Fórum - Zobrazit téma - Úcta k rodičům - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Úcta k rodičům
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Úcta k rodičům
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 3:55 pm    Předmět: x Citovat

Dzarmi: taky už jsem mockrát nad tím přemýšlela a ptala se lidí: jestli vlastně ti hodní a ideální rodiče někde existují. Ale asi je fakt, že pokud takové rodiny jsou, tak jejich děti nemají potřebu jezdit po akcích a něco řešit. Proto ve všech ezotericko - duchovních aktivitách figurují jen jedinci s nákladem problémů k řešení. Už jsem to tu několikrát psala, že když jedna žena na semináři řekla: nemám žádný problém, jen jsem přišla pobýt, nikdo nechápal a nevěřil svým uším. Bylo to krásné zjevení.
Ojedinělé.

šamanka
Joooo teď to vlastně bude Damao se ženou, přece!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 4:08 pm    Předmět: Re: Úcta Citovat

Rigi napsal:
Myslím si, že mít někoho rád jen proto, že se to "musí", je hloupost. Nebudu milovat někoho jen proto, že je to král, vládce a otec mé země, když je to ve skutečnosti násilnická zrůda, libující si v týrání.
Vlky plky o milování rodičů může šířit jen ten, kdo měl ideální rodiče, to se mu pak lehce radím jiným, kteří takové štěstí neměli.
Můj vztah k rodičům je špatný - mámu nesnáším a vyhýbám se jí. V mládí mě týrala psychicky i fyzicky, zavírala ve sklepě, mlátila vším, co jí přišlo pod ruku, shazovala moje sebevědomí kdykoliv k tomu měla sebemenší možnost. Táta je mi lhostejný - nikdy se mě nezastal, radši koukal na televizi.

Ahoj Rigi,

takové zážitky, jako máš ty, mají skoro všichni buď ve větší nebo menší míře. Dalo by se říci, že se to docela dost zesílilo, aby si to ti lidi museli už konečně začít řešit. Při terapiích jsou to "běžné" věci, co tu popisuješ. A mohu říci, že se po terapii lidem ulehčí a dost.

Rigi napsal:
Toho, kdo mi pseudohumanisticky doporučuje milovat rodiče, bych přála v příštím životě přesně takové rodiče, které mám já. A myslím, že to bude pro tyto lidi poučení, které potřebují k opravě svých názorů.


třeba jsi byla v minulém životě právě taková, jak teď píšeš o ostatních a tak jsi si vzala toto poučení do vlastních rukou a teď to podle toho svého vzorce zažíváš. Wink Už ti toto přišlo někdy na mysl, že zažíváš vlastně to, co doporučuješ ostatním?? Idea No a ty to máš v tomto životě teď docela dobře rozehrané. Nenávidíš rodiče a hraješ tu svoji roli na jevišti Země velice dobře. A tak to buď dohraj do konce a nebo se toho zbav. A vím, že se toho dá zbavit, pokud budeš sama chtít. A pak pochopíš, proč jsou ti tví rodiče takoví, jací oni jsou a ŽE ŽIJOU JEN TO, CO SAMI DOSTALI Z TOHO VAŠEHO RODU.

A ty to teď můžeš pro ně všechny změnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Citace:
....taky už jsem mockrát nad tím přemýšlela a ptala se lidí: jestli vlastně ti hodní a ideální rodiče někde existují. Ale asi je fakt, že pokud takové rodiny jsou, tak jejich děti nemají potřebu jezdit po akcích a něco řešit. Proto ve všech ezotericko - duchovních aktivitách figurují jen jedinci s nákladem problémů k řešení.


šamanko, ráda Ti musím oponovat. Já své rodiče pokládám za hodné a ideální pro mě a dnes jistojistě vím, že bych si žádné jiné nevybrala. Vím, že mi vždy dávali a dodnes dávají to nejlepší co umějí. Netvrdím, že mě prostředí, které mi spoluvytvářeli a ve kterém jsem díky nim vyrůstala, nepřipravilo různé věci k řešení. A nepotřebovala jsem k tomu esoteriku, abych si uvědomovala, že mezi nefunkčními vzorci mého chování jsou nejen ty, které mi implantovali oni ale i ty, které jsem si vytvořila já sama. Kupodivu ty první mi jdou nahradit lépe než ty druhé.
A i když občas vzájemně skřípeme zubama a překousáváme jeden druhého, nezbývá mi než říci -
díky moji nejlepší rodičové, je mi ctí být Vaší dcerou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 2:16 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Dzarmi: taky už jsem mockrát nad tím přemýšlela a ptala se lidí: jestli vlastně ti hodní a ideální rodiče někde existují. Ale asi je fakt, že pokud takové rodiny jsou, tak jejich děti nemají potřebu jezdit po akcích a něco řešit. Proto ve všech ezotericko - duchovních aktivitách figurují jen jedinci s nákladem problémů k řešení. Už jsem to tu několikrát psala, že když jedna žena na semináři řekla: nemám žádný problém, jen jsem přišla pobýt, nikdo nechápal a nevěřil svým uším. Bylo to krásné zjevení.
Ojedinělé.

šamanka
Joooo teď to vlastně bude Damao se ženou, přece!


Nu také jsem si říkala a myslím,že právě od Damaa jsem slyšela,že jako děti si vždycky něco nesrovnáme,ať se rodiče snaží být sebelepší.

Protože tu žiju v těsném kontaktu s rodinou,mam tu úžasnou možnost sledovat veškeré dění.Rodiče se snaží býti velmi dobrými rodiči,jsou ke svým dětem velmi láskyplní a udělají pro ně první poslední.
Jenže děti stejně mají spousty důvodů k nespokojenosti a vyložení si věcí po svém.
Nu vypadá to,že rodina je naprosto ideální,ale vidím,že i tu se vyskytují právě takové ty ublížení.Jemnější a jiného rázu než když jsou děti třeba biti a podobně,ale jsou.Emoční náboj mají podobný.

S tou paní to je sranda,zrovna jsem si nedávno říkala kdepa jsem to četla a přemýšlela jsem,jestli je něco takového vůbec možné.
Nu asi ano ,jen nemam vůbec ponětí v jakém vývojovém stadiu se takový člověk nachází.

Džarmí

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 5:29 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

šamanka
Joooo teď to vlastně bude Damao se ženou, přece!

Myslím, že Kryštof to "posoudí" jednou - už brzy - po svém. Tak jako jsme to udělali pokud jde o rodiče i my sami. Very Happy
Ony to děti ani tak neposuzují podle toho, co se skutečně dělo, jako spíše podle toho, jak své dětství chtějí či snad potřebují (?) vidět. Netrapme se tím, děláme to všichni, jak to nejlíp umíme - a dokonalé to přece jen není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 8:18 pm    Předmět: pro Rigi Citovat

Rigi napsal:
... plky o milování rodičů může šířit jen ten, kdo měl ideální rodiče, to se mu pak lehce radím jiným, kteří takové štěstí neměli.
Můj vztah k rodičům je špatný - mámu nesnáším a vyhýbám se jí...


„Každý novorozenec už přichází na tento svět zatížený emočním tělem. Někteří ho mají těžší a hustší než jiní. Některé děti jsou celkem šťastné a spokojené, jiné si s sebou nesou pořádnou porci neštěstí. Je pravda, že někdy děti pláčou kvůli nedostatku lásky a pozornosti, ale u některých máte často dojem, že pláčou bez zjevné příčiny, jako by chtěly učinit nešťastnými všechny kolem sebe, což se jim mnohdy podaří. Takové děti přišly na svět s obrovským břemenem bolesti celého lidstva. Jiné děti často brečí proto, že cítí negativní emoce otce a nebo matky, což jim působí bolest a posiluje jejich emoční tělo tím, že do něj absorbují emoční tělo svých rodičů. Ať už je příčina jakákoliv, s věkem neroste jen fyzické tělo dítěte, ale i jeho emoční tělo.

Dítě se „slabým“ emočním tělem se však nemusí stát duchovně „pokročilejším“ než dítě více zatížené. Většinou je tomu právě naopak. Lidé se „silným“ emočním tělem mají mnohem větší šance na duchovní probuzení. Někteří sice zůstanou ve svém emočním těle chyceni, jiní dojdou do bodu,
kdy už se svým neštěstím nemohou déle žít a jsou proto velmi silně motivováni k procitnutí.“

Eckhart Tolle -NOVÁ ZEMĚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 10:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky.Teď moje otřepané fráze smněřuji ke všem,nikoliv k jednotlivcům,aby všichni jeden z nás nazapomněli...Soudit je tak lehké,házet vinu na druhé je bolest celého lidského pokolení..
Všichni víme,že MY JSME SI VYBRALI RODIČE PŘED NAROZENÍM,TAK KOHO SOUDÍME.SEBE.TAK PROČ VINIT DRUHÉ.My jsme si vybrali přesně takové,které nam dají zažít to,co jsme si přišli odžít.
Je jednoduché říci ty jsi blebec,nic neumíš.Ale zeptéj se ho,jestli se našel někdo,kdo by ho to naučil.PAK KDO JE TEN BLBEC.Jestli rodiče byli vychovávání bez citu a přísnosti,v duchu nějaké společensky přijatelné morálky,tak jak jinak mají vychovávat své děti.Jejich rodiče jim byli aspoň z počátku vzorem a tisíckrát opakovaný model chování jim vypěstuje podmíněný reflex a oni budou úplně stejně vychovávat své děti.Pak tedy neodsuzuj rodiče,ale prarodiče.Jenže je ovlivnila církev,tvrdila,že vše nečisté pochází od ďábla a ten se musí vykořenit a proto trestala,byla bezcitná.Tak koho vinit,církev...Proč,když JÁ SI SVÉ RODIČE VYBRAL PŘED NAROZENÍM...
Já vím,že nejtěžší je odpustit svým nejbižším a nejtěžší je odpustit tomu nejbižšímu a to jsem já sám.Ale teprvek dyž odpustíme sobě zjistíme,že nebylo co odpouštět.Copak mohu něco odpustit někomu,kdo se mne snažil chránit a zachránit před světem,pře zlem před šibenicí.Že zvolil pro mne nepřijatelnou metodu.A v tomto okamžiku si musím uvědomit,že to byla ta nejlepší metoda,protože mi pomohla pochopit,co já nikdy nebudu tpolerovat.Ukázala mi jasně hranici co ano a co né.Copak bez tmy bych někdy pochopil,co je světlo.Je třeba opustit emoce,logiku, strach a jen se ptát v klidu svého srdce.A ono zná odpověď.Ale kdo znás dokáže být tak v klidu,aby ho uslyšel.Copak lidé nemilovali své děti,které byli podle jejich dobových zvyklostí posedlé ďáblem.Milovali je tak,že je byli schopni obětovat při vyháhění ďábla z těla.Zachránili jejich duši.Kdo ví...
Já z vlastní zkušenosti vím,že čím více dítě vystavuji tvrdému životu,realitě,nemají často co jíst,jsou trestáni za něco za co nemůžou,trpí mnohdy i jinak milují své rodiče více,než ty děti,které mají první a poslední a pak svému rodiči,který je bezmocný a nemocný nepodají ani vodu.Proč,vždyť byli naučený,že oni mají brát a né dávat....Kdo ví..
To nejtěžší je nesoudit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj šamanko.Takový ideální rodiče jsem mněl já.Nebyl to nikdy med,hodně jsme si prožili,hodně jsme si odžili ale důležité je,že já je nesoudím.Já jim děkuji,že mne vychovali,že mne moje maminka přivedla v bolestech na svět.Ona byla ta,co pro mne trpěla a celý svůj život trpěla spoečně s námi,když jsme mněli trable,s námi všemi 6 dětmi.Oba dva rodiče museli souhlasit s tím,že nás přivedou na svět.A zbytek je v nás,jak mi je chceme posuzovat,jak mi je vidíme,jak mi jsme na ně přísní,jak mi do nich promítáme naše tužby a přání,jak mi je posuzujeme skrze naše zkušenosti.Ale kolik knížek o výchově znali oni ve svý době,kolik knížek o výchově známe mi.A kdo znás vychovává děti k obrazu svému,kdo z nás ví nejlépe jak a co udělat aby nebyl feťák.ALE CO KDYŽ ON JÍM MÁ BÝT. Já mněl ideální rodiče a děkuji za ně bohu.Dal mi přesně takový,jaký jsem potřeboval.Když nic jinýho,tak za to,že jsem se narodil a ještě dýchám,za to jim nepřestanu být vděčný do konce života.Vždy je to jen o tom co chci vidět a co přijmu.Vím co je to hlad,vím co je to dřina,vím co je to strach,vím co je to nenávist,vím co je to láska,vím co je to bolest a hlavně nezapomínám kdo mne to naučil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: so duben 04, 2009 10:37 pm    Předmět: Citovat

Rigi děkuji ti.Donutil jsi mne zamyslet se nad tím,co je smysl života.
Každý jeden mistr nás učí,neodsuzuj,ale přijíméj.Neposuzuj ale snaž se pochopit a přijmout.U cizích to jde snáze,ale u rodičů tam je ten prubířský kámen.Neodsuzujme ale přijímejme jejich dar,dar poznání,že nemáme soudit ale přijmout a odpouštět stejně jak odpouští i nám a bude nám odpuštěno až na věky...Není vůbec důležité kolik mám odpustit,kolik mám pochopit,zda mám znát jednotlivé důvody...Copak musím znát všechny lidi a jejich celý život abych jim odpustil.A nebo jako ty,znát z jejich dlouhýho třeba šedesáti letýho života jen část,třeba sedumnáct let a pak je za tu část celý odsoudit.Koho tím trestáme,vždy jen sebe.Věř mi,není vina není co odpouštět a jen si přeji,aby i tobě a vám všem bylo dopřáno prozření.Dnes večer se za vás pomodlím i za svého žijícího i mrtvého rodiče.Ani já je nemám úplně vyřešené,emočně,ale dnes už vím,že není co odpouštět a není viny.To vše je jen mája,jen pouhé výplody mého chorého mozku,který jim přikládal věci,které ale ve skutečnosti,v té duchovní skutečnosti neobstáli ani lehký vánek mého dechu a rozplynuly se.Dnes jsem se musel rozepsat,protože kdo nepřijme své rodiče,sourozence tak jak chce přijmout cizí lidi do svého srdce.Ty nejbližší nám nejvíce ubližují,než si uvědomíme že to je jen závoj mlhy před naším zrakem,mája zahalující naše vědomí,že to nejsme mi ani oni...je to jen učení ve škole života.jen školné je vysoké..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 12:32 am    Předmět: člověk Citovat

Prosím tě, člověku, co je to mája? Tenhle pojem neznám a nevím, co si pod tím představit.
Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 4:45 am    Předmět: Citovat

Hehe,tak jsem náhodou našla video dítěte,které si pláčem......doplňte si sami.

http://www.super.cz/vtipky/14755-maly-simulant.html


Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 11:11 am    Předmět: video Citovat

Tatínek natáčí, maminka a pes věrně následují.......... a dítě........ vynucuje si........ ale něco mu chybí.......... že by chtělo pochovat, uklidnit? Je to zároveň legrační a zároveň smutné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 8:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Lendulko,možná to nepíšu přesně,ale MÁJA je v sanskrtu něco jako sen,představa,iluze.Něco co se zdá,ale je to jen zdání,je to sen který se rozplyne.
Když vidím dítě jak pláče a něco mu chybí,něco si vynucuje,tak vlastně hodnotím.Já vidím dítě že pláče.A zkoumám sebe,jak to na mne působí.Nehodnotím jeho,ale sebe.Jeho nemohu zmněnit,ale sebe ano.
Vrátím se ještě k tomu hodnocení rodičů.ZÁLEŽÍ JEN NA MNĚ,JAKÉ MÍSTO JIM DÁM VE SVÉM SRDCI.jE TO JEN MÁ VOLBA A NÉ JEJICH ZÁSLUHA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Rigi
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.7. 2008
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 11:42 am    Předmět: Zajímavá diskuse Citovat

Velmi zajímavá diskuse se rozproudila, co jsem tu nebyla. Pravdou je, že na mě nenávist sedí jako obrovský balvan. Jakmile na mě máma promluví, okamžitě mi vyjede její odpudivé chování a já se podle toho začnu chovat. Někdy se ovládnu, někdy ne. Přijde mi, že kdykoliv mě vytočí, má z toho obrovskou radost a nasaje energii z hádky. Zatímco třeba doma ležela, po naší "diskusi" lítá jako čamrda po zahradě. Přijde mi, že vyvolává hádky schválně, je to možné?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 1:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
jasně že je to možné. Někteří lidé ti takhle sají enegii. A potřebují tu hutnou, takže tě musí nejdříve rozčílit, aby dostali co chtějí.
Shocked Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund