovat

Blankas: to jsem rád. Spuštění reiki zde nemyslím jako jakýsi akt jedné chvíle - pustit si reiki na celý den. Spíš ji jaksi spustit a setrvávat vědomě v jejím proudu a u toho vědomím cestovat. Lépe řečeno mít neustále "záměr reiki" - být v reiki, mít ji jakoby spuštěnou a u toho cestovat. Tak jsem to myslel, ale co říkáš ty, tak to určitě má do sebe taky hodně...

... taky se mi nedaří pořád žít duchovně Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 3:19 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Lépe řečeno mít neustále "záměr reiki" - být v reiki, mít ji jakoby spuštěnou a u toho cestovat.

Já jsem to takhle přesně pochopila: udržet si disociované vědomí sebe a zároveň vědomí záměru reiki.
Čili když si na to během dne vzpomenu/uvědomím/ - uvědomím si co právě dělám/jak to dělám, co cítím apod/ a zkusím to celé/a další činnost/ si uvědomovat/cítit/vnímat/pozorovat s vědomím(záměrem) reiki po dobu, po kterou budu toho schopna tato vědomí udržet.

Citace:
... taky se mi nedaří pořád žít duchovně Twisted Evil

Tak jsme duchovní i fyzické bytosti. Tak jsou nutné obě stránky Smile Jo, když by člověk dělal všechny běžné každodenní práce/činnosti opravdu vědomě, tak by vlastně žil duchovně. V porovnání s tebou(makrobiotika, věnování se práci s energiemi/ se mi vtírá myšlenka, že bych vedle kreativity měla zapracovat i na své sebekázni Smile Zároveň mě teď napadá, že právě srovnávání a porovnávání bylo a stále zůstává pro mě tématem pro zpracování Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: út duben 21, 2009 4:14 pm    Předmět: Citovat

blankas: je prima, že si rozumíme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund