Fórum - Zobrazit téma - trojrozměrné obrázky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - trojrozměrné obrázky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

trojrozměrné obrázky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co myslíte škodí očím nebo ne?
ano
0%
 0%  [ 0 ]
ne
100%
 100%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 7

Autor Zpráva
Linda
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 26.10. 2007
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 5:19 pm    Předmět: trojrozměrné obrázky Citovat

Trojrozměrné obrázky se před několika lety objevovaly v každém druhém časopise, vyšla dokonce i kniha. Pak se náhle vytratily s názorem údajně očních lekařů, že při koukání na ně se nám oči stáčí do nepřirozené polohy, což nám může zrak poškodit. V jiných kruzích se zase mluví o tom, že předpokladem k trojrozměrnému vidění je přeladění se do hladiny alfa, ralaxního stavu, při kterém v těle probíhají regenerační procesy.
Tady můžete nějaké ty trojrozměrné obrázky vidět.
http://www.alfaetomega.estranky.cz/fotoalbum/3d---obrazky/3-d/206
Pokoukejte se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

Nevím, ale myslím si, že to varování očních lékařů je spíše fikce. Oči mohou bolet, zejména ty, kdo nejsou na to zvyklí, z toho důvodu, že za normálních okolností oko zaostřujeme na to, ne co se díváme, zatím co u 3D obrázků je důležité, aby oči zůstaly rozostřené. Protože svaly očí na to nejsou zvyklé, může se dostavit z počátku mírná bolest očí, výjimečně i hlavy.
Vidění 3D obrázků podmiňovalo zklidnění mysli do hladiny alfa.
Jsem rád, že jsem si v antikvariátu svého času opatřil alespoň jednu knížku s těmito obrázky. Zpsob, jakým vidíme či nevidíme 3D obrázky totiž hodně koresponduje tomu, jak pracujeme s intuicí: když "zaostříme" na intuitivní (snový) vjem - máme pocit, že nevidíme nic. Když se zklidníme a chvilku počkáme, samo od sebe přijde poznání, vhled. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 7:20 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Vidění 3D obrázků podmiňovalo zklidnění mysli do hladiny alfa.
Jsem rád, že jsem si v antikvariátu svého času opatřil alespoň jednu knížku s těmito obrázky. Zpsob, jakým vidíme či nevidíme 3D obrázky totiž hodně koresponduje tomu, jak pracujeme s intuicí: když "zaostříme" na intuitivní (snový) vjem - máme pocit, že nevidíme nic. Když se zklidníme a chvilku počkáme, samo od sebe přijde poznání, vhled. Very Happy


Ahoj Damao. Tu knížku jsem už měla připravenou na vyhození, protože jsem nevěděla, k čemu mi ještě bude. Nakonec jsem to neudělala ( že by intuice Very Happy ? ). Loni jsem byla u Tebe v Modré Bráně na takové dvouhodinovce o intuici. Ale tenkrát jsem se neuměla dostat ani do alfy, něco jsem sice pochytila, ale nebylo to ono. Chci se zeptat, jestli když budu mít v brzké době R 2, jestli mi to nějak pomůže v práci s intuicí ? A ještě se zeptám, jestli neděláš nějaký kurzík se Symbolony. Ještě je nemám, ale jsou to karty, které mě oslovily na setkání v Praze, kde jsi s nimi předváděl zajímavé kousky. Tarotové karty mi nic neříkají, ale tyto intuitivní mě dostaly. A ještě se zeptám, existují kromě Symbolonu ještě nějaké jiné karty na intuici ?

Díky za odpovědi Very Happy

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evi,sedmého v Modré bráně?Mantry..Heja heja hou..?????Už teď mám vyzdobené srdce a otevřenou náruč...Punktuje Polgara...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 9:57 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Damao napsal:

Vidění 3D obrázků podmiňovalo zklidnění mysli do hladiny alfa.
Jsem rád, že jsem si v antikvariátu svého času opatřil alespoň jednu knížku s těmito obrázky. Zpsob, jakým vidíme či nevidíme 3D obrázky totiž hodně koresponduje tomu, jak pracujeme s intuicí: když "zaostříme" na intuitivní (snový) vjem - máme pocit, že nevidíme nic. Když se zklidníme a chvilku počkáme, samo od sebe přijde poznání, vhled. Very Happy


Ahoj Damao. Tu knížku jsem už měla připravenou na vyhození, protože jsem nevěděla, k čemu mi ještě bude. Nakonec jsem to neudělala ( že by intuice Very Happy ? ). Loni jsem byla u Tebe v Modré Bráně na takové dvouhodinovce o intuici. Ale tenkrát jsem se neuměla dostat ani do alfy, něco jsem sice pochytila, ale nebylo to ono. Chci se zeptat, jestli když budu mít v brzké době R 2, jestli mi to nějak pomůže v práci s intuicí ? A ještě se zeptám, jestli neděláš nějaký kurzík se Symbolony. Ještě je nemám, ale jsou to karty, které mě oslovily na setkání v Praze, kde jsi s nimi předváděl zajímavé kousky. Tarotové karty mi nic neříkají, ale tyto intuitivní mě dostaly. A ještě se zeptám, existují kromě Symbolonu ještě nějaké jiné karty na intuici ?
E.

No, náhody nejsou, takže intuice i vyšší moc pracují. Po zpívání 7. dubna budou následova tři lekce intuitivní metody výkladu karet - využívá se obrázkových karet (karte-terapie) a nejraději Symbolonu. Takže se moc těším.
PS:
K rozvoji intuice rozhodně pomůže schopnost koncentrovat mysl pomocí symbolů Reiki, tak jak by se měly předávat na seminářích Reiki 2. Tož - uvidíme-SE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:55 am    Předmět: alfa Citovat

Hmmmmmm, tak já jsem se naladila na alfu a ani vlastně nevím pořádně o co jde. Embarassed Každopádně koukala jsem se na obrázky (cca 40 kousků, ale už je moc hodin Laughing ) a nejhezčí jsou hned zkraje lvi. Než vidím, co je "v obrázku" trvá mi to asi 2-3 vteřiny.... kdyby mi takhle pár vteřin stačilo, abych mohla nakouknout do svých problémů a mohla je vidět "jinýma očima" bylo by to fajn. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:36 am    Předmět: Citovat

Zajímavé téma. Už x let se snažím obrázky vidět, mé pokusy mě vedly i ke konzultaci s oční doktorkou ke které jsem chodila. Přítel taky nosí brýle (v jeho případě krátkozrakost), preferuje brýle sundat, a bez problémů během chvilky "už vidí".
U mě to tak nefunguje, opět to mohu zkusit, ale oční doktorka to tehdy se mnou zkušela, a její závěr byl, že já je prostě neuvidím. Možná to byla trochu sugesce, ale dala mi vysvětlení, že já nekoukám oběma očima zaráz, ale rychle střídám buď jedno, nebo druhé oko, levé mám navíc tupozraké, takže mozek to musí korigovat, dopočítávat a pro vidění prostoru je právě potřeba společného pohledu obou očí. Tak si říkám, jestli by pro mě nebylo naopak dobré to pořád zkoušet, trénovat, propojit to.

Určitě jsou ty obrázky k tomu, aby se člověk sklidnil, uvolnil (btw. při otevřených očích se nikdy do čisté alfy nedostanete, pořád tam bude převažovat beta vlny, mozek pořád zpracovává signály z očí).
Určitě to taky rozhýbává oči (okohybné svaly), takže vidím naprosto v pohodě že u notorickým zíračů na televize, monitory budou bolet. Ale že by to škodilo, to těžko, na obrázky nekoukáme od rána do večera.

Existuje spousta způsobů jak oči rozhýbávat, svaly různým stáčením očí do všech směrů, otáčením. Dále taky střídáním koukání nablízko, na dálku, detailním prohlížením nějakého předmětu, nebo naopak totálním rozostřením. Jelikož oči jsou pro náš mozek velmi důležité, cokoliv budeme dělat s očima, bude ovlivňovat i psychiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 9:56 am    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Zajímavé téma. Už x let se snažím obrázky vidět, mé pokusy mě vedly i ke konzultaci s oční doktorkou ke které jsem chodila. Přítel taky nosí brýle (v jeho případě krátkozrakost), preferuje brýle sundat, a bez problémů během chvilky "už vidí".
U mě to tak nefunguje, opět to mohu zkusit, ale oční doktorka to tehdy se mnou zkušela, a její závěr byl, že já je prostě neuvidím. Možná to byla trochu sugesce, ale dala mi vysvětlení, že já nekoukám oběma očima zaráz, ale rychle střídám buď jedno, nebo druhé oko, levé mám navíc tupozraké, takže mozek to musí korigovat, dopočítávat a pro vidění prostoru je právě potřeba společného pohledu obou očí. Tak si říkám, jestli by pro mě nebylo naopak dobré to pořád zkoušet, trénovat, propojit to.

.


Před několika měsíci Houbík dával info o knize pana Mirzakarima Norbekova - Jak se zbavit brýlí. Začal podle ní praktikovat a pokud vím, brýlí se zbavil.
Napadlo mě,. jestli by se tam nenašla třeba nějaká rada Very Happy . Ale brýle nepotřebuji, takže víc jsem se o to nezajímala.

Hezký den Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 10:29 am    Předmět: Citovat

Knihu znám, ale *sype si popel na hlavu* nikdy jsem ji ani neotevřela. Každopádně díky za připomenutí. Jen si nejsem jistá, že mi to pomůže s blbě narostlou čočkou (tupozraké oko), každopádně pro všecky monitorozírače povinná četba:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 11:06 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

No, náhody nejsou, takže intuice i vyšší moc pracují. Po zpívání 7. dubna budou následova tři lekce intuitivní metody výkladu karet - využívá se obrázkových karet (karte-terapie) a nejraději Symbolonu. Takže se moc těším.
PS:
K rozvoji intuice rozhodně pomůže schopnost koncentrovat mysl pomocí symbolů Reiki, tak jak by se měly předávat na seminářích Reiki 2. Tož - uvidíme-SE


Čas pracuje proti mě. Tři měsíce zahálím a potom veškeré akce mám v dubnu, včetně zasvěcení do R2, což je mojí prioritou. . Jestli to bude v Modré Bráně, předpokládám, že to budou úterky...to by snad šlo. Takže se těším a snad mi to vyjde Very Happy .

Děkuji Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 11:45 am    Předmět: Citovat

Zip napsal:
Ahoj Evi,sedmého v Modré bráně?Mantry..Heja heja hou..?????Už teď mám vyzdobené srdce a otevřenou náruč...Punktuje Polgara...


No jasně, Zipe. Těším se do Tvé náruče Very Happy . Heja heja hou... Very Happy

A konečně si koupím Symbolony Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

Poprvně jsem viděla knihu z 3D obrázků před 15 lety, byla to nádherná kniha plná úžasných obrazů zvířat, na dokonalém křídovém papíře v luxusním provedení, dostala ji dárkem kolegyňka od klienta ze zahraničí. Půjčila jsem si ji od ní domů, a šla jsem do školky vyzvednout syna. Jako správný malý zvěd ještě než se přezul už mi knihu tahal z tašky a otevřel si ji a prohlížel. Hned obrázky viděl a protože to bylo jiné "podívání", než na jaké byl z dětských knížek zvyklý, hned nahlas jásal. Takže jsem ve školce strávila tenkrát skoro hodinu navíc, protože se na to chtěly dívat i ostatní děti i učitelky i rodiče, kteří tam zrovna byli. A děti to viděly hned, dospělí s tím měli někdy trochu problém. Já zezačátku také, nejlíp mi pomohlo, když jsem si obrázek dala těsně před oči, a po chvilce pomalinku jsem obrázek oddalovala. Tak jsem se naučila rozsostřovat a do obrázku se dostala. Moje kamarádka však také nikdy žádný obrázek neuviděla, protože se "dovnitř nedostala" i když vyzkoušela všechny doporučované metody prohlížení 3D obr.. To stále trvá, i když už se dávno naučila navodit si alfu, běžně medituje, ale 3D obrázky nevidí, takže asi má podobný problém s očima jako Narya.
P.S. Další kolega pak tenkrát přinesl asi za měsíc do práce podobně luxusně provedenou knihu 3D obrázků/také dárek od klienta ze zahraničí Very Happy ovšem byla to kniha z erotických 3D obrazů, samé nahé hodně vyvinuté slečny Very Happy tak tu jsem si domů nepůjčila Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Knihu znám, ale *sype si popel na hlavu* nikdy jsem ji ani neotevřela. Každopádně díky za připomenutí. Jen si nejsem jistá, že mi to pomůže s blbě narostlou čočkou (tupozraké oko), každopádně pro všecky monitorozírače povinná četba:)

Tvrdil mi jeden doktor - očař, že obrázky může vidět i ten, kdo má zbytkový zrak - také v případě, že je hendikepováno jen jedno oko -samozřejmě, že je to potom trochu obtížnější a musí si najít "svůj" způsob, jak se na obrázky dívat.
Na jednom z kurzů intuice, kam obrázky občas také vozím, byla žena se sníženou schopností jednoho oka první kdo uviděl z těch, co obrázky nikdy předtím neviděli. Spíš si myslím, že jde o to důvěřovat si, dokázat se odpoutat do rozumového hodnocení, "co vidím" a možná ještě víc od chtění vidět, které způsobuje křečovitost.
Jen do toho, je to krásný zážitek - zrovna mě tahle diskuze inspirovala k tomu, abych obrázky a knihu oprášil a potěšil se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 11:40 am    Předmět: Citovat

Naryo mám taky tupozraké oko a do některých 3D obrázků se mi podařilo nahlédnout,takže výlučně tím to nebude.S tím okem je to horší,ale myslím že taky záleží na obrázku-členitosti tvarů apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Jo, zkoušet to je lepší přístup. Někde u rodičů mám ještě schované obrázky, kdysi dávno to vycházelo v magazínu práva, tak bych to mohla vyhrabat až tam v dubnu pojedu:)

U mě je prostě problém, že buď koukám jedním nebo druhým okem, případně to rychle střídám,ale co vím je potřeba pohled obou očí zaráz a to jak je na tom které oko, je vedlejší. Když zkouším obrázky většinou mi začnou hodně slzet, i když se snažím být dušěvně v klidu a jen si hrát s uvolněním a nebo naopak zaostřením zraku a většinou mi stejně oči začnou pozorovat zajímavé ornamenty, strukturu obrázku a ke splynutí nedojde. Zkusím to spojit s reiki a harmonizací mozkových polokoulí a vubec levo-pravo komunikace očí. Je fakt, že mě vždycky fungovalo obojí, jak bystrá analytická logika, tak intuice, ale ještě se mi nepodařilo to užitečně propojit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.22 sekund