Fórum - Zobrazit téma - Jen tak - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jen tak
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jen tak
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:42 am    Předmět: Jen tak Citovat

Zdravím všechny. Smile Tak jsem po dlouhé době zavítala na reikiwebík a mám takovou možná bezpředmětnou připomínku. Proč když někdo založí novou diskuzi a chce diskutovat o něčem konrétním, tak to nejspíš nejde? Když bych chtěla najít praktické informace, nebo zkušenosti, musím se prokousat stránkami dohadovacích příspěvků a tak. Nejvíc mě to překvapilo, když si diskuzi otevřela Renatka, myslím, že to bylo konkrétně o Zkušenostech s jinými směry reiki, nebo tak nějak... a všichni se na ní osočili za to, že kladla důraz na to, aby se mluvilo k tématu.

Možná by nebylo špatné, kdyby se některé diskuze vedly jako "odborné" a ten, kdo si téma založí, by měl práva diskuzi řídit, případně mazat nesouvisející věci. Neříkám, že ty příspěvky kolem neobsahují užitečné informace, ale tématicky by se mohli pak řadit do diskuze "pokec", kde by si dotyční mohli povídat nebo hádat dle libosti.

Toť můj první dojem při návštěvě nového reikiwebíku a tip na možné "zkvalitnění" služeb. Very Happy

Pěkný den všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:51 am    Předmět: Citovat

Většina diskuzí, nejenom tady se zvrhne v něco jiného. Dle mého je to proto že život se nedá nalajnovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

Mno zetíku a právě proto by se mohli založit ty "odborné", kde platí určitá pravidla... Jako v životě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

jde totiž o to, že vždy se najde někdo - šťoura - plácal - zemědělec, komu se to téma nelíbí - zvedá ho ze židle, zvedá mu tlak, protože danou věc neuznává, pak to začne všem cpát, rozdělí se to tedy na dva tábory - najdou se vždy nějací spojenci kteří si navzájem říkají jak spolu rezonují, no a ty tábory se pak mezi sebou přou, jak to tedy je
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:05 pm    Předmět: Citovat

Mau napsal:
Mno zetíku a právě proto by se mohli založit ty "odborné", kde platí určitá pravidla... Jako v životě Smile


Souhlasím, určitě je dobré mít přehlednou diskuzi. Občas jsou ale témata která se těžko nacpou do jedný kolonky.

Aby se nestalo že tou určitou cenzurou(těmi tvrdšími pravidly) by neztratil obsah, převládne přehlednost ale možná by se mohl vytratit skutečný obsah který můžou právě ony odbočky doplňovat.


Btw. Můžeme založit téma např. Banány. Ale víte že existuje 299 dalších druhů banánů? A jejich použité je třebas místo pečených brambor, nebo se používají jako mouka......... Tím chci říci že se téma Banány může zvrhnout v 299 větví toho samého.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:09 pm    Předmět: Citovat

Zetíku a o tom právě mluvím. Když je téma banány, tak to, že jich je dalších 299 druhů a používají se tak a tak, souvisí s tématem. Říká se tomu právě ta odborná diskuze. Kapišto? Smile

Už tam ale nenajdeš informace typu, že někoho kousnul včera komár do zadku a že soused od vedle je blbec. Od toho by právě měl zakladatel diskuze ono oprávnění průběh diskuze řídit a nevhodné příspěvky vymazat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:18 pm    Předmět: Citovat

Mau napsal:
Zetíku a o tom právě mluvím. Když je téma banány, tak to, že jich je dalších 299 druhů a používají se tak a tak, souvisí s tématem. Říká se tomu právě ta odborná diskuze. Kapišto? Smile

Už tam ale nenajdeš informace typu, že někoho kousnul včera komár do zadku a že soused od vedle je blbec. Smile


Ano, ale banány jsem vybral jelikož jsou velmi konkrétní. A přesto se s nimi dá odpbočit do 299 druhů, 299 způsobů pěstování, 299 x 10 druhů pokrmů z každého z nich, 299 x 10 druhů plísní, chorob a bacilů. 299 x 1000 plantáží kde se pěstují.......... atd.........

i když je to velmi knkrétní téma, vždy se najde někdo kdo bude mít nějaký problém z výčtu který jsem uvedl před chvilkou. To jsou ty odbočky.

Banány jsou téma více konkrétní, ale když se povídá v oblasti reiki, duchovna, myslím že je to velmi hluboké a často nepřehledné. Vše souvisí se vším, je těžké tomu dát hranice(pokud je to vůbec třeba).

Určitá pravidla jsou třeba ale ne na úkor obsahu.

Ted mě ještě napadá takové přovnání: Představ si že tě budou zajímat banány, ty žlutý sladký co se kupujou u nás v zelenině. A najednou ti tam přispěje farmář z kalifornie, který pěstuje bramborový banány a diskuze se zvrhne místo ze sladkých banánů na bramborový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Alwen
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.5. 2004
Příspěvky: 452

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:22 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Mau: Možná by nebylo špatné, kdyby se některé diskuze vedly jako "odborné" a ten, kdo si téma založí, by měl práva diskuzi řídit, případně mazat nesouvisející věci. Neříkám, že ty příspěvky kolem neobsahují užitečné informace, ale tématicky by se mohli pak řadit do diskuze "pokec", kde by si dotyční mohli povídat nebo hádat dle libosti.


- asi vím, co jsi chtěla vyjádřit, spíš mám připomínku k tomuto odstavečku. Dát někomu moc k cenzuře je velmi nebezpečné. Nikdy nevíš, co toho člověka ke schovávání příspěvků ostatních vede, jaké má motivace a cíle. Na druhou stranu proč podporovat v někom posuzování a odsuzování ostatních? Protože myslím že k tomu přesně by to vedlo.
Sama mám zkušenost s moderovanou diskuzí z obou stran - uživatele i administrátora. Pokud admina, tak někoho stálého na všechny témata a kterému uživatelé důvěřují. Teď se ti to možná zdá jako holubník, ale věř mi, že po té by to byl holubník ještě mnohem větší a co víc - možná ne holubník ale kohoutí zápasy.

Jako plus nemoderovaných diskuzí je to, že se rozhovory sice mohou stočit jinam, ale nikdy nevíš, co tím užitečného vznikne, co člověk najde Wink Rolling Eyes
Jako mínus samozřejmě je prokousávání příspěvků, které člověka absolutně nezajímají ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Tak jinak. Když použiju zetíkova slova "duchovní" a "hluboké", tak předpokládám, že diskutující jsou na jisté úrovni. Právo k moderování bylo myšleno pro zakladatele diskuze a jestli bude vyhazovat neprávem, nebo někoho diskriminovat... nebo pouze udržovat diskuzi u zvoleného tématu... je věc jeho a jeho svědomí. Bylo to ale myšleno u zvláštního typu diskuzí, znovu říkám "odborných"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 3:31 pm    Předmět: Citovat

Mau, máš pravdu v tom, že se mnohé diskuze rozplizávají, ale to už tak na netu bývá.
Moderování je dobrá myšlenka, ale nenapadá mi, jak to provést. Když začnu nějaké téma, tak si pochopitelně hlídám, kdo tam co přispívá. Nechtěl bych ale mazat něco, co se "mi nehodí do krámu" či do diskuze. Myslím, že ten, kdo Reiki Web spravuje si hlídá, aby se tu neobjevovaly výstřelky. Proto například i opatření proti anonymům.
V historii Reiki Webu se objevili několikrát lidé, kteří neměli v úmyslu si povídat a vyměňovat názory, ale štvát a prudit. Většinou s tím neobstáli. Pamětníci ví, o čem (o kom) se zmiňuju.
Jedna moje známá má obchod a tvrdí, ža když přijme někoho nového do obchodu, tak krade. Má pravdu. Je zajímavé, že se to opakovaně děje právě jí. V čem myslíš, že to je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 3:49 pm    Předmět: Citovat

Damao, byl to jen takový nápad, nadhození toho, že by mohly vzniknout i "odborné diskuze", kam by se prostě přispívalo příspěvky opravdu k věci... a když by k věci nebyly, tak by se prostě vymazaly. A nemuselo by jich být ani mnoho, mohly by vzniknout třeba jako samostatné téma, kde když by někdo hledal konkrétní informace, měl by to hledání značně zlehčené. Byl ten nápad snad špatný? A když se něco opravdu nehodí do krámu, tak to z krámu prostě vyhodím. Je na tom taky něco divného?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 3:59 pm    Předmět: Citovat

Mau, byl to naopak velmi dobrý nápad, jen jsem zatím nepřišel na to, jak jej prakticky realizovat. Tady by se asi doist lidí boužilo proti těm, kdo by měli právo jim jejich příspěvky mazat a svým způsobem asi oprávněně. Přesto, něco snad vymyslíme, protože jinak je z odborného webu "cochcárna".
V současné době mi syn dopracovává podobné, jen trochu obecněji zaměřené stránky - "Web Spirit", kde řeším právě podobný problém. Chtěl bych, aby ten, kdo diskuzi začně pohlídal, aby příspěvky byly k věci a diskuze se nezvrhávala ve výměnu osobních invektiv. Zatím jsem ale nenašel takové řešení, se kterým bych byl na 100% spokojený. Mrzí mě, jestli můj přispěvěk Ti vyzněl jako kritika Tvých názorů.
Moc bych byl rád, kdybys mi napsala konkrétněji svoji představu o tom, jak by to mohlo chodit. Rád ji využiju.
Pošli mi ji, prosím na mail kajdanek@atlas.cz
Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Silenec
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 22.9. 2003
Příspěvky: 101

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 4:03 pm    Předmět: Citovat

A co kdyby se příspěvky nemazaly, ale moderátor by mohl označit ty příspěvky, které jsou off-topic a já kdybych pak hledal konkrétní věci "k tématu" tak bych je vynechal? Já bych to taky uvítal.
Hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 4:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to je dobrý nápad. To by snad nebyl problém. Je to teď asi na Broňkovi, jak to zařídit technicky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Mau
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.2. 2006
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

Damao: Proč by se měli bouřit? Prostě když vím, že přispívám do odborné diskuze příspěvkem, který nemá moc společného s konkrétním tématem, tak je mi jasné, že může být vymazán. Myslela jsem to tak, že ten, kdo si diskuzi založí, by měl zároveň i "mazací právo", to je celé.

A nebo ještě jedno přirovnání... Jestli je zakladatel diskuze "blbec", tak ať si ve své ("blbé") diskuzi maže dle libosti, přece se nebudu rozčilovat, že smazal třeba zrovna můj příspěvek. Příště půjdu diskutovat do jiného tématu, kde mi to nikdo nesmaže.

Nejsem zas takový odborník, abych se s Tebou dělila o své nápady... všechno, co jsem vymyslela, jsem napsala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund