Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 5:03 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, protože jsem se f-s nevěnovala, tak o něm nic nevím, čili jsem zajedno se šamankou, prosím o psaní způsobem "polopatě" tj. stojím ve stupních dveřích a roh napravo nahoře/roh nalevo dole/ Embarassed

a mám stejnou otázku jako Evik, světové strany tedy nejsou podle "kompasu" nýbrž vstupní dveře od bytu jsou na fiktivním/nikoliv skutečném/ Severu, potom horní pravý roh na který koukám od vstup.dveří/Severu je JZ a ne JV... Tak kde je ten roh bohatství ?
Mám tuchu že jsem se pěkně zamotala Shocked.
P.S. no, ty šuplíky mi dají zabrat, doma potřebuju probrat všechny včetně skříní..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:38 pm    Předmět: Re: změna Citovat

Evik napsal:


Ahoj Very Happy , pěkně jsi mi to zašmodrchal. Takže z toho, co teď tady čtu, tak všechny sektory se posuzují od vchodových dveří? Bez ohledu na to, jak je ten barák situovaný ? Nevím, jestli to správně chápu, ale vlezu dovnitř a vím, že v v pravém horním rohu je oblast bohatství ? Je to tak ?
Tak vidíš. A já jsem ten jihovýchod div nehledala kompasem Evil or Very Mad Very Happy .

no to je právě to, o čem jsem psal s těmi školami. je škola kompasu, ta se zabývá světovím směry, pak je tzv pa kua, a ta se dá poučívat od vchodových dveří nebo od vchodu, kudy se do domu/bytu nejvíce chodí (některé domy mají sice hlavní vchod, ale obyvatelé domu třeba raději a častěji vcházejí přes zahradu zahradním vochodem). no a to je přesně, to co jsem říkal. musíš si jednu tu školu prostě vybrat a podle ní postupovat. a teď babo raď, kterou si vybrat, co? Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:44 am    Předmět: x Citovat

Máme s kamarádkou takový rozpor v otázce šedé barvy.
Správně tvdí, že jsem proti ní zaujatá a připadá mi nudná, nemastná-neslaná (má pravdu) a i na oblečení jakoby vzbuzovala dojem lidí, žijících šedivým životem, šedé myšky, absence fantazie a kreativity...
Kamarádka mi tvrdí, že šedá může být i veselá.
Jaký je váš názor?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 10:52 am    Předmět: šedá Citovat

Šedá barva může být velice elegantní. A s vhodně zvlolenými doplňky nemusí být vůbec nudná.... Ať už v bytě nebo na oblečení. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 12:41 pm    Předmět: Re: šedá Citovat

Lendulka napsal:
Šedá barva může být velice elegantní. A s vhodně zvlolenými doplňky nemusí být vůbec nudná.... Ať už v bytě nebo na oblečení. Laughing


S tím souhlasím. Záleží i na materiálu a na odstínu. V bytě asi záleží na tom, k čemu ta místnost slouží. A u člověka záleží na osobnosti a také na příležitosti, kam chce v té barvě jít. Taková barva se musí ,, umět nosit ". Když si to tak představuji, šedá barva asi nejvíc sluší lidem s vysokým sebevědomím.

Osobně tu barvu ráda nemám. Nic mi neříká. Necítila bych se v ní dobře. Nepatří ke mě.

Jediné, co miluju, je šedivá obloha před bouřkou. Tak to mám ráda. Wink
E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:50 pm    Předmět: Re: změna Citovat

jc napsal:

je škola kompasu, ta se zabývá světovím směry, pak je tzv pa kua, a ta se dá poučívat od vchodových dveří nebo od vchodu, kudy se do domu/bytu nejvíce chodí (některé domy mají sice hlavní vchod, ale obyvatelé domu třeba raději a častěji vcházejí přes zahradu zahradním vochodem). no a to je přesně, to co jsem říkal. musíš si jednu tu školu prostě vybrat a podle ní postupovat. a teď babo raď, kterou si vybrat, co? Very Happy

Otázka pro Jc:
Takže tvé f-s rady/inspirace v tomto vlákně jsou podle školy pa kua, je to tak? Odpověď zatím nespěchá, mám totiž co uklízet resp. vyhazovat Twisted Evil

Nevím, jestli tohle je f-s, v hovoru o něm a o úklidu mi kamarádka pravila, že jim bylo řečeno:
Vzít každou věc do ruky a uvědomit si, k čemu slouží a jestli mi opravdu slouží. Oblečení, které jste na sobě neměli víc jak rok, má jít pryč. Věci, které má člověk jen kvůli tomu, že by se "někdy mohly hodit", opět dát pryč. Výjimka je, když něco např. schraňujete pro svoji činnost např. výtvarnou apod., tak samozřejmě shromažďujete různý materiál, který se nevyhazuje a může klidně ležet i víc jak rok. Ale měl by ten materiál o tom "vědět", čili měli byste mu říci a stačí to říct v duchu, aby se rodina neplašila Wink : "vypadáš moc hezky, určitě tě použiju na nějakou moc pěknou koláž/mozaiku/atd/".
Nebo když mám nějaké nářadí doma, které nebylo potřeba použít, protože se doma nemuselo zatím něco spravovat, tak to se samozřejmě nevyhazuje také, tak jako porcelán po babičce, který se nepoužívá vůbec, ale kdykoliv se na něj podíváme, tak se nám líbí a připomíná nám něco hezkého. Prostě použít trochu logiky je nutné u toho pravidla také.

Určitě se mají vyhodit všechny věci, které se vám nelíbí či se vám přestaly líbit (starý koberec, nebo nějaké dekorace nebo věc, která je sice dárek od někoho ale vám se nelíbí a máte ji na polici jen kvůli tomu, aby ji tam ten dotyčný viděl, nebo kvůli tomu, že je vám ji líto vyhodit apod.).
Mají se zničit všechny fotografie, na kterých se sám sobě nelíbíte. K tomu můj postřeh: mám plno starých fotek, např. z letních táborů, z vandrů, brigád Shocked,u některých jsem si často říkala-proboha, tam mám ale ránu Evil or Very Mad a moc jsem je nikomu neukazovala. Dneska po těch x letech se na těch fotkách sama sobě líbím Shocked, takže pozor na ty fotky, po 20-30 letech na ně můžete změnit názor a budou se vám líbit Very Happy. Faktem je, že v době digitálních fotoaparátů tahle rada asi není moc potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 5:02 pm    Předmět: x Citovat

Ať si říká kdo chce, co chce, tak nový účes a nové jarně zelené botičky udělají pro pocit ženskosti víc než 200 x opakovaná afirmace.

Všimli jste si, jak se sluníčkem se lidi začali usmívat a být příjemní?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 8:23 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: barvičky jsou kráááásnééé, malování je fuška. Ale pak ten pocit jakoby něčeho nového, čistoty...

Napiš co jsi vyrobila ty. Mě se moc líbí takové ty syté barvy v oranžové, cihlové apod. Ale nehodí se všude, zvlášť kde by pak byla tma.

šamanka


Ahoj Šamanko, tak koukej, co jsem vyráběla Very Happy v potu tváře.
O tom, že budu malovat se rozhoduji z hodiny na hodinu. Žádné velké řeči, abych nepolekala okolí. Když to vypukne, mí nejbližší opustí pole a přijdou až když je vymalováno. Máme takovou dohodu. Bílá mi po letech začala lézt na nervy. Proto jsem zvolila tuto cihlovou barvičku. Když se rodina vrátila domů, spráskla ruce. S manželem jsem se pohádali. Byla to nádherná hádka. I mí spojenci najednou byli proti mě. Že to bude tmavé a plno dalších negativních řečí. Jinak nemaluju ze štaflí, ale ze stolu, protože je mi to pohodlnější.
Musíme využít toho, že tu jc momentálně není, a probrat to trochu nevědecky. Very Happy


Naposledy upravil Evik dne ne březen 22, 2009 6:55 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 8:39 pm    Předmět: x Citovat

Evik: přiznávám, že je cihlová a jiné syté barvy jsou můj dávný sen a současně se taky bojím, aby to nebylo moc tmavé. Mám ložnici na východ, kde je jen to jedno velké okno. Takže jsem vloni zvolila kompromis - mám tam takovou jako světle oranžovou. Nic moc, ale neubírá to tolik světlo. I tak se na to kytičky netváří. Tudle jsem si zakoupila bromelii, která žije v pralese, tudíž by jí málo světla nemuselo vadit.
V časopisech a pořadech o bydlení ovšem tyhle syté barvy vypadají senzačně. Vyriď rodině, že bych hned ze dvě stěny v takových barvách brala!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 10:12 pm    Předmět: Úklid Citovat

Dneska mi bylo moc fajn.
Potkala jsem se s mojí kamarádkou, kterou jsem rok a půl neviděla a tak jsme si tak hezky povídaly i o tom, jak jsme si mezitím, co jsme se neviděli prošly obě zasvěcením do Reiki I. i II.

Úžasnej človíček. Dneska se tady k nám připojila!!!

A tak jsem se po té dobré celodenní náladě večer vrhla na naše skříně a naplnila jsem véééélikej pytel hadrů..... Tak nějak se mi ulevilo. Pryč s tím. A s tím jarním úklidem hodlám pokračovat, aby tady ty energie měly dost prostoru... Wink Laughing

PS: Taky se mi moc líbí barvičky na stěnách. Syn má v pokoji pěknou sytou a při tom ne tmavou zelenou a oranžovou(dvě a dvě stěny+bílý strop). Ten pokoj se ani opticky nezmenšil a vypadá to moc hezky. Dcera si vybrala zelenou, taky je to moc hezký. Tak se mi to zalíbilo, že bych ráda ještě mojí obýváko-ložnici nějak oživila, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jakou barvičku bych sem prskla. No a kuchyň by si koneckonců taky zasloužila nový kabátek....

Mějte se krásně a úklidu a příjemným změnám zdar Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 11:50 am    Předmět: Re: Úklid Citovat

Lendulka napsal:
Syn má v pokoji pěknou sytou a při tom ne tmavou zelenou a oranžovou(dvě a dvě stěny+bílý strop). Ten pokoj se ani opticky nezmenšil a vypadá to moc hezky.
:


Asi bych se rozmýšlela s kombinací tří barev. V jednoduchosti je krása. Ale nevím, jsem konzerva... Rolling Eyes .

Citace:
Dcera si vybrala zelenou, taky je to moc hezký. Tak se mi to zalíbilo, že bych ráda ještě mojí obýváko-ložnici nějak oživila, ale pořád se nemůžu rozhodnout, jakou barvičku bych sem prskla.


Už nechci někam ,,prsknout" barvičku jenom proto, že se mi líbí.
I barva na nás působí určitými energiemi, které mohou ovlivnit nejen to, jak se v té místnosti cítíme, ale i podpořit její účelnost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:04 am    Předmět: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Eviku,
jasně, že jsem o tom přemýšlela a že to "prsknutí" byla nadsázka.. Vím, že nás barvy ovlivňují. Proto bych si do kuchyně nedala třeba červenou, protože McDonald moc dobře ví, že červená povzbuzuje chuť k jídlu. No a chuť tu já mám pořád i bez barev... hihi Laughing Laughing
No a právě proto, že náš obývák je zároveň mojí ložnicí, (aby měli dětičky dost prostoru a soukromí a HLAVNĚ,ABY SE FURT NEHÁDALY), tak právě řeším to dilema. Kdyby byly ty místnosti samostatně obývák a ložnice, měla bych jasno dávno, ale protože nejsou a je to jedna místnost, přemýšlím o těch barvičkách složitějc.

Jinak zkusím vyfotit ty TŘI BARVY v synově pokojíčku a dát to sem, abys viděla, že to vypadá opravdu pěkně. Až bude čas a světlo... Laughing Teď trocha vysvětlení, proč mají děti v pokojíčkách právě ty barvy, které tam mají. Kdybych poslechla jejich přání, měl by syn vymalováno POZOR šedočerně!!!!! a dcerunka tmavě sytě jahodově růžovou.

Oranžová barva – povzbuzuje a zahřívá, vyvolává radost a optimismus, představuje teplo a slunce; velmi oblíbená, ideální pro malbu prostorů orientovaných na sever, v prosluněných jižně orientovaných prostorách může malba naopak způsobit optické „přehřívání“, vhodná pro kuchyně, jídelny, obýváky, dětské pokoje, ale i do veřejných prostor (kanceláře, školy, zdravotnická zařízení)
Žlutozelená barva – svěží klidná, má blahodárný vliv na oční sítnici, představuje jaro, probuzení; vhodná pro malování dětských pokojů, koupelen, v teplejších odstínech i pro obýváky, kuchyně, ve světlejších odstínech i pro veřejné prostory (kanceláře, haly, obchody) a na fasády
Zelená barva – uklidňující, odpočinková, představuje přírodu a přirozenost; ve světlých odstínech je vhodná pro malbu ložnice, dětské pokoje, koupelny, hodí se i do veřejných prostor, kanceláří a na fasády.
Takže tak... Wink

PS: děti mají okna na sever
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 11:06 am    Předmět: Re: Barvy barvy barvičky, učí se i maličký Citovat

Citace:
Jinak zkusím vyfotit ty TŘI BARVY v synově pokojíčku a dát to sem, abys viděla, že to vypadá opravdu pěkně. Až bude čas a světlo...

Lendulko, věřím Ti, že to je pěkné, už mi jdou i vizualizace Very Happy . Navíc děti mají rády barvy. Nemám nic proti ničemu, ale jak jsem psala, jsem konzerva. Ovšem nechám se velmi snadno ovlivnit .
Jde mi spíš o to, vyvarovat se příště zbytečných chyb. Nota bene, když se máme s kým poradit a využít jeho znalostí Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:48 pm    Předmět: Citovat

Mám ložnici-jižní pokoj, v barvách, jak píšeš, Lendulko, malba zelená + bílá, a koupila jsem povlečení v oranžovo-žlutých odstínech s kopretinkami, oranžové prostěradlo, oranžové misky na výzdobu, a spí se moc dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 2:25 pm    Předmět: Citovat

Ke zlepšení prostředí používám metodu reiki. Na všechny stěny vložím Se-hi-ky(i na strop a podlahu), poté ještě jedno do prostoru. Nechám je pusobit, a zpívám mantru Óm mani padme hům, pro větší vibrace. Následně udělám to samé s Čo-ku-rej, po dokončení otevřu na 30 minut okno a je tu krásně.

Ještě jedna metoda říká vložit na stěny Čo-ku-rej, a vložit program "Ionizace vzduchu v této místnosti", na to další program, jakousi energetickou bublinu, která udrží tuto atmosféru. V místnoti by jste po tomto "rituálku" cítit slabý vánek.

Ještě k f-s , napadlo mě obrátit směr působení této techniky. Působíte na materiální uroveň a tím pak ovlivníte jemnohmotnou uroven. Myslím, že by šlo vytvořit holografický obraz pokoje jaký by jste si přáli, a nemuseli by jste kvůli tomu demontovat polovinu bytu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 9 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund