Fórum - Zobrazit téma - Co lze ovlivnit výchovou? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co lze ovlivnit výchovou?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co lze ovlivnit výchovou?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt březen 19, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.K té výchově dětí.Když opominu nějakou tu dědičnost a vlohy předávané zpravidla ob generaci tak zbytek je vlastně vliv rodiny a okolí. Proč děti neučíme chodit,mluvit,opakovat stejné věci jako matka,syn zase dělá vše po otci.Jen proto,že napodobuje.Tak se to učí i zvířata.To napodobování je nám uloženo jako program do podvědomí,což znamená na celý život a dá velkou práci to zmněnít vůlí.Naši předkové byli moudří a říkali,když chceš poznat svou budoucí ženu,jdi se podívat na tchýni a o budoucím ženichovi platí to samé,ale dívej se na tchána.
Malé dítě není hloupější než mi,to z něj děláme jen my dospělí.Mám vlastní zkušenosti,že tříleté dítě při ztrátě mazlíčka(ať už živého nebo jen medvídka) může i několik mněsíců se v noci budit a oplakávat ho.My říkáme,je malý,brzo zapomene zítra o tom už nebude vedět.Stejnou depresi má i to dítě a když mu nepodám pomocnou ruku tak sám řeší něco,s čím se ještě nesetkalo a neví jak reagovat.Sami před dětmi ukrýváme starosti a říkáme,že to nechápou,oni to chápou jen trochu jinak,mají méně zkušeností,ale mají stejný úsudek jako my dospělí.Proč nenarozené dítě cítí strach matky a může celý život trpět fóbií i třeba nemocí,protože mu matka nevysvětlila,že se nemusí bát, že on je v bezpečí u ní v bříšku.PROČ TAKY,KDYŽ JE TO JEŠTĚ PLOD,PROČ TAKY KDYŽ JE TO JEŠTĚ DVOU,TŘÍ LETÉ DÍTĚ.Proč taky, ... jsou to třeba i mé vzpomínky a né žádné dedukce.Výchova by mněla být vlastně zamněřena na nás.Chci aby byl takový,tak takový musím být já a on mne bezezbytku napodobí.Není to vtip.když vám napíšu,že mnoho desítek procent schizofrenie je způsobeno tím, že například děti učí babička,kterou má rád,že se nesmí krást,je to proti božím zákonům a pak za nějaký čas mu třeba otec řekne, pojď jdeme krást kukuřici.Oba dva má stejně rád a koho poslechnout.Pohoda,ale třeba ve čtyřiceti mu to spustí schizofrenii.Výchova je pouze napodobování.Ne vím že to není zase až tak jednoduché,ale z minimálně 90% je to tak jak jsem napsal.Dobrou noc,ať vás blechy štípou celou noc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 1:54 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Naši předkové byli moudří a říkali,když chceš poznat svou budoucí ženu,jdi se podívat na tchýni a o budoucím ženichovi platí to samé,ale dívej se na tchána.


Hoj člověče

Myslím,že toto by nemuselo být tak jednoznačné.
Jak už tu někde bylo zmíněno,že je na nás,jak s poděděnými nástroji naložíme.
Myslím,že to též závisí na tom,jak moc si své nástroje po rodičích a prarodičích uvědomujeme,jak moc si uvědomujeme jak je používají oni a snad v závislosti na tom,jak se nám využití nástrojů našich rodičů líbí ,tak se pak můžeme rozhodnout sami,jestli s nimi vytvoříme to samé či něco,co je více vyjádřením naší osobní reality.
Vždy je tu spousty prostoru na individualizaci .
To je určitě ovlivněno tím,jak pracujeme na svém osobním růstu a nebo jen tak se poflakujeme okolo s tím,co jsme se jako děti velice snadno naučily a dostaly do vínku.
A spousty spousty dalšího.......není to prostě tak prosté.

Je zajímavé,že dva moji ex partneři byli více charakterově podobní svým dědům,ten poslední ,pravda,je celý tatínek.Také pravda,že jeho dědu jsem nepoznala.Hmm

S pozdravem Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Máš Džarmi úplnou pravdu. Já jsem taky napsal,že člověk svou vůlí to může zmněnit,ale je to hodně těžké.Je to stejné,jako v bojových umněních po petitisícím opakování se vybuduje reflex a já na určitou ránu zareaguji podvědomně,reflexivně, a udělám kryt a nebo nějaký jiný pohyb,abych se ubránil. A možná dvojnásob námahy bych potřeboval,abych ho vymazal.Stejně za určitých okolností se stejně projeví,už je to reflex.Je to jako z odnučenými kuřáky.Jsou pouze abstinující kuřáci a neustále se musí hlídat.A přesně tak působíme i na děti.Tolik let vídá matku její dcera skládat ponožky,pak ji to dokonce učí zase léta až vypěstuje reflex.O tom vůbec nepřemýšlíme,ale je to reflex.A dcera založí rodinu,bude mít muže a spustí se reflex a ona ty ponožky začne skládat jako matka.Pak se to odnaučí, skládá je jinak,ale stéjně i za padesát let,když se zamyslí tak to povědomně může složit zase jako její matka.A teď si vem, že dítě vidí,jak se k sobě chovají rodiče,jak se chovají k sousedům,jak se chovají k ostatním členům rodiny.Je to stejný reflex jako u ponožek.Kdo má zkušenosti s dianetikou ví své.A taky jak píšeš,že tvůj bývalý byl podobný na děděčka.Může to být jak jsem psal ob generaci a nebo dědu více miloval,byl pro něj větší vzor než otec a proto ho napodoboval.Víš,mužské srdce je divoké a když otec nedokáže svému synu říci,jsi drak,jsi hrdina,jsi borec,tak syn celý život trpí,chce si zasloužit pochvalu od toho,kterého napodobuje a dělá vše pro to,aby mu dokázal,že je stejný jako on,i když je už otec dávno mrtví.Tráví hodiny v práci,aby dokázal otci,že neí budižkničema,že umí vydělat peníze a zajistit rodinu.Přitom opakuje stejnou chybu jako jeho otec.Ani on nemá čas na svého syna a nikdy mu neřekne, TY JSI TYGR, JSI LEV, NIKDY HO NEVEME DO PŘÍRODY ABY USPOKOJIL JEHO DIVOKÉ SRDCE A UKÁŽE MU, JAK SE MÁ CHOVAT OTEC KE SVÉMU SYNOVI.To já jen na okraj,aby jsme věděli,že to napodobování má tisíce podob a jde do hlouby duše.A to nepíšu o tom, že v rozvedeném manželství to synovi nemá kdo říci.To může říci jen táta synovi a nebo děda vnukovi.Pak se divíme,že je daleko víc mužů než žen trpících na deprese,na psichycké nemoci, proč je hodně mužů chodících v sukni ale muže v kalhotách těžko dnes najdete.A to na co si hrají ženy,že se vyrovnají mužům ve všem a nosí kalhoty za muže( teď to myslím skutečně jen obrazně) tak jsou smněšné.Oni nemají divoké srdce.Příroda ho dala nám a potrvá tisíce let,než by to mohla zmněnit.Vy máte v srdci jiný cit.TO JE TAKY HLEDISKO VÝCHOVY,PROČ MUŽI MNĚKNOU A ŽENY SE STÁVAJÍ VLÁDKYNĚMI.Která žena v mládí nezatoužila po princi,který ji ochrání, bude se moci o něj opřít, jít s ním kamkoliv a on jí ubrání a tak dále.To je vaše skutečné srdce,které jste potlačily a oblékli kalhoty.Jste samostatné, jste cílevědomé,tvrdé,umíte obětovat keriéře vše,stejně jak muži.Jenže pro nás to je hra.Bojujeme sami mezi sebou,kdo dál dočůrá,ale vy se ničíte.Pro vás to není hra ale vy to děláte doopravdy a potlačujete své srdce.Kolik žen je tvrdých a zapomnělo na své srdce.Zapomnělo pohladit svou 16 letou dceru,zapomnělo milovat své bližní.Na prvním místě jsou kalhoty,aby se vyrovnala mužům,je tvrdá ke svým dětem,musí aby neskončili na drogách,aby neskončili na tom a tom.Ale co jim vlastně chybí,že to hledají v drogách. Proč já nemám strach,že moje děti tak neskončí.A kdyby náhodou souhrou náhod tak skončili,tak moje láska k nim bude o to větší,nezapochybuji o své lásce k nim,budu drsný,budu řvát,budu bít kolem sebe, zapojím je do přírody,do každodenní dřiny až do úmoru abych jim večer pohladil mozoly a řekl,JSI KRÁL,ZVLÁDL JSI TO.Prostě takové divoké srdce mám já,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Myslím,že toto by nemuselo být tak jednoznačné.
Jak už tu někde bylo zmíněno,že je na nás,jak s poděděnými nástroji naložíme. Myslím,že to též závisí na tom,jak moc si své nástroje po rodičích a prarodičích uvědomujeme,jak moc si uvědomujeme jak je používají oni a snad v závislosti na tom,jak se nám využití nástrojů našich rodičů líbí ,tak se pak můžeme rozhodnout sami,jestli s nimi vytvoříme to samé či něco,co je více vyjádřením naší osobní reality.


Přesně jak říkáš, musíme o tom vědětSmile Znát ten vzorec, není nutné to nějak pojmenovat, jen vidět. Ale ani to nestačí, tebe musí napadnout jakým stylem ten vzorec změnit, jak by měl vypadat ten nový. Ani pak ovšem není vyhráno, provedež změnu a v tu chvíli se bude měnit celý systém, a některým členům toho systému (rodiny) se to ani trochu nemusí líbit, a budou tě chtít strhávat zpátky, nebo naopak překvapeně budou říkat, to jsem nikdy nevěděl že ty umíš ... je to jedna velká pavučina vlivů a souvislostí. Brnkni na jednu nitku, zatřepe se celá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund