Fórum - Zobrazit téma - Andělé - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Andělé
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Andělé
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 4:05 pm    Předmět: Citovat

jaaboo napsal:
ono se náramně dobře radí všem ostatním-taková ta invaze vtipných myšlenek posléze-ale sami na sobě chyby sobecky vidět nechceme a nebudeme. jde to opravdu svést na pokrok? mám trošku obavu, že tak jednoduché to nebude...


ahoj, nechtěl jsem to svádět na pokrok. jen mám pocit, že jsme vyměnil stará moudra za to, že se ženeme dopředu, chcem víc, dále, rychleji a lépe.... a zaplatili jsme tím, že jsme se od těch "mouder" odpoutali a na většinu z nich zapomněli. a náš způsob života nám již tak vlezl pod kůži, že se stává téměř naší novou přirozeností a to "staré dobré" už často ani nevnímáme.... a co je dobře? to, že lidstvo udělalo šílený pokrok, ale ztratilo svá moudra, nebo to, že by se drželo mouder, ale pravděpodobně by nejezdilo auty a nelétalo letadly.... co je lepší? to nikdo neumí posoudit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jaaboo
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.3. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 4:24 pm    Předmět: Citovat

s tím rozhodně souhlasím a tak jsem tě i pochopila. odpověď byla myšlená tak, že pokrok může být seberychlejší, auta sebedokonalejší, majetky sebevětší, ale je to právě o tom, co má kdo v sobě. krásně se na to hodí příměr z přírody-tam je ve smečce jasně daná hierarchie, jinak řečeno přes "mírné výstřelky" mlaďoch vždycky a bez výhrad respektuje toho zkušenějšího a staršího. právě TOHLE jsme zapoměli-že by nám aspoň zbylo doufat, že se to všechno dá skloubit dohromady? myslím, že dá, ale menšina to nezmákne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

jaaboo napsal:
s tím rozhodně souhlasím a tak jsem tě i pochopila. odpověď byla myšlená tak, že pokrok může být seberychlejší, auta sebedokonalejší, majetky sebevětší, ale je to právě o tom, co má kdo v sobě. krásně se na to hodí příměr z přírody-tam je ve smečce jasně daná hierarchie, jinak řečeno přes "mírné výstřelky" mlaďoch vždycky a bez výhrad respektuje toho zkušenějšího a staršího. právě TOHLE jsme zapoměli-že by nám aspoň zbylo doufat, že se to všechno dá skloubit dohromady? myslím, že dá, ale menšina to nezmákne Wink


to rozhodně ne. třeba nás bude víc Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jaaboo
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 6.3. 2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 5:22 pm    Předmět: Citovat

tak to je svělé!!! začněmež tedy hledět k lepším zítřkům Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 6:36 pm    Předmět: Citovat

jaaboo napsal:
život je o úplně jiných hodnotách než dnešní materiální doba káže...ať žijí andělé-i ti z masa a kostí Very Happy Very Happy Very Happy


Shodou okolností jsem dostala tuto fotku a shodou okolností má dnes svátek Anděla . Tak jak píše jaaboo....ať žijí andělé - i ti z masa a kostí .

Very Happy Very Happy Very Happy



Andělíčci v Dobré Vodě, Novohradské hory - autorem fotky je Martin ( Bell ).
jc napsal
Citace:
přesto žijeme stále jinak a hledáme to tajemství života. PROČ???? vždyť se to zdá být tak zbytečné žít jinak, když víme, jak to má být. tak PROČ???? proč vědomě děláme věci, které ubližují jiným, proč děláme vědomě věci, které ubližují nám samým? kéž by se lidé začali vracet k těm starým pravdám, tolika tisíci let prověřených a přesto stále opomíjených. čím to je, že nedáme na rady těch "starých, moudrých"? proč neposloucháme své rodiče, prarodiče, i když víme, že mají pravdu. a přesto to uděláme po svém a pak na stará kolena si říkáme: "že já tenkrát neposlechl maminku, babičku..." dává to nějaký smyls? nebo je to cena, kterou platíme za pokokrok???? kdo ví?


Proč vědomě ubližujeme druhým i sobě samým ?

A nemůže to být i proto, abychom si občas sáhli až na dno a dostali od života pořádnou lekci? A když už konečně začneme přemýšlet, dojdeme k tomu, že ta lekce pro nás byla ohromnou školou? Nakonec se z ní poučíme a ještě za ní poděkujeme.
Potom teprve oceníme ta stará moudra a pravdy. Dřív asi ne. Potřebujeme prožitek, zkušenost...

Není světlo bez tmy, není teplo bez zimy.
Wink


Naposledy upravil Evik dne út květen 12, 2009 8:03 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 12:19 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Proč vědomě ubližujeme druhým i sobě samým ?


Já jsem přesvědčen o tom, že to je z nevědomosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 12:59 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Evik napsal:

Proč vědomě ubližujeme druhým i sobě samým ?


Já jsem přesvědčen o tom, že to je z nevědomosti.


Jak to myslíš ?

Že děláme věci, které ubližují nám i ostatním z nevědomosti ?

A nebo že vědomě ubližujeme druhým i sobě samým z nevědomosti ?

V tom je rozdíl Wink .

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 7:46 am    Předmět: Citovat

Když někomu ubližuju, je to proto, že si nevážím ostatních živých bytostí a nevidím to, že svou podstatou jde o bytosti duchovní, pouze momentálně pokryté hmotou a tedy i určitým stupněm nevědomosti.

Tak nějak ve smyslu Ježíšova výroku:
Citace:
"Bože, odpust jim, neboť oni nevědí, co činí."


Když se zbavím nevědomosti, může tuto kvalitu hmotné přírody nahradit jiná ... třeba kvalita dobra Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 12:42 pm    Předmět: Andílci z Dobré Vody Citovat

Andílci/sochy i na obrazech/ jsou pro mě takovým vyjádřením míru, klidu, takovým zviditelněním faktu: Lásku si nemusíte zasloužit, ta tady prostě je, věčná a nekončící a úplně pro všechny....tak už ji vidíte/slyšíte/cítíte/vnímáte, lidi??? Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 1:09 pm    Předmět: Citovat

Zbultran:

"Když někomu ubližuju, je to proto, že si nevážím ostatních živých bytostí..."

Ano, ono je to hodně o té úctě. I když se to člověk často snaží ospravedlnit něčím jiným. My tohle teď hodně řešíme s přítelkyní. Ona na něco důležitého zapomene a já jí to dám dost nepříjemně najevo. Stylem: "Ach jo..." nebo "No, to je typické..." Přitom ale, když něco důležitého zapomenu já, tak ona to velkoryse přejde.

Tak mi dala lekci. Ukázala mi, že ji to zraňuje, a že tam úctu z mojí strany necítí, když se takto chovám.

Já si to samozřejmě můžu zdůvodňovat jakkoli a dokonce tomu i sám věřit, ale to vše jen zastírá podstatu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 2:26 pm    Předmět: Citovat

sunnyi, mám to podobné.

To je zase kvalita vášně Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2009 7:01 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Když někomu ubližuju, je to proto, že si nevážím ostatních živých bytostí


Dnes ráno jsem brzy vstávala a můj muž také. Prý měl hrozný sen. Nechtěl mi ho říct, ale nakonec to z něj vylezlo. Zdálo se mu, že jsem prý umřela. Že byl úplně bezradný a vůbec nevěděl co bude beze mě dělat. Před tím jsme se prý pohádali a on pořád říkal,,kdyby to všechno šlo vrátit zpátky, kdyby to šlo všechno vrátit ".
Řekla jsem mu, ať jde ještě spát a on že už stejně neusne. Byl nějaký úplně jiný, než jindy. Nevím, co nám to mělo říct.

Ano, občas si vzájemně ublížíme. Ale já už vím, proč to tak je, umím už s tím pracovat . Někdy si ublížíme, ale vůbec to není proto, že bychom si jeden druhého nevážili. Pokud pochopím pohnutky, které toho druhého k takovému jednání vedly, už mě to nezraňuje.

A to si myslím, že platí obecně ve vztazích. Nejenom v partnerském vztahu.

A ještě něco mi teď přišlo:

Leč jak andělé v některých jasnějších snech volají duši, když člověk spí, podivné úvahy převýší naše obvyklé myšlenky a do věčné blaženosti nahlédnou.

Henry Vaughan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Draka
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 6.10. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 7:46 pm    Předmět: Re: Andělé Citovat

Edy napsal:
Není to tak dávno, co jsem o Andělích nevěděla vůbec nic. Někde v popředí na tomto vláknu je čteníčko do Babi. Obsahuje krásný příběh s modlitbičkou. Moc mě to oslovilo. Navíc vysvětlení od Bathory bylo opravdovým impulsem na cestě za poznáním zpomalit a přičichnout k této kytičce jménem Andělé.
Lidičky zlatí, je to super! Ono to funguje. Andílci vážně jsou. Dnes a denně se o tom přesvědčuji (a nejen já). Jsou úžasní. A na své cestě za poznáním se mi jde hned veseleji. Jdou se mnou. Opět mám chuť tančit (i když to neumím), mám chuť zpívat (přestože nadání nemám), mám chuť malovat (nevím co), mám chuť smát se (ačkoliv je mi smutno), chce se mi plakat (ale mám radost). Mám radost, že jsem.


Přeji krásný den s Láskou Edy. Wink



Moc hezky jsi to napsala, mluvíš mi z duše. Ani já jsem andílky dlouho nevnímala, snad jen jako výzdobu kostelů a podobně, moc se jim za to omlouvám Embarassed Jenže se mi stala taková zvláštní věc.
Kamarádka je majitelkou krásných andělských karet od Doreen Virtue, no a protože je to hlavička přemýšlivá a hloubavá, zdálo se jí, že někteří andílci jí připomínají přátele a známé Smile Také jsem začala pozorně prohlížet kartu za kartou jak na mě budou působit a jedna z nich mi spustila něco neobvyklého. Jako děti jsme si palcem přejížděli po páteři a říkaly....jaro léto podzim zima mráááz, no a běhal nám příjemný mráz po zádech, teď mi takový příjemný mráz běhal od špiček nohou až k hlavě. Kartu jsem odložila stranou a prohlížela zbývající, žádné další mrazení nepřišlo. Vzala jsem tu odloženou, koukla na ní a znova mráááz..... ukázala jsem jí kamarádce a ona se smála, že jí to nepřekvapuje, protože na té kartě jsem já Shocked Mám pocit jako kdyby se mé tváře zlehka dotkl anděl křídlem.
Ale první setkání s andílky to vlastně není, vnímala jsem je jako dítě. Babička měla v ložnici krásný obraz s Panenkou Marií, jak drží na klíně Ježíška a kolem nich jsou tří baculatí andílci, jako dítě jsem z toho obrazu nemohla odtrhnout oči, milovala jsem je všechny, moc jsem chtěla aby byli opravdoví. Tihle babiččini anjeličkovia mě opatrovali celé prázdniny. Když byli našim dvojčatům tak dva roky, vypadali jako ti andílci Very Happy , ale jen vypadali.
Dnes mám obraz doma a možná na něj jednou budou kulit očka moje vnoučata Very Happy a já je budu učit stejnou modlidbičku, jako učila babička mě...

Andělíčku, můj strážníčku,
opatruj mi mou dušičku,
opatruj ji ve dne, v noci,
buď mi vždycky na pomoci

S láskou Draka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Filio
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 14.2. 2007
Příspěvky: 459

PříspěvekZaslal: po březen 16, 2009 8:42 pm    Předmět: Citovat

S takovými modlitbami mám velmi dobrou zkušenost, jen s tím rozdílem, že je recituji v Uránské barbarštině(to abych obešel mozkové receptory) a říkám je jakoby "do" astrálu.
Ale jen musím podotknout, že je zvláštní, že skoro všichni vnímáte anděly jako absolutně pozitivní bytosti. Což nemusí být vždy pravda... Záleží na uhlu pohledu. Jednoduše řečeno, nikdy nelze 100% rozeznat dobro od zla.

PS: V případě zájmu mohu poskytnout překlady modliteb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ameria
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.11. 2005
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2009 10:11 pm    Předmět: Citovat

Hledám někoho, kdo se zajímá o anděly a chtěl by s nima pracovat blíže. Prosím ozvěte se co nejdříve, tak cca do 3 dnů... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund