Fórum - Zobrazit téma - Těžká vrozená vada - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Těžká vrozená vada
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Těžká vrozená vada

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 25, 2009 9:04 pm    Předmět: Těžká vrozená vada Citovat

Mojí kamarádce se před rokem narodila vnučka s těžkou vrozenou vadou. Zřejmě se jedná o rozštěp rtu nebo patra. Jak vysvětlit příčinu ? Máme se sejít a určitě o tom bude mluvit. Jak jí povzbudit ? Co si mají ti lidé kolem té holčičky uvědomit ? Hledala jsem v knihách, ale odpověď jsem nenašla.

Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 12:06 am    Předmět: Citovat

"Jak jí povzbudit ?"

Ahoj Evi,

Ptal jsem se Lenky, co na to ona. Říká, že v sousedství zná jednoho pána a jedno děvče, kteří se narodili s touto vadou. Lékaři tohle dnes umějí už pěkně spravovat. Je to určitě hodně nepříjemné, protože se to prý dělá na víckrát, postupně, jak dítě roste. To děvče je prý ale pěkné a není to skoro poznat.

Pokud jde o příčinu, to by chtělo víc času.

Tak aspoň něco na to povzbuzení...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 12:25 am    Předmět: Citovat

Maminka bude potřebovat možná ještě víc povzbuzení, než babička. Určitě je to moc nepříjemné, ale taky znám holčinu, které je asi 15 let a kdybych jí neznala jako malou v kočárku a nevěděla, že měla rozštěp, tak dneska bych to nepoznala!!!

Spoustu lidí má hodně vrozených vad, ale ne každá je vidět na první pohled. O to víc je to možná nepříjemné. Každý kouká a lituje. A když lidi nakukujou do kočárku, většinou ještě než miminko uvidí, už mají připravenou větu - To je ale hezké miminko, celá maminka - celý tatínek. No a v tomto případě tahle věta mrzne na rtech....

Hlavně hodně lásky, trpělivosti a síly jim přeju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 1:30 am    Předmět: Citovat

Procítil jsem si to - myslel na svého pětiměsíčního bobečka - a bylo mi to moc líto.
Pokud se ptáš na příčinu - pravděpodobně bych hledal v rodu hluboký nesvár mezi mužem a ženou, mohlo by jít také o homosexualitu, která byla navenek zakrývána... Víc by napověděl horoskop děvčátka a mámy ev. i babičky - jaké aspekty jsou podobné?
Jsou to těžká témata. Naštěstí si dnes s takovými problémy lékaři poradit umějí. Většinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt březen 26, 2009 7:13 am    Předmět: Citovat

Těžké vrozené vady. Kdysi jsem chvilku pracovala v jedličkově ústavu, tam byly těžké vrozené vady... Na jednu takovou si pamatuju, dospívající slečna, co toužila po lásce, psala krásné básničky o tom, jak se zamilovala, jak se vdává... Přitom byla vysoká něco kolem jednoho metru, čekala na přivezení kloubů ze zahraničí, aby mohla jít na operaci... A pak za několik let na novou operaci... A pak možná ještě na jednu, ale jenom možná, protože s tímto se dlouho žít nedalo.... Tenkrát jsem to neustála. Tohle jsou podle mě těžké vrozené vady, ty fyzické.
Ne ani tak rozštěp rtu. Je spousta lidí kolem, kteří se tak narodili. Většinou šli na plastiku, v dospělosti. Není na nich téměř nic poznat...

Ale věřím, že i toto je pro rodiče těžké... Přeji hodně lásky a síly...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem za vaše slova. Často to bývá tak, že postižený člověk svůj handicap bere lépe, než jeho nejbližší. Moje kamarádka je silná osobnost, je to žena s velkým Ž. Mám se od ní co učit !

Ahoj Rendy.
Kdyby ta dívka své postižení nepřijala, byla by letargická, netečná a čekala by na svůj konec. Ale ona psala básničky, těšila se ze svojí tvorby, těšila se na to, až je někomu přečte a někdo jí je pochválí. Určitě měla i své sny. Mohla si představovat svého vysněného prince a nebo to, jak jí v nakladatelství tisknou její básně a čtou si je jiní zamilovaní lidé.
Určitě prožívala také své drobné radosti.

Někdy se stydím, jakými malichernostmi se zabývám .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 1:41 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Někdy se stydím, jakými malichernostmi se zabývám .


To já též.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

Vzpoměla jsem si na jednu věc. Když jsem zhruba před rokem jela na R1, potkala jsem se ve vlaku se známou, která má podobně postiženou dospělou dceru. ( rozštěp ). Ptala se mě kam jedu a já jsem jí vyprávěla, jakou náhodou jsem se k Reiki dostala a co mě tedy ten víkend čeká. Naše povídání v ní vyvolalo silné emoce.

Sama prý má 2. stupeň. Reiki se nevěnuje a zasvětit se nechala kvůli operaci své dcery asi před třemi roky. Na její dceru také přišla řeč. Žije pryč od rodičů s přítelem. Je spokojená. Jediný, kdo se trápí je její máma. Teď, když na to myslím, tak mám z toho všeho pocit, že ta známá vůbec nepochopila, o čem reiki je. Protože kdyby to pochopila, nedávala by sama sobě vinu za to, že porodila dítě s vrozenou vadou. Už by to asi za tu dobu měla mít zpracované a těšit se ze štěstí své dcery. Připadá mi, že od reiki čekala nějaký zázrak, který se nestal. Ale on by se stal, kdyby se věnovala především sobě a svému tématu. Možná.
( Tak nějak to vnímám, je to jenom můj úhel pohledu.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund